Pozdní potrat ve II. trimestru. Máte zkušenost?

miccka
20. kvě 2010

Ahoj holky. Bohužel zakládám tohle smutné téma. Chtěla jsem vás poprosit, zda máte některá (nebo vaše známé a kamarádky) zkušenost s potratem v 6.měsíci. Při kontrole na ultrazvuku moje mudra již neslyšela u miminka srdíčko, přitom vše se vyvíjelo naprosto normálně, oba genetické screeningy v pořádku. Vyvolávali mi potrat, dost otřesný zážitek. Miminko bylo v pořádku, žádný uzel na pupečníku, žádné vady. Hledala jsem na netu holky, které mají podobnou zkušenost, ale spíš se jednalo o indukovaný potrat kvůli VV. Já nic takového neměla. Budu ráda, když si o tom budu moct s někým popovídat, kdo má podobnou zkušenost. Mám za sebou už jedno zamlklé těhotenství v 10.týdnu, ale to se vůbec nedá srovnávat. Je to sice také otřesný zážitek, ale uspí vás a provedou revizi, během 15 minut je po všem. Přetrvává jen smutek v duši. Ale porodit mrtvé miminko, to nepřeji ani největšímu nepříteli. Dítko doma ještě žádné nemáme, o to všechno je to smutnější ☹
Díky. Mirka

potrat
23. říj 2014

@...holky,tak mám po vyetření a zatím se nic neví...výsledky budou až 24.11.tak mám zase o čem přemýšlet.Všichni se přiklánějí,že je to tím čípkem,že je to oslabené a tudíž se tam dostávají infekce.Dr:Ulčová mi řekla,že bych musela celé těhu proležet s podloženýma nohama,a nabírat častěji kultivace.A výsledek...nejistý.No fakt si to nedokážu ani představit,ted jsem ležela 7 týdnu a bylo to na palici.Tak uvidíme za ten měsíc jestli,náhodou něco nenajdou 🙂 kéž by...

potrat
23. říj 2014

@margie....tak jsem si tu ulčovou představovala uplně jinak..Sedli jsme si a hned se ptala na kouření,a že máme přestat.Já přes rok nekouřila,ted po tom porodu jsem začala a stejně se nepovedlo.jinak byla docela v pohodě,vyšetřila mě a řekla,že to hrdlo je dost zkráceno pod microskopem a naprohmat to tak hrozné není,ale že tím těhotenstvím se ten čípek zkracuje,jinak dělohu mám ok.Domluvila by mi pobyt v nemocnici na Lochotíně,když bych otěhotněla.Vubec po mě nechtěla,žádné papíry...snad příště.Jo a hrozně se divila,proč už tam nejsem dávno.A mám si přečíst její knihu.Taky se ptala jestli třeba nemáme zažádáno o adopci,tak sme řekli že jo,a ona mi pak povídá...že nás na to muže připravit ☹ ☹ ...to mě trochu dostalo...už máme dost školení a příprav adopce,tak nechápu proč mi o tom chce vyprávět.No jsem taky zvědavá na to tvé vyšetření,na co přijdou?pááá 🙂 🙂

margie
23. říj 2014

@potrat jo vidíš to jsem ti zapomněla říct že nám hned po kouření nutila svou knihu a když jsem tam za měsíc jela pro výsledky a ptala jsem se tak mi řekla že to je přece napsáno v té knize a jak to že jsem jí nečetla. Já si myslím že kouří miliony lidí a rodí se miliony dětí takže ano je to škodlivé ale svádět to jen na to je podle mě totální blbost. Ať rovnou řekne že nesnáší kuřáky a je to. Mě ta ženská fakt nesedí ale jestli je to má jediná šance ......... no myslela jsem na vás celý včerejšek jak dopadnete co na ni říkal tvůj muž?

potrat
23. říj 2014

@margie...večer sme se o ní bavili,říkala sem,že mi ani nepřijde taková kapacita,jediný co řekl,že má asi 3 tituly,takže chytrá bude.Byl spíš hotovej,že musí dávat sperma,nechápal,že máme zamražený embrya.a stejně chtějí sperma ☹ prý je to naposledy co je dával.jo přesně tak s tím kouřením,někdo i chlastá a má 5 dětí.Včera jak mi řekla,že bych měla celé těhu ležet...no neumím si to vubec už představit,hlavně ani tak není jistota.Jo a řekla mi at udělám,za vším tlustou čáru.mě to ale nejde.knížku od ní nemám,říkala at si zajdu do knihovny.Jinak byla hodná.

margie
23. říj 2014

@potrat mě taky říkala ať si zajdu do knihovny ale u nás na vesnici fakt takove knihy nemají 🙂 no uvidíte co vám vyjde v těch výsledcích ale myslím že dítě se vyležet prostě nedá souhlasím s tím abychom odpočívali a šetřili se ale já vždycky když jsem si lehla bylo to v háji. Jinak mě taky říkala že bych měla být v příštím těhu jen ležící a přváželi by mě jen v leže a to prý problém s cipkem nemám. Ne dovedla byah asi 9 měsíců ležet ☹ to bych se zbláznila z toho času na přemýšlení

potrat
23. říj 2014

@margie...já si taky myslím,že dítě ležením mít nebdeme,a máš pravdu,byli by z nás blázni.Mě stačilo těch 7 týdnu,a bylo to hrozné.já třeba už 2 těhu,převážně ležím,nesexuju,ani se nekoupu a žadný výsledek,jenom se mi to pořád honí v hlavě.Zítra se jedeme kouknout na pejska a asi do 14dní,bysme jí mohli mít doma 🙂 aspon bude veseleji.A jak je v práci...je to lepší?

margie
23. říj 2014

@potrat ale jo nějak to v práci zvládám jsem docela unavená ale to se časem podá, musím si zvyknout. Začínám si říkat že nějaké extra omezení v těhu nemá smysl bud je tam nahoře napsáno že děti mít budu a nebo ne a prostě to nějak dopadne, protože ten stres ještě z toho že se nebudu moct pohnout, to fakt nedám. Já nevím jak vy holky ale já už jsem ze všech těch návštěv u doktora a shánění informaci unavená a vyčerpána.

potrat
23. říj 2014

@margie...tak to jsme na tom stejně...čím víc toho víme,tím je to horší...ještě nevím jestli do toho pujdu,a jestli jo...je to naposled....nezbývá než myslet taky na něco jiného a když má člověk práci,tak je to určitě lepší,přijde trochu na jiné myšlenky...nejde se pořád zaobírat co bylo,stejně čas nevrátíme,ted musíme myslet na lepší zítřky,tak nebo tak.... 😉

margie
24. říj 2014

@potrat přesně tak u nás je to teď taky poslední pokus buď to vyjde nebo ne, řekla jsem si že jsem pro to udělala maximum co šlo na vic už není ani vic síly ani chuti. Uvidíme co přinese rok 2015. Ještě nějakou naději v sobě mám 🙂

zhortova
24. říj 2014

@potrat Ahojecky, tak se tak divam, ze budeme mit asi stejny problemek. Ale ja si porad rikam, ze to jeste zkusim i bohuzel s tim omezenim, ze budu muset cele tehu lezet. Je to sice hrozne, ale kdyby to pomohlo, tak urcite. Jen nam to proste nikdo nezaruci...takze nas vysledek je porad hodne nejisty. Ale me porad tvrdi, ze kdyz se to zasije brzo, ze riziko infekce pri pravidelnem odberu kutlivaci je mensi a snad by se to tak dalo zvladnout....

zhortova
24. říj 2014

@margie @potrat....teda kocky, je tu nejaka pesimisticka nalada. Ale taky s vami souhlasim. Uz jsme si tim bohuzel prosly vicekrat, tak sily a nadeje taky nejsou vycerpatelne. Taky mi bylo receno, ze to tentokrate bude s naprostym klidem na luzku (to si jeste tajne rikam, ze snad doma). Kdyby aspon clovek vedel, ze tomu tak pomuze, ale jak to bylo u me i u @potrat, tak ani to sesiti nam nepomohlo. Ale treba to fakt uz do te tretice vyjde. S takovymi problemy budu fakt rada, kdyz budeme mit aspon to jedno vymodlene mimco. Kocky, uvidite, ze rok 2015 pro nas uz preci musi byt statstnejsi a uspesnejsi. Budeme se podporovat a snad tu hroznou smulu mame vybranou.

margie
24. říj 2014

@zhortova podporovat se budeme naprosto určite ať už s tím abychom vydrželi nebo že se nepovedlo každopádně rok 2015 bude zásadní asi pro nás všechny. Obdivuji a hluboce smekám před těma holkama co tohle dokážou prožívat třeba 10x

zhortova
24. říj 2014

@margie Nemohla bys mi zlatíčko zjistit, jak se jmenují ty globulky na potlačení kvasinek? Já jsem sice od doktorky dostala Dalacin a Polygynex, tak by to mohlo byt lepší, ale sama cítím, že to ještě není ono. Nevím přesně, co je vše prodejné, tak pokud máš nějakou dobrou zkušenost, tak určitě budu ráda za doporučení.

zhortova
24. říj 2014

@margie To si piš, že jo. Já pořád věřím, že už od vás uslyším jen pozitivní zprávičky, ale jak říkáš, my už bohužel musíme kalkulovat s vice možnostmí. No to mi ani nepovídej, to už by ze mě byla snad chodící troska. To musí být naprosto šílené na psychiku. Mě teda bohatě stačí tyto dvě otřesné zkušenosti a snažím se k nim už nevracet a jít prostě dál. Jinak bych se v tom motala a měla neustále nějaké výčitky, pochybnosti a tak....Takže fajn, že je to špatné za námi a vzhůru budoucím zítřkům 🙂

margie
24. říj 2014

@zhortova tak se to jmenuje: globulus cum na trio tetra borico 0,6 je jich tam 10 a mě už po 2 zajistili úlevu. Většinou jich použiji 5. Stoji to kolem stovky. Z mé zkušenosti beru na noc ale se slipovou vložkou. Je to vlastně takový ztuhlý gel který teplotou těla se rozehřeje a v noci trocha vyteče sice je to průhledná kapalina ale nechtěla jsem aby to vyteklo do postele. Kamarádka gynekoložka je moc chválí. Po zakoupení skladovat v lednici aby se ti to dobře zavádělo. Snad ti pomůžou. Pořád mám jedno balení v lednici pro jistotu ale musím zaklepat mám už dlouho klid

zhortova
26. říj 2014

@margie Super. Zítra se zkusím zeptat v lékárně, případně objednat. Teď už je to docela paráda....četla jsem, že to občas může být způsobené i léčbou antibiotiky atd...tak po tom návratu z porodnice to docela bylo otřesné, teď už je to fajn...ale určitě se to sejde. Díky moc za doporučení. Co zítra, máš volno nebo frčíš do práce? Já klasika valím do práce, ale vůbec se mi teda nechce. V úterý si chceme udělat nějaký výlet s manželem a psíkem na Vysočinu...takový náš relax.

margie
26. říj 2014

@zhortova tyhle globulky můžeš brát i preventivně nejsou to antibiotika a super pomahají. Já si je koupila na netu jsou volně prodejné záleží jak máte zasobenou lékárnu ale neměl by být problém je sehnat. A antibiotika stoprocentně působí na vznik kvasinek mě se to po prvním potratu taky pěkně rozjelo

Já jdu zítra 100% do práce a v utery ještě nevím buď klídek a pohodička a nebo do lesa na dřevo to se ještě uvidí jak to mužskýmu vyjde v práci no a ve středu ráno pro výsledky k ulcovy už teď jsem z toho trochu nervózní.
Určite si výlet užijte a přijdeš na jiné myšlenky. Ty už máš teda všechny vyšetření hotová?

77merlinka
26. říj 2014

@ppetrac já o miminko přišla před 14dny v pátek 10.10. tak vím, že je to těžký....jen náš maličký se narodil sám nemusela jsem na vyvolání apod....drž se snad to bude brzy o trochu lepší

holky jak dlouho trvá než přijde nějaká zpráva, když miminko posílají na pitvu a nějaké ty rozbory?? a zprávu pošlou na gyndu dr????

77merlinka
26. říj 2014

@luckaamilan děkuji za povzbuzení ☹
já prvně říkala, že další miminko bych už nezvládla....před rokem potrat v 7tt, ted se maličký narodil v 19tt...
najednou se to ve mě otáčí a říkala jsem, že bychom s manželem zkusili poslední 3pokus....ale v první řadě chceme počkat na výsledky pitvy a za druhé chceme jít na vyšetření na genetiku....teprve potom další pokus....
já na Lukáška myslím každý den....taky jsem se na něj nepodívala, byl maličký, mohla jsem říct dr., ale byla jsem v takovém šoku když se mi porod nečekaně rozjel ...a po těch bolestech jsem se nemohla ani hnout....natož se na maličkého podívat....ale i tak nikdy nezapomenu ☹

ppetrac
26. říj 2014

@77merlinka To je hrozný. Ti praskla voda? Taky jsem zvědavá, nido nám neřekl, jestli nás budou po pitvě kontaktovat. Ale u vás bylo mimi jinak v pořádku ne?

Já jsem taky nejdříve prodělala zamlklé těhu asi v 9. týdnu a teď tohle. Doufám, že napotřetí nám to už vyjde.

A na miminko jsem se rozhodně nepodívala, celou dobu jsem měla zavřené oči. Věděla jsem, že bych to pak měla pořád před očima a to jsem nechtěla!

Držím palečky do dalšího snažení! 🙂

potrat
26. říj 2014

nám radost@...holky...tak jsem se byla v pátek podívat na naše štěnátko,za 14 dní si přivezeme Megginku,už se manželem moc těšíme,je to naše první zvířatko.a vnese nám radost do života....aspon budou ty vánoce štasnější.Uvidíme co nám přinese rok 2015---já doufám,že samá pozitivum.Bylo by to krásné.. 🙂

potrat
26. říj 2014

@margie...jsem celkem zvedavá co tipřinese výsledek 29.10,jestli něco ukáže.Bylo by to dobré.Mě zatím Ulčová nic neře kla o tomto vyšetření,tak jsem zvědavá.Než pojedu do Plzně,všechno co se chci zeptat si pruběžně budu psát,protožeje toho tolik co se chci zeptat.Už pomalu jsem smířená s tím,že další těhu proležím...snad to bude mít pozitivní výsledek...jinak nechci přemýšlet co dál.... ☹ ☹

potrat
26. říj 2014

@zhortova...tak mám jednu malinkou pozitivní zprávu.Mám známou co čeká 2 hé...mimi,a nemá téměř žádný čípek.Je pravda že první mimi porodila 24t,takže docela hustý,te je znova těhotná,je 22+6.leží v Plzni,ale zatím to vypadá dobře,má je dno štěstí nechýtají se jí infekc,e je pod stálýme,tak si říkám,že kdyby jsme otěhotněli,pod dohledm se nám to snad už taky podaří.Určitě se zeptám na to šití před těhotenstvím,prý je to lepší.Holky budu opět tetka...už se těším...bude to tedy až v červenci,ale budeme mít miminko..... 🙂

margie
27. říj 2014

@potrat tak to je krásný s tím štěňátkem to jste udělali moc dobře. Pejsek vám hrozně pomůže je to takový malý chlupatý štěstí. My máme 2 teda už odrostlá štěňata, není to sice malý človíček ale je to super. Já měla taky pejska megi už tu teda 2 roky není ale vzpomínám na ni neustále. A co budete mít za rasu?

margie
27. říj 2014

@potrat no jestli nic Ulcova nenajde tak vlastně ani nevím co budu dělat, protože další těhu by muselo byt zase necháno osudu a to je pro mě strašně stresující no uvidíme určite dam vědět co mi řekla.

potrat
27. říj 2014

@margie...budeme mít jacka rassela...jsou sice živější,ale mě to nevadí,stejně jsem pořád doma,a už se pěkně nudím,tak budeme chodit na procházky.My předtím s bývalím měli labradorku,taky už tu není,myslím na ní často,zrovna včera jsem uklízela a našla fotky 🙂 .Tak dej vědět jak ve středu dopadneš,držím pěsti.... 🙂

zhortova
27. říj 2014

@margie Tak jsem dnes proletela snad 4 lekarny a nikde to nemaji. Pry je u vyrobce vypadek a ze to nemaji podle nejakych info ani dostupne na skladech...tak zkusim asi objednat z netu, tam by se to melo sehnat. Jj, je to spise prevence. Vypada to, ze uz je vsechno v pohode, ale radeji...clovek chce udelat maximum, co muze. No prave, ze vsechny vysetreni uz mam hotova. Dalsi mi uz ani nikdo nedoporucil. Na ORL to bylo dobre, v patek si jdu teda jeste pro vysledky na ty infekce...tak uvidim, jestli se nahodou jeste neco neobjevi tam...Pak jeste musim zajit k zubnimu, aby radeji zkontroloval zuby a na hematologii mam volat taky tento tyden, jestli se tam nenajde nejaky ten zanet choriovych klku ci co. Ale tim padem by uz vsechno melo byt odbyte. Ale snazeni jako takove mi teda doporucuji az od noveho roku....holt chteji nechat projit aspon tech 6 mesicu. Nejdriv jsem si rikala, ze na to kaslu, ale ten cas tak leti, ze to uz taky budou 3 mesice...takze to uz docela rychle utece...a rikam si, ze rok 2015 pro nas preci musi byt stastnejsi. Tak jsem teda moc zvedava, jake vysledky ti Ulcova da....snad to k necemu bude, abys vedela, co se muze jeste udelat. Ta nejistota, ze vse vychazi v norme a nikdo nic nezjisti je hrozna....tak doufam, ze to bude aspon k necemu.

zhortova
27. říj 2014

@potrat NO tak to je parada, uvidis, jak budes hned zamestnana 🙂. Sice to neni mimco, ale hned prijdes na jine myslenky a budes mit prace az nad hlavu. My mame 7leteho jezevcika a nedam na nej dopustit. Ja jsem ten typ cloveka, ktery by bez psa nemohl existovat 🙂

margie
27. říj 2014

@potrat to bude skvělé zvířátko sice kolem něj budeš pořád teď běhat ale zase ti ten čas skvěle uteče s budeš mít doma malé chlupaté štěstí. Já bych bez psa už nemohla být

margie
27. říj 2014

@zhortova na netu to určite seženeš jak do tebe cpal i tolik antibiotik tak se určitě porušila rovnováha to se přeléčí raz dva 🙂
za chvilku tu jsou Vánoce tak si je aspoň v klidu užiješ bez stresu ze bys musela ležet a nový rok je tu raz dva. Utíká to strašně rychle