Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

romcame
25. lis 2011

Pekne jsi to napsala o synkovi jak bych to tak pekne nenapsala

miky
25. lis 2011

@aninam přesně tak, nic jiného nám tu nezbývá, než to přežít...přežít a zvyknout si na tu strašnou skutečnost, že jsme se navždy museli rozloučit s našimi dětičkami. Ikdyž já věřím tomu, že Barunka tu se mnou pořád je, každý den za ní chodím 2x na hrobeček, zapálit jí svíčku, popovídat si s ní. A i když jsem doma, nebo kamkoliv jedu autem, tak si s ní kolikrát povídám. Prostě už navždy bude se mnou, mojí součástí, můj maličkatý andělíček 😢 😢

luznicarka
25. lis 2011

@romcame Kočí minimálně 6 měsíců by si otěhotnět opravdu neměla. Rok říkají jen pro jistotu císař je operace a zásah do organizmu a ty rány se musí zacelit a srůst a podle většiny doktorů stačí těch 6 měsíců, ale samozřejmě víc je líp. A další určitě si to nezavinila Ty to je prvotní věc prostě bylo něco špatně a za to Ty osobně nemůžeš . Kvůli příčině si určitě vyžádej dokumentaci, je dobré vědět co se stalo. A určitě budeš mít spoustu svých dětí uvidíš 🙂

romcame
25. lis 2011

NO kdyby to šlo po ppůl roku byla bych moc rada ale musím počkat co mi odpovi doktorka. A zdravotni dokumentaci budeme mit nejdřív koncem roku ak snad se z toho dozvíme proč se to stalo.

romcame
25. lis 2011

A nevite jak nejlepe pečovat o jizvu po cisařském řezu abychom to mohli zkusit co nejdříve znova? jestli vitamíny a td...

veruska007
25. lis 2011

@romcame Jestli Te to uklidni, kamaradka otehotnela za pul roku po cisari a mela cele tehotenstvi v pohode, a to se tahala s miminkem, ktere bylo poradny macik 😅 . Pry se to nedoporucuje, ale mne na tu bolest nejvic pomohlo znovu otehotnet.

luznicarka
25. lis 2011

@romcame kočko já vím jak je to těžký a že chcete co nejdřív začít, ale neuspěchej to1/2 roku je chvilka a až po uplinutí toho 1/2 roku bych se začala snažit. Potřebuješ se z toho vzpamatovat a tělo se musí vzpamatovat takže opravdu počkej a začněte až po tom 1/2 roce nejdřív.

romcame
25. lis 2011

NO práve že nám by to taky pomohlo ale i bych se bala že se to stane znova ale myslím že si me už pohlídají lepe. A já za celých 25 týdnu přibrala jen 7 kg a mala mela 650 g. Uz jsem zase na svý váze.

romcame
25. lis 2011

@luznicarka no když to bude půl roku tak to počkáme ale musim taky počkat co mi řekne doktorka.

veruska007
25. lis 2011

@romcame To jo, pro mne to byla taky nejlepsi dieta. A v dalsim tehu jsem byla v takovem stresu, ze jsem pribrala jen pet kilo a ted mam pres deset kilo dole, a to jsem nikdy nedokazala zhubnout, i kdyz jsem cvicila a jedna jen zeleninu a jogurty 😅 .

My se teda zacali snazit driv, nez byly vysledky, na genetickou poruchu mi prisli az cca v 16.tt a az do porodu jsem si pichala injekce. Ale abych rekla pravdu, dr. se mi nijak vic nevenovala. Ale zacala jsem chodit do rizikove poradny a tam davali pozor. Ja potom strasne touzila znovu otehotnet, i kdyz jsem se bala... a porad myslim, ze to bylo moc dobre. I kdyz Vojtisek Jakoubka nikdy nenahradi, uz to boli mnohonasobne mene. Jen na hrbitovy od te doby nechodim a Vanoce nemam rada (Jakoubek mel byt nas vanocni darecek).

romcame
25. lis 2011

@veruska007 no já ale dietu nepotřebuji a snad přiberu tak aby to naše další miminko zvládlo a my taky na hřbitov chodit nebudeme. A vanoce nevim jestli na ne zanevřu nebo ne každopádne budou to vánoce bez dcerky at už by byla v bříšku nebo bojovala v inkubátoru. A doufám že se me bude doktorka venovat. Pokud ne tak si najdu jiného doktora.

aninam
25. lis 2011

no a ja mam pravy opak! Misto abych ve stresu hubla, tak jsem pribrala. Po Honzikovi mam 15 kg nahore, po Lukaskovi mam 5 kg. Ale co, hlavni je, ze mam to zlaticko u sebe!

@romcame opravdu nic neuspechej! Ja otehotnela 7 mesic po prirozenem, meli jsme cekat 6 mesicu a tech komplikaci! Oproti prvnimu porodu ☹ =>syndrom mizejiciho dvojcete, hematom...

romcame
25. lis 2011

@aninam no snad me to nečeká ale nove tehotenstvi by mi pomohlo ze všeho nejvice

astonka
25. lis 2011

atlantislegocom

aninam
25. lis 2011

@romcame to ja vim, ze jo! Ja na nej taky cekala jak na smilovani, ale tim ti chci rici, ze nic se nema uspechat. Kdyby moje telo opravdu nebylo pripraveno, tohle by neuneslo a me by zbyly oci pro plac! Proto je dobre radeji pockat a pak mit "jistotu".

romcame
25. lis 2011

@aninam no budu na to taky čekat na smilovani ale pokud mi to doktrorka nepovoli tak do toho nepůjdu

aninam
25. lis 2011

@romcame neboj, dockas se a pujdes! Ale chce to opravdu svuj cas 😉 Jako vsechno. Opravdu budes uplne v jinem stavu, jak psychickem, tak fyzickem a jakmile preklenes v dalsim tehu 25 tyden, tak se ti vsechno zase vrati k lepsimu... Nikdy nezapomenes, to nejde, ale budes moci volneji dychat0
15/
333526513,,
To je vzkaz od Lukyho 🙂00

romcame
25. lis 2011

už aby to bylo ... možná je to vůci dcerce nespravedlive ale musíme jít dál... a snad už další díte donosim alespon do 31 týdne a když to nebude taky idealni ale bude to lepší

aninam
25. lis 2011

@romcame neboj, donosis a budes se radovat! Neni to vuci ni nespravedlive, urcite by chtela, aby jeji rodice meli dalsi jeji sourozence, bude vam pomahat - davat pozor! Casto budes vzpominat a mluvit s ni, ikdyz treba v duchu..

romcame
25. lis 2011

@aninam no já na ni myslím denno denne a moc me mrzí že jsem nemohla v nemocnici na ni mluvit jen si ji jednou pohladit. A snad už je z ni andilek který nás hlídá....

abriela
25. lis 2011

@romcame bola tu nejaka tema, kedy je mozne otehotniet po sekcii. Jedna kocka otehotnela po 2 mesiacoch, ale kazde telo je ine, inak sa hoji jazvy. Mne v nemocnici povedali cakat 2 roky, moj lekar 1 rok. Pred mesiacom sa ma na prehliadke spytal, kedy planujem otehotniet - ja, ze teraz. Nenamietal.
Takze, pre bezpecnost seba pockaj min. ako ti tu pisu kocky 1/2 roka, resp. 4 mesiace. Zda sa to teraz, ze je to vecnost, ale nieje.
A netreba zabudat ani na to, ze nie vsetko ide stale tak ako chceme.

romcame
25. lis 2011

@abriela no uvidím co mi povoli ale rok je dlouho tak snad mi to dovoli dřív

aninam
25. lis 2011

@romcame me prisel i pulrok dlouho, protoze stale hledas smysl zivota... neboj utece to.

romcame
25. lis 2011

@aninam me taky příjde i půl rok ale to už bych nejak zvládla budeme se stehovat na nový byt a tak bych se zabavila tím ho vybavit a zařídit si pokojíček pro další miminko

aninam
25. lis 2011

@romcame tak to budes mit prace az nad hlavu 🙂 A pekne to bude utikat 😉

romcame
25. lis 2011

@aninam jojo to budu ale nesmím nic tahat a to mi taky vadi byla jsem zvykla si vše delat sama a ted můžu jen nachystat krabice a nic netahat ale už abychom tam byly v tom novém byte

aninam
25. lis 2011

@romcame tak alespon budes vsechno pekne dirigovat 😀

radusv
25. lis 2011

I přes to, že zde stále smutné osudy přibívají, což mě moc moc mrzí, tak i přesto bych chtěla poděkovat za gratulace. Ano stal se zázrak a my se dočkali zdravé krásné holčičky a já do konce života nepřestanu děkovat, že jsme dostali po tom všem další šanci.
Jojo trochu za náma chvátala, měla se narodit právě dnes a rozhodla se o necelé 3 týdny dříve 🙂
Všem přeji hodně sil a bojujte zase za lepší dny a věřte, že přijdou!

aninam
25. lis 2011

@radusv Obrovske gratulace!!! Karolinka vam bude delat jen a jen radost! Miry? Vaha? Hodne stesticka....

radusv
25. lis 2011

@aninam děkujeme 🙂 Karolínka se narodila 8.11. vážila 3.480g a měřila 50cm... potrápila nás žloutenka, tak jsme si pobyt v nemocnici o něco prodloužily, ale už jsme doma 🙂