Kdy dát mimi do chodítka?

ssarka
28. lis 2010

Kdy do chodítka?

luthien.k
30. lis 2010

@dodla, nestrčíme, protože nikdy je také odpověď na danou otázku.

Takže za mě nikdy, my byly se ségrou chodítkové, jako většina z naší generace - ségra má skoliózu jak Brno, já jsem z něj zase slítla tak, že na fotkách nemám vidět tvářičky pod těmi strupy 😖

Každé dítě se naučí chodit i bez chodítka, kdo s tím má problém, patří do péče neurologa nebo ortopeda. Zabavit dítě se dá i nějakým méně nebezpečným způsobem!

bertica.h
30. lis 2010

NIKDY.OKREM TOHO ŽE MANŽEL AKO lekár videl kopu urazov ktoré si sposobili deti v chodítkach niesu ani vhodné.

jaa
30. lis 2010

Ohledně chodítka.Dítě by do něj mělo,až je na to dostatečně vyspělé.Tj,že s pomocí samo pevně stojí na celých ploskách nohou.Pokud to neumí a dává se do chodítka,má pak tzv chůzi po špičkách a tělo předkloněné hooodně dopředu.Z toho je pak i špatný začátek chůze,že nechodí rovně,ale pořád napadá dopředu.
Takže opravdu záleží na tom,jak je dítko vyspělé.Mám děti čtyři a tři z nich chodítko běžně využívaly.Následky žádné.Samozřejmě šly do chodítka,až když s pomocí stály a uměly chodit za ruce.Byl to tzv oraz pro má záda.Když je nebavilo chodit kolem nábytku.U té čtvrté jsem chodítko měla jen jeden týden.nechtěla v něm být.Naučila se sama chodit v 10m.Přišla za mnou do pokoje. 😀

zuzau2
30. lis 2010

Asi to nějaké opodstatnění má, proč se chodítka nedoporučují. Já sama nevidím v chodítku....a nejsem matka uvědomělka...žádný přínos. Spíš si myslím, že je to tak trochu pro maminky, aby měly od dětí na chvilku klid. Všechny názory podléhají nejnovějším trendům...za nás se chodítka běžně používala a přežili jsme to. Je věc každé z nás, jestli chodítko dáme nebo ne, ale jak už jsem psala.....já nevidím důvod, proč bych měla dávat svoje děti do chodítka. Proč by měly stát např. v šesti měsících v chodítku? Určitě jim tím nijak neprospěju...vývojově je tím nikam neposunu... a nejsem odborník abych věděla, že jím tím neublížím, takže ho radši ani nepořídím.

anngie
30. lis 2010

ahoj, my taky neměli chodítko, jsem zásadně proti, dle mě se dítě postaví na nohy až bude zralé, neuspěchala bych to tím že ho nechodící strčím do chodítka....

lucenek
30. lis 2010

nikdy nikdy nikdy 🙂

valentinuska
30. lis 2010

já si taky myslím, že chodítko nikdy - max. to, jak se o něj jenom opírá rukama ...
a nemyslím si, že všichni jsme v něm byli a nikomu se nic nestalo - rozhlédněte se kolem sebe, kolik lidí okolo vás má problémy se zádama do teďka a často jsou to reakce na ty naše chodítka ...

jaru30
30. lis 2010

Já myslím, že Ssarka se neptala "chodítko - ano nebo ne?"
Ona se ptala "KDY do chodítka?" 😉 To znamená, že už ho zřejmě má doma a jen potřebuje vědět, kdy je ten správnej čas 😉

Mimochodem, já v chodítku nikdy nebyla a záda mě bolí už několik let jako prase. A proč? protože jsem kůže líná, x let jsem měla sedavé zaměstnání a nesportuju. Mám podle dr. povolené zádové svaly.
Takže i když je spousta maminek proti chodítkům (já osobně nevím 😝 ), rozhodně nemají zaručeno, že tím svoje prcky do budoucna uchrání od problémů se zádama 😀

latunka
30. lis 2010

tak myslim,ze jediná @jaa odpověděla smysluplně - do chodítka az kdyz děcko chodí za ruce,přesně jak píše,odpočinek pro záda maminky,takze chodítko můze byt i uzitečné 😉 Před tím bych ho tam asi nedávala,ale nikdy neřikej nikdy a nakonec je to rozhodnutí kazdé maminky a jsou horší věci nez chodítko.
Btw. já v chodítku nikdy nebyla a mám skoliozu taky, zcela jasně ze stejného důvodu jao jaru30 - a to se moje máti fakt snazila,abych si záda jako malá neničila 😝

dzarmilka
18. čer 2011

Já slyšela, že to prý je škodlivé na zádíčka.. ale já malou dávám do chodítka pravidělně každý den už od 6 měsíců.. Vlastně jí ještě ani 6 měsíců nebylo, bylo jí 5 a půl 😉 Dnes je jí 7 měsíců a ještě neumí ani sama sedět. Ale když jí dám do chodítka, tak už se přesouvá po obýváku.. sice pozadu, ale přece 😀 A strašně se jí to líbí.. na bříšku mi skoro vůbec nevydrží, takže lézt asi jen tak nebude.. ale chodítko má ráda a pro mě je to taky výhoda, když jí tam dám, může na mě koukat a já si třeba omeju nádobí nebo vyžehlím.. 🙂

anatanka
18. čer 2011

Tak ja mam zada total v haji, snad neni -"oza", kterou bych nemela a taky jsem v choditku nikdy nebyla, ale to mi pripomina vety typu: My taky nemeli u zubare injekce atd... Za me tedy chodinka ale radsi ne a pokud dite jeste samo nechodi, tak vubec...Jako na voziku z toho neskoncej, ale proste kdyz vim, ze neco neni uplne dobry pro dite, tak to nedelam...

sampo
18. čer 2011

Nikdy! 😉

lu777
18. čer 2011

nikdy...
a nějak nechápu na co je chodítko "potřeba"... dokud nejsou svaly dostatečně silné aby udržely páteř tak aby dítě mohlo chodit, tak je to nucení dítěte k něčemu na co není připravené a může ho to poškodit...
a ve chvíli kdy už dítě chodit umí, tak zase chodítko nepotřebuje...
takže za mě můžu říct, že chodítko jsme doma nikdy neměli, obě děti začaly chodit okolo roka a nic takového nepotřebovali... stejně jako tahání za ruce apod... prostě když byli připravení tak začali chodit sami, do té doby obcházeli nábytek a zkoušeli a zkoušeli....

pokud už z nějakého důvodu nemůžete odolat a chodítko koupit "musíte", tak alespoň to co se tlačí před sebou... chápu že to ulehčí práci ale je to stejně jen na pár měsíců a dítěti to může opravdu zničit záda... pokud je na zemi tak má motivaci naučit se lézt a o něco se snažit....

největší pomoc pro dítě v motorickém vývoji je moc mu nepomáhat 😉

kaculetka
18. čer 2011

Nikdy...neteř se v něm málem přizabila 😢

hojda
18. čer 2011

Já bych ho tam šoupla hned v porodnici, hned po prvním přiložení. Mimino se určitě nemůže dočkat, až se dostane do chodítka......

yma12
18. čer 2011

do chodítka vůbec nedávat 😖

simi.w
18. čer 2011

U nás doma taky chodítko nebylo a ani nebude, nevidím v něm nic pozitivního 🙂

Dzarmilka 😀 😀 se nudíš ? První příspěvek a tak krásně provokativní 😀 😀 😀 se musím smát, lépe jsi ta pozitiva, co ti chodítko přináší fakt popsat nemohla.......... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pet.s
18. čer 2011

Chodítko, asi jako všechno..prostě s mírou..u nás chodítko je. Velké děti v něm byly, tenkrát se používalo, chodí normál, záda v pohodě, nohy zdravé, mozky také.-))))(mimochodem synovec, v chodítku nebyl a chodí po špičkách ještě dnes a to mu jsou dva roky)
U Terezky(9.měsíců) nevím, přiznám se, že chodítko máme, ale jen na chatě.Doma ne(zatím). Je v něm maximálně půlhodinky denně(víc stejně bez náruče nevydrží)a to ještě jen o víkendu.
Ale, že bych byla propagátorem "Za celý den v chodítku a nikdy jinak!!!" to tedy nejsem. 😀 😀 😀 Ale ne, z důvodů zdravotních,ale z důvodů, že mi přijde, že pak jsou ty děti líné a nesamostatné. Jen at si hezky přijde na to, jak použít svoje vlastní nožky 😀 😀 😀

l.e.o.n.t.y.n.k.a
19. čer 2011

Klasické chodítko ve kterém je dítě "zavěšené" bych určitě nepořizovala. Matymu jsme pořídili chodítko - odstrkovadlo, tzn. je to pouze opora za kterou chodí. Pořídili jsme ho v době, kdy už samostatně stál pár vteřin na místě. Obcházení nábytku už měl taky zmáklé. Takže když se chytil rukověti chodítka a šel za ním svým tempem, bylo vidět, že ho to fakt baví. Byla to přesně ta berlička co potřeboval. Sice ho používal jen asi měsíc, ale stálo to za to. Začal postupně vynechávat lezení, zjistil, že po dvou je to prostě rychlejší. Je nutné na děti nespěchat, protože období lezení je důležité na posílení svalů a rychlý přechod na chůzi může vést k problémům s držením páteře atd.

adelka89
19. čer 2011

NIKDY, my jsme choditko nemeli zadne a maly se naucil chodit v 11 mesicich 🙂 😉

dana3262
19. čer 2011

My meli choditko. Asi od 9.m. Davali jsme tam maleho malo. Vyblbnul se tam. V hopsadle byt nechtel. Chodit zacal stejne az ve 14.m. Jako aby to mohlo ublizit, tak by tam musel byt hodiny denne podle me. Teda davala jsem mu do toho boty. Co chodi sam, je doma bos.

hancihp
19. čer 2011

Já jsem chodítko nikdy pro dceru nechtěla, kamarádka mi ho doslova vnutila a když už bylo doma, tak jsem ho chtěla vyzkoušet, to měla dcera mezi 10. a 11. měsícem a už obstojně chodila o nábytek a za ruce. Jakmile jsem ji dala do chodítka, a ne na moc dlouho, na pár minut denně, třeba když jsem se šla osprchovat, protože jsem sama, nemám ji komu strčit a v chodítku byla v bezpečí. Pak jsem si začala všímat, že chodí jen po špičkách a nakonec, asi po dvou týdnech už vůbec nechtěla. Chodit začala až po "vysazení" chodítka ve 13. a půl měsíci.
Takže chodítko už NIKDY.

martaska78
19. čer 2011

Podle mě je chodítko úplně zbytečné, i kdyby bylo zdravotně "nezávadné", což si nemyslím, protože podle mě by mělo dítě vyrůstat bez zbytečných "pomáhadel" a nechat vývoj (pokud je zdravé) čistě na něm. Tak proč si dělat pakárnu s tím abych mimi někde honila po bytě. Moje obě děti se naučili sami chodit v 10 měsících a úplně to stačilo 😠 . Pro mě spíš by byla lepší ohrádka, je na určeném bezpečném místě a chodit může okolo 😅

ladybugie
19. čer 2011

chodítko je věc naprosto a úplně zbytečná. Daleko lepší, pokud už chcete dítěti pomoci v začátcích chůze, je takový ten hrací pultík, co tlačí před sebou. Dělá to spousta firem. U dcery se mi osvědčilo koupit kočárek od FP. Je přesně k tomu určený, bohužel se už v Evropě neprodává. Malá nejdřív nechtěla, ale jednou večer ho sama čapla a začala s ním běhat. Nejdřív jen rovně, do měsíce se naučila obracet a teď to vyhodí i přes práh.

babulinkab
19. čer 2011

my chodítko nekupovali, akorát teď k prvním narozeninám jsem dceři koupila kočárek-chodítko od FP, ale dcera již pochoduje kolem nábytku sama, občas udělá i 2 nebo 3 krůčky

miskadis
19. čer 2011

Jsem zásadně proti chodítku. Než začala naše malá sama chodit,tak kromě obcházení nábytku moc ráda před sebou tlačila dětskou židličku anebo box na hračky. Je to mnohem zdravější a levnější 🙂

eloana
19. čer 2011

ahoj choditko jsem pouzivala asi od 7 mesice cca 10 minut denne -abych si alespon dosla na zachod🙂)) malej mel reflux -takze poloha v leze nevyhovovala -vzhledem k tomu ,ze malej se na 7 mesich postavil, tak jsme choditko pouzivala od toho 7 mesice....pro me to bylo na chvili usnadneni zivota🙂 -neb vice mene jsem maleho temer porad nosila....jinak furt rval

jolcap
19. čer 2011

nejsem uvědomělá matka a chodítko klidně,ale určitě kolem 7 měsíce, je to pro něj změna a Tobě to uvolní ruce a taky dítko nikam neuteče, holce se v něm líbilo jen koukat kolem sebe ani se nemusela pohybovat 🙂 jinak jako děti jsme měli všechno chodítka a hopsadla a taky jsem to přežili

anieanne
19. čer 2011

Chodítko jako takové v žádném případě !
Když, tak například Chicco Activity, což je spíš takové "opíradlo", kdy ho dítě tlačí před sebou. Syn ho dostal v osmi a půl měsících, ze začátku ho používal jen jako hračku, kdy na předním panelu mačkal různé páčky a vhazoval míčky, teď s ním lítá jako drak.

ivika18
19. čer 2011

nikdy 😉