Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

petralukasek
27. zář 2013

@inneskadobry vecer je mi sztresne lito co se vam stalo mne umrela holcicka v 5 tehotenstvi mesici po plodovce dostala sem silnou infekci a malem sem umrela i ja a mi sme chteli strasne holcicku a kdys sem prisla domu tak sem musela jeste sama si zavolat na plodovku a zeptat se co to bylo a vysledky jestli sou v poradku cos mohli udelat doktori kdys se tohle sdtalo a mne rekli ze to byla zdrava holcicka tak sem se skacela u dveri a mislela sem si ze umru musela sem ji porodit a byla sem na dne tak vas obdivuji ze dokazete o tom psat vy jste mnela krasnyho chlapecka a doufam ze se stim nak smirite i kdys si mislim a vim ze to nejde ale on us je v nebicku a kouka tam odtat na vas a drzi nad vama ochranou ruku ja mam dva krasny kluci 6 a 2 roky a nedokazu si prestavit o jednoho prijit ja bych asi umrela a to vim tak at se vam dari a hodne stesticka vam preju

ivushqa
27. zář 2013

@veve14789 som veľmi smutná z toho, čo som si tu prečítala ☹ ...prijmi odo mňa úprimnú sústrasť...ja som o Tebe a Lianke vedela zo skupiny predčasniatok - tiež mám predčasne narodenú dcérku v 26+5 tt, dnes má 13 mesiacov....buď silná

michellka85
27. zář 2013

@veve14789 uprimnu sustrast, na taku situaciu.. sa tazko hladaju slova ☹

veronikalaura
29. zář 2013

@miliharmi ahoj,viem,čo cítíš,mne tiež zomrela moja dcérka Zuzanka,je to tažké,nikdy sa stým nevyrovnáme,pochopí len ten rodič,čo to prežil,cítim s tebou

veve14789
29. zář 2013

@michellka85 dakujem..
@veronikalaura dakujem, je nás tu veru dost... tak snad su vsetky tie nase deticky tiez takto pokope a drzia pri sebe
@ivushqa dakujem.. bola to moja malá šikulka...vypusinkuj malinku za mna..

bronia13
30. zář 2013

dlho som tu nebola tak vas velmi nestiham citat len som chcela napisat ze nasa Emmuska by dnes mala 6 rockov, boze ten cas ale leti 😔

handav
30. zář 2013

@trixie18 MUsíme věřit, že jsme si to špatné už vybrali. Nám náhle zemřel před pěti týdny zdrávý krásný roční chlapeček - naše jediné vymodlené dítě. S manželem toužíme po dalším dítěti, strašně se bojím, aby se to neopakovalo ,ale holt to musíme risknout a věřit, že už bude jen lépe (i když teĎ je ot strašně těžké). Držím moc palečky, ať miminko krásně roste a je zdravé a věřím že za nějkaých 7-8 měsíců budeš nejšˇastnější maminkou na světě.

gabby9
30. zář 2013

@veve14789 to mi je strašne ľúto...chrobáčik maličký...posielam veľa síl na ľahšie zvládnutie toho najstrašnejšieho,čo môže mama prežiť...drž sa...

gabby9
30. zář 2013

Bože môj,žienky moje milé...koľko nás tu je ☹ ...strašné!!!!!!!Ostáva nám len dúfať,že naše maličké ratolesti sa "tam hore" pekne spolu hrajú... Všetkým vám prajem už len úsmev na tvári...🙂

handav
30. zář 2013

@gabby9 pěkně napsané. Děkuji za milá slova.

zuat
5. říj 2013

@gabby9 veru je nás tu strašne veľa :( pritom mám pocit, že v mojom okolí som jediná, komu sa to stalo..pomaly všetky baby v mojom okolí sú tehotné, alebo čerstvo po pôrode, sa bojím vyjsť aj na prechádzku, že stretnem niektorú s kočíkom :(
baby tie ktoré ste potratili, alebo porodili mŕtve bábätko - mali ste pocit, že váš gynekológ niečo zanedbal, ostali ste pri pôvodných doktoroch, alebo ste ich vymenili?

trixie18
5. říj 2013

@handav to ma strasne moc mrzi neviem preco sme takto skusane osudom kolko bolesti znesieme :( v stredu idem doktorovi som zvedava co mi povie som v anglicku tak tu vsetko trosku dlhsie trva pekny dnik drzkaj sa!!!!!

miliharmi
autor
5. říj 2013

Zdravím všechny, mohu jako zakladatelka diskuse mít prosbu na zdejší maminky, jestli byste nemohly napsat, co vám podle vašeho názoru nejvíce pomáhá nebo pomáhalo přežít a postupně se vyrovnat se situací ztráty vašeho dítěte? Připravuji si přednášku na toto téma. Zajímají mě názory všech, ať je doba od úmrtí dítěte dlouhá nebo krátká. U těch, které mají pocit, že už to celkem zvládly, by mě zajímalo, jak dlouhá byla doba, než se začaly cítit o něco lépe a co bylo takovou první radostí prvním pozitivním pocitem, který jim vstoupil do zraněné a bolavé duše. Díky moc všem, které se vyjádříte. Mili

lucka_ps
5. říj 2013

Vytvorila som na FB skupinu pre rodičov, ktorí stratili svoje dieťa. Aby sa mohli zdieľať, komunikovať, nájsť niekoho s podobným osudom, vzájomne si pomáhať...
Ak máte záujem, pridajte sa:
https://www.facebook.com/groups/702778596418991...

handav
6. říj 2013

@lucka_ps Dobrý nápad, už jsem podala žádost. Jen nechtělo by to místo uzavřené skupiny tajnou skupinu? Se bojím, aby ostatní na FB neviděli , co si píšu. To bych byla nerada.

lucka_ps
6. říj 2013

@handav Som rada, že ste sa pridali. Skupina je uzavretá, čo znamená, že ostatní môžu vidieť iba to, že skupina existuje - je to tak preto, aby si mohli aj ostatní rodičia po strate skupinu nájsť - tzn. že nikto, kto nie je v skupine neuvidí vaše príspevky.

handav
6. říj 2013

@lucka_ps
Tak to jo. Mam v tech skupinach obcas zmatek, tak jsem se pro jistotu ozvala. Jinak dekuji za pridani. Hanka

luznicarka
8. říj 2013

@miliharmi Mili jen co po obídku pude Yvetka spát písnu ti to co si chtěla do IP 😉

anichqa
13. říj 2013

@handav To by me taky zajimalo. Umrela nam dcera v srpnu (23 mesice, extremne agresivni zhoubny nador) jsem na vsemoznych uklidnujici prascich (antidepresiva+neuroly na noc). Takze tehotenstvi na teto chemii nepripada vubec v uvahu. Psycholozka a psychyatr mi shodne doporucuju pockat aspon rok, ale nevim, zda se mi podari zbavit techto prasku, protoze v noci se mi nejvic roztaci spirala myslenek, vzpominek, atd.
Chci se zeptat, to nikdo tady nebere nic na uklidneni a jsem jen nejaka vyjimka?

handav
13. říj 2013

@anichqa To je mi také moc líto. Já se držím bez léků. Mluvili jsme hned po Mikyho smrti s psychologem od záchranky a ty na můj dotaz, zda nám dají léky, řekl, že je to pro emoce lepší léky nebrat. Zatím to bez léků zvládáme. I moje obvoďačka mi říkala, at raději hodně sportujeme a chodíme na procházky. NA spaní si beru občas akorát přírodní nebo si uvařím meduňku. Ale každý to máme jinak, takže určitě není na tom nic špatného že bereš léky.

anichqa
13. říj 2013

@handav Ja sportuju tak, ze dalsi den skoro nemuzu chodit, ale to vubec nic nemeni na tom, ze vecer nejsem schopna usnout, at je to telo unavene, jak chci.
Sama jsem zvedava, jak dlouho to potrva, protoze nejsem uz nejmladsi na dalsi tehotenstvi a partner ma zdravotni problemy, ktere s vekem budou jen zhorsovat. Nicmene vsichni odbornici na psychiatrickou peci nam opravdu rikaji, ze truchleni trva rok a nedoporucuji nam to prilis uspechat.

anichqa
13. říj 2013

A obecne me prekvapuje, ze vam leky nedoporucili. Kdyz jsme byli s malou v Motole na onku, tak za nami chodila tamni psycholozka a ta mi leky vyslovene doporucovala, protoze nase situace byla a je tezka. Dite nam na rakovinu umrelo behem 3 tydnu od prvnich priznaku, ani jsme nestacili poradne pochopit, co se deje.

handav
13. říj 2013

@anichqa Zatím to zvládáme ,tak mi zase přijde škoda brát léky. K spycholožce chodím pravidelně, tak předpokládám, že by poznala, že se někam řítím, kam nemám. Teda poslední týden spaní taky nic moc, ale jinak jsem spala docela dobře. S psycholožkou další těhotenství rozebíráme a přijde mi, že nás podporuje. I bratrův kolega, kterým také nečekaně zemřelo roční dítě, tak otěhotněli za měsíc a zvládli to,další mimčo jim pomohlo. Ono to bude taky hodně individuální. Najednu stranu, já mám také problémy a něž otěhotním, tak bude u mě muset nějaký čas trvat léčba ,takže to taky nebude hned,...

anichqa
13. říj 2013

Je to hodně individuální, bez prášku bych asi vůbec nefungovala, jsem dost psychicky labilní a tahle zkušenost mně hodila až na samý dno.

evakva
13. říj 2013

@anichqa Ja mam jemne prasky, no uz ich idem vysadzat. Nezda sa mi, ze by mi nejako pomohli. Tiez som mala zo zaciatku problemy najma vecer pred spanim. Lahla som do postele a vsetko sa to zacalo, myslienky lietali a ja nie a nie zaspat. Snazila som sa preto cez den totalne vycerpat, aby som mrtva padla do postele a to my pomohlo. Nehovorim, ze mi je uz lepsie, ze sa netrapim a sem-tam si nepoplacem, no uz som na tom ovela lepsie. Drzim ti moc, moc palce

anichqa
13. říj 2013

@evakva Chodim do prace a po praci si tak 4x tydne chodim sportovat. Rodicovska mi skoncila dnem umrti dcery, tak jsem se vratila do prace. Doma bych to prazdno stejne nesnesla, byla to nase jedina dcera. Ale stejne ani to psychicke a fyzicke vycerpani mi vubec nepomaha. Akorat, ze nesedim zavrena doma sama. Proste to chce cas.

evakva
13. říj 2013

@anichqa Presne, cas je dolezity. Ja som bola doma po smrti malej na "materskej" a bolo to hrozne. Denne som sa utapala v slzach. Nastastie mam doma jedneho nezbedu a ten ma drzal nad vodou. Tiez cvicim, no len 2krat do tyzdna. Zo zaciatku my aj toto robilo problem. Cvicim pilates a tam sa clovek sustredi na seba, casto zavrete oci a podobne. Toto mi neslo, akonahle som zavrela oci, vracalo sa mi vsetko to, co sa mi stalo. No postupne to ustupovalo a teraz uz cvicim ovela lepsie, no i tak to stale nie je ono. Ono to uz nikdy nebude ono. Ja som ucitelka a niekedy ma decka tak vystavia, ze padam mrtva. Takze mne pomohla praco, hoci vidiet deti mi stale nerobi dobre

jaruska8
13. říj 2013

Ahojte... Už to budú tri mesiace, čo som porodila mŕtvu dcérku v 39 tt. Snažím sa žiť normálne, už aj pracujem, no niekedy som strašne podráždená a potom mám výčitky, že sa musím ovládať. 😒 Verím, že to časom bude lepšie... Hlavne kvôli mojej druhej dcére. 😔

zuzkafuny
14. říj 2013

Aj ja by som rada prispela do tejto témy. Možno odborná pomoc by bola lepšia, možno rada od niekoho kto to prežil dvakrát tak dobrá. Aj mne zomrelo dieťa. Prenádherná dcéra 18ročná. Dobručká, vždy usmiata, láskavá, pomáhala každému komu sa dalo... mne najviac. Keď sa človek na ňu pozrel, mal pocit že kuká na zázrak. Ona bola môj zázrak! Náš zázrak! Zázračné dieťa celej rodiny! Zobrali ju na vysokú školu, na ktorú už nestihla. Tak sa tam tešila a ja s ňou. Tak strašne sme sa tešili. Jedného dňa odpadla a už jej nebolo. Do kedy bude tá bolesť tak strašná. Existuje vôbec väčšia bolesť ako keď rodič prežije vlastné dieťa? hm?! Denne sa pýtam prečo??? Vie niekto? Prečo? Vy veriaci máte výhodu oproti nám neveriacim. Viete si to aspoň nejakým spôsobom odôvodniť. Ale ako si to mám odôvodniť ja?! Čakám dieťatko. Tešila sa ako bude chodiť zo školy a bude to varovať. Ešte sme spolu srandovali, že keď náhodou bude v tom, ja si odkrútim materskú aj za ňu... denne plačem, v noci sa budím ako plačem a bolí to viac a viac... tak ju chcem objať, tak si s ňou chcem vyznávať lásku ako sme to robili a nemôžem! Ale chcem! Ako to mám urobiť!!! Bolí to strašne. Neznesiteľne. Zúfalpo. Neskutočne. Je to zlý sen, ale z tohto sa zobudiť nedá!!!

zoja
14. říj 2013

@zuzkafuny viem presne cim prechadzas mne odisla moja veronika pred vyse rokom , tiez plna zivota, studovala a v jedinom okamihu sa vsetko zrutilo - hnusna zakruta a uz nebola :'(