Samovolný potrat. Za jak dlouho jste se začali snažit?

miskam
12. dub 2009

Ahoj holky, jsem po samovolném potratu v 5tt, na mimi jsme se těšili, ale bohužel odešlo samo. Doktor mi řekl, že nemusím ani na žádný zákrok, tak se chci zeptat za jak dlouho jste se začali snažit, doktor říkal, že nemusím držet 6-ti nedělí, máte s tímto někdo zkušenosti?

2hanah
9. dub 2012

@maximka33 Já jsem opravdu po potratu (interrupce v 7.tt ze zdravotních důvodů) otěhotněla hned přesně za tři měsíce a mám úžasnou zdravou holčičku, určitou úlohu má taky osud, myslím. A hlavně Vám každý doktor potvrdí, že pokud jste potratila, je to pro Vaše tělo jako když zalijete zahrádku a ta pak krásně vykvete, tělo je pak připravené a žádoucí přijmout další těhotenství. Fakt Vám přeju hoooodně pohody s novým těhotenstvím a úspěšné donošení miminka!

2hanah
9. dub 2012

@maximka33 Vaší nedočkavosti rozumím, ale i po těch čtyřech týdnech je potřeba, aby se Vám zahojila sliznice uvnitř dělohy a hlavně děložní čípek, abyste předešla problémům v dalším těhotenství. Nebojte, to půjde, máte ještě čas, znám i 51 letou prvorodičku, která navíc má zdravotní komplikace. Držte se!

maximka33
10. dub 2012

holky, ještě bych se chtěla zeptat těch, co to taky prodělaly, jestli jste se dozvěděli důvod nebo jste měli aspoň zprávu z histologie? gyndařka říkala, že ta zpráva přijde..

maximka33
16. dub 2012

tak to je gól, dnes jsem byla na kontrole po 14 dnech, a prý snažení až za 3 měsíce... to jako nechápu, kolik druhých dětí se narodí do roka prvního dítěte...

ia.
16. dub 2012

@maximka33 já jsem potratila v 9tt spontánně, revize byla, dodržela jsem 6N ( i když mi to jako 6N nepřipadalo, špinila jsem dva dny), dr na kontrole řekla počkat nejméně 3m, nejlépe půl roku! čekat jsem v žádném případě nechtěla, šlo mi o čas, jak věkově, tak i že jsem chtěla stihnout porodit do 3 let prvního dítěte, počkala jsem na první porevizní ms, ta přišla pěkně po 28 dnech a po další (zase po 28 dnech) jsem otěhotněla. Trochu s obavami jsem šla k dr, ta ale neřekla nic, jen jsem byla vedená jako "riziková", takže utrogetan první 3M, těhotenství ukázkové, porod spontánní....takže pokud se budete cítit dobře, a zvlášť pokud vám otěhotnět trvalo 1,5 roku, vrhněte se na to hned po první ms...není na co čekat..
jo a důvod jsem se nedozvěděla, zpráva k doktorce dorazila, ale na nic zvláštního nepřišli...

maximka33
16. dub 2012

@ia. díky za povzbuzení, taky to tak nějak chceme. ale pokud to nepůjde přirozeně, tak musíme fakt čekat, protože do CARu nás asi dřív nevezmou.

ia.
16. dub 2012

@maximka33 není zač, jen chápu, jak se cítíte, pže nejprve jsem měla depku z toho, že jsem o dítě přišla a pak z toho, že musím tak dlouho čekat, 6N mi připadalo jako věčnost a nemyslitelné pro mě bylo čekat dalších 6 měsíců...tělo bylo připravené, jinak bych tak rychle neotěhotněla, dokonce se mi to podařilo několik dní před ovulací, takže jsem si myslela, že těhotná být nemůžu, no Vítek si počkal na den D 😅

maximka33
25. dub 2012

holky, jste tu...

misanka22
9. říj 2014

Ahojte. Jsem čerstvě po samovolném potratu ... cca 7tt, čistě z preventivních důvodů mi lékařka na pohotovosti doporučila revizi (kratší krvácení, dokonalé vyčištění, ...) a při následné kontrole jsem se jí ptala jak dlouho bychom měli s dalším snažením počkat, tak mi řekla, že její zásah byl minimální (spíš kontrolní) a že máme nechat proběhnout jeden cyklus a druhý už můžeme zkusit. Neměla jsem ani žádné pooperační komplikace, úplně bez teplot, čisté sono, bez bolestí .... ale můj ošetřující gyndař doporučil 3 měsíce, tak nevím ... prý se tbulkově doporučují měs. Moje kamarádka potratila vlivem virové infekce a vysokých teplot a jim doporučili půl roku, ale po dvou měsících zkusili štěstí a mají tříletého Štěpánka ....

alcadous
14. říj 2016

Ahojky jsem tu nová a mam dotaz. Včera jsem byla 5+3 ( mé první těhotenství ) v noci sem jela na pohotovost, krvacela jsem a ráno mi potvrdili ze sem potratila šlo to ven s krvi ale v nemocnici mi vůbec neřekli jestli mam jít ke svému gynekologovi jestli mi ma hlídat jestli mam čistou dělohu atd ... Dnes mě tak divné bolí břicho ale da se to vydržet trosku krvacim ale de ze mě spis něco jako srazena krev ale spis mi to přijde jako kdyby jste něco "rozdrolily" vůbec nevím ☹ Jen mi v nemocnici řekli ze si máme dat měsíc pauzu a po menstruaci se zase můžeme snazit. Měla jste to tak některá ? :-\ je to pro mě vse strašně nové

janalub
16. říj 2016

@bettynka222 já potratila v 6tt začatkem března. Musela jsem chodit obden na krev aby si byli jistí, že všechno odchází. Pak jestě k doktorce na utrazvuk a za měsíc jsme se mohli znovu snažit.... Zatim nic 😑

janalub
16. říj 2016

@alcadous já potratila v 6tt začatkem března. Musela jsem chodit obden na krev aby si byli jistí, že všechno odchází. Pak jestě k doktorce na utrazvuk a za měsíc jsme se mohli znovu snažit.... Zatim nic 😑

alcadous
17. říj 2016

@janalub no mě dnes doktor poslal na krev ale neříkal ze budu chodit častěji ... A řekl mi ze si máme dat měsíc až 2 pauzu i když plno lidi mi říká ať uz to dalsi měsíc zkusíme chtela bych co nejdříve ...

alcadous
17. říj 2016

Ale divím se ze u Tebe ještě nic :-\ @janalub