Přišla jsem o miminko v I. trimestru. Co dál?

hanka_75
25. led 2007

Ahoj holky, v 6.tt jsem přišla o miminko a je mi strašně. V nemocnici mi dali pouze injekti proti bolesti a druhý den mě poslali domů. Krvácela jsem, měla bolesti, ale neprovedli ani revizi. Co dál? Srovná se to samo? Podělte se, prosím, o své zkušenosti. Díky, Hanka

jankatr
2. čer 2007

Ahojky je tu někdo?

majmuna
2. čer 2007

Ahojky ja ja! 🙂 Copak?

hanulik
2. čer 2007

Ahoj holky. Jankatr, promiň, že jsem se posledně ani nerozloučila, ale přišel mi zákazník a pak už jsem šla domů. Jak se dneska máte? My jsem si včera z útulku přivezli další fenečku. 😀 Malá náhrada za mimi. 😒

majmuna
2. čer 2007

Jejda co je to za rasu? Ja meja kdysi Cibotra...Cimice, Bohnice ,Troja 😀 Ted jsem nasim poridila Bisona a je to hroznej grazlik....Od malicka nesnasi zadny pokarani a je jak utrzenej ze retezu....jinak mazlik 😀 Pristi patek s nim nasi prijedou tak se tesim jak tu kulicku budu mordovat 😀

hanulik
2. čer 2007

My už máme jednu jezevčí slečnu. Ale potřebovala kamarádku, tak jsme si vzali ještě jednu. Ani jeden z nás nemá čas na štěňátko, tak jsme už řešili staršího pejska.

majmuna
2. čer 2007

Mne pesan moc chybi ale prave proto jsme si ho neporidili i kdyz jsme oba byli zvikli....Prvni muj pejsek byl nalezenec a byl super....Kdyz umrel tak jsem byla na dovce a prisel se se mnou rozloucit ve snu...do ted ho vidim ☹ Uz to bylo pro nej ale vysvobozeni....Je fakt ze u pejska kteryho ma clovek od stenete nepoznas tu silenou vdecnost...
Jezis koncim tema poruseny...misto miminek hafani 😅

jankatr
2. čer 2007

Ahoj Hani, to je v pohodě, já taky dost rychle utekla. No a teď budu muset utíkat taky, vedu malýho k našim, a pak jdu na autobus. Máme sraz ze střední a bohužel to není u nás ve městě a navíc tam jedou autobusy tak blbě že musím jet už v poledne (máme to od 3) ale určitě se zas někdy ozvu, snad už tu vydržím příště dýl a pokecáme 😅

mumiskovani
2. čer 2007

Ahoj holky prosim poradte jsem 8 den po ET a zacala jsem spinit mam se bat nebo mam byt v klidu ☹

majmuna
2. čer 2007

Ahojky myslim ze neni proc se znepokojovat..ja po zakroku skoro nekrvacela a az tak nejak po par dnech se krvaceni zase objevilo.Pokud nemas bolesti tak by to melo byt v poradku.Kazdopadne pro tvuj klid bych zatelefonovala mudrovi 😉

jankatr
3. čer 2007

No asi bych si zašla k Dr. mě taky nic nebolelo, jen jsem špinila - sice se miminko uchytilo - ale bohužel jen na chvíli. Je fakt že mi řekli, že hnědé špinění je spíš pozitivní, že se děloha čistí, a dokonce znám i dvě holčiny které měly do třetího měsíce normální menstruaci - jenže ty otěhotněly spontánně a vůbec něvěděly tou dobou že už jsou těhotné, takže neměly důvod stresovat.
Je lepší se nechat vyhodit jako hysterická pacientka, než něco zanedbat a pak si to vyčítat.

alusa
3. čer 2007

Ahoj holky, asi tady teď nikdo není co?
Jak se cítíte? Já jsem to zkusila prostě přijmout, že to tak muselo být 😢 Snad to zvládnem a brzy bude zase lépe 😉

jankatr
3. čer 2007

Ahoj Alu, jsi tu ještě?

alusa
3. čer 2007

Ahoj Jankatr, jsem 😉

majmuna
3. čer 2007

Ahoj Alus 😉 Je fajn ze to takhle beres....toho smutku na pocatku je hodne ale vsechno preboli...mne moc pomahalo procitat diskuse a zjistovat ze holciny ktere to taky potkalo maji pripsany dalsi tydny noveho tehulkovani 🙂
Mumiskovani omlouvam se za prispevek nejak mi nedocvaklo ze nejsi po revizi...Ve tvem pripade bych taky nevahala jit k doktorovi...Preju at vsechno dobre dopadne 😉

alusa
3. čer 2007

Majmun, já jsem byla taky smutná a hodně 😢 Hlavně když mi doktor v nemocnici řekl, že by bylo dobré napsat si na půl roku HA 😲 a pak se pokusit znovu... Naštěstí můj gynekolog má jiný názor, řekl, že je třeba dodržet šestinedělí a pak se uvidí 😉 Když se nám "povede" první dva měsíce neotěhotnět, tak prý by to bylo dobré, ale když se to povede(a já bych byla radši 😉 ) tak se nic neděje, jen mi bude víc hlídat. Jo a moc mi pomohla v nemocnici paní, která tam před rokem byla také na kyretáži a teď ji zbýval týden do porodu 🙂 a ta mi taky řekla, abysme zbytečně nečekali!

jankatr
3. čer 2007

ahoj Alu - tak jak, já už jsem na tom líp, ale mám oproti vám obrovské štěstí, že už doma jednoho broučka mám a ten mi nedá šanci smutnit. U vás to bylo těhotenství spontánní? (teda jestli ti nevadí o tom psát) My máme za sebou druhé IVF, takže jestli se to nepovede příště tak bohužel končíme, mám tu smůlu že vajíčka jsou tak nekvalitní, že nám ani z jednoho nezbylo nic na zamražení ☹ , no ale na druhou stranu, to naše sluníčko už nám zůstane, tak v nejhorším případě z něj bude jedináček, a nebo možná zauvažujem o adopci. Chtěli bysme aspoň dvě 😅 .

Hani, jak se má bafinek?

A co vy ostatní - jak je? To dnešní uplakaný počasí, na náladě taky moc nepřidá co? 😖

majmuna
3. čer 2007

Ja jsem otehotnela az po vysetreni pruchodnosti vejcovodu...nejak me profoukli a hned ten tyden jsem do toho vlitla 😉 Pred tim 2 roky nic ☹ Sestricka v CAR tenkrat kdyz jsem jim to zatelefonovala prohlasila ze mi stacilo fakt malo 😀 Doufam teda ze to vsechno zustalo pruchodne a zadari se zase co nejdriv.Mela jsem jit na inseminaci ale dala jsem si tenkrat nejak podvedome 3 mesice a ono to vyslo....

majmuna
3. čer 2007

Jinak Alus ja mam po druhe MS a uz jsme se zacali snazit....prvni MS prisla po 4 tydnech a ta dalsi kterou povazuju uz za jako normalni hned 14 dni po ni.Ta prvni byla slaba a bez sliznice takze jsem radsi vyckala 😉

alusa
3. čer 2007

Jankatr: my jsme se snežili o mimi 9 měsíců, pak se konečně zadařilo, ale moc dlouho jsme se z toho bohužel neradovali 😢
Majmun: s tou MS v tom mám trochu zmatek, ale to asi bude tím šestinedělím 😲 Na kyretáži jsem byla minulý týden ve středu tj.23.5. pak jsem krvácela jen jeden den a pak asi úplně minimálně špinila, spíš skoro vůbec. Tenhle týden v úterý jsem začala krvácet a končím dneska, průběh klasika jako při MS, ale nevím jestli je to možné, že by takhle brzy přišla MS???

jankatr
3. čer 2007

Někde jsem tu dokonce četla, že se po vyčištění dobře těhotní 😉 😉 😉 Já jdu v pondělí teprve na kontrolu po MS jestli bude potřeba kyretáž nebo ne. Tak uvidíme. V CAR mi řekl Dr. že po revizi by se mělo čekat půl roku, a pokud to odejde bez problémů samo, tak že by stačily tři měsíce.

cert..ova
3. čer 2007

ahoj holky, v lednu jsem taky potratila, trochu to podcenili doktoři a to mě hrozně vzalo, nevím, jak vy, ale já jsem z toho pořád hotová a to mám 2 holky. ach jo, snad se nám to všem povede, moc nám to přeju a držte se

cert..ova
3. čer 2007

jo a s tím zkoušením, názory se liší, někdo říká hned, někdo počkat. v nemocnici mi jedna paní říkala, že jeden profesor radí,zkusit to hned, tělo je na těhotenství připravené, no, ale nevím, já to nechávám na přírodě

hanulik
4. čer 2007

Holky, někdo říká tři měsíce, někdo půl roku, někdo jednu dvě MS a v nemocnici mi i doktor říkal, že svým pacientkám říká hned za týden. My jsme nechali přejít jednu MS a zatím nic. Holčiny, držím Vámpěstičky, aby jste se z toho brzy dostali a nespadli do toho znovu s datem porodu jako já. Když mi říkali, že v tu chvíli přijde druhá těžká chvíle, nevěřila jsem, ale opravdu to tak bylo. ☹
Jan fenečka je strašně hodná, ale dost náročná na pozornost. Navíc se s tou naší holkou musí sžít. Arwen si s ní chce hrát, ale ona na ní vrčí a už se i dost porvaly. Ale tohle si holky musí vyřídit samy mezi sebou. Ale pro všechny případy jsem teď jednu zavřela do kuchyně a druhou do ložnice. Dohromady je pouštím, jen když tam jsem. Nebudu riskovat, že mi Arwen pokouše. Když jsem u nich já, jsou v pohodě. Včera už jsme jí i dokonce vezli zpátky, že to nepůjde, ale měli jsme z toho strašný pocit, že jsem se rozhodli dát jí ještě týden. Tak snad to půjde. 😉

jankatr
4. čer 2007

Ahojky - k tomu zkoušení, přímo v Centru asistované reprodukce mi Dr. řekl že pokud se to vyčistí samo, tak máme vyčkat tak tři měsíce než to budem zkoušet znovu, a pokud by byla nutná revize, tak prý půl roku - tak nevím, ale asi jim budu věřit, myslím že zrovna tam jsou to odborníci kteří tomu rozumí. Ale nevím jestli v tom není třeba nějaký rozdíl pokud jde o IVF - možná že na to koukají z jiného pohledu, i co se týče té hormonální léčby apod. Vzhledem k tomu,že jinou možnost nemáme, jsem to ani nijak moc neřešila. Teď se snažím být v klidu a dát se dohromady aby se pak broučci měli u mě dobře a už tak nestávkovali. I manžel mě rozmazluje - zrovna jsem dostala k výročí svatby poukaz na tandemový seskok padákem, tak doufám že bude v neděli hezky - ať z toho aspoň něco mám 😀 (krom toho že se asi strachy po....) ale jinak se strašně těším i když nevím co je silnější 😅 No, snad se tu pak ještě potkáme 😅

jankatr
4. čer 2007

Alu, sice se v tom moc nevyznám, ale myslím že i když otěhotníš, tak cyklus svým způsobem jakoby pokračuje dál, jen se nedokončí (možná je to úplná kravina) Soudím tak podle toho, že někdo má třeba tři měsíce po otěhotnění ještě MS, znám sama dvě takové holčiny. Takže je to pak otázkou toho, kdy dojde k zákroku, a pokud to bylo těsně před termínem MS tak pak je to asi možné.
Ale jsou to jen moje spekulace - ber to s rezervou

majmuna
4. čer 2007

Ahoj Alus.Kdyz jsem pocitala pozpatku tak mi to tak nejak taky zapada tak ze mi vlastne pokracujou cykly....Ne presne ale tak plus minus 3 dny. Zrejme to teda muzes povazovat za prvni MS.Taky mi vrtalo hlavou jak to ze jsem zacala krvacet po 2 tydnech zas... 😀
Janakatr ty mas teda odvahu...no nic to spatny uz jsme si vybraly... 😀

Jinak ja pokousim stesti uz ted hlavne proto ze se citim byt v pohode a telesne v poradku...nazoru je tolik....a zajimavy je ze vetsinou v zahranici doporucuji zacit se snazenim taky hned...Proste telo plod prijme jen kdyz je pripraveny...vzdyt i u Apolinare na jednom pracovisti se nazory jednotlivych mudru lisej... 😉

jankatr
4. čer 2007

No u nás je to celkem jedno, stejně na to musíme napřed našetřit a to chvilku potrvá, takže si tu pauzu dáme tak jako tak. Bohužel nemáme jinou možnost než IVF takže příští pokus je pro nás poslední možností, buď to vyjde nebo ne. 😒 Ale dost by mě to mrzelo, už jsme se dohodli s doktorem v centru že příště raději zkusíme zavést 3 embrya aby to bylo jistější. Tak snad to vyjde
😅

hanulik
5. čer 2007

Jani, snad jo. Musíš tomu věřit. 😀 Někde jsem četla, že se ty názory lékařů liší proto, že to nemá vědecké opodstatnění. Že je to přesně o tom, jestli je tělo připravené nebo ne. A pokud není a miminko se neudrží, tak aby to měli na co "svést". Takové to "já vám to říkal". 😠

jankatr
5. čer 2007

no jo alibisti no ale věřím tomu že to se mnou v tom centru myslí dobře - jde přece i o jejich statistiky. A hlavně - může mi to být stejně celkem fuk, protože těch 25000 na další pokus, jen tak dohromady nedáme ☹ ☹ ☹

hanulik
6. čer 2007

Jani, slyšela jsem, že něco hradí i pojišťovna? To už jste vyčerpali?