Manžel nechce hlídání pro dceru. Jak jej přesvědčit?

klokanka31
19. črc 2022

Jak přesvědčit manžela, že už je čas aby si malá občas zvykala i bez nás? Malé jsou dva roky, ráda bych si s manželem zašla na večeři, nebo na bowling...aspoň jednou za dva měsíce. A on je zásadně proti, že nebude dceru nikam odkládat pro naší zábavu. Přitom malá už byla u mých rodičů párkrát chvíli beze mě, když jsem někam nutně potřebovala, a naprosto bez problému. On to teda nesmí vědět 😣 Je problém že má asi blok kvůli svému dětství, kdy jeho máma lítala po hospodách a po chlapech, a on byl buď u babičky, a nebo doma sám. Ale přece to tak nemůže brát, sám říká jak je ze všeho vyčerpaný, ale když mu nabídnu hodinku nebo dvě abysme byli jen sami dva tak vyletí že neexistuje, že to musíme vydržet.

klokanka31
autor
19. črc 2022

@xxx3d Musí se cítit hrozně. Ale nerozumím proč nechce odbornou pomoc když on sám není schopný se s tím vyrovnat.

klokanka31
autor
19. črc 2022

@eiliko To on taky doma pomůže, uvaří. Ale když jde malá spát, tak jdeme taky, protože je za celý den prý unavený, vyšťavený. Co já bych dala za večerní posezení na terase, nebo si pustit večer film...kdysi jsme hráli po večerech ps hry, ale to už teď taky ne...si říkám jestli mu nechybí nějaké vitamíny že je tak vyčerpaný 🤔

konidana
19. črc 2022

@klokanka31 tak ještě zkusit občas vzít s sebou i babičku, ona vám pohlídá na místě, dohlídne, a vy budete mít aspoň chvilku.

konidana
19. črc 2022

@klokanka31 no ono vyčerpává i ta psychika, to vytěsňování čehokoli a tak...

klokanka31
autor
19. črc 2022

@konidana Je pravda že máme teď už rok opravdu psychicky náročné období, já to sama taky cítím, ale právě proto bysme měli vypadnout od starostí a problémů někam za zábavou.

barmil
19. črc 2022

@klokanka31 já se kvůli tomuhle rozvedla. Manžel byl jen otec. Vše ostatní bylo zbytečné a nebylo potřeba a když jsem chtěla být něco jiného než matka, byla jsem sobecká.
Teď jsem už rok sama, pracuji na půl úvazku, mám chůvu, nebo je syn s ex manželem a jsme spokojení všichni. Jako táta funguje výborně a já už nemám očekávání, že by mohl být i milenec a partner a jsem v klidu, protože mě nikdo neomezuje a nesoudí.

barmil
19. črc 2022

@klokanka31 to je deprese, to chce léčbu, ne vitamíny. Přírodní by mohlo magnesium, ale hlavně Terapie.

elu
19. črc 2022

@klokanka31 odložené dítě 😄, aby nebyl za chvíli taky odložený manžel 😄... Začni chodit sama, bud se přidá nebo ne...

klokanka31
autor
19. črc 2022

@elu Tak teď jsi mě dostala 😂😂😂

fandysek_1
19. črc 2022

@klokanka31 my teda bez dětí taky ani ránu, ale večer si sedneme, dáme vínko. Byla i společná dovolená. Jak jste na tom s výlety a trávením casu ve třech? Jsme teď spolu 24/ 7 a to je zkouška vztahu.

klokanka31
autor
19. črc 2022

@fandysek_1 Výlety, nákupy, to všechno ve třech je...i když to je teď taky na houby, malá sice něco uťapká po svých, ale jak vidí víc lidí pohromadě, sekne se a chce do náruče se nosit. A mě nebaví jí třeba po půlce ZOO nosit, má něco kolem 11-12 kg a moje záda to už nedávají 😣 a jak na potvoru chce nosit jen ode mě 😃 takže i ty výlety jsou teď hodně omezené, plánovali jsme si Prahu, ale nejde jí po Praze nosit. A kočárek nám bojkotuje od prodělání covidu...když si tak vzpomínám tak od covidu bojkotuje i to chození, předtím ušla klidně 4-5 km, a teď se pořád chce nosit 🤔

fandysek_1
19. črc 2022

@klokanka31 takže všechno na nic, když to tak píšeš. Co nosítko? Já bych taky chtěla jít někam sama s manželem, ale zatím nám to moc nevychází. Děti necháváme hlídat u jeho rodičů nebo u mojí mámy s tím problém nemáme, ale většinou oba dva pracujeme a není to čas pro nás. Takže my si děláme večer chvilky pro nás. Z toho prostě žijeme.

malytlustyhroch
19. črc 2022

U nas se v tomhle veku sami hlasili prarodice, ze chteji hlidat. Pokud je pro manzela tezke "odlozit dite, aby my jsme mohli..." Tak bych zkusila strategii bez "aby my", proste dite davat k prarodicum, aby si s nimi budovalo vztah, protoze na to maji dite i prarodice narok... A teprv, az by si manzel zvyknul, za nekolik mesicu treba, bych zacala premyslet, co se spolecnym volnym casem.

klokanka31
autor
19. črc 2022

@fandysek_1 Jo, je teď všechno na nic 😞 jsem zvědavá kdy se to začne lepšit.

klokanka31
autor
19. črc 2022

@malytlustyhroch On nemá problém aby naši hlídali, ale požaduje abysme u toho byli/abych u toho byla já. Aby malá věděla že tam není sama. Má prostě ten blok z dětství no 🤔

felixfelicis
19. črc 2022

To je dobry napad od @konidana, zacit tim, ze vezmete babicku s sebou, nekam pres den, kde budete sami, babicka bude hlidat, ale bude v dosahu. Bez solo casu to taky jde, to ne ze ne, ale neznam moc lidi, kteri se tyraji dobrovolne, kdyz tu moznost hlidani maji primo pod nosem🙂

mysh_me
20. črc 2022

Zaprve bych trvala na tom, ze s malou bude travit vic casu manzel, po praci nebo o vikendu si ji vezme on a ty si udelas nejaky svuj program. Podala bych mu to tak, ze si potrebujes od male odpocinout, kdyz jsi s ni nonstop… on az s ni bude sam par hodin v kuse, taky pochopi od ceho si potrebujes odpocinout 😀 muj muz to teda pochopil, ale az po tom co jsem na par odpoledni/veceru vypadla a musel to s ni zvladnout sam (ne si jen tak pohrat a problemy resi maminka).
Zadruhy bych na to sla pres potreby ditete - potrebuje si budovat vztah s prarodici, potrebuje si zvykat ze rodice nekdy odejdou a pak se vrati, i kvuli te skolce, aby to pak nebyl takovy sok, to je dobry argument. Kdyz je dite s babickou samo, je to uplne jine nez kdyz je tam na navsteve i s rodici, to mu proste nedava to same…. Ono pro dite taky neni dobre, mit neustale za zadkem rodice, coz tvuj muz asi nevidi skrz sve trauma z detstvi, ale je dobre mu zduraznit, ze sva traumata nesmime prenaset na deti a kompenzovat si je tim, ze vlastni dite zase negativne ovlivnime opacnym extremem.
Muzete zkusit jako takovy mezistupen, kratkou dovolenou (vikend) s prarodici - dite si prostridate a kdyz je zrovna s babickou, vy muzete odpocivat, zaroven jste tam porad s nimi a na dosah. Doporucuju hotel s welnesem, takhle jsme zacinali s hlidanim my - mala na hodinu s babickou a my s muzem ve virivce. To ji nikam neodkladate, jste prece na dovolene vsichni spolu, a druhy den zase pujdou do virivky prarodice, treba.

zmrzlinka
20. črc 2022

@klokanka31 já bych takové tanečky kolem manžela jako píšou holky nahoře nedělala.Trochu mi to z jeho stany zavání manipulaci.A taky jseš snad dospělá svéprávná osoba,tak můžeš svoje dítě svěřit na dvě hodiny babičce a zajít si ke kadeřnici.A jestli má opravdu tak velký trauma ,tak bych mu navrhla léčbu....

codal
20. črc 2022

Určitě začít brát babičku někam s sebou, aby viděl, že je s ní prcek spokojený a že mu s ní nic nechybí. Kontakt s babičkou bez rodičů je hrozně důležitý a třeba když uvidí, jak jim je spolu dobře, tak povolí.. a taky bych to na něj zkusila trochu přes postel🤫.. dala prcka na hlídání a až přijde domů, svézt ho v hezkém prádle a dokázat mu, že prostě čas pro vás dva je důležitý a že jsou okamžiky, kdy je lepší, že dítě není doma 🤣🤣🤣.

nick1234
20. črc 2022

Z mého pohledu asi záleží na založení a přístupu vás obou…
Syn má 6 let, bydlíme v rodinném domě s rodiči a hlídání využíváme minimálně🤷‍♀️ Jako syn chodí za babi a dedou na “návštěvu” k nim dolu často, chvíli tam s nemi je (někdy déle 😂) a jde zase zpět za námi. Rodiče si ho občas vezmou s sebou někam na dovolenou a to je nejšťastnější ❤️ Ale hlídání jen tak ze by jsme se s manželem někam vyrazili nevyuzivame (za těch šest let bych to spočítala na prstech ruky) manžel měl dost bouřlivé dospívání (ale žádná hrůza, v mezích normálu 🤭) a když chceme na chvíli do hospody, jdeme i se synem tam, kde mají zahrádku… případně mi to asi jako zakladatele, resp. jejímu manželovi samozrejme 🤷‍♀️. A jet na dovolenou bez děti neodsuzuji, ale vím ze by nám to bylo oběma lito. Ale možná je to i tím, ze kam se synem přijdeme, tak o něm téměř nevíme, hned se zapoji do kolektivu děti 👌a jen občas přiběhne (až potřebuje napít/najíst 😂)

klokanka31
autor
20. črc 2022

@codal On na sex nikdy moc nebyl, na to ho neutáhnu 🤔 to bych mu musela spíš slíbit hodinu na PC 😄

irmamala
20. črc 2022

@klokanka31 Tak to bude tim. Manzel se muze pretrhnout ve vymysleni spolecnych aktivit, protoze vi, ze po dni stravenem bez deti jsem povolnejsi 😀

konidana
20. črc 2022

@klokanka31 a ještě jedna zkušenost: jak jsme brali děti všude furt s sebou, tak dcera od 10 let prudí, že s námi nikam jezdit nechce, a od 14 let s náma už fakt skoro nikam nejezdí. To si vždy radši domluví víkend někde u kamarádky.

jahodi
20. črc 2022

@klokanka31 " Právě že já jsem s malou nonstop, a on když je doma...ale to si jede natankovat benzín, na nákup, furt je někde v luftě sám." No tak to vůbec. Ať si jí teda vezme.

Jako tohle mě hlava nebere (podotýkám, že jsem sama měla manželství, kde platilo slovo chlapa a žena se měla přizpůsobit, tak chápu že je těžké si něco prosadit) - ale vnímám to takto - OK, manžel má potřebu ať malá není sama.
ALE - ty máš potřebu být s ním, zcela rovnou jeho potřebě. Máš potřebu nebýt neustále s ní, "vypadnout" (holt zatím klidně i sama, bez manžela) - zcela rovnou jeho potřebě. To bych si teda začla prosazovat. A tu potřebu být s ním bych začla komunikovat teda pro začátek.

Jeho postoj je sice fajn, ale jste dva, měl by být prostor i pro tvé potřeby.

jahodi
20. črc 2022

@klokanka31 "Na toho tajňáka to bylo když jsem musela akutně k doktorovi a on byl v práci. A zas po jeho práci by tam nebyl doktor."
No tak buď si to s prací urgentně zařídí, protože to že večer tam doktor nebude samozřejmě ví taky, nebo to hlídání holt přestane být na tajňáka. Kdybys šla po krámech, tyjo, tak neřeknu že to tajíš, ale proč tajit doktora??

jahodi
20. črc 2022

@klokanka31 já jsem teda byla na bowlingu několikrát s malou. Samozřejmě ne v nočních hodinách a zrovna to je podnik, kde to je tak hezky zařízené a rozmístěné, že mi nikdo z hráčů malou omylem neporazí atd. 👍 a bylo to super. Šla jsem jako samoživa s kamarády. Určitě i do nějakých "manželských" aktivit lze malou zapojit, ale i tak bych teda svoje potřeby neupozaďovala

klokanka31
autor
20. črc 2022

@jahodi Já mu pak řekla že jsem byla u doktora, ale že jsem si dceru vzala sebou...

klokanka31
autor
20. črc 2022

@jahodi A nevadily jí ty rány na bowlingu?

jahodi
20. črc 2022

@klokanka31 jí to bavilo, občas "nosila" koule, dostala nějakou ňamku ke stolu...

elesse
20. črc 2022

@klokanka31 Tak takové divadlo bych mu nedělala, to je vážně cesta do pekel.