Proč jste potrácely? Kdy se zadařilo normálně otěhotnět?

europa00
29. bře 2016

holky přisly jste nekdy na to proc jste potratily když to už bylo třeba vícekrát?
já to nechapu...otěhotním hned na první pokus pokažde..poprve mimoděložní...podruhe zdravy ted 3 lety syn... potreti hned po vysazení antokoncepce ale plod se nevyvyjel ale drzel se (revize) ted po 5 mesicích po té revizi opet hned tehu...plod se vyvyjel ale v 5 tydnu jsem po sexu zacala krvacet a do vou dnu potratila- taky revize pry pro jistotu at mi tam nezustanou sraženiny...

bohužel plod nemohli odeslat na genetiku brali me na reviziv sobotu v 10 vecer a ze to nema jak prevzit v tu dobu zadna laboratoř a neda se to zamrazovat na tu genetiku..takže mi predtim vzali jen krev na genetiku...

ted je mi 33.. nechapu proč potracím mela jsem naprosto bezproblémové tehu se synem ani zašpinení nic vše naprosto v poradku a ted o 3 roky pozdeji 2 potraty po sobe..jsem z toho nestastna...jinak toto dite jsem cekala s jinym partnerem... nevim jestli to muze byt i tim...oba jsme zdravi a oba mame deti z predeslych vztahu..

PROČ TEDY POTRÁCÍME???? ŘEKL VÁM TO NĚKDY NĚKDO NEBO NÁHODY???

hz
29. bře 2016

ahoj, rekla bych, ze nic neni nahoda... mozna jen tve telo neni natolik silne a prichystane, aby plod udrzelo....tot muj laicky nazor...

europa00
autor
29. bře 2016

@hz NO JEDNO DÍTE UŽ MÁM...a to prvni nepodarene tehu telo drzelo zuby nehty ikdyz se nevbyvyjelo..to jsem brala jako nahodu..ted ale ikdyz to vypadalo ok...tak jsem potratila..ted uz mi to nahoda neprijde...ale necitim se ze by se mi telo za ty tri roky tak zmenilo abych ted resila potraty..takze tomu nerozumim...pry vetsinou to byva vadou plodu....

werumka
29. bře 2016

@europa00 Malo progesteronu nemas? Nejakou lehčí formu trombifilni mutace?

europa00
autor
29. bře 2016

@werumka ahoj s tim progestronem to nevim prave...brali mi krev asi to tam zjistí kdyby to bylo tím....vysledky krv budou za 14 dni asi...ze by mi tak klesky zenke hormony za 3 roky...zase tak stara nejsem kurec .-)

werumka
29. bře 2016

@europa00 Progesteron se da docela dobre odhadnout i od délky lutealni fáze (to je faze, ktera následuje po ovulaci a končí menstruací). Po vysazení HA bývá častá rozhazenost tehle důležitých hormonů. Jako prevence pri lehčích formách trombofilnich mutací se doporučuje femibion a na podporu lutealni faze vitamín B6 - pyridoxin - ve vyšších dávkách. Právě nedostatek béčka bývá po braní HA dost častý.

gepe
29. bře 2016

@werumka jen doplnim k tomu Femibionu 🙂 ten ktery obsahuje i Metafolin. @europa00

europa00
autor
29. bře 2016

no vitamin B beru v podstate non stop preventivne.... uz po prvni vysazeni antikoncepce jsem mela mimodel...po druhem vysazeni potrat..plod se nevyvyjel a 5 mesicu po potratu další..takže nevim jestli to melo navaznost na antokoncepci..a poptrat na potrat...ja brala tu vysoce hormonalni antikoncepci...ale doktor mi rikal ze antikoncepce vubec nicemu nevadi..ze to neovlivnuje... ted ji do me tasky chteli narvatal....jenze mi uz to prijde pretazane za vlasy vsak to s tim telem musi delat divy...

nechci rikat ze by to mela za nasledek antikoncepce ale oba problemy vznikly hnwed po jejim vysazeni otehotnela jsem totiz hned ten mesic vzdy

werumka
29. bře 2016

@europa00 To je v pořádku, že jsi otěhotněla. Problém po vysazení spíš spočívá v tom, že jak ty vaječníky musí po dlouhé době nastavit hladinu hormonů samy, tak to občas nezvládnou tak, aby těhotenství probíhalo dobře. Jak dlouhou máš tu luteální fázi? Kdy po ovulaci dostaneš menstruaci?

tehulka1167
29. bře 2016

@europa00 Byla jsi na vyšetření na Hematologii? Jestli nemáš třeba trombofilní stavy...

europa00
autor
29. bře 2016

@werumka ahoj no to mam myslim ukazkove plodne dny a ovulaci..tusim nekdy ten 12 den nebo jak to je...akorat se mi cyklus protahl na 30 dni ne na 28 jak jsem mela s antikoncpci...
jj na hematologii chodim mam klinicki nemou leukopenii..to znamena ze mam strasne malo bilych krvinek..ale nijak se to a me nepojevuje..mám to uz dlouho a dite uz jsem taky odnosila i s timto...

mysliš ze by v tom fakt hrala roli antikoncepce u toho prvniho...a ten druhy uz se vezl treba tim ze nebyly jeste hormony a deloha v poradku po prvni revizi??? prave ze uz antikoncepci nasazovat nechci....a chci dat pauza tak 9 mesicu..nez se zacneme snazit ..potrebuju aby telo uz bylo fakt v pohode..protoze ja nemam problem otehotnet to se mi zatim podarilo pokazde na prvni pokus a to podotykam mam jen jeden vejcovod...ale problem fakt musi byt nkde v tech hormonech

lu_ta
29. bře 2016

Ahoj,já mám za sebou dva spontánní potraty během půl roku,oba v 7 tt.Mám sice trombofilni mutaci,ale při druhém těhotenství jsem si už pichala clexane a stejně potratila. Gynekolog v nemocnici mi řekl,že příčinu budou hledat až když potratim třikrát po sobě,jinak se to bere jako normální...příčin může být víc například porucha štítné žlázy,skrytá cukrovka,autoimunitní onemocnění...testy mi ale udělají až se to stane potřetí,teď ne!!!

werumka
29. bře 2016

@europa00 Antikoncepce Ti udělá umělý cyklus, ve kterém se Tvoje vaječníky neangažují. Tam je důležité, aby ta doba po ovulaci byla ideálně 12 dní a víc. Pokud je kratší, může to právě značit problémy s progesteronem. Pokud žluté tělísko, které normálně progesteron produkuje, nemá dostatečnou funkci, tak nedokáže vyživovat zárodek, dokud mu nevznikne placenta. Často to pak skončí zamlklým těhotenstvím ještě dřív, než má miminko srdíčko. Progesteron se dává preventivně, když už máš za sebou zamlklé těhotenství, právě na podporu.
Pokud chodíš na hematologii, tak tam by Ti asi MTHFR mutaci odhalili.

eve77
29. bře 2016

Ahoj,...já jsem dlouhých 13 let nemohla otěhotnět, byla vedená pro neplodnost, hormonální nerovnováha. Změnila jsem doktora a nečekaně, když jsem na to nemyslela tak otěhotněla...do toho hned na začátku chytla bacil brala antibiotika, bylo to dobrý ještě na 8tt a přesně na den 9tt jsem začala krvácet, velký bolesti břicha a to jsem věděla, že je něco špatně a taky, že jo...přestalo bít srdíčko a konec, takže revize. No a pocity...samozřejmě strašný, hned jsem chtěla znovu otěhotnět, ale nešlo to 1. měsíc ani druhý tak jsem zas vypustila no a 3. už to bylo...zase štěstí, aleee....v 5tt jsem začla krvácet, měla jsem srdce až v hrdle a tak jsme s manželem upalovali na pohotovost...byla tam dutinka a řekli mi, že to vypadá na potrat a napsali mi ascorutin a utrogestan, zabral a bylo po starostech, plod se vyvíjel jak má a teď mám 18. měsíců zdravýho kluka jak buka narodil se 55cm a 5200g 😀 No a od srpna jsem plánovala druhý a nějak se nedařilo až v prosinci, ale to byl včasný potrat a teď minulý čtvrtek jsem byla 6 + 4tt a opět krvácení po styku, zase jsem cítila, že je něco jinak a tak jsem druhý den mazala na uzv a doktorka mi řekla, že je to špatný ☹ Takže doktorka říkala, že to vypadá na nízký progesteron a musím hned po ovulaci brát utroš 😉 Aspoň, že bez problému otěhotním jinak by mě piclo...

europa00
autor
29. bře 2016

@eve77 jj zeptam se na ten progesteron...ted ro resit nebudu...falt chci pauze tech 9 mesicu..minimalne pul roku stopro teda
a pak mi ho uz beztak taky napise pro jistotu... jen me zajimalo proc zenyx kpotraceji kdyz normalne muzou mit deti...diovnee proste