Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

hanickaa.d
6. lis 2016

@ivulela mrzí mě to.... ☹ mělas revizi? já ne a po měsíci jsem dostala menstruaci...

ivulela
6. lis 2016

@hanickaa
Dekuji, mela jsem revize dve, je to nejaky rozdil,kdyz jsem podstoupila revize dve?

hanickaa.d
6. lis 2016

@ivulela to nevím, asi ne. Jen po revizi bývá menstruace později...takže fajn, že přišla...

ivulela
6. lis 2016

Na kontrolu bych mel jit pristi tyden, otazka je, jestli to patri k ocistkam nebo uz je to menstruace no .. 🙍

hanickaa.d
7. lis 2016

@ivulela mně ocistky odezněly a menstruace teda měla grady....tím se tělo taky čistí

xmele004
7. lis 2016

@ivulela: me menstruace prisla po 5 tydnech, ocistky jsem mela cca 2 tydny, pak klid a menzes..mela jsem revizi ;)

ivulela
7. lis 2016

@xmele004 a jak probihala menstruace, byla silna?
@hanickaa.d
Hlavne mi holky nejde do hlavy , ze skoro 14 nic a z niceho nic by se ocistky vratily, je to mozny?

hanickaa.d
7. lis 2016

@ivulela moc silná...5 dnů

anitttaa
7. lis 2016

I kdyz nic nebylo videt, dítko mohlo mít infekci nebo arytmii, nevim, jestli uz mas nějaké histologicke vysledky..ale pravděpodobně ti teď gynekolog nabidne testování na trombofilni stavy a antifosfolipidovy syndrom. Pokud by se neco potvrdilo, budete to moct priste ovlivnit léky..

xmele004
8. lis 2016

@ivulela jj silna, doktorka me na to upozornila, drive jsem mela 3 dny slabouckou a bezbolesti a ted pravy opak...5 dni, "prebalovani" kazde dve hodiny a silna bolest bricha...druha menstruace byla slabsi o trosku a treti zase silna, tak nevim, zda to uz ted budu mit porad takove :-/

ivulela
9. lis 2016

@xmele004 dekuji za odpovedi, u uvidime, co mi rekne doktor..

veronikaber
13. lis 2016

Ahoj holky,také jsem prodělala potrat ve druhém trimestru bylo to pro mě o to horší protože jsem každý týden kvůli hematomu mimíska viděla na ultrazvuku :((. A ted mě trápí jiný problém nevěděla jsem kam ho jinam napsat.Potrat proběhl 21.9 a dnes je 13.11 a ještě nedorzila menstruace.Doktor mě řekl že mám počkat ještě tak tři týdny a pak přijít na kontrolu kdyby nepřišla.Holky co si o tom myslíte není to už dlouho?

jipa75
13. lis 2016

@veronikaber není, také to u nás bylo víc než klasických 6 neděl, někdy je to víc psychické že si člověk přeje aby přišla a mohl začít "znovu"

89peta
16. lis 2016

Ahoj, já prodělala potrat před týdnem, 7.11, naše malličké mělo syndrom hypoplastického levého srdce. Jak dlouho vám trvalo, než jste mohly jít "dál"?

xmele004
16. lis 2016

@89peta Vim, ze tohle asi nechces slyset, ale dnes je to 4 mesice a porad "nejdu dal"...snazime se znovu, je to lepsi, ale porad to neni oni...porad to odnekud na me pada :(

gepe
16. lis 2016

@89peta ahoj, nase melo hypoplasii leveho srdce a koartaci aorty (nevyvinuta leva komora a aorta). Ukonceno vloni 15.rijna. Jit dal muze clovek, jedine pokud to prijme, jinak to nepujde.. nezapomenes nikdy. Oporu jsem mela doma kompletni i v pri ukonceni od zdravotniku. Odsmutnila. Nasledne jsme neresili nic, jen ze si odpocinu (v 2015 to bylo druhe tehotenstvi). No.. vzdy jsme tomu nechavali volny prubeh a vysledek na nas vykoukne asi uz pristi tyden 🙂 drz se!

89peta
17. lis 2016

@gepe Měli jsme to samé, i tu aortu. Tak moc gratuluju a držím palce, ať jste oba dva v pořádku 🙂

89peta
17. lis 2016

@xmele004 Děkuju. Já právě pořád od okolí slyším, jak se mám vzpamatovat a vzchopit, ale prostě to tak rychle nejde..Držím palce, ať se Vám zadaří a je všechno v pořádku.

karkulinka77
17. lis 2016

@89peta Ahoj od ostatních to jsou strašný kecy. Kdo si toto neprožije nemůže absolutně pochopit co prožíváme a cítíme. Kdo nezažije-nepochopí. Já jsem přišla o miminko 5x. Naposledy ve 23. týdnu pro skeletární dysplazii nožiček. Na ten porod (potrat) nikdy v život nezapomenu. V prosinci to bude rok. Už na to maličké nemyslím 1000x denně, ale občas mě přepadne šílený smutek. Teprve před 14 ti dny jsme si s manželem vyslechli výsledky z genetiky. Hrůza po takový době. Moc se mi líbil názor: jít dál může člověk, jedině pokud to přijme. Svatá pravda. Já už neměla sílu jít dál. Smířila jsem se s tím. Pořídili jsme si štěňátko. Je to sice slabá záplata, ale člověk se upne na něco jiného. A začne zase trochu žít. Ty to nevzdávej. Teď si odpočiň. Užij si alespoň trochu vánoce a jděte do toho znovu. Držím palce.

89peta
18. lis 2016

@karkulinka77 Ahoj, to mě moc mrzí. Musíš být silná, zažít to tolikrát. Moc držím palce, aby to už tentokrát bylo všechno v přádku.
My máme jít na genetiku v lednu, doufám, že tam budou výsledky. No nejhorší je, že to začal používat přítel a jeho rodina..To mě bolí nejvíc. Podporuje mě na dálku moje rodina a kamarádi. Padá to tu na mě, že jsem tu sama, do toho zrušil svatbu, že si to rozmyslel, že papír na vztah nepotřebuje..

hanickaa.d
23. lis 2016

Holky včera jsem byla pro pitevní zprávu. Dr mi říkala, že genetik nechal odebrat vzorek kuze plodu pro výzkum a spojitost s diagnózou. Prý to trvá několik měsíců. Nechce se mi čekat třeba půl roku. Ani nám nebrali krev,nic. Prosla nektera z vás genetickym vyšetřením?Jak to probihalo a jak dlouho trvalo?

jipa75
23. lis 2016

@hanickaa.d přibližně 3-4 měsíce, ale ne vždy se zjistí příčina, já vím, že je to strašně dlouho ale gynekolog další těhotenství nedoporučil před půlrokem od porodu

hanickaa.d
23. lis 2016

@jipa75 no nedoporučil i kvůli virozam....ale ja neznam nikoho kdo by tak dlouho čekal ☺ většinou ty 4 měsíce

jipa75
23. lis 2016

@hanickaa.d 🙂 no pokud to nemáte přes IVF tak to můžete zkrátit, my to "neokecáme " 🙂

karkulinka77
24. lis 2016

@hanickaa.d Já čekala 11 měsíců. I po tak dlouhý době mi s manželem brali opět krev. Chtějí ještě zjistit, jestli to postižení bylo náhodného nebo je špatně něco v nás. Hrůza..
,

89peta
30. lis 2016

Ahoj, tak nám volali z genetiky, 12. ledna máme přijít, ale překvapilo mě, že nám budou brát krev. Myslela jsem, že když nám ji nebrali předtím, tak jim stačí plodová voda, pitevní zpráva, příp. moje krev, co mi bralil při nástupu do nemocnice na potrat. Jak dlouho se čeká na výsledky? Chtěli jsme se po genetice začít snažit, ale s takovou se to zase posune, když budeme čekat na krevní testy.

jarofilka
3. pro 2016

@radka721 Ahoj Radko, prošla jsem si tím jednou také. Vím, co cítíš. Moje dr mi v v 16.tt napsala diagnozu nekompetentní hrdlo a poslala mě do Motola do rizikové poradny. Tak jsem šla 18.tt, těsně po Vánocích. Narazila jsem tam na dr.Mužika, mladý medik, který se arogantně zasmál nad poznámkou v těhu průkazce a nešetrně vaginálně mě vyšetřil. Pak zblednul a diagnozu potvrdil, za půl hodiny od jeho vyšetření jsem začala krvácet a hospitalizovali mě. Pokusili se o cerkláž, ale 20+3 jsem potratila i se stehem, dostala jsem kontrakce. V Motole jsem totiž dostala infekci e.coli do pochvy. Stalo se to letos v lednu. Depka.

Dělali ti cerkláž? Budou ti ji příště dělat preventivně? Půjdeš do toho ještě vůbec?

jarofilka
3. pro 2016

@radka721 nepochybuj o tom, že jste se rozhodli správně. Určitě to moc bolí, ztratit dvě zdravé děti, já vím. Ale v tomto malém týdnu by to bylo trápení pro všechny. Těhotníš dobře, jsi zdravá, dejte si čas na oddech a až se vám bude chtít, tak do toho zase půjdete. Jen si ale vyžádej - trvej na tom - preventivní cerkláž - ta se dělá asi v 14.tt. Mně to také nabídli, ale rozhodla jsem se jinak, protože mám hrdlo zkrácené, potrhané po předchozích porodech a stále otevřené. Nechala jsem si udělat abdominální cerkláž, což je páska kolem děložního hrdla té části, která je v břišní dutině. Pro mě lepší a vlastně jediná varianta, jak donosit dítě do slušného týdne.

jarofilka
3. pro 2016

@lu1710 Lucie, to je i moc líto. Máme to stejně, naším problémem je nekompetentní hrdlo. Jsi z Frenštátu, to do Olomouce není daleko. Zajeď si do Olomouce za prof.Pilkou, je to přednosta Gyn-por.kliniky, který se v zahraničí naučil unikátní operaci, abdominální cerkláž. Je to páska, která se dá kolem té části hrdla, která je v břišní dutině těsně před tím, než se vyklene děloha. Mám to už za sebou. Velké zkušenosti s tím mají v USA a mají skvělé výsledky. Rodí se císařem a většinou to ženy donosí až do 38.tt.!!!!

lu1710
4. pro 2016

@jarofilka ahojki. Ano o té operaci vím. Můj gyndar mi ji taky navrhoval jako jednu z možností. Ale do toho se mi až tak nechce. Věřím že dítě donosim i s klasickou cerklazi, protože mi držela akorát ten zánět. Chceme zkusit takto ještě jednou pokud by to nevyšlo pak bych eventuelene uvažovala. Takže si ji podstoupila a kde ti ji dělali, jak to probíhalo?