Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

okurkaa
30. kvě 2011

@kessinkaa Tak to je nadhera. Andilka ti to nevrati, ale alespon to vylepsi naladu. Moc ti to preju. 🙂

okurkaa
30. kvě 2011

@sue_m Tak super, ze ti nebudou oddalovat KET. Ja beru Prednison na imunitu a taky jsme kvuli nemu nemuseli vubec cekat. Jo dneska jsem byla na IUI, tak zase 10 dni cekani. Ale jsem uz nejaka skepticka...

kessinkaa
30. kvě 2011

@okurkaa díky,ale fakt se bojí,zatím nejásám.Tobě taky držím palečky 🙂

sue_m
30. kvě 2011

@kessinkaa to je krásné... budu držet všechny palce co mám, aby všechno pokračovalo hezky tak, jak má. Vůbec se nedivím, že máš nervy...

@okurkaa no, oddálí se mi kvůli tomu KET minimálně o měsíc ☹ měli jsme jít v červnu, takhle pokud bude vše ok, půjdeme až v červenci a já si nejsem jistá, jestli mě nechá doktorka na nemocenské... kdyby ne, budu muset hledat novou práci a tím by se KET musel posunout na několik měsíců, kvuli zkušebce... :/ ale co, uvidíme... nějak poslední dobou žiju s tím, že stejně všechno neovlivním a že to asi má svůj důvod...

maculda
30. kvě 2011

@kessinkaa To je suprová zpráva. Gratuluju. Určitě bude vše v pořádku!!!

pingui
30. kvě 2011

@kessinkaa velká obrgratulacééé 😀

pingui
30. kvě 2011

@kessinkaa kessinko až teď jsem si všimla,že jsi rodila taky takový pozdní tt jako já. Já o trošku méně! To je šílený! Já se ani nepídila,jak dlouho po takovým porodu musí být pauza. Já jsem si myslela ,že tak 6 měsíců....ale na kontrole jsem ještě nebyla.Se zeptám mýho OG až tam půjdu....

pingui
30. kvě 2011

@kessinkaa a ještě jednou gratulace 🙂 🙂 🙂

skurinka
30. kvě 2011

@kessinkaa -tise zatim gratuluju a urco bude vse v poradku 🙂

ivcah
30. kvě 2011

@kessinkaa Tak to je BOMBA!!! Moc gratuluju a držím palečky 😀

kessinkaa
30. kvě 2011

@maculda
@pingui
@skurinka
@ivcah moc díky,prostě se snažím nenervovat!!!Čárka už je od 7 dne,není to tlustice,ale prostě tam je.Bojím se strašně,ale snad to vyjde MUSÍÍÍÍÍÍÍÍÍ

kami77
30. kvě 2011

@kessinkaa Ahoj,taky se pridavam s gratulaci. 🙂 🙂 🙂 🙂 Krasna pozitivni zprava,budu drzet palce at to potvrdi i krevni testy.Drz se a urcite se ozvi.

duhovka
30. kvě 2011

@kessinkaa
Uplne potichoucku gratuluji a uplne moc vam to preji!!!!!

kessinkaa
30. kvě 2011

@kami77
@duhovka díky holky,moc prosím Kačenku,aby to vyšlo

berule
30. kvě 2011

@kessinkaa Krásná zpráva, moc moc ti to přeji a držím pěsti, aby bylo všechno v pořádku 😵

kessinkaa
30. kvě 2011

@berule dííííííííky moc

kackag
31. kvě 2011

@kessinkaa ahoj, taky vám zatím potichoučku gratuluji a až to bude 100% potvrzené začneme oslavovat 🙂 je to super.Kačenka vám to hezky zařídila 🙂 a ty si budeš v tomhle těhu píchat fraxík?nebo brát něco preventivně?

holky, v sobotu manžel boural s kamarády na dálnici, rozmašírovali auto o svodidla prostě na odpis a úplně jsem z toho měla husí kůži, že si asi náš andělíček Nelinka ochránila svého tatínka,protože se mu vůbec nic nestalo 🙂 brouček náš

kessinkaa
31. kvě 2011

@kackag díky moc 🙂 .Jo píchám a píchat asi budu,celé těhu.Za chvilku jdu na hematologii,jsou tam výsledky,co mi dělali před 2 měsíci.....bojím,bojím

kami77
31. kvě 2011

@kessinkaa Ahoj,urcite budou v poradku!!!Mooc drzim palce.

skurinka
31. kvě 2011

@kackag -jezisii tak hlavne ze se manzelovi nic nestalo nelinka urcite ho ochranovala 🙂

kackag
31. kvě 2011

@kessinkaa tak potom napiš,to mně docela zajímá.To budou první ýsledky z hematologie nebo ti už něco našli?Já si mám totiž v příštím těhu taky píchat fraxík, ale jenom preventivně,protože výsledky z hematologie mám v pořádku.

@skurinka 🙂 🙂

macik79
31. kvě 2011

@kessinkaa I já se přidávám s gratulací. Myslím že pro nás všechny snažilky je to velké povzbuzení. Moc moc držím palečky.

sue_m
31. kvě 2011

@kackag ufff ještě že se manželovi nic nestalo!!! Taky si myslím, že Nelinka na tatínka dohlédla... 🙂

@kessinkaa věřím, že všechno bude už v pořádku... dneska jsem si prohlížela tvé album :( neboj, historie se už nebude a nesmí opakovat...

pingui
31. kvě 2011

@kackag jejej to je hrůzostrašný!

pingui
31. kvě 2011

holky tak jsem právě odeslala oficiální žádost do nemocnice o vydání kopií dokoumentace,které se vztahují k mému případu. Už mi ruply nervy. Nikdo mi nechce nic říct,nedostala jsem jediný papír a závěr z toho co se stalo...výsledky pitvy jsem si získala bokem,neoficiálně ☹
Tak jsem tam volala do toho špitálu a řekla ,že chci tu dokumentaci.... 😨 , no co už....
Třeba tam fakt nic nenašli,ale já to prostě chci vidět na vlastní oči ,když mi brali tolik vzorků a tomu dítěti taky ,a závěr je takový že se to prostě holt někdy stává. Chápu...ale chci ty výsledky vidět.Jsem zvědavá zda mi to pošlou 🙄

kackag
31. kvě 2011

@pingui a ta pitevní zpráva byla v pořádku ? já už přesně nevím ,kvůli čemu jsi rodila ty a v jakém tt, je nás tu moc ☹ ale přijde mi fakt nevhodné,že jim to takhle dlouho trvá.To nejsi jediná,spousta holek si tady na to stěžovala, ale přijde mi to asi jak v které nemocnici,protože já měla pitevní zprávu a zprávu z porodu u mého doktora už po 3týdnech,když jsem tam šla na kontrolu.

pingui
31. kvě 2011

29-30tt těžký hydrops plodu neslučitelný se životem.
prý asi virová infekce parvovirus B19,proto nabírali tolik vzorků,ze mě i z něj,když byl ještě v děloze na živu. A odesílali na specializované pracoviště....
Závěr z pitvy-hydrops fetus ,příčina neznámá,parvovirus nepotvrzen....ale tato diagnoza má bohužel spousty příčin,někdy se fakt ani nepřijde proč...ale může to způsobit i nějaká skrytá choroba matky,jaterní porucha,anemie,porucha ledvin,preeklapsie,gestoza atd....a já mám fakt všechny těhotenství tak těžký,spousty potíží je možný ,že v souvislosti s otěhotněním se opravdu u mě projeví nějaká nemoc,proto se tak pídím. A závěr,že se to někdy stává je pro mě nedostačující. Chci vědět konkrétně na co mě a miminko testovali a zda se to potvrdilo či nikoliv. No snad nechci tak moc....já nevím,to mám nad tím taky mávnout rukou a říct no tak co,vždyť mi umřelo jen dítě se vlastně nic nestalo-kristepane! Jestli mi to nepošlou 😒 😒 chybí mi tu rozčulující se smajlík 😨

kackag
31. kvě 2011

@pingui smajlika ani nemusíš použít a úplně chápu tvoje rozčílení ☹ to se nedá jen tak přejít s odpovědí,že se to někdy stává.Pokud si to nevybijuješ ty sama,tak je to nezajímá
☹ Taky vždycky bojuju,ale sama a nikoho to moc nezajímá , stalo se mi to podruhé a pokaždé to uzavřeli s infekcí ☹ a jinak jsem zdravá vše mám v pořádku a nikdo do hloubky nikdy nešel,jaká může být příčina.

pingui
31. kvě 2011

no tak to jsme na tom obdobně,já před tím dvojče.Jedno umřelo v 15TT,druhé naštěstí zůstalo.No u dvojek se to stává....
je to děs...přeci to jen tak nevypustím,uvidíme co dojde za dokumentaci.Jasně jsem jim napsala,že chci všechno co se této dg. týká

pingui
31. kvě 2011

@kackag kačko to je děsný,už podruhé!!A ještě to nikoho nezajímá,panebože kde to žijem!