Exmanželka mého muže nám dělá ze života peklo

lena2005
23. dub 2014

Ahoj holky, omlouvám se, že budu také chvilku brečet a snad případné čtenářky moc neoberu o čas. S manželem jsme se poznali, když byl tři roky rozvedený. Jeho první manželství byl očistec. Žil s neskutečným magorem a popis soužití by byl námět pro psychologický traktát. Po rozvodu za ní manžel poplatil její dluhy, děti mu samozřejmě nedávala, a ještě každou chvíli kňučela, že nemají peníze a ať dá. Dával, platil, kupoval (alimenty dostává královské a stejně nemá) a pak jsme se poznali... Párkrát nám haranty podstrčila aby něco vykelišovali. Pak se nám narodilo mimino a ex začala vyvádět. Docvaklo, jí, že od nás už navíc nekápne. První počin byl, že na nás poslala sociálku. Jestli mají její děťátka k nám chodit, tak musí vědět, do jakého prostředí. Byla jsem na infarkt. Slušná rodina, krásné mimiko a sociálka? Testem jsme prošli. To se samozřejmě musí pomstít. Pár měsíců na to volala, aby se manžel přijel podívat na děti. Předtím je neviděl půl roku tak jel. celou návštěvu mu všichni brečeli jak nemají peníze a jestli jim nemůže dát aspoň pár korun. (dobře harantům vymejvá mozky). Manžela nenapadlo nic chytřejšího, že chudinkám dětičkám zaplatit keš půlku alimentů. Doplatek poslal ,,v den rozhodnutí soudu k rukám matky,,. Vše dopadlo dobře, dětičky se napapali a... ta svině na nás cca půl roku po této události podala trestní oznámení o neplacení výživného a aniž by nás někdo informoval přišel nám exekuční výměr se splatností do patnácti dnůůů.... Peníze jí dal, doklad na to neměl. Koho by to napadlo. Kde na to vezmeme nevím. Nemůžu je ani cítit. Ještě jedna věc mě točí do ruda. Druhé dítě si uhnala bůh ví s kým. Manžel podezření měl, ale malé děti jsou stejné, jak jde čas je čím dál víc vidět, že je to kukačka, na kterou my budeme solit další dlouhé roky. Moc bych si přála druhé dítě, ale dovolit si ho už nemůžeme. Jak se s tím nejlépe smířit? Omlouvám se opravdovým matkám samoživitelkám, ale jsem ze všeho nešťastná. Děkuji za váš čas. Lena

tarra27
24. dub 2014

nehledě na to, milé dámy tady...je to otevřená diskuze...každý se vyjadřuje předpokládám k tomu, co tazatelka uvedla...možná by bylo lepší nezatahovat do toho jiné případy, které s tím nesouvisí...očividně máte některé problém s tím, co jste viděly jinde...ale to není tenhle případ...

Nikdo netvrdí, že ex je dokonala a zakladatelka je španá až nevím jak....jen jsem napsala svůj názor na zakladelku a její popis situace a vyjadření tady, to je celé....

a jestli s tím má nekdo problém, nemusí mě odkazovat jinam....ale sám může odejít.

Mějtte prima den.

niikkis
24. dub 2014

@tarra27 já nikomu nepřikyvuji a ani nic neřeším s emocemi. Jen nechápu jak mají všichni ten správný názor a přitom nevědí jak se všechny věci mají.
a jak si to myslela, že toho o světě vím? nemyslím si, že bys toho o mě z jednoho příspěvku mohla tolik zjistit... 🤐

tarra27
24. dub 2014

@niikkis zatím se ttady chováš tak, že jediný správný názor máš ty,..

přečetla sis pořádně všechny moje přispevky??

tarra27
24. dub 2014

@niikkis řešíš do toho svoje okolí a ohledně otce, tenhle nebydlí na druhý straně republiky, co mu bránilo přijít před školu???

po většinou když nekdo své deti videt chce, tak to jde...netvrdím, že všechny případy tak jsou, ale třeba před školou počkat tenhle mohl....

orchidis
24. dub 2014

@tarra27 Taro, víš, co je zajímavý? Byla jsem teď týden s děckama s rotavirama v nemocnici. Byly svátky, možnost koupit si knihu nebo časák nulová, manžel se doma p.s.al taky, na dětský za náma nesměl. Tak jsem hnípala na koňovi. Kamkoli, ale fakt kamkoli jsem vlezla 😀 jsi neustále psala ty a laurital. Provokatérky, moralistky 🙂. Někdy jsem s vámi ze srdce souhlasila, někdy jsem se musela smát 🙂. Holky, uvědomujete si, že právě tím, jak jste bojovný a jak tu hnijete furt, jste právě hrozně nevěrohodný? 🙂

Jen otázka, tak mimochodem 🙂.
Divím se, že na vás ještě někdo reaguje, vždyť to i "rozumově slabšímu" musí docházet 🙂.

tarra27
24. dub 2014

@orchidis to že píšu svůj názor jsem provokaterka 🙂 🙂 🙂 to jsi mě pobavila....to je teda fakt zajímavý :D

orchidis
24. dub 2014

@tarra27 Ano a na ten názor máš práááááááááááááááááávoooooooooooooooo!!!!! 🙂
Dále nechci reagovat, nemám tolik času, mám děti, chlapa, práci, širší rodinu, kamarády.
Jen jsem ti to chtěla říct, že jste s laurital celkem jasný 🙂. A povzbudit ostatní, aby na ty vaše provokace prděly 🙂. Ač nezastírám, že jsem s vámi dvěma hodně často a v mnohém souhlasila 🙂.

Přeju Ti pěkný den (myšleno upřímně a neironicky) 🙂!

niikkis
24. dub 2014

@tarra27 prosím? asi sis pořádně nepřečetla ty ten můj.. označila jsem tě pouze kvůli mé první větě. to ostatní je obecně k celé diskuzi a pokud si to přečteš opravdu pořádně, tak možná pochopíš, že se vyjadřuji ke všem, které tady soudí (ať slovník, situaci, jeho, jí, děti, atd....). Když už, tak se přece vyjádřím k tématu a nebudu tu rozvádět třístránkovou diskuzi na oslovení harant.... svůj "příběh" jsem uvedla jen jako příklad, aby bylo vidět, jak opravdu umí ženský udělat ze života peklo nejenom svým expartnerům, ale i svým dětem. A pokud bych ti měla příběh odvyprávět celý, včetně mé role, tak by ti tvoje poznámka o mém vědění o životě přišla dost nemístná (mimochodem další tvoje souzení bez toho aniž bys něco o někom věděla 😉 )

nonnni
24. dub 2014

@orchidis trochu schizofrenni prispevek ne?

Jste jasne = nebrat Vas vazne a nasledne napises, ze s nimi hodne casto a v mnohem souhlasis...tak to jsi pak uplne blba tedy, kdyz souhlasis s nekym, kdo je tak jasny, ze mas potrebu ostatni upozornit, aby na jejich provokace prdely (tvoje slova)?

tarra27
24. dub 2014

@orchidis taky přeji prima den...a neironicky já reaguji vždy 🙂) a ani neprovokuji.....i když to tak někomu nepřijde...taktéž letím, budí se mi děti. Manžel ještě spí :D mějte se tady všichni báječně....


😉 🙂

orchidis
24. dub 2014

@nonnni Ano, jsem blbá, ty jsi chyrá 🙂. Přeju ti taky pěkný den a více životní spokojenosti 🙂.

nonnni
24. dub 2014

@orchidis cokoliv, co ti udela radost.

zamilovanadonej
24. dub 2014

@marketa11112 Přesně!

tarra27
24. dub 2014

@niikkis to nepros, nikde není odstavec o tom, co je pro mě a co pro ostatní....ale to je jedno....já tu nejsem od toho, abych tebe přesvědčovala.... a podle mě to všichni vědí, že i ex dokáží udělat peklo....to není žádná novinka...netřeba zatahovat sem další rodiny....já jsem řešila pouze...přečti si příspěvky výš...já se neudu opakovat...

😉

niikkis
24. dub 2014

@tarra27 změna z jednotného čísla na množné není patrná? hmm tak příště budu trochu konkrétnější 🙂 je zajímavé, že ostatní příklady z okolí a dalších rodin ti nevadily a že jich tu je pár zmíněných... viz. @petrajurinova, @luciebx, @lv, @marketa11112, @drakenn, @zelva, @blahova_andrea

marketa11112
24. dub 2014

teda babi, to je des. ted je mi zakladatelky dokonce lito --- tato diskuse není o vasi hadce, no tak 🙂))). chce si jen postěžovat ci získat par rad, jak situaci resit.
kazdopadne chápu jeji vztek , chápu jeji bezmoc, chápu i jeji vyroky a oznaceni deti.
když budeme mluvit o moralizovani ? damy je z vas nektera vychovatelka ci učitelka? zkuste si to na tyden, pak budete mluvit sami jinak. je to ocistec!

uztotakbude
24. dub 2014

Bejvalka je pěkná sviňucha. Ovšem to jak se vyjadřujete o manželových dětech, to je taky pěkný hnus!

marketa11112
24. dub 2014

jo a mrzi me , ze neumim poradit----- jedine je vydrzet, nevzdávat se, nenechat si nic libit, na platby mit doklad a vykaslat se na bejvalku a zit svůj krasny život smanzelem a prckem 🙂)

marketa11112
24. dub 2014

deti neznam, nevim jaci jsou. ale na druhou stranu všichni vime, co dnesni deti umi. navíc pubertaci a adolescenti. mrknete nekdy na televizní zprávy. 🙂)

mataharyy
24. dub 2014

@blahova_andrea Aha, já právě byla přesvědčena, že nový občanský zákoník dává povinnost, v případě že se dlužník chce domluvit, přistoupit na adekvátní splátky 😅 Tak to se omlouvám za zavádějící informaci 😅 Každopádně pořád to není taková částka která se nedá zaplatit. Pokud přišel nějaký výměr, tak si myslím, že s téměř všemi se dá domluvit a dá se zamezit tomu aby přišli s nálepkou 😉
Jako chápu že je to hodně nepříjemný až fakt na hov... a vím že v našem případě i těch pět tisíc by muselo jít na 2x minimálně. Ale zase když už se stalo, tak s tím stejně nic nenadělají, leda že by se jim podařilo prokázat že částku dali, ale to je spíše nereálné. V těchto případech si vždy říkám, že za blbost se platí a to nejlepší co si z toho člověk může odnést, je poučení pro příště 😉 Člověk za život proklepe podstatně více peněz v podstatně větších hloupostech, tady ho může alespoň hřát vědomí, že z toho třeba dětem udělal pěkný den 😉

Jináč trvá to občas déle, ale děti rozum většinou dostanou 😉 Můj bratr s tátou nemluvil několik let, až když tak nějak dospěl, se s ním začal zase bavit 😉 Je to opravdu hodně o přístupu, když se člověk nechá zlomit a začne nad vším přemýšlet jen negativně, tak bude nešťastný. U nás se taky bojuje, také děti tituluji mnoha ne zrovna lichotivými označeními a jediný důvod proč jsem některým ještě neutrhla hlavu je to, že se sama přemlouvám, že za to vlastně tak úplně nemůžou. Ale optimistický náhled je důležitý, kdybych to brala jináč, tak už se v cele, kam by mě umístili za zahlušení kde koho, houpu na šňůře od županu 😎

To zlé jednou přejde, stejně jako po dešti vyjde zase slunce a pak se tomu člověk zpětně i zasměje, chce to jen vydržet a počítat s kartama které má 😉

elvira
24. dub 2014

Být manželem, tak zaplatím složenkou to, co mám předepsané, aby to mohl prokázat, děti bych si brala - ony nemůžou za to, že si je máma s tátou udělali a snažila se jim ukázat i jiný způsob života.
Pokud děti vzpomenou, že potřebují třeba boty, tak po vlastním uvážení bych nedávala peníze, ale šla a s děckem boty koupila.
Je to těžké...

blahova_andrea
24. dub 2014

@mataharyy tak nový občanský zákoník neznám, to je pravda. ale exekutor se řídí spíše exekučním řádem a tam je to psáno jinak. aspoň v tom posledním, co jsem měla v rukou já 😅 ono je asi rozdíl jestli je dlužník a oprávněný jako dvě občanské osoby a něco jiného, když to dojde k exekutorovi. to se pak už asi řídím tím jiným zákonem 😉 ale hádat se nehodlám. co jsem na mateřské, tak se toho jistě dost změnilo a třeba nejsem vůbec v obraze ☹ bohužel tě ale musím vyvést z omylu, že domluva je těžká a to nemluvím o exekutorovi, ale přímo o těch oprávněných, kterým člověk dluží. víš, kolik jsem vymáhala exekucí jen proto, že člověk oprávněnému stále volal i psal, na vše důkazy, ale dotyčný nereagoval a domluvit se nechtěl? pro mnohé je pohodlnější to postoupit na exekuci a nechat pracovat jiné a sami jen dostávat na účet peníze než se snažit lidsky něco řešit. ale tak to je asi na jiné téma a ne sem 😉 jinak nálepky na majetku bývá až mnohem dále než nějaký výměr nebo výzva. je tam kus cesty, díky které se dá tomuto extrému vyhnout. ale to musí být fakt vidět ochota a snaha na straně povinného.
jinak souhlasím. za blbost se platí. věděl jaká je a dal jí peníze na ruku. ještě že ten můj má v tomto rozum 😀 a ano...člověk přijde během života o mnohem víc a za větší kraviny 😉

tarra27
24. dub 2014

@niikkis přečti si pořádně co jsem napsala v celé diskuzi já a pro jistotu i to, co jsi napsala ty...

měj se pěkně...

jancip
24. dub 2014

Diskusi jsem nečetla celou, ale dle způsobu vyjadřování a postojů se úplně moc nedivím, že má tazatelka problémy s ex. Ať se to někomu líbí nebo ne, člověk si někoho bere i s jeho minulostí, a pokud jsou tam děti, je to o dost složitější.

mataharyy
24. dub 2014

@kvakuska
@marketa11112 No nechci rýpat, ale testy DNA nestojí pár korun, je to celkem drahá sranda, to bych ty peníze investovala raději lépe 😅 zvláště když je jasný, že povinnost platit výživné mu stejně již nezanikne, pokud tomu dítku není méně jak cca těch šest let, což předpokládám není 😉
A za další, jestli je to dítě již větší a několik let jsem se o něj starala a brala ho jako vlastní, tak už bych nechtěla vědět zda je či není moje, zvlášť když by mi to stejně k ničemu nepomohlo... Neuměla bych ho přestat mít ráda, či ho nenávidět... I když je dítě hajzl jak mrakodrap, pořád je to dítě (moje dítě) a fakt těžce se nenávidí vlastní 😅 Jo u cizích to jde snáz, cizí je neviděl když byli roztomilá miminka, cizí s nimi nechodil na výlety, nesmál se, nebál se když byli nemocný... Je to sice můj subjektivní názor, ale já bych to fakt vědět nechtěla 😅 Je to stejné jako u těch vyměněných dětí, když zjistíš že doma máš cca rok cizí dítě, tak pak chceš logicky to své zpět, ale zase se nechceš vzdát to ho "cizího" protože rok bylo tvé 😅

Takové zjištění podle mě psychicky zboří jak jeho, jako otce, tak to dítě, které se pak o to spíš bude chovat jako parchant, zvláště pokud je to puberťák, co sám neví jak se sebou naložit 😉 😒

mataharyy
24. dub 2014

@blahova_andrea Ono je možné že já mám špatné info, to fakt nevím. Ale zatím vše co jsem kdy řešila se dalo domluvit, ale je to hodně o přístupu, řešila jsem s exekutorem spoustu věcí když jsem pomáhala některým známým, také jsem jeden čas dělala na lince pro vymáhání pohledávek a buď jsem tedy vždy měla kliku, nebo mám nějaké osobní kouzlo, ve všech případech se dalo vždy domluvit 🙂 Ale jak říkáš, to je na jinou diskusi, konečný závěr stejně je, že chtě nechtě ty peníze budou muset zaplatit, pro příště to mají jako poučení a když budou chtít dětem něco dát, tak si budou nechávat podepsat papír 😅 Bohužel jsou i lidé kteří jsou prostě vyčůraný jak díra do sněhu 🤐

blahova_andrea
24. dub 2014

@mataharyy tak ono vymáhání pohledávek někde ve firmě je hodně něco jiného než exekuce. mám zkušenost s obojím a srovnávat se to skoro nedá 😅 máš pravdu. je to často o lidech a tam bývá i ten zásadní rozdíl, no. je jedno jestli na straně povinného nebo oprávněného. vždy se musejí chtít domluvit a situaci řešit všichni zúčastnění. pokud to došlo až k exekuci a nemají jak doložit, že částku dávno uhradili, tak to budou muset zaplatit a čím dříve tím lépe, protože úroky jistě neúprosně narůstají.

mataharyy
24. dub 2014

@blahova_andrea Jo jiné to určitě je a vždy je to hlavně o lidech a jejich ne/ochotě, ale pravdou je, že v zájmu všech je co nejrychleji a nejsnadněji to vyřešit, takže pokud je člověk ochotný a ten proti němu také, tak je pro všechny jednodušší se domluvit a dle možností vyplatit spíš, než pak k tomu přidávat další a další poplatky, čímž se postupně zapříčiní to, že dlužník rezignuje a stejně z něj nevytáhnou nic, leda že zabaví co má a mezi námi ono i ten prodej/dražba takového majetku není zrovna nejrychlejší 🙂 Jen je nutné chtít, to je první předpoklad úspěchu 😎

marci_1
24. dub 2014

tak já jsem teda nečetla všechny komentáře v diskuzi,ale nedá mi to,nepřidat se také. Paní zakladatelce bych přála ex mého manžela 😀 to by zažila to pravé ořechové,ta má i od soudního znalce dáno,že její osobnost vykazuje extremní rysy na hranici patologie. Manžel má malou ve střídavé péči,teď se soudí o svěření do své péče.Malé je sedm.S jeho ex je to peklo,každou neděli jsou hádky,manžela bolí hlava,ještě než tam jedeme a samozřejmě i potom,já trpím bolestmi žaludku. Ona učí dceru lhát,poštvává ji proti otci,proti mě i proti mým dětem.... Sama má přítele,který má syna. Ale s mým synem si malá rozumí nejvíc. A to nemůže ona překousnout,navádí malou,aby mýho syna kopla mezi nohy apod. S malou začínají být i problémy,začíná lhát,lajdačit.nechce se jít číst (je v první třídě),ale NIKDY bych o ní neřekla,že je to harant. Tohle říct někdo o mých dětech,tak se neznám 😠 Snažíme se ze všech sil,aby se malá u nás cítila,co nejlíp,nikdy její matku nepomluváme před ní,ale ne vždy je to procházka růžovou zahradou,ale věděla jsem do čeho jdu a jsem ráda,že v tom můj manžel není sám. Ex bude dělat pořád problémy,i pokud soud svěří malou nám,tohle peklo nikdy neskončí... A vědět,že to bude až tak hrozný,jaký to je,stejně bych do toho šla znovu. Kvůli manželovi,lepšího chlapa bych nenašla,i kvůli malé,protože její máma je totální magor a ona potřebuje někoho,kdo se bude chovat jako máma,i když její mámu nikdy nenahradím.máma je jedna,bohužel.
Zakladatelka by se spíš měla zamyslet na svým chováním,protože pokud jeho ex tak strašně nesnáší a dává to dětem najevo,není se čemu divit,že oni nesnáši ji. Takhle nebude dlouho trvat a zůstane sama,protože neznám chlapa,kterej pokud má svoje děti rád,by skousnul takovéhle chování své ženy vůči nim.

superkousky
24. dub 2014

@marketa11112 Testy DNA,trestní oznámení,vrácení alimentů 😀 😀 😀 .
Nepleteš si ČR s Amerikou ??? 😉 .
BTW:
Ještě donedávna zákon umožňoval mužům popřít otcovství u soudu pouze do šesti měsíců ode dne, kdy se dozvěděl, že se jejich ženě narodilo dítě. Po uplynutí šesti měsíců měl na dítě vyživovací povinnost, i když zjistil, že dítě není jeho. Od letošního roku platí změna, muži mají šest měsíců na podání návrhu od doby, kdy pojmou podezření.
Dítěti ale přesto nesmí být víc než tři roky.
Připravuje se ještě radikálnější změna, kdy otcové budou mít právo popřít otcovství až do šesti let od narození dítěte.