Potratový balíček, slyšely jste o něm?

leotynka
18. led 2014

Ahojky maminky slyšeli jste že sem putuje do Čech ten potratový balíček?? ☹ máte s ním někdo už zkušenost??

teeer
8. únor 2017

@ziri27 oni ti to neprodají jen tak v lékárně, to musí gynekolog potvrdit že jsi těhotná (ale dělá se to jen do určitýho týdne-tabletkama, pak už to nejde a musíš jít na kyretáž), musíš s gynekologem sepsat žádost o potratu a jakou formou se to má provést(jestli teda tabletkamatzn. medikamentozní nebo miniinterupce, nebo pak interupce), pak musíš za tu žádost zaplatit 500,- a teprve až zaplatíš ti jí předá.. dr mě objednala v nemocnici na určitý datum a dál už to znáš..

barynatorka
13. dub 2017

@kolibricek36 Evidentne jste se ještě nedostala do spatne situace. Já brala pravidelne HA a bohužel, se stalo.Nesudte hned ženy za toto rozhodnuti,nejste v jejich kuzi.

vercakolin
22. čer 2017

Teda holky,kdyz to tady ctu,tak je mi zle...ze jeste v tehle dobe se mezi nami najdou "omezenci"...vsechny hazete do jednoho pytle a odsuzujete. Nedalo mi to a napisu momentalni svou situaci,jsem zvedava kdo me za to taky odsoudi...je mi pres 30,mam 2 krasne zdrave deti (mladsi 15mes.),manzel jezdi na mesic na montaze a je doma cca 4dny. Jinak jsem na vse sama. Bydlime v byte 2+1 nez si najdeme dum a nez bude pracovat v miste bydliste. Pred par dny jsem zjistila,ze jsem tehotna pres kondom, HA neberu,protoze kojim jeste. Pres muj udiv,jsem sebrala rozum do hrsti a po probrani nasi situace jsme se rozhodli,ze si dalsi dite ted nemuzeme dovolit. Nutno podotknout,ze do budoucna by jsme se 3. nebranili,ale ne do "tohohle".Nezvladla bych to a odnesly by to deti predevsim!! Rozhodla jsem se pro "nejsetrnejsi" variantu a to potratovou pilulku. Je to radoby prirozene,ne chirurgicky nasilim roztazen del.cipek s porusenim. Jen kdyby to trochu slo,nesla bych do toho,ale uz se tesim az to budu mit za sebou a budu se moci naplno venovat mym detem,ktere miluju!!!

blahova_andrea
22. čer 2017

@vercakolin potratová pilulka je něco jiného než postinor? ten se musel vzít do pár hodin, dnů. chápu to dobře, že návaznost je postinor, potratová pilulka, mini interupce, interupce...? ne, že by se mě to přímo týkalo v současnosti, ale člověk nikdy neví a informace se vždy hodí 🙂 díky

ploutvicka59
22. čer 2017

Ja potratovou pilulku mela v roce 2015....Za sebe muzu rict,ze uz nikdy bych do toho nesla...Sest tydnu stridave krev a spineni..co jsem si zazila potom? Obrovske krevni srazeniny co ze me sly... Hospitalizace v nemocnici a pres pul roku chudokrevnost...Ted uz je vsechno v poradku,uzivam si 18tt,cekame malou Tynku a kdyz vsechno pujde jako dosud,mame pod stromečkem ten nejkrásnější dárek od Ježíška❤ Takze za me potratova pilulka v zadnem pripade...Klasicke přerušení bylo uz za našich maminek,tohle je zase vykrik dnesni doby😕 Nechci snad ani vedet,co vymyslí příště😢

isabelafuentes
22. čer 2017

@blahova_andrea Já bych řekla, že potratovou pilulkou je myšlen ten lék, co ti mohou podat jen lékaři v nemocnici, nedá se koupit v lékárně, lze ho užít jen na úplném začátku těhotenství a způsobí vlastně odumření plodu a samovolné odejití z těla. Po celou dobu je žena hospitalizovaná v nemocnici a pod dohledem.
Postinor, pokud vím, zabraňuje splynutí spermie a vajíčka a bere se max do 24 hodin od sexu, ne?

isabelafuentes
22. čer 2017

@vercakolin Nevím, jestli chcete číst něčí oponenturu, nebo ne, ale zřejmě asi ano, jinak byste sem svůj příběh ani nepsala. Podle mého názoru je škoda nedat tomu třetímu dítěti šanci jen proto, že přišlo ve špatnou dobu. Zvládnout se dá s trochou vůle leccos. A kdo ví, jestli si k vám třetí dítě najde cestu později, až se pro to rozhodnete... Nebude vás to pak mrzet? Osobně bych do toho asi nešla, bála bych se, že to zamává s mojí duševní rovnováhou a že si to budu vyčítat. Je to přece jenom potrat, i když v začátku, a není to shluk buněk, ale zárodek člověka, který vzešel ze mě a z někoho, koho miluju.

vercakolin
22. čer 2017

Verim,ze vycitat si to nebudu...vycitala bych si,ze deti nemaji vsechno,co si zaslouzi. Nehlede na to, ze bych "sama" tri deti opravdu nezvladla. V tomto pripade rozum zvitezil...prispevek jsem psala,protoze jsou situace (jako ta ma),kdy to proste nema jine reseni. A nelibi se mi to odsuzovani...Nutno podotknout,ze potraty z lehkovaznosti nepodporuji. Pouzivali jsme ochranu,protoze jsme dite nechteli zatim,bohuzel toto selhalo...nechtene tehotenstvi mi narusilo kojeni a necitim se dobre,takze se to odrazi svym zpusobem na mych narozenych detech. Nepripoustim si,ze jde o zive dite,ale prave jen o shluk bunek. Vim,ze spousta zen i muzu by za to dalo cokoliv. Zvazovali jsme s muzem i darcovstvi (vajicka,spermie),protoze jsme oba "plodni" a zdravi,jelikoz bysme radi pomohli parum,ktere to stesti nemaji a neni nam to jedno. Ale napr.adopce je pro nas nepripustna-nedokazali bysme se nikdy vzdat miminka. Neni to pro mne lehke rozhodnuti,kdyz vidim co z "toho" za 9 mesicu je za zazrak..

luckamarcu
22. čer 2017

@vercakolin chapu te,a vubec bych ani nic nevysvetlovala tem,co na to maji jinej nazor proc to udelat...kazdymu je potom houby..kdyz se tak rozhodněs tvoje volba,ty sama nejlip vis co jo a co ne.

isabelafuentes
23. čer 2017

@vercakolin Vůbec neodsuzuju, ani náznakem, je to každého rozhodnutí a následná zodpovědnost. To, co jsem napsala, je spíš kvůli tomu, že jsem zažila hodně podobný případ v blízké rodině, a vím, že ta maminka na ten "shluk buněk" už nikdy nezapomněla a měla z toho dlouhou dobu nepříjemné psychické potíže. Přestože si taky na začátku myslela, že je to nejlepší rozhodnutí. Ale třeba u vás to bude jinak.

andynka5
28. čer 2017

Ahojky holky. Já byla na tuto pilulku včera. V 7 týdnu memu miminku přestalo tlouct srdíčko a tak jsem musela. Proto počítám tyto diskuse. Dostala jsem v nemocnici 1,5 tabletky, seděla v takové čekárně ( jídelně) na gyn oddělení 3 hodiny, potom znovu 1, 5 tabletky a čekala další hodinu. Nebylo mi nijak zvlášť zle, jen dost bolesti v podbřišku jako silný menzes. Doma jsem pak hodně krvacela jak se čistí děloha. Dnes už me prozatím nic nebolí. Jen teď doufám že brzy zase otehotnim a že už bude vše v pořádku. Jinak to bylo mé první těhotenství. Tato farmaceutická metoda je prý šetrnější.

blahova_andrea
28. čer 2017

@andynka5 mě jako laikovi to taky přijde šetrnější ke mě samotné než do sebe nechat něco rvát a ničit plod mechanicky. ale to my asi těžko posoudíme úplně objektivně. každopádně mě moc mrzí, že se vám na poprvé miminko přestalo vyvíjet a dopadlo to takto. snad ti bude už jen fajn a brzy se dočkáte vytouženého potomka 🙂

andynka5
28. čer 2017

@blahova_andrea děkuji.. musím říct že dnes už nemám po tabletce ani bolesti, ale každý organismus je asi jiny. Tak snad se co nejdřív zadaří. Děkuji moc...

odula
28. čer 2017

@isabelafuentes postinor je taky abortivni.

blecha94
28. čer 2017

@odula Není, hormonálně zabraňuje uvolnění vajíčka, zahušťuje cervikální hlen a komplikuje cestu spermiím. Toť vše. Pokud by abortivní byl, nikdo by po něm nezůstal těhotný. Ale to se děje a já jsem toho důkazem. ;) Jakmile vajíčko a spermie splynou, Postinor s tím nic nenadělá, rýhování vajíčka zabránit neumí.

blahova_andrea
28. čer 2017

@blecha94 a já si vždy myslela, že postinor vyvolá oddělení děložní sliznice a proto se oplodněné vajíčko nemá kde uhnízdit a odejde z těla spolu s krví a tou sliznicí 😅 je fakt, že jsem to nikdo nezkoumala. je to domněnka ještě z doby puberty 😀

odula
28. čer 2017

@blecha94
@blahova_andrea záleží na tom v jaky fázi cyklu jsi. Buď zabrání uvolnění, nebo splynutí nebi zahnizdeni. Takže působí i abortivne. Účinnost závisí na spoustě vecech, mj i právě na fázi cyklu, hladine tvých hormonů, a za jak dlouho si ho vezmeš. Selhání účinnosti ale určitě nemá co dělat s tím jestli je, nebo není abortivni.

snehurka200
17. zář 2017

Zdravím. Ženy, po jaké době jste dostaly ms po farmakologickém UPT? Vím, že každá jsme jiná, ale zajímá mě to, ať mám i jinou informaci, než z letáku, tam píšou, že ms přijde tak do 6 týdnů a hned po lékařském potvrzení, že je těhotenství ukončeno (u mě 29. srpna a tablety jsem měla 10. a 12. srpna), je žena hned zase plodná (tím nemyslím plodné dny, ale že je zpět v menstruačním cyklu, nebo jak to říct😀). Děkuji za odpověď. 😉

makrela17
6. led 2018

Hezký večer přeji všem 😉 Mě by zajímalo, jestli měla některá z vás po užití těchto tabletek problém otěhotnět. Já byla na pilulce téměř před 3mi lety a teď se s přítelem snažíme o miminko skoro 20 měsíců a kde nic tu nic... Nakoupili jsme spoustu vitamínů, čajíků, hlídáme ovulaci a plodné dny přes aplikaci v telefonu a každý měsíc stejný výsledek... Přijde ms... Děkuji za připadný názor😉

teeer
10. led 2018

Ja teda byla jednou na interupci a podruhe potrat tabletkama a pokazde jsem dostala nejakou imuno injekci prave proto abych mohla mit deti do budoucna. A ted jsem otehotnela na poprve, jsem ve 3 mesici a zda se ze je vse v poradku.urcite byt tebou zajdu na gyndu a zacnu to resit at vas nekam posle..20 mesicu uz je docela dlouha doba..