Zamlklé těhotenství. Máte zkušenost?

helca76
14. zář 2007

Ahoj holky, nemáte někdo zkušenost se zamlklým těhotenstvím? Já jsem v 5+3 tt (podle PM) dnes jsem byla na UZ a dr. mi oznámil, že vidí jenom gestační váček
(vel. 13 mm), ale plod vidět není a nejspíš jde o zamlklé těhotenství.Ještě mám přijít na ko příští středu, ale moc velkou naději mi teda nedával ☹

andysek2512
10. zář 2016

@simi1510 my spolu začali bydlet až když jsem znovu otehotnela a byla v nějakém 5 měsíci😀 ted spolu jsme 2 roky a malemu ted bude 6 měsíců🙂))) taky jsme to brali jako zkoušku toho zda máme být spolu nebo ne🙂)))
Me má gyne řekla ze počkat na jednu nebo dvě ms a můžem se snažit, ale kd z jsem tam byla na kontrole první tak ms stale nikde tak pak říkala ze kd z Budem mít sex bez ochrany a stále to nedostanu tak ať si udělám test a nebo ať dyztak za měsíc přijdu... Nakonec jsem to za pár dnů dostala a pak hned otehotnela. Sice jsem měla narocny tehu ale zvládla jsem to a rodila 5 dni před terminem a to mě od 32 týdne strašili jak předčasné porodim:-/😀
Jinak má mamka takhle první tehu potratila úplně samovolně. Ono se to stává dost často bohužel....

simi1510
10. zář 2016

@andysek2512 tak hlavně, že jste v pohodě!! a určo se to povede, věřím nám 🙂 Bohužel jsem si včera přečetla, že se to stalo tady další osobě, se kterou jsme byly +- skoro ve stejném týdnu ☹ je toho nějak moc, ale nikdo to neví, nechápe...

Mě ještě doktor říkal, že to neovlivní ani špatná tchýně, ani bafnutí atp. 🙂 tím mě nějak uklidnil ten doktor.

alvap30
11. únor 2017

Ahoj, vím že je toto téma založeno před rokem, ale třeba se najde některá, kdo prodělala zamlklé těhotenství a podruhé otěhotněla a donosila. Mě doktorka sdělila před dvěma dny, že není vidět srdeční akce ( podle uz v 7.tt bylo všechno v pořádku a v 9. tt mi oznámila že nevidí bít srdíčko ) rovnou mi nabrali krev a objednali na revizi, která bude ale až za šest dní od nálezu... Nejhorší je ale to vědomí, že v sobě musím nosit mrtvolku a musím čekat. Ty pocity bezmoci, smutku a zklamání jsou nesnesitelný. Asi vidím teď všechno negativně, ale mám hrůzu z toho, že by se to příště mohlo opakovat.

mrskato
11. únor 2017

@alvap30 ahoj, já si prožila něco podobného v září 2015, ale samovolně jsem potratila a nemusela jsem na revizi. Třeba se tvé tělo do revize vyčistí samo, což je ta "lepší" varianta. Viděla jsem taky všechno šíleně negativně a asi týden furt jen brečela. Každopádně za 4,5 měsíce jsem do toho vlítla znova, v 7tt jsem začala slabě špinit, byla jsem z toho hotová, ale vše bylo v pořádku, doktor mě nechal asi měsíc doma...no, když pominu to, že jsem měla celé těhotenství strach, že se něco pokazí, tak porod byl za odměnu a teď tu mám už 5ti měsíčního chlapečka. Neztrácej naději, určitě to brzy vyjde znovu a bude vše v pořádku 🙂

werka87
11. únor 2017

@alvap30 To je mi lito.. Ja myslim, ze nechavaji tech par dnu, jestli se nerozjede samovolny potrat, je to urcite lepsi, jak zakrok.. U me prave probehl potrat, bolelo to hodne, probehla jedna MS a ja hned otehotnela, a to jsme se nesnazili, neplanovali, a vim, ze jsme na ovulaci spolu nic nemeli, par dnu pred a ty mrsky se udrzeli 🙂 chteli jsme pockat dele po tom potratu, osud chtel takhle, a donosila jsem krasnou zdravou holcicku a cele tehotenstvi bez problemu. Je to smutne, kdyz takhle tehotentvi dopadne, ale zase na druhou stranu, telo vi, proc vyvoj zastavilo, bylo by neco spatne, miminko by bylo nemocne, nebo by se stalo neco v pozdejsim tydnu tehotenstvi, a to by bylo jeste horsi... Vim, ze to boli, ale prijde dalsi miminko, a to bude zdrave a zvladnete to dokonce, a vetsinou po takove ztrate je zena, jak pohnojena, jak se rika 🙂 u me to souhlasilo..

simi1510
11. únor 2017

@alvap30 ja to mela v zari 2016... a ten strach bude u me uz stale pak... je to pet mesicu od revize a zatim se nepodařilo....

monikadeny
13. únor 2017

ahoj všem,
dlouho nabírám odvahu sem napsat. Modrý koník mi týden co týden připomínal mé těhotenství. Ve 12 týdnu jsem šla na kontrlu a paní doktroka mi řekla, že má miminko nepravidelný srdeční tep, at přijdu ve čtvrtek. Já naštěstí nečekala a jela díky mé kamarádce do Vynohradské nemocnice, kde druhý den již srdíčko nebilo. Miminko velikostně odpovídalo růstu, a najednou nebylo 😢 Jsem ročním 73 a se svým snoubencem jsme se na maý strašně těšili. Ted jen pláču a nevím, jak z toho ven....jsem týden po zákroku, miminko poslali na pitvu a genetiku....mám strašný strach, že se to bude opakovat....snažím se přípravami na svatbu na to nemyslet, ale měla jsem už bříško a ted jsem na sále nechala 2 kg a bříško je prázdné....je mi strašně smutno...ta beznaděj je strašná...😢

kika_21
13. únor 2017

@monikadeny Mám syna, jsou mu tři, jsem ročník 71. Před ním se mi tohle stalo 2 krát. Takže nezoufej. Teď budeš chvíli nešťastná, ale odměna Tě určitě nemine.Držíme palce-já i Jáchaj.🙂

bulma
15. únor 2017

Holky já vám rozumím před rokem a půl jsem tady taky takhle psala, celá nešťastná a zoufala. Kdy jsem přišla o miminko v 11. týdnu a 2 dny před Štědrým dnem na revizi. Můj gynekolog mi řekl, že musíme čekat půl roku než se pokusíme odalší miminko, První 2 měsíce pro mě byly nejhorší, ale pak se z toho člověk tak nějak oklepe a jde dál. Když jsme se pak začali pokoušet po 5 měsícich netušili jsme, že za další 3 se nám to povede 🙂 Ale nebylo to uplně tak bez komplikací, počátky byli dost těžké od ruzného špinění atd. Ale teď už jsem v 7 měsíci, tak se už jen modlím, ať to všechno dobře dopadne. Skutečné těhotenství jsem si po pravdě začala užívat až po 20. týdnu. kdy jsem začala cítit pohyby, a tím mě miminko tak nějak ujištuje do teď, že je všechno v pořádku. Do te doby to byl hrozný stres, neustály strach, že něco není v pořádku, že se určitě zase něco stane :( Člověk si může pořád dokola říkat, ať na takové věci nemyslí, ale hlava má prostě svoji hlavu a zvlášť, když po dítěti tak moc člověk touží 🙂 Přeji všem tady, ať se vám brzy všem podaří mít ty své vytoužené miminka 😉

monikadeny
17. únor 2017

ahoj všem, díky kiki za podporu. Máš asi blumo pravdu, 100x si říkám, bude to ok a pak to na mě padne a brečím a nejde to zastavit. Za týden budeme mít výsledky pitvy, tak budem prý moudřejší...ale to čekání, týden po zákroku a jsem stále na dně - já se ale nevzdám, i kdyby se to mělo opakovat, jdu do toho.... :o)

simi1510
17. únor 2017

@monikadeny ja se z toho dostala az ted, po pěti mesicich... chce to cas. Hlavne se neupinat na to, ze chce clovek otehotnet... nam to zatim jeste nevyslo znovu

monikadeny
17. únor 2017

simi, v tmhle už mám jasno, žádne ovu a těhu testy, prostě budu žít a když nám bude přáno, otěhotním....ted ještě bolí bříško po revizi, tak mi to hodně připomíná, ale s tím se musím vyrovnat. Snoubenec je má velká opora a pro něj to budu zkoužet, dokud to nevyjde...díky za podporu...ted tady vidím, že to nepotkalo jenom mě a že je to dost časté....moc mi pomáháte, ač se to nezdá...dík holky
Monča

monikadeny
17. únor 2017

jinak simi, držím palečky, třeba v tom jednou budem spolu...pa

simi1510
17. únor 2017

@monikadeny držím palce!!! Je to fajn, když v tom nejsme samy, že si tu pomáháme, ačkoliv by to dle mého prostě nemělo potkat nikoho.... A máme štěstí, že máme tak skvělé chlapy 🙂

monikadeny
20. únor 2017

jsnš simi....nevzdáme to, jsme ženský a ty musí něco vydržet - ve středu si jdu pro výsledky pitvy - trochu se bojím, ale doufám v něco, co nám řekne víc.
pa

jana88s
21. bře 2017

Ahoj, mě tohle potkalo v prosinci 2015. Když jsme otěhotněla,byla jsem štěstím bez sebe. Strašně jsem se těšila na kotrolu na gyndu až mi potvrdí, že jsem těhu. Vyskočila jssm na kozu, celá natěšená, že si nechám vytisnkout první uz fotku. Najednou doktorka změnila výraz ve tváři a něco jí nesedělo... Neřekla co se děje, ale poslala mě ten den do nemocnice na gyndu, kde mi oznámili, že se nejspíš jedná o zamlklý potrat. A objednali mě další týden na kontrolu. Ten den jsem plakala, jak želva... Vyřízena, smutná a najednou všechny mé představy se rozplynuly...:( další týden v nemocnici potvrdili zamlklé těhu a objednali mě na revizi. Do té doby jsem sama potratila, ale stejně jsem musela podstoupit kyretáž, aby mě pořádně vyčistili.
Bylo mi v nemocnici řečeno dodržet šestinedělí a o mimčo se pokoušet tak za půl roku..😑 Na gyndě mi doktorka řekla, ať počkám dvě ms a pak to zkusíme. Tak jsem počkala jednu a hned se to povedlo. Dnes máme 4 měsíčního prcka. 😍
Holky, vím, že je to hodně těžký období, ale věřte, že bude líp. Myslím na vás 😘

markyhum
28. bře 2017

Zdravím ja byla dnes na kontrole po 14 dnech. Pred 14 dny srdíčko ❤ krasne tlouklo. Dnes na kontrole žádná srdeční akce. 😔 ach jo. Genetika nam snad řekne co se stalo. Bylo to moje 3 těhotenství. Za jak dlouho jste zas otěhotněly?

markyhum
28. bře 2017

Byla jsem v 10tt a v patek jdu do nemocnice,uz to chci mit za sebou...

kamila1234567
3. dub 2017

Ahoj holky, dnes jsem byla u doktora pro prukazku. Byla mi vystavena a pote jsem sla hned na kontrolu,kde mi bylo receno ze neni videt srdecni akce. Jsem v 9+2 . Na kontrole jsem byla i v 7+2 a 8+2 kde srdecni akce byla videt a doktor mi rekl, ze jde zrejme o zamlkle tehu a mam prijit az ve ctvrtek a pote zrejme na revizi😕 je tu moznost,ze srdicko nebylo jen videt? Ja i s pritelem jsme uplne vyrizeni. Mate nekdo podobne zkusenosti? Hrozne je to, ze mam i tu prukazku😕😢

misula29
3. dub 2017

@kamila1234567 to mě mrzí☹ Bohužel minulý týden jsem byla 8+3 a doktor mi potvrdil zamklé těhu,týden před byla srdeční akce. Zítra mě čeká revize 😢

monikadeny
3. dub 2017

@misula29
doháje....to znám holka, drž se, mysli na to, že to příště vyjde, popros je, at jsou šetrní a pij komtryhel. čaj, vitamin E a kys. listovou s vit. B, co mi poradil muj doktor a za měsíc po revizi jsem to dostala a dnes se pokoušíme o nové mimi - bud statečná a hned po revizi napiš, jak je...jsme tu pro tebe...drž se 🍀

monikadeny
3. dub 2017

@misula29
já tam byla 8.2. a jukni, kolikateho je, stačilo mi počkat na jednu MS - prý je výstelka nejlépe připravená a tím, že mi pěkně narostla nám hned dovolili mimi - neboj, bude líp...drž se kočko...

monikadeny
3. dub 2017

@misula29
máš poprvé zamlklé?
popros je ještě, at ti pošlou vzorek na genetiku, at máš jasno, jestli to byla náhoda...

misula29
3. dub 2017

@monikadeny díky za podporu, v tuto chvíli jsem fakt v depce ☹ No u nás to bylo těhu po ivf takže přirozeně to bohužel nepůjde ,ale máme ještě mimina u ledu tak snad to příště dopadne dobře. Mám pocit,že bych nejraději usla aspoň na rok,ale vím,že bude líp.Díky

misula29
3. dub 2017

@monikadeny jj poprvé zamlklé

monikadeny
3. dub 2017

@markyhum
ahoj, ted jsem to psala Mišule a popisovala o stránku dřív. Revize 8.2., MS 8.3. kontrola, pěkná výstelka, tak ted 25.3. byla ovulace a ted čekám, jestli budou čárky...

monikadeny
3. dub 2017

@misula29
já to znám, at tě tvá polovička obejme, koukněte na film, nebo cokoli, jen na to nemysli, je fakt, že já 3 hodiny v kuse brečela, pak jsem uplakaná usnula a ráno mě vez snoubenec na revizi, než jsem se nadála, byla jsem týž den doma, pak ještě sem tam pláš, ale zaměřila jsem se n a přípravu svatby, aby to tak nebolelo. Horší bylo vidět venku těhule, to jsem začla bulet, jak želva..jsme tu, kdyby cokoli piš....třeba tu v červnu budeš mít čárky, na IVF ti řeknou, kdy je děloha připravena...

monikadeny
3. dub 2017

Jinak jsem tu před časem psala se Simi a ted jsme obě měli ovulku stejný den a obě čekáme na vytoužené //.....Věřím, že bude líp.....tak se tu držte...🍀

monikadeny
3. dub 2017

obě měly...sorry za hrubky

markyhum
4. dub 2017

@monikadeny tak hodne štěstí 🍀 a přeji at se zadaří a ms uz nepřijde ☺