• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Co dnes vaříte?

7. října 2017 
u nás dneska rozlítaní ptáčci :grinning: malej je miluje...
14. črc 2012 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska kuličky z mletého masa, hořčičná omáčka a šrouby. Ráno jsem stihla udělat šneky z listového těsta se špenátem a teďka jsem dopekla perník jako zákusek po obědě.
14. črc 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@falca1 jak delas horcicnou omacku?
14. črc 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska nic, na obědě jsem byla s kamarádkou na tureckém kebabu a večer bude grilování :slight_smile:
14. črc 2012 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dneska obalovany kvetak s bramborem
14. črc 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
hovězí vývar, kuře na paprice s rýží, cuketová buchta. Zítra za nás vaří restaurace, máme křtiny a bude slepičí vývar, vepřová panenka s fazolkama, slaninou a česnekem, opékaný brambor
14. črc 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě jsem dodělala na zítra dort pro švagrovou :slight_smile:
14. črc 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
@maybay str. 265 :grinning:
14. črc 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
my dnes řízky s bramborovým salátem a drobenkový koláč s tvarohem a třešněmi.. včera jsme měli k večeři platýse na másle s řeckým salátem a u mamky na oběd křenovou omáčku s bramborem a domácím uzeným :slight_smile:
15. črc 2012 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
drožďová polévka
plněné papriky, rajská, těstoviny nebo knedlík
15. črc 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
zapečené boloňské těstoviny
15. črc 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@brusinka.pusinka Brusinko, můžu zase poprosit o recept na omáčku na těstoviny? :slight_smile: Děkuji.
15. črc 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
včera TRESKA PODLE RICARDA zapečená s brambory a rajčaty..
15. črc 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
dneska hovězí kostky na zelenině.. :slight_smile:
15. črc 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
obalovaný smažený hermelín a květák, brambory..
zítra slepice na paprice, nebo rizoto..čuba zlobila , má zaracha..vražedkyně jedna... :frowning2: :angry: :cry: :rolling_eyes:
15. črc 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Kedlubny s bramborem a pečené kotletky na tymiánu
15. črc 2012 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera kureci nugetky s bramborovou kasi (nesmazene!)
15. črc 2012 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Dnes rybi karbenatky (muj vlastni recept) s chlebikem a tzatziky
15. črc 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
po dlouhe dobe, poprve od porodu, jsem dneska neco ukuchtila :dizzy_face:
Ryzovy nakyp se svestkama :dizzy_face:
15. črc 2012 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
My dnes měli vepřový vývar s masem, nudlemi a zeleninou a pečené vepřové kotletky a šťouchané brambory s cibulí + zeleninkový salát. Teď mi kyne těsto na chleba, který bude na vačeři s uzeným co jsme dostali od tchánovců.
Na zítra mám naložené kuřecí, udělám asi s rýží a v úterý nebo středu pečenou asijsou rýži nasladko.
15. črc 2012 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
dneska jsme byli v poledne v obchodě, takže mám na sporáku nedodělanej kuřecí vývar (bude nakonec k večeři) a udělala jsem narychlo brambory s řízkem :grinning:
15. črc 2012 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jimmy1 jak děláš rýžový nákyp? Díky! :slight_smile:
15. črc 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenam uvařím normálně ve vodě kulatozrnnou rýži, pak do ní nasypu vanilkový cukr, přidám žloutky a ušlehaný sníh z bílků. Zamíchám. To vždycky tak nějak podle oka :wink: dneska tam padlo 5 vajec a 2 van. cukry.
Do pekáčku vymazaného máslem dám vrstvu té rýžové hmoty, na to naskládám ovoce (dneska švestky), posypu trochu skořicí a dám druhou vrstvu rýžové hmoty.
Peču ve vyhřáté troubě cca 45 minut :wink:
15. črc 2012 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@jimmy1 Děkuji!
15. črc 2012 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
rybízovej koláček v troubě...
15. črc 2012 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, prosím, nemáte nějakej osvědčenej receptík na "bramboráky" z cukety nebo nějakej cukeťák na plech? Cukety se nám zbláznily a já je obalovaný nemůžu už ani vidět :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
15. črc 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nikiii zkus v troubě? rozkrojit podélně na půl (případně na čtvrtiny,pokud jsou velký), povařit dle velikosti pět osm minut a dát do vymazané formy. rozmíchat smetanu na vaření, vajíčka, osolit, opepřit, do toho nastrouhaný sýr, případně na kostičky/proužky anglickou, nalít na cukety a zapéct

nebo jsem dělala lasagne s cuketama, cukety na pánvi s cibulí, případně rajským protlakem/rajčaty a pak prokládat lasagne a bešamel

nebo na pánvičce k masu jako julien (píše se to tak?), takový dlouhý proužky, jen tak zlehka nechat přejít na oleji, případně s cibulí, osolit, opepřit

nebo do leča místo patizonů, normálně přidat naposled/s rajčatama

nebo ty bramboráky dělám normálně jak z brambor, napůl nastrouhám cuketu, přpadně můžeš dát víc než půl, když jich máte hodně :slight_smile:

nebo plněné, zase trochu povařit (jen na půlku, aby bylo co plnit), vydlabat nebo už předtím vydlabat, připravit si jakoukoli směs, masovou, masovou s rajčaty, slaninu (to je moje :sweat_smile: ) a pak do těch povařených naplnit v pekáčku a zapéct, to bez dalšího zalévání něcím jiným, max posypat sýrem
15. črc 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
palačinky :dizzy_face: z litru, něco spucuju s marmoškou a na večer asi zapeču naslano
16. črc 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen musím poděkovat @zuhur, podle jejíhož receptu jsem pekla chleba (klasický z žitné mouky s kmínem) a byl výbornej. Všichni jsme se olizovali až za ušima. :slight_smile: Nemáš i nějaký osvědčený recept na pletýnky nebo nějaké takové drobnější pečivo? Díky.
16. črc 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
vrátili jsme se po 14 dnech od moře, takže návrat do kruté reality, starší syn má prázdniny, takže budu vyvařovat hlavně jídla, co má rád.
dneska kulajda místo hřibů zelené fazolky, pečené kuře, jasmínová rýže, kompot
zítra polívka stejná, nudle s mákem
středa zeleninová polívka, bramborová kaše, losos v páře
čtvrtek zeleninová polívka, rozlítaní ptáčci
pátek rajská polívka a na druhé buď dojíme rozlítané ptáčky, nebo budou palačinky nebo něco to ještě netuším co :sweat_smile:
v sobotu jdeme na křtiny synovci, takže manžel si objednal hovězí líčka s kaší, já vepřovou panenku na grilu se smetanovo hříbkovou omáčkou, starší syn kuřecí řízek s bramborem a kečupem..
16. črc 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek