Zamlklé těhu. Jak se s tím vyrovnat?

sara0
28. čer 2020

Ahoj všem, v úterý jdu na revizi, minulou středu doktor zjistil, že miminku přestalo bít srdíčko v 9 tt. Bylo to moje první těhotenství a už nejsem nejmladší. Strašně špatně se a tím vyrovnávám. Nemáte někdo nějakou radu? Bylo to třeba po té revizi lepší? Já každý den s přestávkami brečím a vůbec nevím co dal. 😢

pellullinka
29. čer 2020

Ahoj, me prvni tehotenstvi skoncilo zamlkym potratem v 17tt, byla sem mlada a byl to des. Dlouho potom sem nemohla videt kocarky, miminac tehotne a porad si opakovala, proc ja. Po 4 mesicich jsem otehotnela znova a mam doma 11 leteho pubose ;) porad mam v obalce schovane fotky z ultrazvuku.

eviks
29. čer 2020

@sara0 ahoj, bude lepe. Stalo se mi to pred 2 mesicema po 6. pokusu ivf. Zacatek 7. Tydne a konec. Cas to otupi, obcas ti to nekdo nebo neco pripomene. Ja kazdy tyden odpovidam na dotazy, kdy bude druhe a ted si ty drze lidi svym zpusobem vychutnam a pekne jim do detailu popisu, co se stalo a bavim se nad tema zdesenejma vyrazama. Ja to beru proste tak, ze to mimi nebylo zdrave, proto to tak dopadlo a ja si moc preju zdrave mimi. Ted uz jsem na tom tak dobre, ze jdeme do dalsiho pokusu, ale na zacatku prosince na termin porodu si zapalim svicku a vzpomenu si na nej...

nejkulatoulinkatejsi
29. čer 2020

Prožila jsem si dva potraty, jeden z nich byl zrovna zamlklý, a to před měsícem. Naštěstí mám doma dvě zdravé děti, ale i tak to bolelo. První potrat byl ještě před dětmi... Bude líp, chce to čas. Vidím to na sobě. 🙂

sara0
autor
29. čer 2020

Dekujii moc všem ❤️ Moc mi pomáháte, že to se mnou sdílíte a děkuji za to. Dnes už jsem nebrečela celý den, jen parkrat, ale myslím, že je to trochu lepší. Pripravuju se teď psychicky na zítra na tu revizi. Doufám, že vše bude v pořádku, pak se chci začít dávat dohromady psychicky, protože jsem úplně hotova a pak se půjdeme snažit, když čtu, ze skoro všechny, co jste si tím prošly teď mate děti, tak to nechci vzdát a třeba to naše miminko taky dostaneme. 😘😘❤️❤️

nejkulatoulinkatejsi
29. čer 2020

@sara0 A proč nechceš počkat na spontánní potrat? Já čekala... sice to trvalo asi 2 týdny od toho, co jsem se to dozvěděla, ale tělo se s tím tak vypořádá líp a můžete se začít “snažit” pak prakticky hned po první MS... Ale nechci ti do toho mluvit. 🙂

sara0
autor
29. čer 2020

No já mám prave problém s krvi a tak mi to doporučili v nemocnici, vlastně mi ani jinou možnost dá se říct nedali. Už je ve mě 2 týdny mrtvý a já jsem ještě ani nezačala špinit nic 🤷🏻‍♀️

jjasmina
29. čer 2020

@sara0 Je lepší , když se počka na SP, po revizi jsem měla rozhozenou ms a nemohla otěhotnět, po SP jsem otěhotněla hned další měsíc

vineta
29. čer 2020

@sara0 Tak přeji rychlou rekonvalescenci 😘. Jinak spontánní potrat vs revize je na tvém rozhodnutí, lékaři doporučují spíš revizi, protože mají pod kontrolou průběh. Zvol, co je pro tebe víc snesitelná varianta, já si vyčekala jeden potrat přirozeně a proběhlo to naprosto v pořádku, při dalším jsem ale krvácela tolik, že jsem radši jela do nemocnice a revizi mi dělali akutně, no neměli ze mě zrovna radost a já byla dost vyděšená. Takže může vše proběhnout bez problémů, ale taky nemusí a člověk na to musí být připravený. Při prvním ZT bych do čekání na přirozený potrat asi taky nešla... Jinak rekonvalescence po revizi je náročnější, ale stejně je podle mě dobrý si aspoň to šestinedělí dát od dalších pokusů odstup, kvůli psychice. Držím palce, ať je vše v pořádku a rekonvalescence bezproblémová.

nejkulatoulinkatejsi
29. čer 2020

@sara0 Ve mně bylo mrtvý asi 5 týdnů. :( Já to zjistila cca po 3 týdnech a po dalších dvou začala krvácet. Dala jsem si limit 2 týdny, jinak půjdu na revizi... už jsem chtěla volat, došla si předtím na WC a hle... tak jsem ráda. Ta revize v nemocnici by pro mě na psychiku byla asi ještě horší. Ale chápu každé rozhodnutí. Držím palce. ❤️

jarolihanka
30. čer 2020

@sara0 Stalo se mi to taky, před dvěma týdny jsem byla na revizi, zamlklé těhotenství ve 14.týdnu, miminku taky přestali být srdíčko... Mám nějaké psychické problémy a prostě se nepodařilo. Jedno dítě mám, ale chtěla sem i druhé... Čas všechno přebolí a mě pomohlo to, že sem si řekla že dušička miminka je v nebi a je tu stále s námi a jednou se uvidíme. A pak taky naděje, že se nám mimčo podaří. Ale je opravdu velká spousta maminek, kterým se miminko po revizi podařilo velmi brzy.

sara0
autor
30. čer 2020

Děkuji moc všem. Já už jsem po revizi a naštěstí vše bez komplikaci a už jsem doma. Naštěstí sestry i doktoři vsichni moc milí a ležela jsem na pokoji se dvěma moc milýma babičkama. Byly tam i holky co přišly na potrat dobrovolně a ty bych dnes asi nevydychala. 😔 Takže v tomhle všem neštěstí aspoň trochu štěstí na dobre lidi se soucitem. Moc všem ještě jednou děkuji za vaše příspěvky a za rady , moc mi to pomohlo. Doufám, že u vás taky všechno už půjde jenom dobre. ❤️

vineta
30. čer 2020

@sara0 To ráda slyším, že to proběhlo bez komplikací. Tak se opatruj 😘

agony28
2. črc 2020

@sara0 ahoj vím jak se cítíš včera jsem musela porodit svoje mrtvé miminko ve 14tt mu přestalo být srdicko😭😭😭🥺🥺🥺🖤 zjistilo se to až po měsíci drž se musíme to nějak zvladnout

legelata
2. črc 2020

Ahoj, je mi to líto, moc dobře ty pocity znám. Jak už tady bylo psáno, chce to čas, ale hlavně - nemyslet na to, věnovat se svým koníčkům, prostě jít dál. Ono i pomůže, že má za sebou pak člověk ty revize a další oplétačky okolo, konečně klesne hladina hormonu a ustoupí všechny příznaky, pak už chce jen snažit se na to myslet co nejméně, Držím palce, ať to v budoucnu vyjde - mně se to stalo jednou 8tt, jednou samovolný potrat ve 13 tt a nakonec to vyšlo napotřetí, takže i když jsi starší, tak naděje určitě je 🍀

mydvaapes1
2. črc 2020

Ahojky, já po revizi dodržela šestinedělí a pak se zadařilo na první pokus...držím ti pěsti. Mysli pozitivně 🙂

sara0
autor
2. črc 2020

@agony28 to je mi strašně moc líto 😢 to musí být ještě horší, i když už ho milujeme hned od začátku 😔 drz se! Myslím na tebe.

Muzu se ještě zeptat, jsem teď po revizi druhy den a mám křeče v podbříšku, myslíte, že je to normální? Někdo píše, že ano, někdo že ne. Kdo jste měly revizi, taky jste to měly, nebo je to totálně bez bolesti? 🤷🏻‍♀️

legelata
2. črc 2020

@sara0 To se mi zda fakt divne, byla jsem trikrat a krece jsem nemela ani jednou 🤐

sara0
autor
3. črc 2020

@legelata Tak jsem tam měla 3 sraženiny, dal mi prášek na vypuzeni a taky na stažení dělohy. Bolí to ještě víc, ale mělo by to zítra snad už přestat. Tak v to doufám. 😔 To je fakt strašné. Doufám, že tohle už nikdy nezažiju. Ale aspoň nemusím znovu na revizi. Držte se, myslím na vás ❤️🌺

bejuna29
3. črc 2020

@sara0 křeče jako při MS nebo větší? Já měla týden docela bolestí ale v síle MS bolesti a celou dobu jsem krvacela... silnější křeče, teplota a například zvracení už značí problém...

legelata
3. črc 2020

@sara0 Aha, tak to na ty srazeniny je silenost, to jsem mela asi trikrat a pokazde silene krece, ja myslela, ze to bylo ciste po revizi.

sara0
autor
3. črc 2020

@legelata no prave ze bylo, nechápu. Dostala jsem 1 Mispregnol a jeste kapičky 🤷🏻‍♀️ Strašně křeče, jak dlouho jsi to potom měla? 😐

legelata
14. črc 2020

@sara0 Promin, nejak mi ušla tvá reakce, tak doufám, že jsi v pohodě už... Jinak já měla po revizích vždy klid, to spíš když se snažili vypuzovat ta rezidua nejdřív tím roztokem injekcí do zadku, tak jsme měla třeba den totální stahy a bylo to k ničemu. A poslední revize co nezabrala, tak jsme šla na hysteroskopii a ta je prostě nej, udělají to s kamerou a člověk má jistotu, že tam nic nezůstalo.