Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

aloha3005
8. únor 2017

@megara ahoj, omlouvam se ze reaguji az ted. Hned po nasi smutne udalosti jsem si aplikaci modry konik smazala a az dnes se k ni vracim. Musim s odstupem casu potvrdit, ze je mnohem lip, ale kolem tech vanoc to bylo peklo!!! Ted mam za sebou 1 ms a dostala jsem pozehnani od doktra tak se snazime co to jen jde at se nam brzo zadari🙂 Diky za podporu! A jak se ti dari?

martina_jemelkova
8. únor 2017

@megara Hani, soucitim s vami, my prisli o zdravou holcicku ve 22+3. Bylo to vloni v cervnu. Ted uz jsem zase 21+2, mam provedenou preventivni certklaz v 19tt, narizeny klid. Rezim, utrogestan, magnezko, cipek na hranici. Urcite dejte jen jedno embryo, mi moje gynekolozka rekla, ze dvojcata bych urcite nedonosila, ale my teda otehotnime snad napoprve prirozenou cestou. V nemocnici se mnou lezela mamina, cekajici dvojcata, pry u dvojcat cerklaz nefunguje, cekala na pesar n miru. Tak vyzkousejte. Drzim moc palecky, at na vse brzo zapomenete 😔

sss0408
8. únor 2017

@aloha3005 Mohu se prosím zeptat, v kolikatem tydnu jsi o mimi prisla? Já v 18+0. Doktorka mi také po první MS řekla, že jsem ok, ale strašně se bojím do toho jít. Obvykle říkají 2-3 měsíce. Já jsem po druhé a asi budu čekat jeste jednu.

aloha3005
18. únor 2017

Ahoj, ja jsem byla v 16 tydnu.. uz mam i vysledky z genetiky-chromozomalni vada placenty.. ja jsem ted (bohuzel) po 2 MS. Snazime se od prvni, doktor mi rekl ze neni na co cekat. Na prvni pokud teda nic a to jsem si testovala ovulaci a ja nevim co jeste, proste moc na to myslim a moc to resim..

aloha3005
18. únor 2017

@aloha3005 v 16 tydnu zamlklo, prislo se na to jakoby v 18 no

juuulie
18. únor 2017

Ahoj holky 🙂 číst něco takového mě úplně ničí, ale zároveň vidím a cítím, že v tom nejsem sama:(
Pred dvěma dny jsem se vrátila z nemocnice domů..sama! Byla jsem v 18tt, vse bylo v naprostém pořádku..na Valentýna jsem šla na ultrazvuk s tím, ze se dozvíme co to bude..místo toho..jsem musela okamžitě na vyvolávaný porod:( :( nic horšího, ponižujícího jsem nikdy nezažila:(. Domu jsem šla hned druhý den, rozbitá, vzteklá, plná hormonů..ale prázdná :( je to hrozný..Není to poprvé predtím jsem o miminko přišla ve 12tt . Nevím co dál..bojím se všeho

clare379
18. únor 2017

Ano mám za sebou přesně to samé, nebylo srdíčko na uz ve 20tt, takže vyvolaný porod mrtvého miminka, hrozné, doufám ze uz se to nebude opakovat ☹

sss0408
19. únor 2017

@aloha3005 Mě všichni straší, tak čekám 3 Ms. Snad se zadaří brzo :-/ Je to hrozně dlouhé. Beru listovku a piju kontryhel.

aloha3005
22. únor 2017

@juuulie Je mi to moc lito, asi ted jak budes v "6 nedeli" tak si uzijes, teda aspon ja jsem prvni mesic byla uplne mimo. Lexaurin byl muj jediny kamarad, jako na houpacce, chcilku jsem se citila ze je to za mnou, pak zase uplne na dne. Davala jsem si vinu a nejvic trpel manzel, protoze ten musel snaset vsechny ty moje sceny. Nesnasela jsem rady jinych jak porad opakovali: to bude dobry, zkus na to nemyslet, melo to tak byt a bla bla. Pomohla mi az znama ktere se to stalo v 39 tydnu a ja si uvedonila ze muze byt jeste hur. Ona mela uz vsechny veci doma,to bych se asi zblaznila uplne.. Pomohl az cas. Zpetne nas to utizilo s manzelem, mnohem vic si ho vazim.. Stejne je to hrozne smutny co my zensky musime vydrzet.. mne to vyvolavali 3 dny, snad nejhorsi v mym v zivote. Hodne nam to vzali hodne dalo. Mimco urcite chceme, nejlip zase princeznu, na kterou jsme se moc tesili🙂

aloha3005
22. únor 2017

@sss0408 No mne kdyz dal sam doktor pozehnani tak jsem si rekla ze nebudu cekat, nicmene i pres snahu velkou teda mam 2 ms za sebou a "na prvni pokus" nic, takze ono si to asi porucit neda. Ja si koupila na doporuceni Nosifol (je teda drahy silene) ale hned mam cyklus ukazkovy po nem a korthynel taky piju.. do toho jsem si poridila digitalni ovulacni testy a dokonce si byla silene jiste ze jsem v tom, samozrejme nic, ten chtic je asi silenej az te doblbne. Slibila jsem si ze uz zadne ovu testy a trochu to necham prirode, mozna vazne cim vic ches tim vic ne a ne a ne😀 A to po svatbe hned 1 mesic se zadarilo vlastne nechtene na bazi chlast, cigara a dlouha a divoka svatebni cesta😀

aloha3005
22. únor 2017

@sss0408 ted jsem samy vitamin a nic😀😀😀

albos
15. bře 2017

Tenhle případ se nám odehrál včera v noci. Mam přítelkyni ktera byla v šestém mesici......Vezl sem svojí přítelkyni do nemocnice s velkými bolesti břicha s tím ze si myslí že by to mohla byt jen těhotenska zácpa a aby ji na to něco dali nebo respektivě aby ji pomohli. Po dlouhém tichem čekání přišel za mnou doktor a říkal mi takovým nepopsatelnym divnym hlasem potrat. Já se ho ještě 3x nevěřícně ptal co? A on zase potrat. V tu chvíli sem se strasne rozklepal říkal sem si To snad ne.... To není možný to je zlý sen, vždyť vše bylo v pořádku. Přítelkyně vyvoláním porodem porodila mrtvou holčičku a až pitva zjisti proč se to takhle stalo .Ještě teď brecim. Teď musíme stát hodně při sobě a držet se.Protože to je to nejdůležitější co teď mužem dělat. Je to taková bezmoc. Přeji sve holčičce aby se tam nahoře měla krásně. Sbohem Natálko tvůj milovaný taťka

megara
15. bře 2017

@albos Je mi líto co vás potkalo, každá ztráta miminka je šílená, jediné co můžete dělat je být tu jeden pro druhého. Bolet vás to bude stále, i když bolest bude časem menší a menší 😢 Zní to jako klišé, ale bohužel je to pravda, pomůže jen čas.

lenicka2323
21. bře 2017

Ahoj holky,moc mě mrzí co se vám stalo i já bohužel nejsem vyjímkou v utery jsem večer nastoupila do nemocnice kvůli krvácení byla jsem v 16týdnu a v pátek mi bohužel musel vyvolat potrat jelikož lékař řekl ze mi odtekla plodová voda a tak tenhle zákrok byl nutný..Bylo to něco hrozného šíleně to bolí přítel byl z toho všeho také mimo ale pomáhá mi co to jde jak jen to půjde chceme to zkusit znovu sice strach aby to po druhé nebylo to stejné přetrvává ale nechceme to vzdát a snad se zadaří a ta bolest bude o něco menší než ted tak moc jsme se na chlapečka těšily tak nás tohle sebralo..nepřála bych to nikdy nikomu ta ztráta bolí 😒😢

lenicka2323
21. bře 2017

@albos Moc mě to mrzí držte se musí to být pro vás těžké hodně sil ! ☹

lilie16
22. bře 2017

Ahoj holky, pred tydnem jsem porodila/potratila holcicku ve 22tt, druhy den mi delali revizi kvuli zbytku placenty v deloze. Chci se zeptat, jak dlouho budu jeste spinit?

89peta
22. bře 2017

@lilie16 Ahoj, je mi líto, co tě potkalo. Mě sice revizi nedělali, ale já krvácela/špinila cca 14 dní.

absintka19
22. bře 2017

@albos uprimnou soustrast. Budte oba silni, nezapomenete, to se neda. Drzim palecky aby priste vse dobre dopadlo.🌹

lilie16
22. bře 2017

@89peta dekuji, potrat to byl muj druhy, jeden z ivf. Hrozne to boli, nevim jak dal. Hrozne si preji miminko, ale bojim se dalsiho tehotenstvi ☹ oba jsme v poradku, jen nam to samovolne proste nejde ☹

89peta
22. bře 2017

@lilie16 to mě mrzí, nedokážu si představit jak ti musí být, zažít to víckrát. A byli jste na genetice? Proč se to stalo?

xmele004
22. bře 2017

@lilie16:ahoj, taky jsem porodila miminko ve 22tt, byla jsem na revizi kvuli placente a spinila jsem urcite ty 3 tydny...nepamatuju si uz presne. Drz se!

lilie16
22. bře 2017

@89peta nebyli, ale po sestinedeli jedem.
@xmele004 to me mrzi, koukam, ze jsi znovu tehu, tak preji stesti! Za jak dlouho se zadarilo?

xmele004
22. bře 2017

@lilie16 temer na den to bylo pul roku co jsem to zjistila 🙂 kdyz to bylo cerstve, nedokazala jsem si predstavit, ze budu znovu tehu, ale pak to nejhorsi preboli, a bude lip a lip, uvidis 🙂

lilie16
22. bře 2017

@xmele004 ja jsem prodelala jeden zamlkly potrat v 10tt a tohle bylo nase vymodlene po dvou a pul letech snazeni, prirozene nam to neslo, tak jsme byli na ivf. Bojim se, ze uz nam to nepujde vubec a nebo ze to dopadne zase takhle spatne ☹

helulina
5. kvě 2017

Ahoj, bohuzel se take přidávám mezi vas. Byla jste nektera na vyvolavanem potratu na Bulovce? Nevim co mam mit vsechno s sebou.

anatanka
10. kvě 2017

@helulina Ja tam nastupovala akorat pred 14-ti dny. Poslala me tam jedna hodna pani doktorka z Krcske nemocnice, ze na Bulovce je v tomhle smeru lepsi pristup personalu.
Beres klasiku - vlastne jen kosili, prezuvky, zupan a hygienicke potreby. Vlozky na pokoji jsou volne k dispozici. Pokoje po dvou, po trech. Horni patro nadstandard. samostatne pokoje za 900/noc.

ghanam
19. zář 2017

Dobrý deň,
volám sa Alžbeta Demeková a pracujem ako pôrodná asistentka. Momentálne píšem svoju rigoróznu prácu na tému Skúsenosti žien po indukovanom potrate v II. trimestri tehotenstva. Chcela by som Vás preto poprosiť o Vašu pomoc, pretože aj Vaša reálna skúsenosť môže prispieť ku skvalitneniu každodennej práce pôrodných asistentiek. Rovnako tak môžu Vaše odpovede pomôcť ďalším ženám, ktoré sa jedného dňa ocitnú v podobnej situácii. Link na dotazník (dotazník je anonymný)

Dobrý deň,
volám sa Alžbeta Demeková a pracujem ako pôrodná asistentka. Momentálne píšem svoju rigoróznu prácu na tému Skúsenosti žien po indukovanom potrate v II. trimestri tehotenstva. Chcela by som Vás preto poprosiť o Vašu pomoc, pretože aj Vaša reálna skúsenosť môže prispieť ku skvalitneniu každodennej práce pôrodných asistentiek. Rovnako tak môžu Vaše odpovede pomôcť ďalším ženám, ktoré sa jedného dňa ocitnú v podobnej situácii. Link na dotazník (dotazník je anonymný)

https://docs.google.com/forms/d/1MY6N38RHfce7i4...

era777
8. říj 2017

ahojte baby , ja som porodila prve dietatko v 24 tt , a teraz som druhe potratila v 23 tt , bez príčiny , vsetky vysetrenia crp , ster atd bolo v poriadku , teraz v druhom tehu som mala urobenu aj serkláž ,ale vydrzala len 2,5 týždna a ja som sa zacala otvarat z vnutra , neviete mi prosím poradiť ake vysetrenia by som mala absolvovať , resp. ak je tu niekto taky ako ja , aka mu bola nasadena liečba v dalsom tehu ? donosil niekto z vas aj napriek tomu ze opakovane potratil ? mne bolo povedane , ze pravdepodobne mám slaby krcok vdaka (kludne aj IP )

lu1710
8. říj 2017

@era777 Ahojki. Mě to taky potkalo dvakrát prve 23 tt přiláká vaku blan, při cerkláži praskla plodovka. Druhé.těhu se víc.kontrolovali ve 20 tt otvirani.zevnitř okamžitě do FN na.zasiti poté 3 týdny doma ležení a dostala jsem.z tahy měla.jsem.infekci už v plodových takže buď.před cerkláží už.byla a nikdo.nekontroloval a nebo se.zanesla po ní. Teď ve třetím těhu jsme se.domluvili a udělali mi cerkláž.už v 15 tt a týden před a týden po.jsem.měla preventivně atb. Ve 20 tt trošičku otevřený malý kanalek ale jen nepatrně ale ráci na týden znovu atb a od toho zatím.vše v pořádku teď jsem 31 tt a jsem ráda že pořád držíme ale byly to.strašne nervy ale píšu ať neztrácí naději a hlavně si vydobýt všechny tyhle.věci potom já.jsem.byla neodbytna. Držím.palce Kdyztak klidně pisni

nabellucinka
23. říj 2017

Ahojky, je to uz osum dni co jsem porodila v 22 tydnu naseho andilka Karolinku s vahou 430g....zjistily mi v 14 tydnu pozitivni vysledky na toxoplazmu a byla jen mala sance, ze to mala dostane taky a zrovna mi byly v tech procentech a mala i pres antibiotika, tuto nakazu dostala pres placentu...Pri odberu plodovky ve 20 tydnu jsme mely viru, ze bude vse v poradku ale za tyden jsme se dozvedely tu hroznou zpravu s tim ze uz tato bakterie ji zasahla mozek a doslo k zvetseni mozkovych komor....Byly to ty nejhorsi okamziky v zivote a musely jsem udelat s manzel to tezke rozhodnuti, ktere moc boli a bude dlouho bolet😢