Hospody, pití, hádky. Jak to máte nastaveno Vy?

dzalli
5. črc 2020

Mame s muzem 2letou dcerku. Bydlime na okraji Prahy, kolem nas nebydli nikdo, s kym bych se mohla pratelit, ostatni kamaradky jsou daleko. Takze uz dva roky sedim doma a ven se dostanu jen obcas. Nejdriv kvuli kojeni ditete, no a kamaradky take maji rodiny, takze je trochu slozitejsi se dostat vecer nekam ven...
No a ted ten nas problem...casto se hadame, kvuli jeho vyletum po hospodach. Ja bych cekala, ze kdyz vyrazi nekdy v podvecer do hospody, ze bude schopny kolem pulnoci dorazit domu. On ma teda predstavu uplne jinou (daleko pozdeji). Dalsi vec je, ze kolikrat slibi, ze dorazi treba do 1h, a pak napise kolem pulnoci, ze se dobre bavi a prijde pozdeji a dorazi treba az ve 4...
Mne to hrozne stve, beru to jako jeho nespolehlivost, neduveruju mu, protoze mi prijde, ze jakmile si da par piv, uplne se na nas doma vykasle, bavi se a vsechny dohody jdou stranou. Mluvili jsme o tom spolu a pry to prehanim a proste cas od casu (parkrat do roka) to pry prezene a nedorazi.
Kazdy to mame proste nejak jinak nastavene, on je z Prahy, ja z vesnice a muj tata treba do hospody nikdy vubec nechodil, takze na to ani nejsem moc zvykla.
Ja si uvedomuju, ze to mam asi nastaveno moc prisne, ale prece alespon domluvit se na case, kdy prijde a dodrzet to - to neni tak hrozne ne?
Nevim, jak to vyresit...hodne me to stve a duvera a ucta k partnerovi se ztraci, kdyz ho vidim namol. Jak to mate nastaveno vy? Nebo jak to vymyslet, aby to fungovalo, kdyz on slibuje slibuje a nic z toho?
Jinak je to ale fajn partner, ale jeho neschopnost stanovit si hranice pri piti je hrozna. A ja neminim cely zivot nekoho hlidat, aby se choval zodpovedne.

dzalli
autor
5. črc 2020

Damy moc vam dekuju za nazory, je hrozne prijemne se takto vypsat a posdilet to s ostatnimi, zjistit, jak to maji jinde. Prozatim jsem aspon muze vykopala z postele, dala mu na krk dite, uvarila mu spravovaci kafe (po kterem mu asi bude jeste hur, tak at si to uzije) a sla se zavrit do loznice a odpocivam. Jeste tam na nej v kuchyni ceka celer, z ktereho ma uvarit obed...no, tak at si uzije, aspon mam trochu skodolibou radost:P

dzalli
autor
5. črc 2020

@zizlikova1987 no on mi tvrdi, ze pry at si taky jdu nekam povyrazit a nechal by me rano se dospat, tak to ceka i ode me:P

miba10
5. črc 2020

@dzalli jen se zeptám.... Jak se chová když není v hodpode? Maká? Pomáhá ti? Chodíte všichni třeba na výlet nebo procházku? Funguje jinak jako partner a táta?

dzalli
autor
5. črc 2020

@miba10 jo to jo, hodne pomaha, hezky se stara o malou, vecer uspava, koupe...to jo. V tom by asi trumfnul lecktereho chlapa, to musim uznat

veruuu_kubesovic
5. črc 2020

@dzalli
za prvé by mě zajímalo - jak často chodí do hospody? a proč nejdeš s ním? existují přece zahrádky, kde můžeš s prckem být a pak jet domů...proč by ne? a když už teda jde do hospody, každý chlap je egoista, takže když ho budeš sekýrovat ať je v určitou dobu doma tak just nebude...a víš proč? nejsi jeho máma, tak se tak nechovej, to sere každého chlapa...
A jinak můj chlap do hospody nechodí, ne že by nemohl, ale jezdí pracovně pryč a vrací se na víkendy domů, kdy se věnuje mě a dětem , takže když jdeme do hospody na pivko, vybíráme takovou, kde se dá sedět venku na zahrádce a kde je i nějaký koutek pro děti 🙂
A další věc - když se třeba jednou za čas domluví s kámošem, tak jdou na pivko, proč by ne? ale rozhodně ho teda nehlídám v kolik příjde, ať si příjde kdy chce 😉 on totiž ví, že na další den musí fungovat a doba kdy se opíjel do němoty je dávno pryč, to dělal možná jako puberťák...

koordinatorka_odboje
5. črc 2020

My chodime do hospody spolu 😃 ale musime se celkem brzy zvednout a jit, protoze koupeme, davame deti spat. Ze by jeden z nas chodil do hospody a nechal veskerou starost o deti na druhem, tak to se stane vyjimecne jednou za cas - narozeniny, rozlucka v praci apod. - a to si nijak navzajem nejorigujeme. At se jde manzel zabavit,ja jsem rada. Je to o zodpovednosti vuci druhemu.

me_druhe_ja
5. črc 2020

@dzalli tak cítíš to jinak. 🙂 Ale pokud jste byli zvyklí takhle pařit před dítětem, tak bych mu to fakt nevyčítala, pokud je to 2x do měsíce. To dítě ty chlapi nezmění tak jako nas. ;) A teda upřímně, já bych nechtěla chlapa, co sedí jen se ženskou doma na zadku, nemá koníčky, nejde si sednout na pivko a občas zapařit. Takovej nudnej chlap není můj šálek čaje. 🙂

dzalli
autor
5. črc 2020

@veruuu_kubesovic Nejdu s nim, protoze nam nema kdo hlidat dite a on odchazi az treba kolem 6-7vecer, kdy uz malou koupu atd. Takze ja s ni musim zustat doma a on jde. Ja ho nechci hlidat, ale tak nejak jsme se postupne dopracovali k tommu, ze mu neverim, diky tomu ze se parkrat vratil kolem 5-6 rano v dost podrousenem stavu a dalsi den byl ko a chtel jen spat. Ze dalsi den musi fungovat...to by bylo fajn, ale kdyz stejne nefunguje, tak co s tim?

miba10
5. črc 2020

@dzalli takže stručně, normálně funguje, stará se, vydělává a ty řešíš tě jde 2x měsíčně do hospody? 🤔 Chápu, že to někomu vadí, ale jak si psala, tak chodil i dřív. Takže si věděla do čeho jdeš.
Zkus odbourat nějaké omezení, že má být doma v tolik a v tolik. On není malý kluk a ty nejsi jeho máma , abys mu říkala v kolik má přijít. Když to prezene, tak ráno prostě vykopat z postele, dát mu malou a jít sama třeba na nákup, na kafe nebo prostě tak, aby si uvědomil, že i když se večer křápne nebo přijde pozdě večer, takže druhý den prostě musí fungovat.

dura175
5. črc 2020

@dzalli Do hospody nechodíme ani jeden. Muž jde jednou v roce na firemní vánoční večírek a to já zas nejsem doma, tak mi nevadí, když se opije. Jinak opilý lidi nesnáším a takovéto časté chození bych netolerovala. Radu na to bohužel nemám, můj otec byl to stejné a máma nic nezmohla za víc než 40 let manželství. Teď už do hospody nechodí, protože už je prostě starý, ale při oslavách je schopen se zlít pořád ☹️

dzalli
autor
5. črc 2020

@miba10 to jsem presne zkousela, nic nerikat, ani neresit, kdy a jak prijde...jenze rano pak je KO a jeste dostanu vynadano, ze ho budim a ze jine zeny by nemely tolik kecu, at vstava atd...tak moc nevim, jak se s nim domluvit na tom "dni po", aby to fungovalo...jinak taky me nebavi ho kontrolovat, ale kdyz mi rekne, ze prijde v 1 a sam si to vymysli, tak cekam ze kolem 1 bude doma a ne ze prijde o pul5:( vic mi vadi to lhani, nedodrzovani dohod a prehaneni s pitim..ne to, ze nekam chodi, to at jde, je to taky obcas potreba.

drep
5. črc 2020

@dzalli můj muž nepije vůbec a po hospodách nechodí, ale i kdyby, dvakrát za měsíc fakt není hrůza a nevím, proč je třeba domlouvat čas, kdy přijde. Jako že když začnou řešit rozvod kamaráda nebo výsledky slávie, tak on má vyskočit se slovy “máma, teda vlastně manželka mi dala vycházku do jedný, tak já už musím”? To bych nerozdejchala ani já. Pokud by měl být pokaždé hospodě nepoužitelný, prudila bych a dala dítko na krk, ať si to užije. Pokud přijde opilý párkrát do roka po náročném pracovním týdnu nebo narozeninách, nechala bych vyspat A obskakovala, protože bych totéž čekala od něj.

zizlikova1987
5. črc 2020

@dzalli Bude si prostě muset uvědomit že má tu povinnost. Takže jedině ho v tom nechat vykoupat no. Ráno se prostě sbalit a odejít. Tady máš malou, a očekávám že se postaráš. Jako bonus by mohl uklidit ( uvařit, prostě to co běžně děláš ty ) aby si to uvědomil. Vypadá to že je prostě ,,nevybouřený" a chce dokázat sobě, možná okolí, že ho nějaká ženská a dítě nebude omezovat.

dzalli
autor
5. črc 2020

@zizlikova1987 diky, to je dobry napad proste jit a cau. Aspon se s nim nebudu muset dohadovat, aby vstal apod. A jako bonus nebudu muset resit, v kolik prijde a nakonec byt za stihacku🙂 to je skvely napad!

pellullinka
5. črc 2020

Promin, ale nejsi jeho mama, aby ti musel hlasit v kolik prijde domu. Je super, ze da o sobe vedet a napise. Ale chapu ho, ze v dobe, kdy ma jit domu se muze opravdu dobre bavit a protahne to. Pokud to neni kazdy tyden samozrejme. Byt tebou, zkusila bych si pres nejake kurzy, zajmy, skupiny, internet najit kamaradku a obcas vyrazit 🙂

loylii
5. črc 2020

@dzalli já bych to nějak neřešila. Sama pises, ze před dítětem jste na tom byli stejne, tys ho navíc někdy trumfla.. Tak jste se poznali, on takový je porad, ty jsi díky dítěti limitovaná.... Pokud je to třeba 2x do mesice a víš, ze se vždy vrátí domu než ty se vzbudis, nemá druhy den blby nálady, kecy, jakžtakž funguje, tak bych byla v klidu... Já bych se zaměřila na to, jestli je opravdu tam, kde mi říká, aby nekurzoval někde bůhví kde a vic bych neřešila... a jako naschvál bych třeba už dopredu na druhy den naplánovala nějaký výlet, aktivitu kterou by musel absolvovat s nama. A on si pak rozmysli, jestli mu nestačí jít třeba už dřív a byt doma do půlnoci....😁👊

dzalli
autor
5. črc 2020

Holky diky moc za rady, zkusim min resit, min kecat a nez na to, co dela v hospode, se zamerit spis na "den pote". Snad budem oba vice spokojeni🙂

klobinka
5. črc 2020

Ahoj, neporadim ti ale muzu jen rict,ze to mam doma podobne. Partner jde obcas do hospody, rekne ze je za dve hodky doma a prijde az nad ranem, to me strasne stve, kdyz prijde tak neni zlej, neni protivnej ani se nemota ale de videt ze ma proste dost,omluvi se a jde spat, jenze vzdy se pohadame pac mu to vyctu,ze se na nej neda spolehnout a ze proc neco slibuje kdyz to nedodrzi. Jako nechodi denne, nekdy jde 1x za 14 dni ale pak to stoji za to..dle jeho slov taky prej potrebuje vypnout, zna cestu jen do prace z prace a domu. Ja pit nemuzu, lebo kojim a kdyz uz si dam tak spolu vecer. Chapu ze se chce odreagovat ale to mu to nestaci par hodin...asi ne...prijde mi, ze to zasahuje mezi nas, zasahuje to do vztahu... Jenze po jiny strance si nemuzu absolutne stezovat. Jen tahle jeho nerest je desna. Kdysi jsme chodili spolu, jenze to nebyl malej na svete a co si budem povidat, taky mi nekdy chybi ten starej zivot ale ted si neumim představit zivot bez malyho i kdyz je to s nim zahul ale to je s kazdym mimcem.

niki1107
5. črc 2020

@dzalli Ahoj, nečetla jsem všechny příspěvky ostatních, ale mít chlapa nonstop doma, díky, nechci 🙈. My byli s manželem hodně "party people" před dcerou, těhotenstvím a porodem se to samozřejmě total zklidnilo - u mě, jinak manžel si zajde docela často na pivo, resp nechci to rozebírat, aby se toho někdo nechytl, ale teď v létě si zajde i xkrát v týdnu na 2-3 pivka, někdy jdeme spolu, ale spíš sám a každý druhý pátek je v hospodě i do 1 do rána, hrajou s chlapama šipky atd. Ale bydlíme na vesnici a má tu svou partu (všechno chlapi od rodin). Každopádně můj nechodí ztřískaný; pokud cítí, že má dost, pije třeba colu a ráno vstává s námi kolem 7 a vždy funguje, maká. Já ho většinou nechám vyspat, nevadí mi to, často je v práci nebo dělá fušky a já mu tento relax dopřeju. Ale kdyby mi chodil vyloženě nametenej a druhý den byl nepoužitelný, to by mi vadilo hodně, ale pokud se jedná o jeho 2 výlety v měsíci? Why not?!🤷 Jinak já nikde nepařím, spíš si přes den skočíme na zahrádku, dáme si pivko (lítáme na střídačku kolem malé, která se nezastaví) a schvácená odcházím domů 😁. Někdy se domluvíme s kamarádkou a manžel hlídá a jdeme na drink spolu, dámská jízda. Ale to je tak jednou měsíčně, kamarádka má 3 děti a svoji rodinu.

niki1107
5. črc 2020

@dzalli Jo a manžel vždy drží slovo, ať jde o cokoliv, i když já mu konkrétně příchody domů nehlídám, je mi to fuk, když je druhý den cajk 👍😊. Hodně se věnuje malé, jezdíme na výlety, takže není důvod nic řešit.

somalicats
5. črc 2020

Tohle dělal můj ex, akorát nikdy nedal vědět, že se někde zdrží nebo dokonce že přespí jinde. Já teda neřešila to, v kolik přijde nebo nepřijde domů (ani mi nevadilo, že občas přespal u kámoše), jen že nedal vědět, takže já pak měla strach, jetli se něco nestalo. Vyloženě opilý chodil málokdy, po narození naší první dcery, kdy ale jednou byl tak namol, že se neudržel pomalu na nohou, chtěl ji zvedat (bylo jí tenkrát asi půl roku) a málem s ní švihnul, jsem mu dala nůž na krk - přestane pít, nebo je konec. On opravdu přestal pít tímto stylem, to dodržel, rozešli jsme se po osmi letech kvůli něčemu jinému, ale stal se o dost zodpovědnějším. Takže to jde, jen musí on sám chtít a musí si uvědomit priority. Můj ex dospěl dokonce do stádia, kdy si nedá v době, kdy má děti u sebe, ani kapku alkoholu, i když ho jiní ukecávají (stylem jedno pivo nevadí).
Můj současný manžel si radši dá pivo nebo víno doma, do hospody se mu moc nechce - to spíš já ho občas vyženu, ať jde 😀. Já sama taky čas od času vyrazím na pokec s kámoši, manžel pohlídá, postará se, ale je to tak jednou za 2-3 měsíce.

klokanka31
5. črc 2020

@dzalli Já bych mu dala na výběr, buď rodina, nebo chlast a hospoda.

klokanka31
5. črc 2020

@pipi_puncocha Proč by ona spala jinde? Pán musí chlastat tak ať si on chrápe jinde

journals
5. črc 2020

No... nechtela bych byt na tvem miste.
Ale me tedy zarazil zacatek tveho dotazu. Bydlis na kraji Prahy a sedis doma protoze.... ja bych popravde nejprve zacala resit sama sebe. I kdyz uznavam, ze to spolu souvisi, neprijde mi v pohode byt neustale zavrena sama doma s ditetem. Argument kojeni, spatneho pocasi, absence kamaradek, moc akcniho ditete a milion dalsich neuznavam. Zamyslela bych sd i nad tvym pristupem

blondynka400
5. črc 2020

@dzalli taky si myslím, že by jsi měla začít víc u sebe a řešit to, jak se zabavit. Přeci není problém, aby on někdy navečer" pohlídal" a ty jsi šla cvičit a pod a ne byla pořád zavřená doma. Třeba některé věci uvidíš poté jinak
To, že nepřijde domů "včas". Vždyť přeci není malé dítě, aby měl určenou večerku s jestli napíše, že se zpozdí, co víc si přát. Většina chlapů neudělá ani to 😀 Já třeba čas kdy přijdu zásadně neudávám, protože dopředu nikdy nevím,jak se večer bude vyvíjet, A na otázku kdy přijdu zásadně odpovídám ve čtyři po čtyřech. To samé neuznávám, aby ten kdo přišel nad ránem musel další den "normálně" fungovat. Co být trošku ohleduplný k tomu druhému? Asi kdyby to bylo každý den, pak ok, ale 2x za měsíc když se jinak chová jako vzorný manžel a otec? Za mne by to chtělo trošku víc tolerance a volnosti, která bohužel ve vztazích hrozně chybí....

lysecek
5. črc 2020

@dzalli tak já tady ten průměr chlapů, co vuuubec nechodí do hospody zas trochu shodim. Manžel teda chodí, záleží teda jak kdy, když jsou příležitosti (tzn kamarádi mají čas), jde i třikrát týdne (a pak zas měsíc nic, aby se toho zas někdo nechyt). Je hodně společenský a já jsem rada, líbí se mi to na něm. Kdy přijde mi nedává vědět nikdy, resp. Podobně jak u vás, když chci, aby udal čas, tak ho udá, ale pak nedodrží!!! Jeden čas mě tím stval strašně, taky mi přišlo, ze je jak děcko fakt. On jinak nechodí pozdě, je zodpovědný, ale když je v hospodě a zábava plyne, tak se nebude zvedat jen proto, ze už má být doma. A ani mi nepsal, ze se teda hodlá zdržet přes “nahlášenou” dobu, to jsem si teda musela vydupat. Takže u vás bych byla rada aspoň za to, ne ze bych ho potřebovala tak kontrolovat, ale měla jsem o nej vždy hrozny strach :(. A co se tyče fungování druhého dne, to teda vydupavam horko těžko doteď, i když se to zlepsuje. Protože k čemu je mi chlap, kterého nemám “k dispozici” večer, abych si s nim popovidala a zrelaxovala, ani druhy den, aby mi pomohl s detma?? Jinak se taky snažíme to vždy zařídit tak, aby odcházel až po uložení děti (pro mě nejhorší práce za cely den), ideálně po uspani alespoň jednoho dítěte. Takže teď už to posouvání návratu z hospody neřeším, jsem rada ze dá aspoň vědět a ze druhy den spí třeba jen o hodinu déle a ne cele dopoledne napr. No a druhá část problému, moje chození do hospody (ve skutečnosti jdu třeba s holkama do cukrárna, ale proste večer se pobavit). Já nechodím zdaleka tak často, jednak nejsem tak společenská a jednak děti se dlouho nenechaly od nikoho jiného uspat. Ale co byly mladší 2 roky, nechá mě vrátit se i později než je jejich vecerka, i když je teda uspat neumí a většinou když přijdu jsou všichni vzhůru. Ale jednou za čas nevadí. Určitě bych si na tvém místě sehrála nějaké večerní aktivity také, už jen aby to bylo fér, nebudeš pak mít takový špatný pocit z jeho hospod a udělá ti to taky dobre, fakt je super občas odložit stereotyp.

zmrzlinka
5. črc 2020

Dávat dospělému chlapovi večerku mi přijde dost přes čáru.Tak se domluvte ,že ty taky půjdeš dvakrát do měsíce do hospody a on ať hlídá a je to...

westie
5. črc 2020

A co ti vlastne vadi? Ze on chodi a ty ne? Ze nedodrzi slovo? Ze je druhy den nepouzitelny? Ze ty jsi porad doma? Podle me si musis nejdriv odpovedet na to, co ti na tom opravdu vadi - mnohdy nas stve vnitrne vlastne neco jineho, nez rikame navenek. A podle toho se zkuste dohodnout. Souhlasim s tim mene kontrolovat. A pokud ti porad neco slibuje a nedodrzuje, tak misto moralizovani doporucujijen stroze rict, ze mu neveris a slibovat muze, ale ze mas svoji zkusenost.

sarix24
18. črc 2020

Píšeš mi úplně z duše. Mám úplně, ale úplně ten samý problém s manželem. Právě tady brousím a hledám jak nám nějak pomoc. Protože dnes manžel udělal už 3 obrovskou věc, kterou nejsem schopna tolerovat, ale teď vůbec nevím co dělat, protože podle něj jsem jen hysterická a všechno je vlastně v pohodě...
Manžel taky chodí s chlapama na pivko, po fotbálku i tréninku. To mi vůbec nevadí, taky jsem dřív chodila, ale teď máme 2 děti, 3r a 6m. Párkrát do roka je nějaká větší akce a on prostě neumí říct alkoholu ne. A přestože jsme třeba domluveni, že druhý den ráno se bude něco dít a je potřeba, aby byl v pohodě, ožere se tam, a pak je v podstatě druhý den totálně nepoužitelný a zkazí plány vlastně celé rodině. V takových to pařbách samotných mu úplně nebráním, ale je to čím dál tím horší. Když jsem se snažila ho poprosit, aby si užíval, ale chodil domů nějak normálně, třeba do 2, tak začal místo v 7 ráno chodit teda v 5,ale stejně chodí total na mol. Ale nějak mu nemůžu odpustit to, že jsem ho párkrát poprosila, ať přijde ve 2 použitelný na druhý den a on stejně přišel namol k ránu. Totálně u mě ztrácí důvěru v něj a navíc se mi právě úplně hnusí. Kor když ještě celý den smrdí, jak se mu ten alkohol "vypařuje z pórů".
Nechci být hysterická a dělat z komára velblouda, ale tím jak se chová se teď, když to není úplně ideální, oddalujeme ještě víc.
Jo a ty tři situace, které jsou u mě přes čáru jsou: když jsme měli půlročního syna, spícího s námi v posteli, prosila jsem ho, aby až přijde, šel spát do jiného pokoje a nebudil nás (hlukem, smradem, světlem a vším (noci byly šílený, spala jsem strašně málo a byla vděčná za každou minutu spánku) ), no a on přišel kolem 5 udělal všechno aby vzbudil celou ulici a následně se vedle toho 6m miminka do té postele vyblil
Druhá situace kdy jsem fakt total k němu ztratila důvěru bylo 14 dní před porodem druhého, kdy mi slíbil, že přijde a bude spát se synem, abych se mohla trochu prospat, a že pojedeme na výlet druhý den. A opět přišel až ráno,a pak celý den spal. No a do třetice včera, kdy přišel opět ráno a nachcal nám do šuplíku ve skříni a opět celý den nepoužitelný s tím, že ráno měl být na stavbě našeho domu.
Taky to na mě prostě působí tak, že se radši zlije než aby se věnoval rodině. Jsem z něj totálně vytočená. Dle mě prostě už poněkolikáté přestřelil, dle něj je všechno v pohodě a já jsem hysterická.
Uvažuji, že půjdu asi k psychologovi, aby mi poradil, jak se domluvit🤕

pabka
18. črc 2020

@sarix24 holky proboha a co vás pak vede k tomu, mít s tím chlapem další dítě? Hnusi se ti, chová se jako idiot a sup, mate další dítě... tohle nikdy nepochopím. Rada není, když mu to prochází, proč by to dal nedělal? A ty chceš jít k psychologovi, ze je problém v tobě? Mě udělat ty věci, co píšeš, tak by měl kufr za dveřmi dřív, než vystřízliví. A to nejsem žádný prudérní typ, zábavě se nebráním u sebe ani u manžela, ale vše má své hranice.