Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

CVS nebo AMC?

ladaa20
28. únor 2020

Ahojky holky prosím o váš názor a vaše zkušenosti. Nyní k mému dotazu. Trpím genetickou vadou která je dědičná 50:50 a nemusí nic způsobovat,ale taky to může být pořádný průser a vlastně celý život nevíte jestli se něco nezvrtne i když jste v poho a není to na vás vidět nebo jste v poho ale jde to na vás vidět (neurofibromatoza).První dítko bohužel nemoc zdědilo, zatím je ok.Já jsem taky ok. Nyní jsem zjistila že jsem těhu hcg roste, ale po předchozích zkušenostech kdy nebylo nic vidět tak jdu k dr zda je srdíčko až za týden v 7+1tt. Již jsem psala genetičce a ta doporučuje cvs. Tak přemýšlím zda jít na to nebo spíš na amniocentézu. Která z vás to zažila? Co je míň bolestivé a rizikové?Nebo zda na to vůbec jít nechci aby další dítko tuto nemoc mělo,ale zároveň nevím zda bych pak dokázala jít jen kvůli tomuto na potrat nebo spíše už dítko mrtvé porodit. Děkuji za vaše názory

krasna_neznama86
28. únor 2020

Ja byla nekolikrat na amc a jednou i na odberu z pupecniku... Neboli to (nabery krve jsou dle me mnohem horsi), je to spis psychicka zatez... Cvs se dela driv, amc az od 16+0

adenka84
28. únor 2020

Také jsem u obou dětí byla na AMC a nebylo to vůbec nějak nepříjmené. Jen lehký tlak při vstupu kanylky.. Jinak vše bylo ok.. Výsledky jsem měla hned druhý dne. Volali mi je domů.. i pohlaví pokud chceš budeš znát... na AMC jsem byla u obou dětí v 18tt

rickym
28. únor 2020

Já byla na AMC a teda mě to bolelo dost, ale řekla bych, ze to bylo tím, že mi špatně umrtvili místo vpichu. Dr na to sestru pak upozornila😔 Do CVS se mi nechtělo, protože jsem měla nízko položenou placentu a jeden Dr mi řekl, že by to bylo rizikové a bolestivé. Pak po zákroku mě už nebolelo nic.

purplerain
28. únor 2020

Mám zkušenosti s obojím, jsem také přenašeč genetického onemocnění. Amniocenteza nebolela vůbec, CVS jednou nebolelo, jednou trochu a potřetí bolelo dost. Záleží, jestli bys v případě potvrzení nemoci šla na přerušení těhotenství. CVS se dělá dřív a tak i ukončení lze dříve. Po amniocenteze většinou už cítíš pohyby a je to o to horší.

hanicka_k
29. únor 2020

Byla jsem dvakrát na CVS. Manžel má též genetickou vadu (těžká slabozrakost - chybí mu duhovka), takže šance byly 50:50. Též nám v genetické ambulanci dr. doporučila CVS. Zákrok je dost nepříjemný, ale dá se to vydržet. Bohužel v prvním případě mělo vadu i miminko a my se rozhodli pro ukončení těhotenství (stihla jsem ještě klasickou interrupci). Držím palce ✊

robado
10. bře 2020

@ladaa20 Ahoj podstoupila jsem oboje, odběr CVS mě bolel o hodně víc a opravdu jsem tři dny jen ležela a i teď mám klidový režim. V předchozím těhotenství nám nedopadl druhý screening i když byl první screening v pohodě a podstoupila jsem odběr amnio. Na screeningu viděl doktor tři postižení mozku a amnio k tomu potvrdilo ještě Downa. Ve 12 tt a 16 tt bylo vše v pořádku, projasnění, kůstka i srdíčko. Takže to pro nás byl pořádný šok. Oboje se dá vydržet, ale chce to se opravdu šetřit. Držím moc palce.

Sem začni psát odpověď...

Odešli