Revize dělohy - mám pár dotazů. Poradíte?

monca_24
30. led 2020

Ahoj holky, tak bohužel nemame žádnou srdeční akci a dostala jsem žádanku na ošetření na gynekologii, kde mi budou dělat revizi. Byla jsem u pana doktora dneska a z toho šoku a z tech nervů, jsem se úplně zapomněla zeptat na pár věcí. Tak bych se vás chtěla zeptat.. Když půjdu zítra hned ráno na gynekologii s tou zadankou, tak mi budou hledat nějaký termín, nebo mě můžou přijmout i hned? Dále by mě zajímalo jak dlouho bych byla v nemocnici a jestli se za to něco bude platit. A co všechno si sebou mám vzít? Děkuji za odpovědi.

lilian2111
30. led 2020

První bych chtěla zmínit, že mě to moc mrzí.. 🍀
Jinak - spíš by jsem tam ráno zavolala a domluvila se, určitě ti dají nějaký termín, kdy ráno přijdeš na lačno, nejíst, nepít od půlnoci, přijmou tě, “ubytují” na pokoj, pak dostaneš injekci - premedikaci před narkózou, pak tem odvezou na sál, neboj, trvá to chvilku, usneš hned (v narkoze se strašně hezky spí 😁), vzbudíš se na pokoji. Neboj, mám to za sebou kvůli ZT dvakrát a opravdu to není tak hrozný jak se zdá. Ať je brzo líp a co nejdřív to vyjde a je vše v pořádku 🙂 držím palce.

lilian2111
30. led 2020

Jo a já šla odpoledne kolem 16-17h domů, platit nebudeš nic a s sebou bačkory, noční košili, telefon, ručník, vložky...

vitezove
30. led 2020

@monca_24 Na profilu mám článek o tom, jak probíhá revize. Kdyby tě to zajímalo. Každopádně - nejjednodušší je zavolat do nemocnice, říct, že máš žádanku a chceš si domluvit termín. Rozhodně tě nevezmou hned, není to akutka a budou chtít lékařská vyšetření. Oni ti to vše nadiktují. Půjdeš pak za praktickou doktorkou, ona ti vezme krev, udělá EKG a tak. Většinou taky chtějí, aby sis koupila v lékárně kompresní punčochy k operaci. Pak s výsledkama a žádankou přijdeš v daný termín do nemocnice - většinou chtějí abys přišla hned ráno. Znovu tě vyšetří, přijmou, převlečeš se - takže do nemocnice si vem hlavně noční košili s krátkýma rukávama. Pro jistotu si vem i věci jako kartáček, zubní pastu, ručník, nabíječku na mobil. Pokud ale nebude nějaký problém, vezmou tě nejspíš dopoledne na operaci a odpoledne tě pustí. Myslím, že mě pustili asi za 3 hodiny od operace. Ničeho se neboj. Jinak doporučuju s sebou ještě ibalgin. Po operaci to chvíli bolí a je docela fajn si trochu pomoct. Vím, že je to těžké... ale tohle je jednodušší část. Drž se a kdyby sis chtěla popovídat klidně napiš.

evca_w
31. led 2020

Je to jak pisou holky vyse..ja prisla na zakrok rano, na lacno, vysetreni, ubytovani na predoperacni pokoj, pred salem kratkodoba narkoza, nasledne revize, pak si polezis cca dve hodiny zase na tom pokoji a pak te musi nekdo vyzvednout.Aspon u me to tak bylo.Nejtezsi mi to prislo psychicky, po fyzicke strance ok..Ale bacha, ja den predem musela jeste na predoperacni vysetreni..zavolej do nemocnice a vse ti reknou.Ver mi, bude lip✊✊ Drz se❤

evca_w
31. led 2020

Jo a jinak jsem tam ve vysledku nepotrebovala skoro nic, mozna backory a toaletni potreby.Kosili mi dali.

merope
31. led 2020

Co budeš potřebovat, to ti řeknou, když si tam budeš volat. Osobně bych doporučila hlavně mobil / tablet / časopis. Ta vlastní noční košile se může hodit, že budeš mít lepší pocit.

andelka
31. led 2020

Ještě doporučím vzít si vložky. Já měla zamlkle po dvou porodech,času na přípravu bylo dost,zjistilo se to v úterý, odpoledne jsem šla do nemocnice a domluvila se že přijdu druhý den ráno, a stejně mě nenapadlo si je vzít. Naštěstí mi je dala sestřička co mě vezla ze sálu na pokoj. Jinak jsem měla jen pyžamo, papuče, župan, hygienické potřeby, ručník, mobil,doklady..Já si do špitálu vždycky beru svoji košili.

falling
31. led 2020

Ja si nebrala tusim vubec nic. Nic nebylo potreba, jen uz přijít v kompresnich puncochach. Kazdopadne v nemocnici ti daji papir s presnymi pokyny, tam se dozvíš vse potrebne. Mne pouze pri objednani vzali krev a dali mi termin asi za dva dny, myslim, ze to nechteji nechat moc dlouho cekat. Jo vlastne vzala bych si neco k jidlu, jsi od vecera bez jidla a tam mi najist nedali, takze kdyz me pousteli, uz jsem silhala hlady

yerry
21. čer 2020

@monca_24 šla jsem ráno, vzali mne hned na pokoj a kolem poledne bylo po všem.. vyspíš se a s doprovodem jedeš domů... mam to za sebou 2x a pokaždé stejný proces rychlovka, rutina...
Ale neboj, ma pak 2 krásný deti a i když cesta k nim byla složitá stalo to za to....

eviicka
21. čer 2020

Jak tu píšou holky, i když úplně konkrétní postup má každá nemocnice trochu jiný. Já to mám za sebou hned 3x. Jednou jsem už krvácela a měli volněji, tak mě vzali ještě ten den, jinak jsem byla vždy objednaná, předoperační vyšetření je třeba, ale mě ho udělali vždy přímo v nemocnici (jde o odběr krve). Nic jsem sebou nepotřebovala, jen před tím od rána nejíst a nepít a na odpoledne mít zajištěný doprovod.

Mrzí mě to a držím palce.

monca_24
autor
21. čer 2020

@yerry děkuji, ale už vím, bylo to v lednu. Nakonec jsem ukončovala tabletkami... Naštěstí už je to všechno za mnou.. A jsem opět těhotná, musím to zaklepat, ale je to na dobré cestě. 🍀

yerry
21. čer 2020

@monca_24 az po napsání odpovedi jsem zjistila že jde o starou diskuzi.. .gratuluji a držím place

monca_24
autor
21. čer 2020

@yerry to nevadí, třeba to někomu dalšímu poslouží.. mě tyhle různý příspěvky hodně pomáhali. A děkuji 🙂