Úmrtí miminka po očkování nebo syndrom náhlého úmrtí

macicekn
13. říj 2013

15.9. 2013 nám zemřel tříměsíční chlapeček Dominik.Tři dny před úmrtím jsme byli na očkování,dostal Hexu a Synflorix naráz.Když zemřel tak mi lékaři řekli,že jelikož byl zdravý tak mají podezření na SIDS,ale já se nemohu zbavit dojmu,že za to může to očkování,navíc mi to potvrdilo několik nezávislých lékařů.Týden před očkováním měla Domča moučnivku,takže měl oslabenou imunitu a očkování podle mne neměl vůbec dostat.Bohužel zatím čekáme na výsledky soudní pitvy.Jelikož nemám ve svém okolí nikoho komu se to stalo také,tak to nemám s kým probrat,s kým si o tom popovídat...Marcela

kajalka
29. říj 2013

@blahova_andrea A myslíš, že nevěděním něčemu předejdeš?

ratatooy
29. říj 2013

@blahova_andrea je to hruz naše dr taky očkuje obe vakciny naráz ale jen když ej dite zdrave to se vždycky ptá,muism zaklepat že malymu z toho nic nebylo a ted sem ješte dočetla článek že soud potvrdil autismus jako nasledek povinneho očkování,hruza....

blahova_andrea
29. říj 2013

@kajalka nepředejdu, ale tím, že se budu hrabat v mračnu informací, o kterých stejně nebudu nikdy vědět které z nich jsou ty správné, stále budu hloupý laik, který si dělá názor na základě kdo ví čeho, co kdo kde napsal nebo řekl, tím si taky nepomůžu. akorát se stanu úzkostlivou matkou řešící přehnaně naprosto všechno ☹

kajalka
29. říj 2013

@blahova_andrea Ale zrovna o takovým zásahu do tělíčka je dobrý vědět co nejvíc informací.

blahova_andrea
29. říj 2013

@ratatooy naše očkuje za ráz, pokud tedy rodiče neprotestují, je to o komunikaci. taky se ale ptá na zdraví. můj syn byl taky očkovaný po 3.měsíci a dostal hexu i synflorix. tehdy jsem ještě nikde tolik hrůz nečetla, jako pak tady na MK, vůbec mě nenapadlo to řešit. naštěstí taky nikdy nebyla žádná větší reakce, vše docela v klidu a když, tak lehce, prostě v normě. no teď nás prý čeká další povinné až v 5 letech, tak jsem ráda, že bude klid. teda uvidíme až podle reakce na poslední očkování. ta nás teď někdy asi nemine.

blahova_andrea
29. říj 2013

@kajalka to asi ano. přeci jen o svém dítěti chceme rozhodovat všechny dobře, je to pro jeho budoucnost, ale nikdy nebudeme vědět všechno a to, co si myslíme, že víme nemusí být nutně pravda. to je právě to. nevím kdy ani díky čemu se vlastně rozhořel ten boj mezi očkujícími a neočkujícími rodiči. já osobně bych nejraději nebyla ani na jedné straně. ideálně očkovat, ale změnit prostě ty postupy, podmínky, zákony, výrobu vakcín...

ratatooy
29. říj 2013

@blahova_andrea jj mi davaly prevenar a ted teda nevim jestly druhymu vubec neco dávat,jinak povinny další mame taky v 5letech naposled bylo neco v 2,5letech

ratatooy
29. říj 2013

@blahova_andrea asi je problém i ta vyroba vakcín že k nám se dostanou ksindle,třeba jako je to s očkováním proti chřipce vadná vakcía tak ji nabizejí zadarmo

kajalka
29. říj 2013

@blahova_andrea Hlavně, aby bylo očkování účinný a dobrovolný, zatím není ani jedno. Taky jsem plavala ve spoustě informací, pak jsem zapátrala ve statistikách hygienické stanice a bylo rozhodnuto - minimálně o odložení na co nejpozdějš. Riziko NÚ je mnohem vyšší, než možnost nákazy.

ratatooy
29. říj 2013

@kajalka to je dobry určitě vědět le kdo nám ty zprávný a pravdivý informace řekne

ratatooy
29. říj 2013

@kajalka je to těžký no kamaradka malyho nechala očkovat na pneumokoka synflorixem a v 7mesicich mely pneumokoka

kajalka
29. říj 2013

@ratatooy A 80% nakažených černým kašlem bylo očkováno..

ratatooy
29. říj 2013

@kajalka kdyby takhle fungovaly všechny vakciny tak nemusime davat očkovat asi ničím co?

kajalka
29. říj 2013

@ratatooy Jsem přesvědčená, že opravdu nemusíme.

blahova_andrea
29. říj 2013

@ratatooy tak my měli poslední teď v 22m a pak až v těch 5, je fakt, že mít další dítě, tak jsem s rozhodováním v koncích 😀 jasný, napíchat sajrajty do lidí, ať se toho zbaví a voliči mají pocit, že mají péči zdarma ☹

ladaa20
29. říj 2013

ahojky holky ja bych teda nepovinne neočkovala(snad možna jen klištovku) když si jen přečtete ty letaky k tomu co mužou byt za nežadouci reakce... jen jsem se na to zeptala dr jaky ma nazor a ona by neočkovala a dala my ty lejstra k prostudovani nech se rozhodnu tak třeba u rotarixu(ktery je proti inf. prujmum) je nežadouci reakce silne prujmy paradox co? a prevenar13 obsahuje jen asi 7 viru ktere se objevuji v evropě zbytek amerika asie a to ještě jsou viry ktere nezpusobuji ty nejzavažnějši komplikace jo a taky když ho nechate očkovat od toho 3m tak mimčo musi dostat 4 davky (zbytečne vždyt se ani nedostane tolik do kontaktu s jinymy dětmi) ale pokud date očkovani před nastupem do školky stači 1 injekce (v roce 3 ve dvou 2)

dorinek
29. říj 2013

@macicekn - upřímnou soustrast a hodně sil 😢 😢 Asi si to nikdo nedokážeme ani představit 😢

@ladaa20 - nedávno jsem měla rozhovor s jednou neuroložkou z Motola. Prý je to hrozné, co jsou dnes pediatři schopní napíchat do dětí 😢 A za největší (a nejzbytečnější) "hnus" označila právě klíšťovku 🙄
Můj dřívější pediatr oočkoval moji dceru 14 dní po průjmu a byla z toho opravdu ošklivá reakce (snad bez následků). Do té doby jsem mu věřila. Pak jsem očkování začala sama studovat a zjistila jsem, že o tom ví úplný prd. A posledním rozhovorem mě přesvědčil, že mu jde hlavně o prachy a né o děti, jak sám tvrdí. A o to jde bohužel většině pediatrům. Vědí toho mnohdy míň, než některé maminky. A proč ?? Protože je to prostě nezajímá !!! A ne jen je....už mi několikrát přišel do schránky leták od pojišťovny se "slevou" na očkování. Všichni před tím zavírají oči, protože nechtějí přijít o koryto. A těch pár stovek rebelujících neočkujících matek prohlásí za blbé slepice, které tomu nerozumí.... Zdraví našich dětí je bohužel až na druhém místě 😢

maikysl
18. lis 2013

@macicekn Ahoj upřímnou soustrast :( já jsem to měla podobné kluk se mi narodil 4.12.11 chlapeček jménem František.Byl malý to jo ale celou dobu se vyvíjel skvěle přibral,měl se k světu.Ale jednoho dne v lednu večer jsme ho dali s manželem spát a kolem pul 3 ráno mě začal budit s tím že kluk nedýchá.Hned jsme zavolali záchranku a začala jsem sama obživovat...nebudu to tady cele popisovat ,ale mohu říci že to nepřeju nikomu ani těm lidem co o mě pak povídali že jsem ho zavraždila..a nenechají si ani vysvětlit jak to bylo :( Vím jak to je pro vás moc těžké,já jsem první 3 měsíce byla na práškách na spaní a na nervy.Držím vám pěstičky aby jste to zvládla ...vím jak se cítíte.A jestli to bylo vaše prvorozené mimi jako u mě...tak se opravdu držte,kdyby něco jsem tady 🙂 Pro vás je teď opora to nejvíc co potřebujete

janyka72
22. lis 2013

hlubokou soustrast Vám i vaší rodině 😔 při čtení vašeho smutného příběhu se jen těžko zadržovaly slzy ☹ jsem asi máma štěstěny nebo nevím jak bych to měla nazvat?? Taky jsem se nikdy podrobně nezajímala o očkování jaké může mít fatální následky a to mám již 18letou dceru a druhé 4 roky .U prvorozené jsme se snažili očkovat a z vlastní peněženek platit nepovinné veškeré očkování co šlo ,a všechny na doporučení doktorky : přeci maminko nechcete aby vaše dítě chytlo ty ošklivé nemoci a vy si to pak vyčítala že jste nechtěla očkovat!!! A tak jsem slepě poslechla a očkovala i klíšťovku díky bohu nikdy žádná reakce pak dcera žadonila o očkování proti rak.d.čípku to už mě ale něco osvítilo a pak přišel článek od jedné gynekološky která se velmi rozepsala na téma nechat dívky očkovat či né a když vše bylo negativní a nenechala očkovat proti tomu zázraku jak všude v gynek.čekárnách propagují i svou vlastní dceru bylo rozhodnuto a i úleva dokonce už dceru nenechávám očkovat na klíšťovku už měla chodit po 3 letech .Leta plynula a přišlo další mimi a další kolotoč povinných očkování opět zanedbaná má neinformovanost a opět jsem podlehla a zaplatila oč.l .synflorix a naštěstí opět vše bez komplikací. Jenže příští rok máme podstoupit v 5 letech očkování a já po všech přečtených článcích co se po internetu rychle šíří už mám obavy nechat jí očkovat i v těch 5 letech 😢 .Ted uvažují ,o zrušení oč.miminek proti tuberkoloze že je prý zbytečné jak to že tak najednou ?? nejděsivější video co jsem o očkování shlédla bylo zde

https://www.youtube.com/watch?v=h5LjehZkFI0

a fakt mi šel mráz po zádech !!!

macicekn
autor
25. lis 2013

@maikysl ahojky,je mi moc líto,že máte stejnou zkušenost...U mě to bylo druhé dítko,mám z předchozího vztahu,konkrétně manželství,8letou cácorku,byli jí tři roky když nás její otec opustil,přítel vzal Natálku jako kdyby byla jeho,ale Domík byl jeho první a ještě vysněnej kluk...Já neměla vůbec žádné utěšující léky a podobných poznámek,že jsme malého zavraždili,jsem si vyslechla mraky,ale nic není horšího než odpovídat Natálce na její otázky,kde je Domča,proč už s námi není,proč umřel,jak mu je tam kde teď je atd.Minulý týden nám konečně přišlo vyjádření z kriminálky,kde je psáno,že maličký zemřel na SIDS,čemuž nevěřím,ale šťourat se v tom nebudu,ale docela mě zarazilo,když mi lékařka řekla,že nemám nárok vidět pitevní zprávu,jelikož je to lékařské tajemství-co je to za blbost?!?!Další pěstí od života jsem dostala také minulý týden,povedlo se nám relativně krátce po úmrtí Domči otěhotnět-teď mě spoustu ženských ukamenuje,ale já i přítel jsme chtěli co nejrychleji,kvůli nám a hlavně kvůli Natálce.Bohužel minulý týden v úterý jsem začala krvácet,po příjezdu do nemocnice a následném ultrazvuku mi lékařka řekla,že od poslední kontroly "to" ani o kousek nepovyrostlo a že netluče srdíčko,takže mě hned přijala a hned zákrok.Ještě hold nebyl ten správný čas ☹ ale kdy je ten správný čas??????

bibi_du
26. lis 2013

@macicekn Bohužel, ani mám pitevní zprávu nedali, resp. jsem přímo jela na patologii a mluvila s dr. která pitvu vedla, ale do ruky mi ten papír nepůjčila a říkala, že kdybych ji chtěla, tak si musím napsat na ředitelství nemocnice a zaplatit za ni....Tak to třeba můžete zkusit. Vzhledem k tomu, že příčina smrti u našeho syna se nezjistila, tak jsme to nechali být...

lucyvivien
13. pro 2013

@bibi_du jako zaplatit si za to, aby si věděla na co ti umřelo miminko ? ☹

handav
13. pro 2013

@lucyvivien Bohužel je to asi běžný postup. My jsme mohli žádat patalogii přes nějaký formulář a platili bychom asi 300 kč, jelikož jsme nechtěli zprávu do ruky a praktická lékařka si také automaticky žádala, tak manžel byl pak za lékařkou. Ta neplatila nic ,i když taky původně manželovi říkala, že to bude platit.

lucyvivien
13. pro 2013

@handav neskutečné ! to by měla být jejich povinnost, tohle je opravdu hyenizmus vydělávat na smrti :(

saminomimino
13. pro 2013

Hrozné,opravdu s vámi velice soucítím,leč si nedokáži vaši velkou bolest dostatečně uvědomit ☹ ☹
Věřím že SIDS souvisí především z obrovským nárůstem očkovacích vakcín,za našich dětských let se očkovali nějaké 3 nemoci ,dnes jich v jednou očkování klidně lupnou 12,šílenost 😖 Tudíš SIDS vyvolá,dle mého prostě šok po očkování,tělíčko tak šílený přísun nemocí a pomocných látek ve vakcíně neustojí a srdce se zastaví..kor pokud je v těle něco už tak špatně,nachlazení, infenkce..
My se rozhodli děti neočkovat vůbec,syn má ještě TBC pak hexy,když si vzpomenu jak moje bývalá pediatrička,chystala očkování syna i přesto že jsem jí řikla že má silné nachlazení,nedala se odbýt prý to nevadí,já se také odbýt nedala,neočkoval se a posunulo se to,přitom i na příbalovém latáku stojí že dítě musí být 100% zdravé několik dní před očkováním,hnus jak lékaři lžou....
Vím že syna vám nic nevrátí,že představa exhumace je nepřijatelná,plně souhlasím,ale pokud máte jen trochu pochyby,věřím že boj by stál za to i kdyby to pomohlo jen jednomu dítku,ale věřím že pokud lidé nebudou mlčet, obzvláště ti kteří zažili něco tak strašného jak vy,může se stím něco udělat,chudáčci nevinné dětské bytosti,jak nanich ti hajzlové Fa firmy a lékaři umí vydělávat,je mi z toho zle
Dominičkovi do nebíčka srdíčko,vám mnoho a mnoho sil naučit se s tím žít,věřím že Vám dominik pošle za sebe náhradu,on rozhodně zemřít neměl

bibi_du
14. pro 2013

@lucyvivien Nene, pitevní zprávu jsem viděla, vím, že příčina smrti se nezjistila, jen jsem ji nedostala do ruky, nesměla si ji vyfotit, okopírovat nic...Kdybych si o ni nějak přes ředitelství nemocnice požádala a zaplatila, tak ji máme, ale popravdě jsem neměla sílu to udělat...:(

macicekn
autor
25. pro 2013

Když jsem se snažila zjistit,co je v pitevní zprávě,tak mi taky bylo řečeno,že musím zažádat přes nějaký tiskopis a zaplatit.Naštěstí jsem se tel spojila s dr,co měla Domíka "naposled",domluvila jsem si s ní schůzku,už po tel byla strašně ochotná a milá a když jsme se sešly tak se snažila vše na co jsem se ptala vysvětlit dopodrobna.I mi dala pitevní zprávu do ruky ať si jí přečtu,ale moc jsem si nepřečetla,během pár řádků jsem se rozbrečela,dál to nešlo číst...Závěr příčina nezjištěna,ale podezření na SIDS.Doktorka sama řekla,že příčinou SIDS je s největší pravděpodobností očkování,že lékaři koukají jen na to,aby to svinstvo do dětiček "narvali" co nejdřív a co nejvíc a následky je bohužel nezajímají ☹

fly80
29. pro 2013

@macicekn moc Vám držíme palečky, aby se další mimi povedlo brzy. vím že nemůže nahradit Vašeho andílka, ale myslím že to pomůže. moje maminka přišla o 3 děti, jednou potratila, pak porodila mrtvé miminko a bráška zemřel když mu nebyly ani dva měsíce. je to šílenost. když zemře dospělej nebo starej člověk, tak je to něco jiného.
cítíme s Vámi

macicekn
autor
30. pro 2013

@fly80 Děkuji.To je šílený,přijít o tři dítka.... Já doufám,že v roce 2014 už bude jen a jen lépe.Tenhle rok stál celý za h...... ☹

fly80
30. pro 2013

@macicekn určitě bude, věřte tomu.