Je chyba ve mně?

14. led 2024

Ahoj, nevím jestli ho stále miluji, je to můj první vztah.. nemáme žádné závazky nic, jen u něj přespávám.. a trápí mě Jedna věc, předem bych upozornila že neumím varit, jelikož mě moje Máma k vaření nepouští, tak jsem se to nikdy nenaučila…(je mi 19) přítel vždy říkal že mu to nevadí, že se to naučím, možná to byl i důvod proč jsem se do něj zamilovala… jenže teď vím že to byli marné slovíčka…

Jak jsem psala, jezdím k němu na navstevu, jednou jsem se mu snažila udělat radost, tím že mu uvařím, a předem jsem mu řekla že jestli to zkazím tak ať se nezlobí, on mě utesoval že i kdybych to zkazila tak to vůbec nevadí… no a nakonec jsem to opravdu zkazila, a on se smál, (brala jsem to v pohodě) ale docela se mi nelíbilo že si ze mě dělal srandu dva dny.. ale neřešila jsem to..

Pak mě posílal varit, i když věděl že varit proste neumím, když jsem nějaký jidlo zkazila, ihned mě zato urážel, a když už jsem pro nej proste varit nechtěla tak měl kecy typu “Ty p*co taková ženská ani pro svého chlapa nedokáže nic udělat”…. A když se mi nějaký jidlo opravdu povedlo tak buď si to nepamatoval, nebo říkal ze to udělal on, přitom jsem jidlo okořenila já a že jsem ho poprosila ať to jde promýchat nebo ať zapne troubu, nebo ať mi něco vyndá z ledničky, tak podle něho to dělal jen on proto to jidlo je dobrý.

Jednou v hádce řekl “Všechno co uvaříš je do záchodu” a přitom sám mi říká ať jdu varit, a já kráva se snažím… ale když se mi jídlo povede, a přinesu mu to k nohám, ještě jdu to umýt, co on jen od rána do večera chlastá nebo leží ani do práce nechodí, tak mě ani nepochvalí, nepoděkuje nic…

Přijde mi jak kdyby se mě snažil shazovat… já se učím vařit, vařím to jidlo poprvé tak proč mě zato hrotí?… nakonec říká že musím po něm uklízet, že i kdyby hodil flašku prázdnou na zem tak mám vstát a sebrat jí, a i kdyby mě 5krat poslal do obchodu tak se mám sebrat a jít protože on se o mě stará, a bere peníze s úřadu… a já nemám nic.

Jeho rodina se ke mě vždy chovala hnusně, jeho bratr mi furt říkal ze jsem ošklivá, ze jeho byvalka byla hezčí, a když jsem svému příteli řekla že už k nim nechci chodit a ani se s nima bavit, tak mi řekl že se musím proste s Nima bavit i kdybych nechtěla, ze se musím vždy k nim chovat slušně.

Přijde mi jak kdyby se mě snažil porad jen ponizovat, ve všem, a já nevím jestli je chyba ve mě nebo v něm, vycitam si to, a nedokážu se od nej odloučit, bolí to, a to co tu píšu je málo… je toho mnohem víc… začala jsem mít deprese, mám panický ataky, on říká ze si zato mohu sama.

konidana
14. led 2024

Uz zas?🙄 Proc s nim jsi? Mas na vic, nez si kazit zivot takovym idiotem. Nejjednodussi reseni, uz k nemu nejezdi. Proste se naj vyser. Jen zacit, a pak vydrzet, kdyz bude nalehat. Za par dni ci tydnu da pokoj, kdyz uvidi, ze s tebou nehne.

4formy
14. led 2024

Nechapu proc s nim jsi...ze zvyku??? 🤷 Rychle pryc od nej budes jen věčně urážená služka ... 😔

zmrzlinka
14. led 2024

Rozejdi se s ním a najdi si normálního chlapa 🤦

brnohrot
14. led 2024

Utíkej děvče, nebo budeš nešťastná!

marselina
14. led 2024

utec a to rychle🏃🏼‍♀️

gdpr
14. led 2024

Ja sa len vyjadrím k tomu, že doma ťa mama k tomu nepustí máš 19 určite až do 18 s tebou nebola 24/7 tak čo ti bránilo doma si uvariť obed alebo večeru? 🤷🏻‍♀️ Toto je taká výhovorka, že až 🤦🏼‍♀️ v dnešnej dobe si vieš nájsť recepty buď na sociálnych sieťach alebo youtube kde ti aj na videu ukážu celý postup tak, čo je na tom ťažké? 🤣 Ešte by som brala kebyže to je pár rokov dozadu keď neboli také možnosti aké sú teraz a ľudia museli vedieť porozumieť textu na papieri ale toto naozaj mi pride len ako tvoja lenivosť a výhovorky najmä tá časť s tou mamou. 🤦🏼‍♀️

jancazao
14. led 2024

A mě by zajímalo, proč je přítel na dávkách a ty nemáš žádný příjem....
Kdo chce, vždycky práci najde. Mě by bylo hanba být na někom závislá a bez příjmu.

biciklissie
14. led 2024

Mrzí mě, ze jsi zřejmě nikdy neměla dobré rodine prostředí, že tě nikdo nenaučil vážit si sama sebe, že máš svou hodnotu a že si takové chování nezasloužis. Jsi mladá, vezmi rozum do hrsti a udelej si v životě pořádek. Pust toho typka k vodě, najdi si práci, stykej se jen s lidmi, kteří se k tobě chovají dobře. Co se týká vaření (i když to bych řekla, že je tvůj nejmenší problém), tak te chápu. Snažíš se, časem se to naučíš. Já taky neměla klasické rodinné zázemí. Ještě, když jsem nastupovala po střední do práce, tak jsem neuměla vůbec nic. Všechno jsem se časem naučila. Možná nejsem nějaká super hospodyňka, ale umím všechno, co je potřeba.

zuzkasim
14. led 2024

Zase ta stejná. Co pár dní nová diskuze, podobné téma, stejný sloh, vždy anonym.

1pomnenka
14. led 2024

On je netáhlo a bude ti říkat, co máš dělat? No vy jste dvojka. Tak snad se naučíš vařit, co je na tom těžkého? Je spousta videoreceptů. Můžete vařit spolu, nemusí ležet na gauči a kritizovat. Já bych s ním ale nebyla, neměla bych důvod.

reeeza
14. led 2024

Jestli je chyba v tobě?
Určitě je.

Proč bys jinak zůstávala ve vztahu kde tě někdo despoticky ponižuje?

Čili napravíš to tak, že i přes svou závislost na něm, ho pošleš někam.
Uvidíš, budeš na sebe pyšná když tohle zvládneš.

llluckaaa
14. led 2024

@gdpr Trefa do černého, přesně toto mě napadlo. To, že někdo neumí vařit, skutečně není chyba jeho matky.

mimi1004
14. led 2024

Jo, je chyba v tobě. Nemáš žádnou sebeúctu, necháš ze sebe dělat hadr na podlahu. Chová se k tobě jak k děvečce a ne jako k partnerce. Pošli ho do prd... a najdi si někoho, kdo si z tebe nebude dělat služku a holku do postele.

autor
14. led 2024

@gdpr Reálně je mi jen 19, a proč neberu peníze? Protože logicky chodim do školy,… a ano Máma mě k vaření nikdy nepustí, ani když není doma, většinou jsou z toho nakonec hádky, a já se hádat nehodlám, když řeknu “nepustí” tak proste nepustí a nehrabej se v tom

autor
14. led 2024

@jancazao A já jsem snad na něm závislá ? Jasně jsem řekla že žiju s rodiči a chodim do školy, on si myslí že když mě vezme na par dnů k sobě a koupí mi jidlo, tak se o mě stará🤦🏻‍♀️

pavca1982
14. led 2024

Tak tohle má přece jednoduché řešení ! Pěkně si studuj bydli u rodičů dokud můžeš a ještě nemáš práci a k takovému magorovi už nejezdi. To není partner do života.

reeeza
14. led 2024

Ano. Jsi na něm závislá. Na jeho pochvale za uvařené jídlo, na jeho pozitivním ohodnocení tvé práce, výkonu, tebe jako ženy. Na jeho pochvale, poděkování, vděku...
Chová se k tobě fakt jako vypatlanec a ty si to necháš a jen makáš a posluhuješ mu a bezprizorně a závisle čekáš až příjde konečně nějaká pochvala a ocenění toho co pro něj děláš. Protože toho pro něj přece děláš tolik!

Tak zkus otevřít oči. Všechny ti tu radíme, abys od něj odešla, protože jsme starší a zkušenější a víme, že si zasloužíš normálního chlapa, co tě ocení a ani po tobě nebude chtít, abys mu posluhovala jako služka!

Je nám totiž jasné, že on jen tahá za špagátky a dělá si s tebou, mladou nezkušenou a zamilovanou holkou, co chce. A ty skáčeš jak on píská, protože jsi tak asi naučená a myslíš si že jedině tak tě bude mít rád. Závisle na něm visíš. A jsi nešťastná.

Takhle láska a respekt nevypadá.
Pokud tě tenhle týpek miluje, tak toxicky a choře.

Nauč se mít ráda sama sebe. Dát sebe na PRVNÍ místo.

A ODEJDI OD NĚJ.

mimi1004
14. led 2024

Zvláštní, tady na holky vyskakuješ, ale poslat do řiti jeho neumíš.

autor
14. led 2024

@mimi1004 Na nikoho nevyskakuju, jen odpovídám🫡

jancazao
14. led 2024

Autorkou nepsala jsi , že chodíš do školy. A souhlasím s
@mimi1004 na dospělé ženy si pusu se svým názorem otevřeš, ale chlapa do zadku nekopneš, když se k tobě chová jako hulvát.
Jestli dostáváš kapesné, kup si suroviny a vař když máma není doma. Samozřejmostí je úklid po vaření. Zkoušej jednoduchá jídla a třeba tě mamka i pochválí.

alilali
15. led 2024

No, k tvému partnerovi se vyjadřovat nebudu. Pokud tě trápí to vaření, a vařit se učíš, můžu ti poslat pár takových receptů typu - guláš, kuře na paprice, atd... Mám to vše sepsané, tak, že by to zvládlo i dítě. A nic si z toho nedělej, až ve svých 28 letech o sobě řeknu, že umím celkem dobře uvařit. 🙂

ninive211
15. led 2024

Takhle-žádný učený z nebe nespadl a já taky v 19 neuměla vařit (jen základy-rýže, těstoviny dle návodu, brambory, vajíčka a šmitec. Omáčky, maso?-vůbec) Vše jsem se učila postupně, až když jsme začali bydlet spolu s mužem, zkoušela jsem dle www.recepty.cz, toprecepty, vaření.cz...někdy si to upravoval dle sebe alá Babica-kdyz nemáte takový nebo makový koření, tak ho tam prostě nedávejte nebo dejte něco podobného. Vaření mě nebaví a není to moje doména, ale ta ty roky musím uznat, že spoustu věcí jsem vychytala, nebojím se experimentovat, zkoušet a většina jídel, co uvařím,je chutná (samozřejmě, na svíčkovou od babičky se radši nechám pozvat). Takže problém není, že neumíš vařit, ale že po sobě necháš takhle dupat. V 19 nemáš zapotřebí ee tahatovat s někým, kdo tě neumí ocenit, povzbudit,kdo tě de facto ponižuje a jehož rodina tě nebere. Kopni ho někam, než mít takového, tak buď radši sama a počkej si na toho pravého, který si bude vážit toho, že se snažíš