Rozdíl mezi dětmi 18 měsíců. Máte zkušenosti? Jaký kočárek?

mhpraha
26. kvě 2022

Čekáme sourozence, budu mít rozdíl mezi dětmi 18 měsíců, což bude asi hodně náročné.. to je mi jasné, naštěstí máme nějakou pomoc v rodině, ale do toho i pracuju.. tak uvidíme.. co vám pomohlo v péči o takto staré děti v začátku, případně nějaké tipy, fígle, jak to dělat co nejlíp a nezbláznit se 🙂 přemýšlím o kočárku, malá se narodí v zimě, syn bude mít 18 měsíců a chodit.. ted máme kočárek Bugaboo Fox a je super, nevím, jestli má smysl pořizovat bugaboo donkey sourozenecký. říkám si, že v létě třeba už syn nebude chtít být v kočárku, ale třeba na stupátku.. tak abychom nedělali zbytečně takto velkou investici.. co myslíte?

konidana
26. kvě 2022

@mhpraha mám mezi dětmi o něco větší rozdíl, a tím , že jsem používala na střídačku kočárek i šátek (nosítko), tak jsem nic neřešila. Děti se vždy nějak porovnaly. Často starší dvouletá v šátku a mimino v kočáru😅 Ale i opačně, s miminem v šátku jsem mohla se starší dělat skoro cokoli...

aspie83
26. kvě 2022

@mhpraha mám kluky necelých 20 měsíců od sebe a za sourozenecký kočárek jsem byla ráda! My tedy díky venčení atd. ven musíme za každého počasí a chodíme hodně. Přestože starší chodí od 10 měsíců, tak pak jak se vozil mladší, tak chtěl o to víc taky. Navíc někam se přesunout bylo rychlejší a jednodušší a nákupy rozhodně taky 😉 za mě byl dvoukocar nejlepší investice 😁

aspie83
26. kvě 2022

@mhpraha jinak pro mě tedy začátek byl v pohodě, opravdový mazec začal kolem roka mladšího, když se začal taky víc projevovat, více běhat, starší chvíli začal žárlit atd. Od té doby se opravdu nezastavim 🙈 jelikož nemám žádné hlídání, tak je to někdy fakt náročný, ale i tak jsem šťastná, že jsou takto blízko od sebe 😉

antoinet
26. kvě 2022

Já mám první dvě děti taky 18m od sebe, zas tak náročný to nebylo, dvojkočár jsem neměla (kombinovala jsem kočárek plus šátek nebo stupínek), ale byla to chyba. Nám by se tehdy nevešel do výtahu, ale těch momentu, kdy se hodí, je tisíc. Někam spěcháš, děcka jsou nemocný, vyrazíte na větší výlet, který neujdou, je horko a děti se chtějí schovat před sluncem a trochu si odfrknout....je to prostě úžasně praktické.

jana_zofie
26. kvě 2022

Dva roky od sebe a dvoukocar super. Ale chtela jsem za sebou a jeste aby mimi mohlo mit korbicku nahore, at na nej vidim. Takze mam z druhe ruky baby jogger city select a nelituju. Do vytahu (krome tech malych, ale ten mame jen v baraku a k nemu je i velky, vsude ve meste uz se vesel v pohode) se vleze, do mhd taky, do auta slozeny za chvilku. I kdyz vypada jako menai vlacek...
A to i nosim. Ale nikdy nevim, kdo sebude chtit nosit a kdo jezdit, takze beru oboje :D
A ve sve dobe byly vcelku oblibene tak neni problem sehnat bazarovy

properjoey
26. kvě 2022

Mám děti od sebe 14m, dvojkocar jsem koupila jety, protože mi přišli, že jsou to vyhozený peníze, když dcera v tu dobu už chodila. Nakonec jsem byla ráda, že ho máme, ale využívala jsem ho max půl roku, pak už šel syn do svého a dcera všude pěšky. Nejvíc jsem se bála MHD, ale tam to nakonec bylo lepší s jednokocarem, než s dvou.ten randal za Bugaboo bych nedala, nestojí to za to, když děti nejsou dvojčata...

misamisenka
26. kvě 2022

Pokud máte prostor a možnosti, tak bych měla dvojkočár i jednokočár, šátek i nosítko na starší dítě. Máme teda rozdíl 27m a 23m, ale dvojkočár jsem využila. Střídala jsem to s jednokočárem se stupátkem a i s lehkým sporťákem. A poslední dvě děti i hodně nosila. Na první dvě jsme měli jako dvojkočár dvojité Valco, pak jsme pořídili v roce prostředního dvojitý cyklovozík, no a od té doby dvojvalco stálo. Na třetí už jsem používali jako dvojkočár jenom ten dvojcyklovozík (používáme na výlety doteď).

meekos
26. kvě 2022

@mhpraha Mám rozdíl 20mesicu, kočár používám denně na polední uspávání, jako dala bych to i v posteli ale když vyjdu na procházku vím, že mi starší v poledne v pohodě zabere... Za to miminko moc kočárek nemusí, oblíbila jsem si teď šátek.. ale na začátku jsme hodně dvojkocar používala... Přece jen když starší chytl nervy a nechtěl někam jít a malá do toho pláče🙄, tak staršího prostě naložím a jedu... Od těch dvou let se kratší procházky dají bez dvojkocaru ale na ty delší a na spaní obou buď šátek a kočár nebo dvojkocar... Měli jsme předtím Thule takže jsme koupili zase Thule double

handulkak
26. kvě 2022

Máme dvoj, normální, satek, nositko a různé kombinují.
Když potrebujeme někam, kam jdu sama a budou schody apod, mám jednokocar a nositko. Když na klasickou procházku, nakup apod, tak máme dvoj. Ale už ho budeme dávat pryč. 🙂
Tak bude k mání. 🙂

lucifux
26. kvě 2022

@mhpraha mám 4 kluky. Věkový rozdíl je 2,5r, 17m, 17m. Co se týče domácnosti, vše si tak nějak sedlo, a poskládali se samo, podle potřeby všech dětí. Co se týče kočárku. Jsem neřešila... Mám nosítko na miminko, nebo kočárek, krosničku na větší ditko, nebo golfky a ty dvě starší po svých... Záleží kam jdeme a co budeme dělat podle toho se zarizuji.

me_druhe_ja
26. kvě 2022

U rozdílu 18m bych určitě šla do dvojkočaru. Omrkni různý bazary, třeba najdeš něco fajn. Já mám mountain Buggy, který ale u nás nesezenes a pak easywalker duo, ten je sice Super pohodlný pro děti, ale těžkej a blbě skladnej. Kdybych mohla vrátit čas, tak bych rozhodně koupila Thule double, klidně z druhé ruky. Pokud nechodite moc do terénu, tak Valco duo, levnější varianta. Ale fakt bych do dvojkočaru šla. Dost často se stává, že i když děti už vypadají, že do kočárku nesednou, kolem 2-2,5r se zase nějakou dobu chtějí vozit. Zvlášť, když je tam menší sourozenec. Navíc fakt výhody rychly přesun, nemoc, spánek, delší výlety....

ee.liska
26. kvě 2022

Měla jsem bazarové graco quatro duo tour a byla jsem moc spokojená 🙂

aspie83
26. kvě 2022

@mhpraha my máme Easywalker duo a jsem spokojená ☺️ v terénu mi přijde kolikrát i lepší než jednokocarek, je to tank 😄 jen skládání do auta mi šlo vždycky hůř, ale jde to...

kristyneckaa27
27. kvě 2022

@mhpraha dcerka se synem jsou od sebe 16 měsíců. Trvalo ji 2 týdny než si zvykla na stupátko ke kočárku. Jakmile si na něj zvykla tak pohoda,vezla se a byla nadšená. Malý se narodil 10.ledna,takže to pro ni bylo pohodlnější. Jinak teď už měsíc drandí na odrážedle. Pokud vím že půjdeme fakt někam dál,beru stupátko pod kočárek. Ale ona teda co se týče chůze a výdrže je šikula..takže jsme sourozenecký nepořizovaly. Naposled když jsme jí vytáhly kočár,tak v něm vydržela dohromady tak 10min...(z hodiny )
Ale samozřejmě záleží jak je tvůj prcek zvyklý chodit

nita1984
28. kvě 2022

Mam rozdíl necelých 20 měsíců a dvojkocar jsem nikdy nepotřebovala. Hlídání žádné, podnikám. Momentálně je 3:15, mladší od 1:30 nespí, rostou zuby a starší bude kolem 5h vstávat. Jo, někdy si říkám jedno dítě, žádné dítě. Ale člověk to musí zvládnout

janina228
28. kvě 2022

@mhpraha dvojkočár.. nejdřív jsem myslela,že to zvládnu bez něj,ale starší na procházkách nechtěla tehdy moc spolupracovat.. Do toho zima.. no mě dvojkočár ušetřil spoustu nervů 😄. Jinak pak na léto, když už byly děti větší, tak jsme volně přešli na stupátko,případně nosítko (podle toho kam jsme šli)

jane46
28. kvě 2022

Mame je taky 18 mesicu od sebe. Starsi uz se v kocare nevozil, ale bydlime na vesnici a nemame kam chvatat. Na vyletech jsme meli s sebou nositko, odrazedlo ci byl na ramenou. A kamkoliv jinam se jelo autem. Na nakup nechodime, jezdi k nam Tesco.
Ja si to nemuzu vynachvalit - zadne zarleni, vsechno delaji spolecne, jsou jako dvojcata. Jasan, clovek se nezastavi, zejmena jak i mladsi zacne objevovat svet. Ale pro ni je bracha borec, takze se nikdy nestalo, ze by kazdy sel na jinou stranu, bojovali o neco ci tak. Velka vyhoda, ale neni to automaticky samozrejmost.
Je jim ted uz 6 a 4,5 a vetsinu casu uz jim delam krovi 😆
Za me hlavni rada, naucit starsi dite co nejvic veci jeste v tehotenstvi - at usina a spi s tatou, umi vylezt schody (mame drevene mlynarske), zrusit plenku, v ramci moznosti se naji sam, napije, umyje ruce, zuje boty, zvladne byt chvili na zahrade, poslechne na silnici, no cokoliv Ti pomuze az bude i druhe dite. At to pak neni "doted me maminka nosila a kvuli miminu nemuze" to je zarleni na svete hned ci se snazi mimco napodobovat, protoze preci miminko zacne rvat a hned mu vyhovis, tak proc ne jemu atd. At si zmenu nespoji s prichodem miminka. Jo a v porodnici "dostal od segry" bracha plysaka a doted s nim spi 🤗
A priznavam, kdyz obe deti neco urgentne potrebovaly, starsi mel prednost. Malou jsem mela v satku ci chvilku pockala. Bylo ji to fuk, ale starsi uz to vic vnimal a necitil se odstrceny. A nedelala jsem si z nej poskoka jako podrz/prines/pohlidej... Ci "Jsi starsi, Ty uz musis..." To nikdy neslysel.