Potratová pilulka. Komu nepomohla hned?

lenas84
6. led 2020

Ahoj holky,prosím,kdo má zkušenosti s potratovou pilulkou?
Ano ,vím,že se to spouste lidí nelíbí ale já nemohla jinak-zdravotni duvody-brala jsem antikoncepci,přesto se to stalo,ke všemu beru dlouhodobě cipralex-nemohu vysadit,prodělala jsem chřipku-dalsi léky.O těhotenství jsem neměla tušení.Ze mi bylo špatně a že jsem měla slabší menstruaci jsem svadela na chřipku,bohužel chřipka byla tehu 6+4.Jsem vdaná a doma mám 3 zdravé dětičky.
Rozhodnout jsem se musela velmi rychle.Potrat pomocí pilulky je možný pouze do 7 tydne.V úterý jsem spolkla 3 tabletky na ukončení výživy plodu.Hodinu jsem cekala v nemocnici,nic se nedělo.Ve čtvrtek druhá dávka.To už jsem cítila při čekání v čekárně stahy,při dojezdu domu jsem silné krvácela.Vecer vše ustalo.Po týdnu kontrola,děloha nebyla prázdná.Dostala jsem injekci na dočištění dělohy.Po týdnu opět kontrola a v děloze pořád zbytky tkáně.Opet injekce na dočištění a injekce na povolení čípku,opět kontrola za týden.Opet se nic nedělo.Opet další injekce na dočištění.Dnes je to 5 týdnů a teprve dnes jsem začala opravdu hodně krvácet,tím hodně myslím,že ze mě odcházelo spoustu velkých sraženin,kusy sliznice.Vlozka to nestíhala pobírat.Prirovnala bych to k poporodnímu krvácení a opravdu silné bolesti,musela jsem si vzít dva prášky proti bolesti naráz.Dnes jsem pro jistotu byla v nemocnici na kontrole,pan doktor mi udělal sono,zjistil,že v děloze je zbytek tkání 17 mm a že počkáme,zda to samo neodkrvaci.Na kontrolní sono až přestanu krvácet.Mate některá zkušenost,jak dlouho to ještě může trvat?Za jak dlouho se zmírnilo krvácení. Je to opravdu psychicky narocne.Vycitam do,že kdybych slA na kyretáž,už to bylo dávno za mnou😭

vitezove
6. led 2020

@lenas84 tak běž na kyretáž teď. Můžou tě vzít hned, za pár hodin jdeš domů a máš klid bez bolestí a bez krvácení. Tohle je opravdu hrozné :(

hermia
6. led 2020

Taky bych sla na kyretaž, byla jsem po samovolnem potratu, nic to neni. Uspi te, po probuzeni nevis ze byl nejaky zakrok.
Docela se divim ze dr te nechaji tak dlouho trapit a vlastne te laduji dalsimi a dalsimi lečivy s nejistym vysledkem.

barulina
6. led 2020

@hermia já byla na kyretazi loni v květnu a opravdu jsemvedela že jsem byla. Na zakroku

hermia
6. led 2020

@barulina jako ze jsi mela bolesti? Nebo psychika to nedala?

vitezove
6. led 2020

@barulina mě stačili dva ibalginy těsně po zákroku. Pár dní mě ještě pobolívalo břicho ale pak už nic. Rozhodně milionkrát lepší než to co autorka popisuje.

barulina
7. led 2020

@hermia psychika to dala. Bolesti hnusně cca 10 dní.

barulina
7. led 2020

@vitezove tak já vůbec. Bolesti silné. Sice skoo bez očistek ale bolesti hnud

hermia
7. led 2020

@barulina tak to mi je lito... ovsem na druhou stranu temer jistota ze jsi byla docistena 😉

barulina
7. led 2020

@hermia jo neměla jsem žádné komplikace, a v podstatě hned otehotnela znovu

lenas84
autor
7. led 2020

Holky moc děkuju,v noci bolesti opravdu brutální,manžel mě vezl do nemocnice.Bolesti bych se nebála přirovnat k porodu,odcházelo velké množství krve,sraženin a kusů sliznice,bolesti v podbřišku a krizi ,běžná analgetika bez úspěchu.Pri sonu se ukázalo,že se děloha vyčistila a byla to velmi silná menstruace se zbytky děložní tkáně.Dnes už bez bolesti a krvácím jen malinko.Uz nikdy víc.Tuto tabletu Raději ihned kyretáž.6 týdnu středu,bolesti a nejistoty

lenas84
autor
7. led 2020

@lenas84 oprava:stresu

hermia
8. led 2020

@lenas84 hlavne ze uz je dobře 😊