Zamlklé těhotenství, povedlo se vám potom otěhotnět?

dadaanela
23. srp 2012

Ahoj holky,byla jsem podle menzes 10+5 zacala jsem krvacet,doktor mi sdelil ze plod v deloze jiz neni a ze musim na revizi delohy kterou jsem podstoupila v utery,je mi hrozne porad si kladu otazky proc prave my,mate nektera stejnou zkusenost a povedlo se vam potom otehotnet?

lydiee
7. srp 2016

@cibka No, já mám za sebou už 4x ET a po jedné punkci byly vajíčka nezralé, tak k 1ET ani nedošlo. V IVF už mám hodně přes 200 tisíc, vše si platím sama. Až letos se to poprvé povedlo, to bylo radosti, jak já byla šťastná 😵 ! Byl to neskutečně nádherný pocit vidět to své miminko na UZ a jak mu ťuká srdíčko. Nikdy na to nezapomenu 😵 . A snad si zase ke mně štěstíčko najde cestu...a poznám ten pocit, jaké to je být maminka 😵 . Strašně moc si to přeju

cibka
7. srp 2016

@lydiee to věřím ja jsem se k srdíčku jeste nedopravovala kdyz jsem sla na první utz tak mi rekl ze se mi to nezdá ze je to malinke nebylo tam jeste nic videt :( vzdy jsem si prala videt ty dve čárky na testu to se mi podařilo ale ted uz vím ze ani toto neni vítězství :( a pred 2,5 lety jsem se na utz ani nedostala to jsem začala tyden pred kontrolou krvacet. Taky bych si jednou prala zacit byt maminkou ...

lydiee
7. srp 2016

@cibka Taky ti to přeju-moc 🙂 🙂 🙂 !!! Nene, vítězství není ani bušící srdíčko. Vítězství je podle mně až to, když po porodu držíš své dítě v náručí a víš, že je zdravé....

emisekkk
7. srp 2016

@lydiee jo, přesně tak!

lydiee
7. srp 2016

@emisekkk 🙂 😵 🙂

xdrak102
7. srp 2016

Nedá mi to než reagovat na původní dotaz: Prvního těhotenství jsem se dočkala až po roce a půl snažení a ZT (zdrcená jsem taktéž hledala informace a bála se aby se to neopakovalo). Druhého těhu jsem se dočkala na první pokus (po pauze po revizi) a jsem 37 tt.
Hlavu vzhůru! Ty špatné zážitky už nikdo nesmaže, ale neznamená to, že se miminka nedočkáte!

cibka
8. srp 2016

Tak Holky me dnes dorazila porevizní ms tak jsem zvedava na průběh. Přeji vám klidny den

manulenka
8. srp 2016

@cibka Tak to je super 🙂 Za jak dlouho přišla?

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
zazrakysedeji
8. srp 2016

Ahoj maminky a snazilky.Musim tez podporit,je to na delsi povidani,ale hodne ve zkratce.7let snazeni,5 ivf,z toho 1xPGD, 2x darce a naposledy darkyne.bez uspechu.Lecba endometriozy(laparoskopie a hormonalne Vas uvedou do stavu v prechodu cca na 3mesice).Manzel ma ve zprave balancovana translokace a 0%sance prirozene pocit dite.o penezich ani nemluvim,padlo na to vse😊po poslednim neuspechu s darkyni jsem rekla dost!Moje telo uz nemuze a nechci ivf vzivote uz podstoupit ani se z toho neminim zblaznit.manzelstvi bez deti po 10letech fungovalo a semklo nas to.casem dozdrajem treba i k adopci.mam za sebou bez ivf zamlkle tehotenstvi(balanc.transl.manzela) pote se narodila prirozene bez ivf Lenicka,letos zamlkle teh.10tyden a ted jsem zase asi tehotna😊a testy si delat uz nebudu az mi 2x vynecha jdu k lekari.Do 3.mesice je vse nejiste a netrapim se moznym neuspechem.Pokud to vyjit nema,protoze pludek zanikne kvuli spatne genetice at je to do toho 11tydne.to je jeste milosrdne.Jsou silne maminky,ktere musely zazit nuceny porod a potrat.Verte,ze zazraky se deji a hlavni nehroutit se a nepropadnout tomu a nezit tim tolik.Ja si vzdy poplakala jeden den,po neuspechu jsme jeli do hor vycistit hlavu nebo na chatu a jelo se dal.Vsem drzim pesti a hodne sil,jste statecne.Ja se dockala v 35letech uz jsem verila a smirila,ze jsme neplodni.

cibka
8. srp 2016

@manulenka dnes jsem 5 tydnu a 3 dny

cibka
8. srp 2016

@zazrakysedeji takbto je taky mazec diky za nasdileni urcite nam to všem dodá zase naději

stribro4
8. srp 2016

@xdrak102 zdravim 🙂 mam dotaz, jak dlouho jste cekali po revizi? Ja jsem ted tyden po revizi a kazdy mi rika neco jineho... a tehotenstvi ted bez problemu? Dekuji 🙂

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
zazrakysedeji
8. srp 2016

Cekali jsme tri mesice,na revizi jsem byla v dubnu.Jen dodam,ze u me pak pomohl uraz na bezkach.zlomila jsem si krizovou kost,ponicila nervy k roztahovani moc.mechyre.nemohla jsem se bez leku vyprazdnit...asi se ve me neco hnulo,otehotnela jsem mesic po uraze.Lenicka prezila rtg.a leky na prostatu.nevedela jsem,ze jsem tehotna.hned jsem vse vysadila.je uplne zdrava....prestehovali jsme se z podnajmu do baracku,kde jsem vyrostla.asi vse podporilo uspech.Ted mame opacny problem,muzu otehotnet,ale manzelova genetika je 50 na 50.zatim skore ZT Lenicka ZT,tak verim v uspech.ty 3mesice bych pockala,aby si deloha odpocala a nebyly problemy.Mala mi spi na chate ma 21mesicu.drzim palce,je pravda,ze s malou se ty neuspechy zvladaji bez problemu.Lenicka to jisti😊

zazrakysedeji
8. srp 2016

Podpora je to nejmensi,co muzeme udelat.Mas dve deti,ja bych to tolik neprozivala.cim vic se snazis,tim vic to nejde.Me ani neni jasne kdy se nam to ted povedlo.manzel se smal,jestli jsem nemela doma navstevu😉neresila bych to tolik.

lydiee
8. srp 2016

@marlah Ano, ano. Není to vždy tak jednoduché....právě, že ten čas tak rychle utíká, jsou ženy, jako právě my dvě, které si nemůžou říct: klídek budu se věnovat něčemu jinému, budu si užívat, však ono se to jednou povede.... A samozřejmě je i spousta párů nebo žen, které by do IVF šly, ale nemají na to finance...bohužel, je to obchod s lidským neštěstím ☹. Držím mooooc pěsti 🙂 🙂!!

lydiee
8. srp 2016

@zazrakysedeji Taky pravda 🙂 . Já taky kdybych už měla nějaké dítě, tak bych to tak taky zřejmě neprožívala. Myslím si, že v dnešní době už jedno jediné a zdravé dítě je obrovský dar 🙂 ! Ale zase chápu, že jeden z páru právě žádné dítě nemá, tak po něm touží a ten, který už je má, tak pro tu svoji drahou druhou polovičku udělá vše, aby byla spokojená a šťastná. To společné miminko by bylo nový dar do jejich nového společného života. Taky děkuju za podporu 🙂 . A Lenička 🙂 ...moc krásné jméno 🙂 ! A co tak znám nositelky tohoto jména, jsou to úplně úžasné bytosti 🙂 ! Věřím, že tvoje Lenička i mně přinese štěstí 🙂

zazrakysedeji
8. srp 2016

Jedine co muzu vsem doporucit je ivf jedine pod statni CAR.my byli v soukrome repromede,ty bych nakopala(nelecili jen zdimali),pak jsme byli v CAR na Obilnem trhu v nemocnici v Brne a super.nic nevnucovali ani PGD.Super pristup vsech lekaru a i pres neuspech velmi dobry pocit.My dostali penize ke svatbe a padlo vsechno i vic a u posledniho pokusu nas podporil tata.nechtel abychom se stresovali financemi...ja uz pak do dalsiho jit nechtela.jak mate vetsi problem budete jen podstupovat embriotransfery.me lecili azv nemocnici.

zazrakysedeji
8. srp 2016

Lydiie moc dekuji,drzim palce at se povede a chapu Vas.

zazrakysedeji
8. srp 2016

@marlah moc take drzim palecky aby se povedlo.nam kdyz se nepovede,nic se nedeje.My uz jsme ted nadplan😊

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
lydiee
8. srp 2016

@zazrakysedeji Dííííky 🙂 Věřím Leničce 🙂 a taky tomu, že po smutném období slz, které trvalo-trvá už hodně dlouho, zase vyjde to pomyslné sluníčko a i v našem domě bude plno spokojenosti a radosti 🙂 Myslím, že si to zasloužíme....já a hlavně i moje super a nejlepší mamka 😵

zazrakysedeji
8. srp 2016

@marlah kazda mame svuj pribeh.Promluvila bych si s pritelem,co by se u nej zmenilo,kdyby to neslo...pokud je to pro nej hodne dulezite,zasla bych za odborniky.pokud ne,zkusila bych to chvili neresit.otehotnely i v 45letech.jeste mas cas

zazrakysedeji
8. srp 2016

Budi se mi to nase stesti.mejte se krasne a dekuji za prispevky

xdrak102
8. srp 2016

@stribro4 Ahoj, naprosto bez problémů, jen jednou v noci jsem lehce zašpinila - strach hroznej ale vše bylo OK🙂 Čekala jsem 2x menstruace po revizi a třetí už nepřišla 😎

marlah
Autor odpověď smazal
Zobraz
vjercik
9. srp 2016

Ahoj holky, uz jsem po revizi 15dni, od revize malicko porad spinim...na ko mi dr.zjistila srazeninku takze s ni jeste muzu klidne 14dni krvacet... dnes se mi trosku vice spustilo krvaceni, ale nijak extremni... 1x menena vlozka. Ja si myslim ze je to dobre, ze se aspon srazenina dobre strebava, co myslite? Diky

lentixx
10. srp 2016

@vjercik Já měla taky sraženinu cca 7mm. Doktor mi píchl oxytocin, aby vyšla ven - nebo se naopak snáž vstřebala 🙂 Nakonec se krásně vstřebala a při další kontrole už byla děloha naprosto čistá.
Pár dní po revizi jsem jen špinila ... po první kontrole jsem byla upozorněná, že ještě zakrvácím (buď postupně, nebo to "vychrstne" najednou. Stala se mi druhá varianta, která trvala den, ale vložku jsem měnila vždy po půl hodině. Na další kontrole mi doktor našel výše zmíněnou sraženinu. A další kontrola už byla bez problémů. Snad jen to, že jsem dostala vyvolávačku, protože MS po 8mi týdnech od revize stále nepřicházela. Pak mě čekala ještě jedna kontrola (zhruba týden po menstruaci, který přišla za 10 dní od vyvolávačky), kde mi doktor doporučil, abych s dalším snažením počkala minimálně ještě 2 MS (děloha byla hodně od výškrabu poraněná), které proběhnou samy od sebe. Dnes mi ta druhá končí a já si říkám, že bych tomu raději dala ještě jeden cyklus. Vlastně ani nevím, jestli ovuluji. Testy na ovulku pořídím až teď .. pořád jsem byla skeptická a neměla jsem chuť testovat.

vjercik
10. srp 2016

@lentixx tak snad to tak bude i u me a samo se to streba... dnes uz zase jen spinim... tak uvidime co na kontrole, snad to bude v poho a smulu budu mit vybrabou...