Problémy s dcerou. Jak jí věřit?

12. črc 2022

Dobry den. Mam dceru se kterou byly potize od puberty. Lhala, nechodila do prace. Vymyslela si ruzne historky, jak byla v praci a pritom do prace nechodila.
Uz je davno pryc z domu, bohuzel se mi zda, ze se nezmenila. Ze zase lze. Ptala jsem se, kde pracuje. Volala jsem tam a pani z personalniho nikoho takoveho u nich neeviduje. Jak ji muzu verit? Proc lze?

zuzkasim
12. črc 2022

Důvodů může být víc, ale jestli je dcera už plnoletá, neuděláš nic, je to její život. Ten jsi mohla ovlivňovat výchovou, teď už ne. V žádném případě netvrdím, že bys ji špatně vychovala, existují lidé, kteří se jako méně přizpůsobiví už narodí, takže nesoudím, neznám vaši rodinu a její historii. Spíš asi nedám žádnou naději, protože dcera má svůj život a musí bojovat sama za sebe. Ty jí pouze můžeš nabídnout svou podporu a lásku.

zuzineckah
12. črc 2022

a proč tě to trápí? Je to dospělá osoba, ne? Musí za sebe nést odpovědnost a těžko ti na tohle někdo z nás tady odpoví. Někteří lidé jsou prostě takoví a nikdy se nezmění...

autor
12. črc 2022

@zuzineckah Protoze je to moje dcera.

mimi1004
12. črc 2022

Dcera je dospělá, ty už nemáš právo ji zasahovat do života. O tom tvém telefonátu ani nemluvím, může tam pracovat, ale nic ti do toho není a paní ti kvůli gdpr dceru třeba jen prostě zapřela. A já ji za to tleskám.

autor
12. črc 2022

@mimi1004 Nikdo ji nezasahuje do zivota, jenom nesnasim lez.

camelinka
12. črc 2022

A ja te chapu, mas starost, ale uz je dospela, zije si podle svyho a ty s tim nic nenadelas, ani kdyby ses rozkrajela🤷...

zuzineckah
12. črc 2022

no to samozřejmě jo. Ale to je tak všechno. Je to tvoje dospělá dcera. A proč se tak chová ti tady nikdo neřekne.

ilonne
12. črc 2022

Já tě chápu. O děti budeme mít starost doživotně. Bohužel s tím moc neuděláš, pokud ona nebude chtít.

brunetka11
12. črc 2022

Pokud se ke své dceři chováš tímto způsobem, pak je naprosto přirozené, že ti lže.
Doufejme, že bude mít kolem sebe stejně uvědomělé lidi, jako je zmiňovaná personalistka.

klokanka31
12. črc 2022

Nezdá se ti pod úroveň vás obou abys ji takhle kontrolovala a volala do práce?🤦‍♀️

autor
12. črc 2022

@klokanka31 A neni pod uroven lhat?

autor
12. črc 2022

@brunetka11 Jak se chovam? Ze chci vedet pravdu?

klokanka31
12. črc 2022

To je taky pod úroveň, nesnáším lhaní. Ale pokud se jí nezdravě montuješ do života tak třeba má ke lhaní důvod...Ty jí neživíš, nebydlí u tebe doma, tak co...spíš se o ni zajímej jak se má a ne co a kde dělá.

mirin89
12. črc 2022

Nebyla tu už jednou tahle diskuze?

Zakladatelko, proc ti vadi, ze dcera nepracuje? Je nesobestacna? Zije na davkach nebo ji zivi partner? Ovlivnuje to nejak i tvuj zivot?

l01991
12. črc 2022

Musiš ji něco platit,podporovat ji?Pokud ne,nech ji.... chapu že maš o ni starost a nesnašiš lež ale jednou je dospěla a ty už nic nenarobiš.. a upřimně řečeno,taky by mi vadilo kdyby mne někdo takto kontroloval.

andelka
12. črc 2022

Asi nikdo nechce vidět, že jeho dítě, dospělé, samostatné nepracuje, když může a mělo by. Ale obecně..co s tím asi tak rodič může dělat? Mladí mají svůj rozum a jsou odpovědní za své činy a svůj způsob života, a chyby a přešlapy jsou jeho součástí. To, že je dítě už dlouho z domu neznamenám, že by se mělo změnit. Možná ho k tomu donutí životní kopance a pokusy, omyly, zkušenosti..ale bohužel, někdy prostě to neklapne a úplně chápu, že to je velká bolest a zklamání rodičů. Ale je to dospělý svéprávný člověk, a nezmění ho žádná kontrola, výčitky, domluvy..

martina8084
12. črc 2022

@zuzineckah Asi proto, že je to její dcera. Vás by to netrápilo?

xxx3d
12. črc 2022

proč lže - protože pravda je zraňující (třeba tě nechce zklamat, má to sice opačný efekt...nicméně tohle bývá nejčastější důvod)
a jak jí můžeš věřit? - no, ty jí nevěříš, (hned jsi někam volala...), takže těžko jí můžeš věřit, když tě opakovaně zklamala
asi byste si měly spolu promluvit, už jste obě dospělé.

nick1234
12. črc 2022

Ano pod vaši úroveň je zjišťovat si informace tímto způsobem (personalistika by měla velký průšvih, kdyby kdekomu sdělovala informace, a to ze jste matka muže rict kdokoliv). Pokud dcera lze, má k tomu asi nějaký důvod, který mi tady těžko zjistíme 🤷‍♀️. Také bych se přikláněla k tomu, ze lze, aby nemusela vysvětlovat proč…V jejím věku těžko toto chování zmenite😒

zuzineckah
12. črc 2022

@martina8084 vadilo, samozřejmě. Ale nehledala bych odpovědi na fórech, kde o ní ani její situaci absolutně nikdo nic neví. Občas mám pocit, ze tady někteří očekávají krystalovou kouli.

somalicats
12. črc 2022

Trololo, tohle uz tu bylo nekolikrat...

betelgeuzz
12. črc 2022

@mirin89 taky jsem ji už jednou četla.

kikca88
12. črc 2022

úplně te chápu a vim co prožívaš:( ja mam mamu šílenou lharku, vymysli si tak, ze jsem se raději odstehovala pryč z města kde bydlí, ukončila vztahy.... . jeji matka ( babička) to tezko nese, parkrat jsme ji i volali rychlou, do teď si proste myslela, ze jeji dcera je v pohodě a hodná. Někdo ma potřebu lhát, je to prostě psychická nemoc . Da se léčit, kdyby zasla za psychologem, tak by ji snad mohl pomoci ale musela by chtít.... Drzim pěsti vim nak je to těžké....

jjasmina
13. črc 2022

Tak to buď ráda, že je z domu. A pokud všude a všem lže, tak to neřeš. Je dospělá a aai si ten život musí dosrat prvně sama, aby pochopila

jjasmina
13. črc 2022

Jinak neznám příběh dcery, ale dokud jsem bydlela v blízkosti své matky, tak to byla taky kontrolorka teda.. Takže opravdu těžko soudit, možná máš jen přehnanou péči

autor
13. črc 2022

No bydli se svym muzem, ale nechapu proc lze, ze pracuje. Nejak citim, ze to tak neni. A mela jsem pravdu, kdyz jsem volala do prace, bylo mi receno, ze nikdo takovy tam nepracuje.

somalicats
13. črc 2022

Uz tu netrol

l01991
13. črc 2022

A co je ti tvl do toho,nerobi tak nerobi,jeji ne tvuj problem,pokud ji neplatiš najem...

autor
13. črc 2022

@l01991 Problem je, ze lze.

l01991
13. črc 2022

Ale je dospělá a mít takovou matku která špehuje každy muj krok (ať robim cokoli,v mezich zákona) tak se nechám taky zapřít,to se nezlob ale jo... a teď už není dítě=jake si to zrobi,takove to bude mít... a ty to nijak neovlivníš...