Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

gabtcha
17. črc 2010

@hansed ahoj Hani, myslim na Tebe kazdy den a budu moc v to pondeli, drzte se oba s manzelem!

permonik7
17. črc 2010

Ahoj holky @hansed myslím na tebe i na manžela, ať už je to za vámi...ozvi se až se na to budeš cítit. Rozhodnutí je jen na Tobě. Budu na Tebe myslet...
@ivuu pořád na Tebe a Sárinku myslím a držím pěsti, aby už bylo jen líp... Reagovala jsi podle toho, jak jsi to cítila.

Mně když řekli, že musí Lukášek okamžitě na sál s tím, že je v ohrožení života, ať víme do čeho jdeme, se pomalu zhroutil svět. Ty papíry se souhlasem s narkózou a tím vším jsem ani nedokázala podepsat. Ještěže byl s námi přítel. Já se tam psychicky zhroutila, plakala a pořád jsem ho hladila a pusinkovala a cítila totální bezmoc a slabost. Určitě zahrály svou roli i hormony, byla jsem 3 týdny po porodu. Nejhorší bylo, když na mě začali doktoři útočit, ať nepláču, že tím mu nepomůžu a proč jsme nepřijeli dřív a já nevím co. Byly to nejhorší okamžiky našeho života. Přesně jak se tu mockrát psalo, kdo to nezažil, nedokáže si to ani představit, proto by mě ani ve snu nenapadlo někoho odsuzovat za okamžitou reakci. Ale to co popsala ani3012 je fakt zvláštní a Natálky je mi moc líto... Tím jsem chtěla říct, že naše reakce i rozhodnutí by měla být respektována...

Omlouvám se za román...dneska mě to nějak zase vzalo...

hadimrska
18. črc 2010

Ahoj holky, moc myslím na tebe a manžela hansed, nevím ani co psát, ale věř mi, že i když se osobně neznáme, je spousta maminek co na tebe myslí.............. A jak se tady píše rozhodnutí je jen na tobě, posílám ti hodně síly........

Já mám zkušenost ne moc dobrou z porodnice, do teď si říkám, že jsem tam malou neměla nechat, měla jsem malou hned od porodu se silnou žloutenkou na slunění, no a když jsem za ní šla měla všude hadičky a já měla takový strach, nikdo mi neřekl, že se nemám bát, že novorozenecká žloutenka je obvyklá, byla jsem totálně nezkušená prvorodička. No a pak si malá ty hadičky začala rvát pryč a došla sestra a vyhodila mě, že jí musí svázat ruce, a já husa šla, dnes bych už neodešla ani náhodou, já vím zní to banálně proti těm vážným onemocněním a operacím, co se tu o nich píše, ale jsem toho názoru, nenechat se v nemocnici ani u doktora od dětí odhánět a stát si za svým a být s nimi co jen to jde...........

bufina
18. črc 2010

@miliharmi Ahoj, ty nemocnice sou opravdu strašný. Sice se mně nestala taková smutná věc jako tobě, ale i tak...Po narození byl malej několik dnů na JIP v inkubátoru. Po porodě ho hned odnesli, to bylo 9 večer. Pořád sem tam všechny prosila ať mně pošlou někoho z dětskýho aby mně řekl jak na tom malej je. Doktor se uráčil přijít ve tři v noci. Po císařu sem se pak za malým dobelhala až odpoledne se podívat. Byla tam jenom sestřička, ta mně řekla že nic novýho asi není, že neví, že doktorka tam bude druhej den v 11, že mám přijít. Pak sem se konečně už něco dověděla. Tak dva dny sem tam za ním chodila, mohlo se tam 3x denně. Byla jsem tam ráno hned v 7, pak v 11 a jak sem tam šla ve tři, tak přijdu a inkubátor prázdnej. To ve mně teda strašně hrklo, letěla sem za sestřičkama a jedna mně říká. No jó, malej je už v jiné místnosti, jsme ho přestěhovali, že se zlepšil. Měla jsem v té porodnici pokoj hned naproti JIP, nechápu proč mně to nikdo nemohl přijít říct. V den kdy mně pouštěli 24.12. sem se šla ještě na malýho podívat, musel tam zůstat, tak tam byla úplně jiná sestřička, otevřela mně ten inkubátor ať si malýho aspoň pohladím. A strašně se divila, že mně žádná sestřička ještě neřekla že to jde. V té nemocnici se chovají jakoby ty děti byli jejich majetek a my matky jsme asi až hodně daleko za uklízečkama.

pepibubu
19. črc 2010

Hansed, myslím na tebe v tenhle smutný den, a posílám ti sílu abys to všechno vydržela, až zjistíš, že se ten zázrak v nějž neustále doufáš nestal. Sice tě neznám ale myslím na tebe a doufám že to zvládnete co nejlíp to půjde.

gabtcha
19. črc 2010

@hansed Hani, pripojuju se k Pepibubu, ktera to napsala velmi vystizne, a k mnoha dalsim maminkam, ktere na Tebe a manzela moc mysli nejen dneska, ale hlavne i v nasledujici dny, ktere budou moc tezke. A moc vam preji, stejne jako ostatnim rodicum andilku, abysme brzy drzeli dalsi miminko v naruci, zdrave, ktere nas hned neopusti a promenilo nase slzy smutku v slzy radosti!!

lenkavano
19. črc 2010

@hansed taky na tebe moc myslím...na vás všechny

luznicarka
19. črc 2010

@hansed drž se a uvidíš bude líp ne hend ale bude a hlavně se nebraň smutku to pomáhá víc než vyslovená lítost. Breč ať se ta bolest co nejdřív otupí a mluv o tom co nejvíc to taky pomáhá. Myslím na Vás.

lucenek
19. črc 2010

hansed nedokážu si představit ani zlomek toho, co dnes prožíváš.drž se

simcab
19. črc 2010

@hansed, silno na teba myslím! posielam vám veľa sily..

hadimrska
19. črc 2010

Myslím na Vás moc, celý den....................a nejen na tebe, ale i na manžela a malou..........................přeji hodně síly.

crysmile
19. črc 2010

@hansed, myslim na vas a posielam vam vela vela sily a modlim sa za vas.. nepoznas ma, ani vy mamicky anjelikov, ale modlim sa za vas vsetky..

siwama
20. črc 2010

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla a zase čtu samé smutné věci. ☹ Hansed, myslím na vás a přeji hodně sil
Já měla teď taky špatné období, ikdyž už to bylo 5 měsíců, co Jiřík zemřel, pořád se s tím nemůžu srovnat. je to opravdu moc těžké.
Tak všem přeji hodně hodně sil

dasa711
20. črc 2010

@janka2110 nechapem prečo sa musia stávat takéto veci ,prečo musia ludia trpiet,prečo ???aby si tí druhí vážili čo majú ?--"tak malo "zdravie a život???mam zdravého, krásneho synčeka a vela krát ked spí sa na neho pozerám a plačem od radosti že je zdravý.---možno si myslite že som divná ale je to tak ked si predstavím aké mam štastie ked mam zdravú rodinku a kolko ludí nemá také velke štastie ako ja a napríklad prave teraz trpia niekde so svojim pokladíkom je to strašné
tvojej kamaratke prajem vera zdravia!!!!

anta
20. črc 2010

Dasa711, prožívám naprosto stejné pocity při pohledu na mého zdravého a super chlapečka, nic na tom divného není 😔
Hani, myslím také na vás intenzivně.... Hodně sil ☹

miliharmi
autor
20. črc 2010

@siwama 5 měsíců je velmi málo a úplně se s tím stejně vyrovnat nedá. Už je to š a půl roku, co Milenka umřela a pořád mi moc chybí, někdo důležitý v našem životě schází a nedá se to nijak změnit.

magdalenka1
20. črc 2010

hansed - přeji, ať váš smutek brzo vystřídá opět pocit štěstí z dalšího krásného zdravého miminka. Myslím na vás i vaši holčičku, ať cítí až do úplného konce, že jste ji milovali a že jste si ji moc přáli. Hodně síly.

iwusska
23. črc 2010

neviete niekto co je s Hanickou? ☹

permonik7
23. črc 2010

taky na ni pořád myslím...

lenkavano
23. črc 2010

já na ní taky pořád myslím každou chvíli sem nakukuju...... ☹

radusv
23. črc 2010

Holky Hanička včera od pondělí konečně přirozeně porodila, v sobotu pokud bude vše ok jí pustí domů a určitě sem pak co nejdřív napíše Teď to bude mít těžký, ale ona je silná a zvládne to

lenkavano
23. črc 2010

@radusv díky moc že jsi napsala.ach jo takové trápení a ještě takové komplikace.moc na tebe Hani myslím strašně moc.

radusv
23. črc 2010

není zač, psala mi včera večer, myslela jsem na to, že vám to sem napíšu a pak jsem úplně zapomněla...

permonik7
23. črc 2010

@radusv díky za zprávičku..
@hansed Hani, drž se, myslíme na tebe a jsme tu s tebou...

hadimrska
23. črc 2010

Taky sem pořád nakukuju, moc na Vás myslím Hani.

ivuu
23. črc 2010

☹ ☹ taky pořad nakukuju..pořad na ni myslím ☹

permonik7
23. črc 2010

@ivuu ahojky, a jak vy, co Sárinka, jak jí je, berušce? Taky na vás myslím...

radusv
23. črc 2010

holky jsem v šoku teď jsem se dozvěděla, že psala jedné holčině, že malá se zatím chová jako normální miminko a zítra se jdou na ní s manželem podívat a dr. jim vše řekne - takže malá je naživu 😲
vůbec tomu nerozumím, včera mi psala, že jen my a nejbližší víme jak to je a ostatním řeknou, že umřela
moc jí přeji ať je malá zdravá nebo popřípadě malinké postižení
počkáme až se tady objeví

permonik7
23. črc 2010

@radusv to si děláš srandu?? 😲 😲 😲 To bych jí moc přála, ať to dobře dopadne...Tak se nakonec rozhodla, že ji uvidí. Budu na ně pořád myslet...

lucenek
23. črc 2010

radu..ono to potrvá než s eprojeví uremie a spepse s multiorg.selháním pokud nemá ledviny, tento stav může trvat cca týden i více 😔