S kým jsem mohla otěhotnět?

pavlaju1990
29. pro 2017

Ahoj holky,
potrebuju poradit a předem vím, že mne možná odsoudíte. Nejsem na to hrdá, vycitam si to do teď to mi věřte. S pritelem jsme spolu už 10let ale posledních pět měsíců jsme měli krizi a já si našla milence. Jenže jsem otěhotněla a podle výpočtu jsem otěhotněla 1.11 a s milencem jsem byla až 4.11. S milencem jsme používali kondom a s pritelem jsem moc nespala ale když už ano dával si veliký pozor. Vím, že jsem udělala chybu a o přítele nechci přijít. Pritelovi jsem řekla že jsem těhotná a na miminko se moc těší a s milencem jsem to hned skončila. Jenže teď mě szira myšlenka kdo je otcem. Jedno vím jistě a to, že jsem udělala neskutečnou chybu které lituji a dokonce života si ji budu vyčítat a bát se, aby to přítel nějak nepoznal. Potřebuji radu a váš názor s kým z nich dvou jsem mohla otěhotnět. Děkuji moc!

pavlaju1990
autor
29. pro 2017

@normalnimatka v kondomu rozhodně nebyla nadílka

normalnimatka
29. pro 2017

@iva27
teď nevim, jestli mi rozumíš. když má jeden z rodičů AB, je úplně jedno, co má za skupinu druhej rodič. AB j prostě nějakej ehm "silnější" gen, kterej se prostě chce šířit, a dítě automaticky zdědí buď A, nebo B. takže pokud autorka má AB, nebude to absolutně poznat ze zděděný skupiny, protože to bude vypovídat hlavně o tom, že je to autorčino dítě. ale o druhým rodiči to neříká nic.
pokud je ta moje teorie správná, ale tušim prostě, že jo.

normalnimatka
29. pro 2017

@pavlaju1990 a tak jako sex nebyl s nikým ani třeba tejden dopředu a dozadu ani s jedním? že bys musela dávat do úvahy i jiný akty, než tyhle dva?

pavlaju1990
autor
29. pro 2017

@normalnimatka podle výpočtů to vychází na přítele.

iva27
29. pro 2017

@normalnimatka jj,tebe chapu i jak to myslis s tema KS

normalnimatka
29. pro 2017

@pavlaju1990 jo? i podle UZ, resp. udanýho stáří těhotenství? tak vidíš🙂 ono to teda nemusí bejt na den přesný žejo...:/ ale mohlo by to vnýst do diskuze víc světla, nebo aspň jedna z možností by mohla bejt víc vyloučená.

hele...jako mně to nepřijde moc k podivu, že byste takhle otěhotněli, když to praktikujute už takhle dlouho. právě proto! je tam malá šance otěhotnění. je malá, ale je tam. a když to takhle provozujete tolik let, ta pravděpodobnost je pak jaksi ve výsledku jakoby větší. resp. je to reálný číslo:D chápej, když se takle s někým vyspíš jednou, byla by to blbá náhoda. ale pokud to bylo xxx aktů, pravděpodobnost stejná, ale číslo někde úplně jinde:D

teda nevim, jesstli sis to vypočítala správně, ale tak ty musíš vědět, co děláš. aspoň teď, když už jsi to nevěděla před těma x tejdnama:D

eviicka
29. pro 2017

@iva27 pokud má matka AB tak dítě mít nulu nemůže, to je biologicky nemožné.

bayt
29. pro 2017

@pavlaju1990 Otcovství se dá určitě i před narozením dítěte, jen se asi dost prohneš https://www.abctehotenstvi.cz/txt/otcovstvi-lze...

Jinak bych to fakt nikomu neříkala. Protože nikdy nevíš, jak kdo s tou informací naloží. A už vůbec ne příteli, alorát bys mu ublížila.

iva27
29. pro 2017

@eviicka ano,vzdyt pokud ma ona AB,dite bude mit A,B.Ja se taky s nikym nedohaduji jen jsem to spatne napsala..

normalnimatka
29. pro 2017

a copak že by se prohla...hlavně by to už musela příteloj nebo milencoj říct. a obojí je potenciální obr průser.
zařídila bych se asi podle toho, jak znám přítele, že by reagoval. na podvádění, na potenciální neotcovství a všecko..ale sou to dost mezní situace, který stejně nikdo nedokáže dobře odhadnout dopředu i po deseti letech vztahu, myslim si.

normalnimatka
29. pro 2017

jo ale vlastně dítě taky může dědit různě i ten RH faktor. ale tam je to asi složitější. myslela sem si, že je jasně daný, že - a - musí dát - a + a + zase +, ale už jsem taky četla, že to snad není stoprocentní...no nevim.

bayt
29. pro 2017

@normalnimatka To asi nemusela, musela by získat vzorek slin jednoho či druhého. U současného přítele by to neměl být problém i "na tajňačku". Cena je myslím cca 30 tis.

linee
29. pro 2017

@normalnimatka krevni skupina ji nepomuze, jak pises, pokud ma AB a pritel cokoliv, tak AB je silnejsi, takze dite ma A, B nebo AB, krevni skupinu 0 zdedit nemuze, resp. je pravdepodobnost hodne nizka. U Rh faktoru jde o to, zda se jedna o dominantni nebo recesivni gen, ale to uz je jedno.

linee
29. pro 2017

Ja se priznam, ze trochu diskuzi sleduji a neni mi jasne, co
@pavlaju1990 sleduje. Zda to, ze resi, koho je dite a nebo zda to rict priteli (ze mozna neni jeho) nebo milenci (ze ma mozno dite)? I kdyby jsi zjistila, koho je dite (pravdepodobnost je ale opravdu moc mala, protoze mezi 1. a 4.11. muzes mit ovu a moznosti jsou bohuzel oba, spermie chvili vydrzi), tak co tim vyresis? Zvladne pritel to, ze jsi ho podvedla a mozna neni otcem a nebo chces byt s milencem a postara se o vas?
Jinak podle toho, co pises, tak spise, zes otehotnela s kondomem vidim vyssi moznost, ze u pritele kapla "kapicka stesti" a otehotnela jsi s nim.

guinea
30. pro 2017

Myslím, že je i levnějši možnost jak zjistit otcovství ještě během těhotenství. Prenascan stojí tuším okolo 12 tis a z něj to také lze určit. Já bych si nejdřív zjistila, čí to dítě opravdu je, a až pak podle toho jednala...

journals
30. pro 2017

Myslim, ze na den presne ti stari plodu nerekne ani doktor, natoz ty doma nejakymi vypocty, nebo nekdo neznamy na internetu. Vypocty jsou at chces nebo ne porad orientacni. Tyden sem, tyden tam. Natoz 3 dny. Driv jak z krve ditete mit jistotu nebudes.

syrinxka
30. pro 2017

Jestli chcete zůstat s přítelem tak nikomu nic neříkejte a hotovo. Akorát bych ještě u milence zkusila pokud možno nenápadně zjistit jestli nemají v rodině nějaké závažné dědičné choroby apd. Ale jinak nevidím důvod komukoli cokoli říkat, jen byste si tím nadělala víc problémů. Pro dítě je ve výsledku stejně otec ten, kdo ho vychovává a ne ten kdo poskytl genetický materiál ;)

janyshka
30. pro 2017

Stari plodu na den presne neurci se 100% jistotou ani ten nejlepsi ultrazvuk. A 3 dny jsou opravdu krátká doba a kondom take neni stoprocentní jistota. Chapu, ze Vas to szira a ja osobne si myslím, ze muz ma pravo vědět, zda dite, ktere opecovava a miluje je geneticky jeho a ma pravo na to se sam rozhodnout, zda chce byt otcem i kdyz geneticky neni... Navic zit cely zivot ve lzi si nedokazu predstavit. Pak jsou tu take situace, kdy takova lez muze vyplavat na povrch po letech a to je velika rana pro vsechny zúčastněné. Osobne si myslim, ze kdyz clovek udela chybu, tak by se k tomu mel postavit celem. Zacala bych genetickymi testy. Daji se udelat i prenatalne. Hlavu vzhuru jsme lide a delame chyby. Jen se nezahrabejte do kupy lzi... držím palce.

pavca1982
30. pro 2017

Za mě s pravdou ven, už jen s ohledem na to že nikdy nevíte co dítěti bude a kdy bude potřeba vědět kdo je jeho otec.Žít s tím bude hodně těžký a za ty neustálé nervy by mi to nestálo.Všichni mají přeci nárok vědět jak se věci mají i to dítě.Mě to přijde sobecký a když už jste si užívala, tak teď by jste měla nést následky a postavit se tomu čelem.

rommyska
30. pro 2017

A ja jsem to asi 20 let zivota nevedela,ze mam jineho otce, a problem s tim nekde vnitrne mela mozna jen moje matka. Rozhodne bych to neresila a nikomu nerikala ted v tehotenstvi, akorat byste se krome vlastniho svedomi vystavila i tlaku okoli. Na 90% je to stejne podle meho pritelovo, kdyz milenec byl narozdil od pritele uvnitr pouze s kondomem a oba ejakulovali ven. (Mam takovou teorii, ze vase telo bylo po tech citovych bourich mezi dvema chlapy proste vstricnejsi poceti nez driv 😉) Drzim pesti, at vse probiha jak ma a teste se na miminko 😉

zanetkamaresova
30. pro 2017

Myslím že má právě to vědět:-\. Ale asi bych to taky nedokázala říct. Otázkou je jestli s tím tajemstvím dokážeš žít?

dominikaromanova
30. pro 2017

@pavlaju1990,
Nečetla jsem všechny příspěvky, takže odpovím jen na ten Tvůj úvodní. Rozhodně Tě zde nehodlám moralizovat, ale píšeš, že s milencem jste používali kondom, z čehož mi celkem dosti jasně vyplývá, že s ním asi z velké pravděpodobnosti těhotná nebudeš (tedy pokud vám nepraskl, což bys věděla), tudíž jediný kdo může být otcem je Tvůj přítel s kterým žiješ, a že si dával pozor? Jaj, takových případů zde již bylo. 😂
Co se týká otázky zda mu to říci či ne, tam je to dosti složité, já bych to neříkala, tedy pokud milenec nebyl černoch, asiat atd., navíc je opravdu malá pravděpodobnost, že by otcem nebyl. Jestli se přítel těší, neřeš to, těš se na miminko také a toto pusť z hlavy, ponaučená snad již jsi.

normalnimatka
30. pro 2017

@linee no právě krevní skupina nepomůže na to, aby zjistila, jestli to dítě je toho nebo onoho. ale pomůže to na to, že to právě poznat nebude, chápeš:D

normalnimatka
30. pro 2017

no jako já nevim no... sem taky dost zásadová, ale nevim, jestli by se mi chtělo riskovat, že se na mě přítel vykašle i "jen" za tu nevěru, ať už jeho dítě je, nebo není.
a fakt by byl zázrak, kdyby došlo k otěhotnění při chráněným styku, když to ani nedošlo do konce...
pokud si je autorka 100% jistá, že jiná možnost otěhotnění než vt ěhlech dvou dnech nebyla, a pokud si není jistá (což stejně bejt nikdo nemůže), že by jí to přítel odpustil a v pohodě vychovával dítě, at už je jeho, nebo není, tak bych snad radši mlčela...jako nevim, jestli bych to vydržela, nebo možná bych přiznala nevěru a už ne nejistotu, kdo je otcem, ale i to je velkej risk. a nějaký takovýhle harakiri v těhotenství, to nic moc..zvlášť, kdyby to dopadlo špatně. psychika na sračku - to má taky vliv na dítě...no nezáviděníhodný. autorka se potrestala sama.

pavca1982
30. pro 2017

Na tohle bych žaludek neměla, divím se
, jak Vás vůbec může někdo navádět k tomu udělat takový podraz a něco tak zásadního tajit.Chudák ten chlap...je mi ho líto...pěkný věci na něj tady chystáte a ještě se o tom radíte s cizími lidmi na internetu...smutný👎

pavlaju1990
autor
30. pro 2017

@pavca1982 nikdo vás nenutí to komentovat. Vy jste asi světice a paní dokonalá. Nejsem první ani poslední a rozhodně vám se nebudu nijak obhajovat když ani nevíte nic o mém životě. Chtěla jsem se jen poradit a jestli na to nemáte žaludek tak to ani nemusíte číst či komentovat. Hezký den.

tulikiss
30. pro 2017

dite muze byt kterehokoliv, zadny doktor nedokaze urcite presne stari plodu. prvni dite mam z umeleho oplodneni, takze presne na minutu dokazu rict, kdy doslo k oplodneni, a presto podle utz se to lisilo podle doktoru +/- 5 dni. k otazce rict /nerict se vyjadrovat nebudu, kazdy mame jine moralni hodnoty a podle nich zijeme.

iva27
30. pro 2017

@pavlaju1990 jenze mila slecno ci pani s touto reakci byste mela pocitat,kdyz napisete verejny prispevek a cekate na komentare! A souhlasim s
@pavca1982 je to podraz a svetici tady mozna chcete byt jen vy.

dominikaromanova
30. pro 2017

@iva27,
ajá zase souhlasím s @pavlaju1990, když má někdo s tímto tématem problém, nemusí to číst, nikdo ho k tomu nenutí. Moralizovat, kritizovat a odsuzovat umí každý, na tom není vůbec nic složitého, ale odpovědět na psaný dotaz bez emocí již každý nedokáže. To, jestli se autorka nakonec rozhodne jít s pravdou ven, je čistě její věc a ostatním je do toho velké kulové. Nikdo z nás neví, jak to doma má, co tomu všemu předcházelo atd.. Nejsem zastánce nevěry, ale do pozadí nevidím, tak ji rozhodně nebudu odsuzovat.

guinea
30. pro 2017

@pavlaju1990 Jak jsi se rozhodla? Já jsem to tady psala už jednou, myslím, že nejlepší je nejdřív si diskrétně zjistit, kdo je otec (jsou různé testy už v těhotenství), a až pak se podle toho zařídit. Jsi těhotná, takže morálka nemorálka, teď je na prvním místě dítě a jeho zájmy!!! Takže nejdůležitější je, abys ty byla teď v klidu a v bezpečném prostředí (a rozcházení se s partnerem, hledání nového bydlení, pocity nejistoty do budoucna k tomu opravdu nepatří). Najdi si nějakou dobrou psycholožku, která ti pomůže hodit se do klidu.