Je lepší na každodenní používání Rybilka nebo Sudocrem?

nonfood
12. čer 2018

Dobrý večer maminky, chci se zeptat jestli je dobrá na každé namazání zadečku miminka rybilka. Nebo jestli pokaždé používat sudocrem. Slyšela jsem, že ten se hodí spíš na opruzeniny.. Děkuji předem za odpověď.

cherris
12. čer 2018

@bayt já měla vedle přebalováku nadosah kohoutek s vodou, tak jsme kakastrofu vždycky odstranili žínkou a zbytek pod proudem, doporučuji přemýšlet, kde se bude přebalovat, voda nadosah je fakt nedocenitelná. To jen pro ty, kterým by to ještě pomohlo😉

nonfood
autor
12. čer 2018

takže ubrousky pokud možno doma méně, ty na cesty a doma třeba ten perlan? Ten namočím do vody a setřu a vyhodím? .. sudocrem mám to veliké balení už od tchýně, je lékarnice a říkala že je good.

sell1
12. čer 2018

Používala jsem masticky na zadeček asi tak první tři týdny co byl malý na světě a od te doby ne. Otiram ho buď vlhcenyma nebo olejovyma ubrouskama a každy vecer (i kdyz se nema) malyho koupu. Opruzeniny žádné jeste nikdy neměl. Je pravda, ze často prebaluji, aby byl v suchem. Ale všechny tyhle masticky jsou určite kvalitní, určite toho nekupovat hromady dopředu. Já nakoupila všechny a akorát mi doma leží. Popravdě třeba Bepanthen používám já 😃

mon79
12. čer 2018

Za mě na každodenní používání rybilu a sudokrém spíš na ty opruzeniny (a spíš na ty mokvavé). Přijde mi, že sudokrém vysušuje. Používala jsem cca první tří měsíce, pak spíš už jen po stolici. Taky umývám vodou, co to jde. Ty ubrousky jsou takové agresivní, však to stačí použít párkrát za sebou na sebe a uvidíte 😉.

nonfood
autor
12. čer 2018

No toho sudocremu se bojím na mazání několikrát denně. Chci to s něčím střídat.. Ta rybilka mi bude smrdet nejspíš..🙂) poptám se i na jiné.. Díky za odpověďi všichni.

mon79
12. čer 2018

Rybilka neo je cítit trochu méně, ale přijde mi i méně účinná. Já ryby nemusím, ale tohle mi nevadilo. Však člověk nemusí mít nos až u toho 😉. Anebo pak bepanthen.

monny3
12. čer 2018

@nonfood perlan namočený ve vodě můžeš používat doma i na cesty, na cesty stačí namočit si ho předem a dát třeba do krabičky od krému. A mazat nemusíš preventivně ničím, to se jen dostaneš do kolotoče mazání a střídání krémů, pokožka si zvykne a budeš na dítě zbytečně pořád plácat něco chemického. Můj malý má atopický ekzém, takže hodně citlivá pokožka a jediný krém na opruzeniny, který mám doma, je vzorek bepanthenu z porodnice, po půl roce je skoro celý 😀 Vlhčené ubrousky jsem prvních pár týdnů používala na návštěvy, k doktorce atd. a trvalo mi, než mi došlo, že z nich má pokožku podrážděnou, i když krom jednoho přebalení jsem používala zbytek dne jen perlan s vodou. Tím jsem s ubrousky skončila a čistím s nimi boty 😂 Takže kup balení perlanu (mají v roli nebo čtverce, to se lépe stříhá na rozměr, který ti vyhovuje) a krémy nejsou vůbec potřeba, jestli chceš něco na zadeček přece jen dávat, tak Medvídka. A když už opruzenina vznikne, třeba z horka, stačí odvar z řepíku, ten funguje zázračně 😉

radecka1
12. čer 2018

@prejeta_zaba Přesně, taky mám chvat 🙂

radecka1
12. čer 2018

@nonfood Doma dávám rovnou pod umyvadlo. Na cesty mám lahvičku s vodou, kterou používám i na pití, tou navlhčím perlan a utřu. Vlhčené ubrousky používám na špinavé ruce starších a nebo na čištění různé špíny na nábytku, v autě, apod. Vyčistí to opravdu všechno.

nonfood
autor
12. čer 2018

O tom perlanu jsem také slyšela.. Prý hodně dobrá věc. Asi máte pravdu, a cenově to vyjde taky dobře.

emamaira
12. čer 2018

@nonfood používam jen perlan, financne to zadna zasadni uspora neni, ale malemu vyhovuje 🙂

cherris
12. čer 2018

Holky, je perlan to samé, co buničitá vata? Ta mi totiž přijde strašně drsná. Já jsem používala bavlněné žínky...

radecka1
12. čer 2018

@cherris Ne, Perlan je netkaná textilie a když se namočí, tak je úplně heboučký a hlavně se netrhá

nonfood
autor
12. čer 2018

A perlan teda namočit, více kusů v čisté vodě, utřít zadeček a vyhodit..? Díky za rady, jsem ještě dost nezkušená..

prejeta_zaba
12. čer 2018

@nonfood Ano. Předem nastříhat hromádku perlanů, namočit ve vodě, utřít, vyhodit. Někdo to pere, ale to už je trochu hardcore. 😀 Akorát mně teda perlan moc neseděl, nesaje vodu, je takový řídce tkaný, těžko to popsat...ale nic lepšího jsem místo ubrousků nebo čisté vody neobjevila, no uvidíš. Však o nic nejde, nebude sedět, vyzkoušíš něco jiného, na to přeci není nějaký univerzální předem daný postup. 😉

nonfood
autor
12. čer 2018

Díky za radu 🙂

calvac
12. čer 2018

@nonfood Nejlepsi je fakt oplachnout,jinak Sudocrem nemam zkusenosti,ale Rybilka neo (nova) neni bohuzel uz tolik ucinna jako byvala Rybilka,ktera byla super.

dora13
12. čer 2018

K tomu Medvidkovi: ja mela pripraveny v tom rozstrikovaci, vzdycky jsem to nastrikala na zadecek a setrela perlanem, pripadne nastrikala na perlan a utrela zadecek. Neprislo mi to nikdy o nic pracnejsi nez vlhcene ubrousky, nosila jsem to normalne i ven🙂

2hanah
13. čer 2018

@nonfood Mně přišlo tohle všechno pro mimčo nehygienické, pokud bylo jen počůrané, tak ano, otřela jsem vlhčeným ubrouskem, ale při pokakání jsem to nejhorší utřela ubrouskama, a pak miminko umyla pod tekoucí vodou klasicky a nějakým dětským "mýdlem" a to bylo nejlepší, dítko se nikdy neoprudilo a ano, při každém přebalení jsem mazala Rybilkou, ta byla nejlepší, Sudocrem u nás vůbec nezabíral, jako kdybych jim nedala nic, ale to je dítko od dítka.

kafr
13. čer 2018

Ubrousky používám jen při přebalování mimo domov a v noci (ložnice v patře, koupelna dole). Přijde mi to jako rozmazávání hovínek. Vezmu ji na tygrika, od hovínek nejsem ani já ani látkovka na přebalováku (chce to cvik) a rovnou pod kohoutek a jen čistou vodou. Malá už to zná a kolikrát ještě kaká a čůrá do umyvadla. Teď je jí 6 týdnů, opruzená nikdy nebyla. Od začátku mažu Bepanthenem po skoro každém přebalování, protože hodně kaká a z toho mastného zadečku to jde líp dolů. Posledních 14 dní už to mazání flákám, nebo používám místo bepanthenu slunečnicový olej z lékárny, tím ji mažu celou po koupání. Sice nevoní, ale nevysusuje jako třeba Nivea, kterou jsem ji nakoupila zbytečně.
Sudokrémem mám pidi vzorek z reklamního kufříku z porodnice a používám jen na seboreu - nejde umýt ani mýdlem furt by měla bílý zadek.

monny3
13. čer 2018

@nonfood perlan je velmi podobný materiálu, ze kterého jsou vlhčené ubrousky, jen není ničím napuštěný. Špinavý vyhazuji, čistý (po utření čurání) vyperu (částečně používám látkové pleny, tak to házím k nim) 😉

cherris
13. čer 2018

@radecka1 aha, takže jako separačky do látkovek, díky za info. Asi zůstanu i u druhého u bavlny, osvědčila se 😀

bayt
13. čer 2018

@cherris Jj měli jsme přebalovák u umyvadla, ale hovínka měl zepředu dozadu a ten zázračný chvat, abych nebyla špinavá, si neumím představit,,,,

bayt
13. čer 2018

@nonfood Ja mazu radeji pokazde...pouzivam krem od Stadelmann. to je asi nej přírodní kosmetika na miminka...a nevím, co je opruzenina. Ted ve vedrech a navic malek casto v satku...to bych se bala nemazat nicim.

zelenaesmolda
13. čer 2018

@mon79 ja jsem na sebe vlhcene ubrousky pouzivala pravidelne a zadny problem jsem teda nikdy nemela,nema ani mala

soleilll
13. čer 2018

@nonfood Používala jsem pokaždé vlhčené ubrousky, pak jsem osušila pokožku látkovou plenou dosucha a namazala buď Sudokremem nebo Bepanthenem. Rybilka mi smrděla. Později jsem vyzkoušela i krém od Nivey a z DM. Uvedený postup mi vyhovoval - je nejjednodušší. Pod vodou jsem umývala jen totálně zas*** dítě, na které bych jinak vypotřebovala celé balení vlhčáků. 😀

xxx3d
13. čer 2018

@nonfood ahoj,
já po dlouhém zkoušení používám vlhčené ubrousky z DM Babylove dvojbalení vyjde na 72kč https://www.dm.cz/babylove-vhlcene-ubrousky-pro...
a co se týká mazání zadečku, nedám dopustit na Infadolan mast, např. tady jsou recenze https://leky-volne-prodejne.heureka.cz/infadola...
mám velké balení u přebalováku a malé balení do přebalovací tašky

Jinak, když byl malej malinkej, mazali jsme ho tím Infadolanem celého, mast je konzistence vazelíny, tak se trochu musí najít grif jak používat, ale na zadeček stačí fakt troška a krásně se to mázne, rozetře, a to samý s ubrouskama, vlhčenýma. Vím, že nejlepší je tekoucí voda, jenže my ten přebalovák máme docela od koupelny a potom, když byl malej miminko, teď má už 11m, ale když byl malinkej, měli jsme v domě nějakou havárii, takže voda nějakou dobu netekla, pak tekla jen studená... tak prostě zkoušení ubrousků a ty z toho DM jednička s hvězdičkou, používám je doteď a používat budu, dokud bude u malýho plenkovací období.
Takže to je zkušenost za mě.
🙂

linee
13. čer 2018

@nonfood kazde je na neco jineho. Sudocream vysusuje, kdezto rybilka je mastna (neco jako indulona). Takze opravdu zavisi, k cemu to chces pouzit. Jinak mne Rybilka smrdela, ale nebyla spatna. Osobne mam doma sudocream a bepanthen - vyuzijes v domacnosti i na oderky a popaleniny. Vlhcene obrousky minimalne - drazdi pokozku a delaji ji cervenou. Pokud obrousky, tak nakonec jeste utiram cistou vodou a nebo purelan a nebo ja pouzivam separacni pleny - podobne purelanu.
Jinak ted jsem nedavno objevila v DM vlhcene obrousky, ale s olejem -a za mne absolutny TOP! Jsou sussi, nez klasicke vlhcene a krasne pokozku promastuji - https://www.dm.cz/babylove-vlhcene-ubrousky-ole...

xxx3d
13. čer 2018

@nonfood jinak ještě k tomu Perlanu, ten je skvělej, já se k němu dostala až teď, nedávno. Já ho teda peru, i když bych nemusela, mám možnost mít některé věci z lékárny grátis, ale je to stopro viskóza, takže prát se v pohodě může a po vyprání je stále použitelný, není to, že by byl prořídlý nebo tak něco.
Co se týká frekvence mazání zadečku, tak dle potřeba podle mého, když není problém, nemazat přes den, až pak na noc, po koupání, a když problém je tak než zmizí, což je po tom Infadolanu téměř hned.

zelenaesmolda
13. čer 2018

@linee a co je teda lepsi jako prevence?sussi nebo mastnejsi krem?