Má váš chlap každý den navařeno?

19. pro 2020

Dámy, prosím vás, zvládáte na mateřské každý den přivítat muže jídlem? Mám roční dítě, které se mi neustále motá pod nohama nebo někde leze do výšek, takže když vařím jsem ve stresu, že ho opařím, protože se mi pořád natahuje na věci na plotně nebo stahuje věci z linky nebo ho co 2 minuty odbíhám sundávat z různých míst, aby nespadlo. A muž přijde domů a představuje si, že bude mít uvařeno, bude uklizeno a budu ho vítat s úsměvem, protože udájně to tak všichni mají a takhle to prostě na MD vypadá. Všude kam přijde se ho prý ptají jak vařím, jestli mu chutná apod. Já už jsem z toho totálně ve stresu, připadám si pak neschopně, že jiné to teda v pohodě zvládají a nedělá jim to problémy. Ještě je to zjevně i těší a servírují muži teplé jídlo jakmile dorazí z práce. Zároveň si ale nepřipadám, že jsem vystudovala VŠ a teď bych měla dělat domácí puťku, která má neustále naklizeno a navařeno a klepe se na chlapa až dorazí domů a podle toho se hodnotí její kvalita.

hezz17
19. pro 2020

@kobliha300 to mi prijde dost smutny teda :-/ takovyhle pitomy nazory.

veroniqess
19. pro 2020

To mě vážně pobavilo 🙂. U nás máme většinou studené večeře a přítel si ji ještě udělá sám. A jako vrchol mi to přijde úplně normální 😆 Navíc má na starosti například praní a velké úklidy děláme spolu. Můj táta doma nikdy nic nedělal a mně se vzorec mých rodičů nelíbil natolik, že jsem vždy měla jen chlapy, kteří uvařili, uklidili či vyluxovali a přišlo jim to normální.

plksv
19. pro 2020

Manžel má dietu a v práci nemá možnost teplého jídla, takže vařím každý den. Zároveň už to beru pro celou naši rodinu nejedlíků, kteří nejsou schopni obědvat v jídelně.

atisak
19. pro 2020

Pracuje teď z domu, tak víceméně ano. Někdy tedy zbyde jídlo z druhého dne. Ale já prostě chci, abychom jedli slušně. To má pro mě větší prioritu než třeba úklid.

areh
19. pro 2020

Mám dvě děti. 3 roky a 3 měsíce. Manžel v práci nemá možnost jídla, takže se mu každý den snažím něco navařit, je to i pro nás doma. Většinou se snažím něco na večeři a buď to máme druhý den na oběd nebo vyměním přílohu nebo uvařím teplé jídlo na další den a večeře je studená... Plácám to jak to jde...
Starší syn se mi taky pletl u vaření, chtěl vidět, co dělám. Osvědčila se mi učící věž. Nemohl spadnout, měla jsem ho bokem od horkého a na linku jsem mu připravila něco,s čím si mohl hrát

elu
19. pro 2020

Ten můj nevari vůbec 😃😃😃😃

crejzy
19. pro 2020

Ať se tolik nedívá na české filmy 😀 dle jeho popisu to tak doopravdy všude nefunguje.

jednaholkaa
19. pro 2020

Vetsinou ma, protoze ja mam rada teply jidlo. takze varim. Bohuzel, sam nikdy nic neuvaril takze je veskere vareni na me a uz me to moc nebavi. Dcera ani pecivo moc neji, tak ji stejne musim delat teplou veceri.. Uklidu se ale moc nevenuju, s tim pomaha a ted domluvil uklizecku. Kdyz jsem navrhla aby uvaril, tak to pry by pak uz delal vsechno.. tak nevim, asi si mysli, ze staci jenom chodit do prace.

jajulin
19. pro 2020

Nepřijde mi, že mít pro muže večeři znamená, že jsem puťka domácí. Kdyby byl můj muž flákač nebo měl v práci těžkou pohodičku a přišel domů v 17 hod. vysmátý, tak mu asi taky řeknu, ať si večeři obstará sám. Manžel se vrací domů většinou kolem 19. hod. a skoro vždy má nachystané jídlo, i když ne vždy teplé. Má teplý oběd v práci, ale mezi obědem ve 12 hod. a příchodem domů už většinou nejí, tak má opravdu hlad. Raději ať rychle sní nachystané jídlo a ještě stihne být chvíli s dětmi, než aby koukal do ledničky a přemýšlel, co by si dal. O víkendu se buď věnuje dětem nebo má na starosti hromadný úklid, kdy děti pod jeho velením šlapou mnohem lépe než pod mým 🙂 . Já celkově vaření nemám ráda. Zachraňuje mně to, že se pravidelně střídáme s tchyní. Vařit obden pro 8 lidí je lepší než každý den pro 6 🙂 .

hankaros
19. pro 2020

Vařím pro sebe a děti obědy, když zbyde, má teplý, kdyz ne, holt namazu pár chlebu navíc. Anebo si namaze sám. Teply obed ma v praci. Nikdy neřekl půl slova. V bytě je provozní bordel, uklízíme všichni. A vítá ho manželka s nedbalym rozcuchem, ovesena 3 detmi, které plynule přeskakují na něj. To, co jsi popsala, existuje maximalne v reklamě.

pavlina212
19. pro 2020

No, tak to fakt nemá 😂 Přijde mi to krapet ujetý, vždyť je rok 2020. I když mám dvě zatím bezdětný kamarádky, který si tahle chlapce naučily, a teď řeší, jestli budou do budoucna s dětma stíhat, nebo jak 😂

hanih
19. pro 2020

Ja varim obedy (pro vsechny vcetne manzela), nekdy treba na dva dny, abych nemusela denne. Vecere mame casto studene, teple jen obcas, pripravuju je sobe a detem. Manzelovi jak kdy, pokud delam neco, co jime vsichni, nachystam i pro manzela, jinak si pripravuje sam. Nekdy se vraci hodne unaveny a to me pak pozada, zda bych mu neco pripravila, rozhodne to nebere jako samozrejmost. A do uklidu mi nemluvi. Sam teda moc neuklizi, zapojuje se spis jen pri vetsich uklidech, pripadne s detmi uklizi hracky, ale nikdy jsem od nej neslysela poznamku, ze nemam neco uklizeno. To spis jde, a udela to sam, kdyz uz se mu neco nelibi.

radkan91
19. pro 2020

Ahoj, já vařím na dva kolikrát na tři dny, abych nemusela vařit každý den. Taky si neumím představit s malými dětmi každý den vyvarovat. Tepelné večeře se u nás nevedou, každý si vezme na co má chuť. Chlapi jsou často nechapavi bohužel...

mdch91
19. pro 2020

@malinkaelinka tohle vnimam stejne. Jidlo je pro me taky priorita v peci o rodinu, ja sama chci dobre jist. Naopak nejaky uklizeni, zehleni a "blbosti" jdou naprosto mimo me - nebo tedy joo, bylo by to fajn ale... nemam 3 chuvy a ani muj den nema vic dni nez 24...a nebudu detem brat mamu proto, abych mohla doma jist z podlahy.

travnulee
19. pro 2020

Teplou večeři řeším tak, že navařím větší množství na oběd a pak ohřívam. Něco s dětmi jist musíme. Ale když třeba nevarime, že jime jinde nebo tak, tak neřeší, naopak večer pomůže s dětmi i s úklidem. Měla jsem i období, kdy jsem nestihala vařit, tak my manžel nosil obědy z práce nebo jsem si objednavala.

gracinka7
19. pro 2020

Jasně, vařím denně. Strašně mě to nebaví, ale chci, aby měl aspoň jedno teplé jídlo. A stejně bych vařila pro sebe a děti.

konidana
19. pro 2020

Muj chlap, kdyz byl s dětma na rodicaku (1+3r), tak fakt mel kazdy vecer navareno. Chodila jsem z prace k teple veceri☺. Jenze jeho vareni a dobre jidlo fakt bavi. Ja jsem nedavala ani rodicak, od te doby co mladsi lezl .... a ještě k tomu varit.. max neco maleho pro deti a pro sebe zbytky😅

herminka
19. pro 2020

Pochybuji, že se ho všude ptají, jak vaříš, to si vymyslel.
Já už dlouho na rodičáku nejsem. Když jsem byla, vařila jsem denně, ale jen pro sebe a děti, manžel měl obědy v práci nebo občas přijel v polední pauze na oběd za námi. Ale večeře jsem nevařila téměř nikdy (občas polévku), ani z původních rodin jsme nebyli na teplé večeře zvyklí.

amazonkajanik
19. pro 2020

Takže za 1. nemá a ještě mě uklidňuje,když jsem naštvaná,že jsem nestihla uvařit,za 2. si umí uvařit sám a za 3. ať si to jde frajer zkusit sám! Jinak,náš prcek má ohrádku,ale občas mi asistuje. Nedávno mi vyndal z police vajíčko a opatrně položil na sporák. Takže jestli chceš mít klid na vaření a zároveň nemít strach o malého a máte dost prostoru,pořiďte si ohrádku. Největší jsem viděla i bazarovku,prý vhodná i do školky,5x5m. Prostě syn má svůj prostor,vidí na mě a já na něj,ale můžu vesele kuchtit,nebo jít na záchod bez obav,že něco rozbije,nebo na sebe strhne. Ale má dny,kdy si hrajeme spolu,nebo jsme venku a hold na vaření není čas. Kolikrát nejim já sama,hlavně že je obstaraný malý. Najim se až večer,kdy už spí (nebo po něm dojidam)

martt
19. pro 2020

Když jsem byla na mateřské, tak jsem vařila každý den pro sebe a syny oběd vždy jsem počítala s porci na víc pro manzela. Když přišel domů z práce, tak si to ohral. Ted co chodím do práce a kluci do školky a školy a manžel nemá možnost si v práci koupit teplé jídlo. Tak mu z práce nosím jednu porci jídla. Tu si vecer vždy ohřeje, aby měl alespoň jednou dene teplé jídlo. Ale ze bych ho s tim nejak vítala, tak to ne. Ze začátku ano, ale to byla trochu jiná situace.

darinka84
19. pro 2020

Jsem na rodičovské se dvěma dětma. Vařím každý den snažím se na více dní, ale to se daří u jídel jako rajská, bolonske, hlivovy guláš.... Jinak málo kdy zbyde... Večeře někdy teplé, někdy ne. Někdy dělá večeři manžel, někdy já... Ponižující mě to nepřijde ani v roce 2020 😀😀můj muž se o nás stará královským způsobem, takže dát mu najíst, vyprat a nemít doma jak v chlívě je to nejmenší. Ale on to tedy ve volných chvílích dělá taky.

rnika
19. pro 2020

Vařím téměř denně, ale snažím se pokud možno, aby to vydržeo třeba na dva dny... ( většinou se mi to povede tak u polévky).

bigbig
19. pro 2020

Já jsem asi magor, ale vařím 2 teplý jídla denně. Celkem mě to baví a taky se nerada cpu pečivem. Ale je fakt, že se řvoucím batoletem za zadkem to bylo (a občas stále je) celkem stresující. Vyloženě by mi ale vadilo, kdyby to po mě muž vyžadoval. To bych se šprajcla a byl by chleba a nazdar.

journals
19. pro 2020

Tady se zrejme dozvis, ze jsi na matersky a chlap ma mit servis. Uklizeno, uvareno. Vzdyt uklizeno mas za 10 min, uvareno za 15,20. To jsem se tu dozvedela nekolikrat.
Realita? Fakt ne. Nastesti mam chapajiciho manzela (a v okoli super restauraci s dovozem 😉 )

lotosek
19. pro 2020

No denně navařeno nemá, většinou vaří tak na dva, na tři dny. Vaří zdravě a chutně. Dobře jsem si vybrala. 👍😘

nazka
19. pro 2020

Já teda vařím. Ale pro mě je priorita péče o děti a dobře se najíst. A že nemám zrovna vypulirovana okna mě dvakrát nebere. Manžel občas něco utrousi o bordelu, tak ho vzdy nasmeruju ať to uklidi. Je toho strašně moc, to bych se musela už rozkrajet.nekdy vařím ale na víc dní dopředu.

mummylenka
19. pro 2020

Buď v pohodě. 🌼 Ženská není robot, aby každý den plnila vše, co se od žen očekává, na 100%. A i tak z vlastní zkušenosti můžu říct, že času pro sebe mi zbývá jen minimálně. 🤷‍♀️

luci1207
19. pro 2020

Chlap ma sice teplou veceri kazdy den, ale varim ji kdyz si on hraje s malou. my to jime treba dalsi den na obed a tak stale dokola. Nekdy se postesti a stihnu to kdyz mala spi, samozrejme nejlepe udelat nejakou rychlovku jako napr kure s ryzi😄🙈to zvladnu samozrejme i s malou.

zuzineckah
20. pro 2020

Ano, máme tři děti a téměř denně jsou u nás teplé večeře, protože ty pak znamenají oběd pro mne a nejstarsi na druhy den 👍nutno říct, ze vaření mám jako hobby, takže u nás to jede ve velkém a navíc dobré jídlo také miluju😃Ale manžel by si teda nikdy nedovolil komentovat nepořádek nebo něco jiného, proste když vidí bordel (stejně jako já), tak ho uklidi (stejně jako já)😉Ten tvůj borec mi spíš přijde, ze trpí syndromem “jávydělávámkdojevíc”🤟bych ho usadila velice rychle😘

veruuu_kubesovic
20. pro 2020

Já jsem teda nikdy teplé večeře nepřipravovala, nebyla jsem na to zvyklá z domova natož můj muž a když už tak si něco prostě objednáme s dovozem až domů 😉
naštěstí můj muž moc dobře ví, co obnáší starost o naše 2 děti, natož mít denně navařeno, či naklizeno, nejsem služka a teplé jídlo mi nezaručí spokojený vztah či manželství...