Revize dělohy po ZT. Kdo ji nemusel podstoupit a zadařilo se pak znovu?

livianapuntik
17. únor 2021

Ahojky,v pondělí mi lékařka sdělila že se Mimi v 9+0 přestalo vyvíjet.Mooc jsem to obrečela.Po víkendu jdu na kontrolní ultrazvuk..
Prý se tělo ještě samo může malinkatého plůdku zbavit a vypudit ho. Obešla se některá z Vás co si toto prožila,bez nutné revize dělohy a zadařilo se pak znovu počít? Hezký a klidný večer všem,Liv

kosi_cek
18. únor 2021

Ahoj, takových žen je už docela hodně, které se rozhodnou pro takovou cestu, však to, že těhotenství takto skončí, vůbec není neobvyklé a ženy se s tím musí potýkat od začátku věků..., příroda by byla sama proti sobě, kdyby to mělo představovat velký problém, ale jak to bude konkrétně u každé z nás, nikdo neví, je to taky takový porod, každý je jiný, i když třeba všechny skončí dobře..., určitě ale máme výhodu, že pomoc je na dosah... Osobně mám se svým tělem jen pozitivní zkušenosti, umělo si samo skvěle poradit i v takové situaci. Můžeš si najít informace třeba na přirozený potrat (bylo tu, není tu). Já zažila takto přirozený odchod několikrát, ale stále mám o dost víc těch šťastných zkušeností, které mi přinesly miminko v náručí a zrovna ve mě jedno kope po dvou potratech (bez lékařského zásahu) v řadě, přičemž jeden z nich proběhl právě ke konci 1. trimestru..Bolí to, když ne tělesně, tak duševně, ale jsme silné, naše tělo i duše má velkou regenerační sílu, tak se drž..a věř, že bude zase dobře, i když zapomenout se nedá...

rnika
18. únor 2021

@livianapuntik Prodělal jsem 3 SP ( dva byly bez revize doma... dalo se to, jen jsem pak byla na odběru krve zda hodnoty klesají a potom na ultrazvuku, že je vše čisté). Naposledy to však nešlo, vůbec nechtělo "odejít" takže revize byla nutná... nesla jsem to dost blbě psych. ale musím říct zpětně, že to není žádná hrůza.

rnika
18. únor 2021

@livianapuntik Ještě todám, že po prvních svou SP jsem do třech měsíců byla opět těhotná... teď se tomu bráníme. Takže těhotná nejsem.

livianapuntik
autor
18. únor 2021

@kosi_cek děkuji za Tvoje řádky,uvidíme v pondělí na ultrazvuku jestli si tělo poradilo,teď mám takovou silnější menstruaci,tak snad i moje tělo se sami vyčistí,uvidíme.Smutno mi z toho je,ale snažím se to nedávat najevo. Mám již 7 letého synka a 4 letou dcerku,...mockrát děkuji za tip na článek👍

livianapuntik
autor
18. únor 2021

@rnika ahojky,děkuji i tobě za tvoje řádky,mooc to pro mě znamená.hezký večer.liv

pavlus01
20. únor 2021

Zažila jsem si to samé po delší době, kdy jsme se snažili a já i podstupovala různou hormonální léčbu. Revizi jsem se nevyhla, naopak mě v nemocnici vzali okamžitě, i když můj lékař říkal, že mohu normálně fungovat ještě třeba 14 dní. Revize je hrozně rychle hotová a po chvíli se jde domů. A upřímně, mně pomohlo trochu psychicky i to, že se za vším tímto zákrokem udělala taková čára a že se revize udělala hned ten den, co jsem se to dozvěděla. Ano, oplakala jsem to. Mnohokrát. Na Vánoce jsem byla smutná, že už jsme mohli být tři, děsila jsem se dalších hormonálních koktejlů, které byly úděsné, děsila jsem se hrozícího laparoskopického zákroku i častěji a častěji lékařem zmiňovaného umělého oplodnění. Ale...! Teď vedle mě spinká tříměsíční štěstí. ❤ Bez hormonů, bez zákroku, bez umělého oplodnění. Jen jsem se po 8 měsících po potratu a mnoha neúspěších rozhodla, že si se vším tím snažením, hormony a řešením dám pauzu. Byla jsem už vyčerpaná, unavená a nešťastná. K lékaři jsem chodila několikrát měsíčně a stejně bezúspěšně. Už jsem dál nemohla. Po tomto rozhodnutí jsem opravdu tento problém hodila za hlavu a rozhodla se pro 9měsíční pauzu. A ejhle. Neřešila jsem nic jen asi měsíc a půl a ziistila jsem, že jsem těhotná. 🥰 Tím chci říct... Je to těžké, bolí to a člověk si mnohokrát kvůli tomu popláče. Ale jak již bylo psáno, jsme silné, zvládáme to. A umíme jít i s touto svou bolístkou dál. Dál fungujeme, žijeme, někdo dřív, někomu to chvilku trvá. Ale to, že jdeme dál, je to jediné, co nám může zajistit, že příště už to vyjde. ❤ Hodně sil. Ale věřím, že to zvládnete. My už si z toho s manželem děláme i legraci. 😊 Stalo se, ale život jde přeci dál. 💕

ircza007
26. únor 2021

Ahoj, já jsem v dubnu 2020 měla spontánní potrat v 8tt, odešlo vše a nebyla potřeba revize. Znovu jsem otěhotněla v prosinci 2020. Drzim palce, ať to vyjde tak, jak si přeješ. ❤