Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

potrat
16. led 2015

@margie,ahoj,já občas pověsím prádlo,ale mám to tak udělaný,že nedělám prudké pohyby a neskláním se.Jinak vaří,vysává a vytírá manžel.má 2 dny volno a pak je 24h v práci,takže dělá jen 10dní. 🙂 Psi nemáme ani jiné zvíře.

zhortova
16. led 2015

@margie No upřímně to začíná být docela náročné. Ještě před týdnem jsem normálně chodila se psem aspoň jen po rovince do lesa, ale musím vyjít kopeček z naší zahrady, takže jsem tento týden přestala. Je mi strašně moc líto, že s tou naší psí duší nemůžu ven a on by tak strašně rád šel. Pořád mi tahá vodítko, ale nejde to. Manžel moc času nemá, tak ho nutím s ním aspoň jít 1-2x do týdne do lesa. Jinak s vařením se střídáme, občas já, občas manžel. Prádlo mám zatím na starosti taky, ale nějak jsem přestala žehlit....takže klidový režim zatím až tak úplně klidový není, ale po tom šití holt manžel začně klapat. Tak nějak je s tím smířený, i když sama nevím, jak to bude reálně fungovat. Chodí na 12h směny, takže je třeba problém s tím, kdo mi nachystá snídani, oběd....no nějak to budeme muset udělat. Jen mě pořád doktoři tvrdí, že pokud se to sešití povede a čípek bude ok, že vyloženě 24h denně ležet nemusím...ale už to určitě nebude o hodinovém stání za sporákem.

zhortova
16. led 2015

@margie, @potrat...jinak na té genetice je teda vše v pořádku, syndromy žádné....takže uff uff. Na to šití mám prý dojít v pátek ráno na lačno, že se provedou ještě odběry a asi ještě v pátek by se šilo....neboť o víkendu se žádné operace nedělají...takže buď ještě pátek nebo až pondělí....tak jsem ráda, že ještě můžu být týden doma.

potrat
16. led 2015

@zhortova,tak to je super zpráva,že e všechno jak má být.Užívej ještě pohodičku doma,já také užívám 🙂 Budou ti ještě nabírat kultivace,určitě jo vid?bez toho by nejspíš nešili.já budu v uterý pomalu také balit,no ta představa ležení v nemocnici...fuj 😖 ...ale uvidíme třeba ještě nepujdu.pááá 🙂

zhortova
19. led 2015

@potrat To jo, ještě pár dní doma, to je aspoň fajn. No já právě nevím, jak to vůbec bude. Kultivace mi brali před Vánoci, jak to nebylo dobré, tak se to přeléčilo a bylo to pak už ok. Je to tak 3 týdny staré...tak se obávám, že tohle jim bude stačit a už žádné kultivace brát nebudou, ale třeba se mýlím. Ale když mi volali, tak mi jen řekli, ať přijdu v pátek a od půlnoci nejím, ráno že se vezme krev a sešije se to....tak to berou pomalu jako nějaký ambulantní zákrok. Na krev se bude čekat tak 2h, tak jestli mě fakt odpoledne sešijí, tak nevím. Možná vezmou kultivace, ale to by byly výsledky až po zákroku, takže si právě myslím, že je ani dělat nebudou, když ví, že to bylo před 3týdny ok....ale fakt netuším. Myslíš, že by si Tě tam už taky nechali? No já myslím, že pokud bude hrdlo držet, tak Tě pošlou domů a můžeš ležet doma....pak by nebyla ani potřeba ležet v porodnici. Samo doma je doma, i když donutit se vyloženě ležet je o dost těžší....tak si ještě užij pár dnů do kontroly a určitě pak dej vědět, jak jsi dopadla.

potrat
19. led 2015

@zhortova,tak uvidíš jak to bude u tebestejně si myslím,že by ti ty kultivace ještě měli nabrat,nikdy nevíš.Hlavně oni sou doktoři,tak musí vědět.ted jsem měla kontrolu ze sociálky.poprvé co jsem nemocná 🙂 jsem jim,říkala,že už pujdu do nemocnice.Uvidíme jak dopadnu,to víš,že bych radči doma.Naposled mi říkali,že se uvidí s tím pobytem v nemocnici podle toho hrdla.Určitě dám ve středu vědět.opatrujte se s miminkem 😉 páá

zhortova
20. led 2015

@potrat Budu na Tebe zítra myslet, hlavně ať to dopadne v pohodě. Ve finále je jedno, jestli bys ležela doma nebo tam, myslím, že nás už nemůže nic překvapit. Já se snažím pořád kurýrovat. Kašle jsem se trošku zbavila, ale pořád to není ono a dnes ráno začalo bolet manžela v krku...takže asi zavčas odjet do té nemocnice 🙂. Začínám z toho mít trošku strach....zvlášť když čtu více názorů na tu cerklage. Ale oni to berou strašně s nadhledem, sešije se to a basta a jdete domů....no tak já nevím...já po těch zkušenostech se už obávám naprosto všeho, ale oni ví, co dělají, takže jim v této fázi budu muset věřit. Naopak řadě ženských to skutečně pomohlo. Tak držím na zítřek pěstičky a jak to půjde, tak se ozvi.

potrat
20. led 2015

@zhortova,zítra dám určitě vědět.Mám už zbaleno.No veselo mi zrovna není,ale snad to bude ještě dobrý a dostanu se ještě domu.Dneska napadlo dost sněhu,a co u vás?kurýruj se a hlavně at v pátek vše dobře dopadne, 🙂 páá zítra

margie
20. led 2015

@potrat Ahoj držím palce, ale hlavně že je všechno v pořádku a jestli budeš ležet doma nebo v nemocnici teď neřeš, nejdůležitější je že jsi v pořádku, ber to takhle 🙂 Už jsi skoro v půlce, tak to nebude tak dlouhá doba.

potrat
21. led 2015

@ahoj holky,tak jsem doma..uf 😉 to se mi ulevilo.Hrdlo drží,plodové vody taky jak má být.4.2.2015 jedu zase do Plzně,tak uvidíme.Brali mi kultivace a moč,jestli nejsou infekce a za týden mám volat pro výsledky.Mám ležet s podloženou pánví...tak jdu na to.Doma je doma 🙂 .

zhortova
21. led 2015

@potrat No vidis, ja Ti rikala, ze pokud nebude potreba, ze Te nechaji lezet doma. Preci jen domaci prostredi je domaci prostredi. A vysledky budou urco dobre. Tak jen tak dal. Ja budu balit zitra, ale ja tam bohuzel zustanu a budu rovnou sesita. Tak snad to bude mit nejaky smysl.

potrat
22. led 2015

@zhortova,,,budu na tebe zítra myslet,hlavně se ozvi,co a jak...držím pěstí. 🙂

zhortova
22. led 2015

@potrat jj, díky za podporu. Uvidím, jak to tam vše půjde. Začínám z toho být nějak v rozpacích, když si čtu, že u té cerkláže záleží, jak to tělo přijme...buď je to ok nebo potrat. U mě to předtím ok nebylo, ale musím věřit, že teď už to vyjde. Faakt se mi tam moc nechce, ale ať už to mám za sebou. Tak já jdu něco pakovat a jak bude po zákroku, dám vědět. Díky za podporu!!!

zhortova
23. led 2015

Tak zakrok hotovy, slo to dobre. Nemam uz ani infuze a antibiotika, tak doufejme, ze je to na dobre ceste. Ale je to vse cerstve, zvrat muze nastat kdykoliv. Zatim tu budu aspon tyden, pokud bude vse v pohode. Tak drzte pesti!!!

potrat
23. led 2015

@zhortova...myslela jsem na tebe,to je dobře,že už to máš za sebou,hlavně at vydrží 😉 .já už jsem v nemocnici,moc dlouho jsem doma nepobyla.začalo se dole něco dít,tak mě radči hospitalizovali,po tom všem.V pondělí budou výsledky z kultivací a pokud bude vše ok,už mi taky říkali že by pro mě byl ten steh.No jsem ze všeho hotová 16t...a pořád něco.Jinak pokoj zatím super,mám nadstandart,ale neplatím ho.jsem tu sama,mám telku a vegáč a pořád prosím miminko at u mě zustane...tak se taky držte 🙂

margie
23. led 2015

@potrat Ahoj teda to jsou zprávy a co se děje ze jsi musela do nemocnici ještě před chvilkou bylo hrdlo dobré ne? Moc na tebe myslím a držím všechny palce co mám a myslím na Tvé miminko ať u tebe zůstane dalších 20 týdnů. dej vědět jsme tu 🙂

potrat
23. led 2015

@margie,díky za podporu,budu jí potřebovat,Včera večer mi začelo bolet břicho,ale jako žebra...bok,no měla jsem křeče,tak sme jeli na pohotovost a dr mi říkal,že se začínám otvírat a dneska mi to v Plzni potvrdili,nezbývá mi než věřit,že to dobře dopadne,ale po těch zkušenostech ☹ ☹ bojím...musím čekat do pondělí na výsledky kultivací a podle toho se uvidí.hrdlo zatím drží,ale nějaká nálevka pod ním zlobí..moc tomu nerozumím,páá

zhortova
24. led 2015

@potrat Jejda, tak to jsem netusila, ze se to u Tebe tak zdramatizovalo. Tak hlavne lez a podle tech kultivaci se teda uvidi. Kdyby to sili, tak to uz musi sakris drzet. Hlavne zadna panika, snaz se myslet jen pozitivne. Ja jsem na klasickem pokoji, jsme tu tri. Noc byla pekelna, proste spital. Ja mam jit na kontrolni ultrazvuk asi az ctvrtek ci patek, do te doby jen lezet. Drz se!!!

potrat
24. led 2015

@zhortova...tak hezky lež at tě v pátek pustí domu.Je pravda,že v té nemocnici,se leží víc jak doma.já tady mám luxus...ale hlavně at všechno dobře dopadne.cítím se dobře,kdybych prý nebyla po tolika potratech,tak mě s tím nálezem pošlou domu.Tak musím čekat do pondělí na ty kultivace a pak se uvidí.A tobě před tím stehem dělali nějaká vyšetření?tak páá...taky se drž 😉

margie
24. led 2015

@potrat tak to je moc dobře že se cítíš dobře je určitě lepší ze si te tam nechají budeš mít parádní péči a o všechno se postarají jen lež odpocivej koukej na televizi a vše bude dobré. Když ten prcek vznikl bez asistence ivf prostě k vám chce 🙂 moc na tebe myslím opatruj se

margie
24. led 2015

@zhortova tak je skvělé že vše probiha podle plánu teď odpocivej a chce to fakt se strašně moc šetřit se s tím stehem. Ale výsledek za to stojí taky se moc opatruj a držím vše co mám pro štěstí 🙂

potrat
24. led 2015

@holky...jdu se trochu vyspat po obídku,fakt musím Plzen pochválit vaří tady dobře,@margie,,,a co vy jak ste na tom s miminkem?ještě čekáte?v pondělí budu moudřejší a dám vědět,pá 🙂

margie
24. led 2015

Ahoj vrátila jsem se že služební cesty a teoreticky bychom se do toho měli pustit ale upřímě když vidím ty komplikace všude okolo mám fakt strach. Tak uvidíme jak se to vyvine. Držím palce a doufám v dobré zprávy v pondělí

maova
24. led 2015

@potrat a @zhortova držím vám holky oběma moc palce, aby všechno dobře dopadlo. Radši zůstaňte v nemocnici, ať jste pod dohledem a moc přeju ať u vás miminka vydrží ještě hodně dlouho.

@margie tobě držím palce, aby se ti brzy podařilo otěhotnět, pokud teda budeš chtít 🙂 A ať pak jde taky všechno bez problémů 🙂

zhortova
25. led 2015

@potrat Tak kultivace jsem mela pred 14dny dobre, tak mi jen udeli odbery krve a ty byly taky v norme, tak to jenom sesili. Mam ted antibiotika, jinak nic. Obcas jde ven jeste nejaky ocistek, bricho neboli, tak je to zatim v pohode. Televizi mame na penize, net nejede, tak jsem bohuzel dost omezena. Za nadst chteji kolem 1000Kc denne, tak na to teda fakt nemam, tak to musim vydrzet, treba pujdu o fous drive.Tak drzim pesti na pondeli!!!

potrat
25. led 2015

@zhortova,tak si tam jenom na týden tak to vydržíš.Já zatím taky dobrý...uvidíme zítra jaký budou výsledky...kdyby bylo vše dobré,čekalo by mě nejspíš taky šití...no uvidíme zítra,dám vědět až bude po vizitě.A co ženský na pokoji?Já jsem tady sama,není to špatný,ale nemáš si s kým pokecat...trpím samomluvou, 😒 V noci jsem nemohla nějak spát,všechno na mě doléhá...vidím se tady před pul rokem,skoro ten samej pokoj...všechno mám v živé paměti.No budu radči myslet pozitivně,,,snad to bude dobrý 😵 páá

ppetrac
25. led 2015

@potrat ahoj, kdy budou vysledky z toho prenascanu?

potrat
25. led 2015

@ppetrac...ahoj.asi na konci dalšího týdne.Budou mi volat,dám pak vědět,páá 😉

zhortova
25. led 2015

@potrat No snad jo, ale uprimne bych zmizela, co nejdrive. Meli jsme tu fajn kolektiv, clovek pokecal a dnes po obede nam jedna odesla a dostaly jsme silenou frflenu, tohle jsem fakt nezazila, tak bych tu samotku volila dobrovolne. Nemam uz zadne leky, vse dobre...tak bych uprimne radeji lezela doma. S takovou manou je problem vydrzet den, natoz tyden. Ale dost stezovani. To tam mas fajn, co jini by za to dali. Uvidis, ze vysledky budou ok a domluvi se dalsi postup. A to by Te sili i bez tech vysledku Prenascanu? Nebudou na ty vysledky chtit cekat? Tak dej urco vedet.

potrat
25. led 2015

@zhortova,určitě by se čekalo na výsledky a věřím tomu,že by ještě brali jednou kultivace a moč,oni jsou tady na to dost pečlivý.prý mi v pochvě našli nějaké hraniční bakterie,a ještě se čeká na výsledky.ueroplazma a mykoplazma,na ty bakterie nikdo nic neříkal tak já nevím.Manžel mi přijede až ve středu,,,už se těším.Stejně je to hustý dřív ženský leželi třeba od 4m.do konce,postel podloženou špalkma,nesměli na záchod,bez mobilu a všeho a ještě jich bylo 10 na pokoji...no nedokážu si to ani představit. 😲 ty jo?ak krásnou noc a zítra písnu,