Kdy přestat se svazováním?

zuzik3010
14. srp 2020

Ahojky mám 4 měsíční holčičku a od 2 měsíce spíme svazane celou noc.Na léto jsem pořídila kokon z prodisneho materiálu ale malá je zpocena a bez kokonu v noci neusne. A hlavně nám zacina být maly a delší nemohu sehnat.😔😔😔kdy se s tím přestava?
A jak malou odvyknout?
(V kokonu spi nahatá)

jednaholkaa
14. srp 2020

@zuzik3010 My jsme pouzivaly SwaddleMe zavinovacku. Ta ma tusim i vetsi velikosti.. Ja myslim, ze se to da tak do 5 mesicu? Tipuju. Me pak zacala usinat u kojeni..

lv
14. srp 2020

😆 Sorry, já musím 😆 že spíte svázaná, no proti gustu, ale že je vám kokon malý, to mě dostalo.. Někdy je mateřský plurál obzvláště zábavný

malenka3
14. srp 2020

Já jsem natvrdo vzala zavinovačku v 6 měsících, protože už mi to přišlo blbý (ve skupince jsme byli prakticky poslední). Týden to bylo blbý, pak si to sedlo.
Jinak na léto swaddle me, případně bambusová velká plena a svázat ručičky k tělu.

mariegroth
14. srp 2020

Podle soucasnych doporuceni se uz nema svazovat, Jakmile ukazuji naznaky prevalovani. Muzes delat ruzne “mezi zavinovacky”. Jde prave o to, aby byly volne ruce. Ale Pokud maji jeste lekaci reflex, tak prave chce to nejakou tu “mezi zavinovacku”. U nas se hodne pouziva “merlin’s magic sleep suit”

klokanka31
14. srp 2020

@zuzik3010 Já první měsíc používala zabalovačku, ale pak si malá nějak sama řekla že nechce, odkopávala se, a je bez zabalovačky...

zuzik3010
autor
14. srp 2020

@malenka3 svazovala jsem i plenou ale v tom se probudila úplně mokra

odula
14. srp 2020

@lv mno... Já se z nadpisu zas podivila, že se snad na koňovi řeší BDSM v těhotenství bo co 😜🙊

klokanka31
14. srp 2020
cuuza
14. srp 2020

@odula Taky jsem čekala nějakou pikantnější diskuzi a ono zavinovačky pro mimina...

A k tématu, nezavinuju ani sebe ani prcky.... Mně už ta představa zavinutého mimina v hnízdečku na monitoru přijde taková divná...

klokanka31
14. srp 2020

@cuuza No nevím jestli by se sem, na webovky pro miminka, hodily pikantní témata... 😊

slunea
14. srp 2020

@mariegroth proč by se nemělo? Já právě v té době začala svazovat ručičky, aby byl v klidu a nepřetáčel se...

@zuzik3010 nepomohlo by plenu po usnutí rozvázat? Nebo potřenuje spát zavinutá celou dobu?

kaja2016
14. srp 2020

No ja prestala svazovat uz v sestinedeli. Ja si myslim, ze to individualni jako vsechno, nekter miminka za to budou rada, jiny tim budes frustrovat. U nas prestat svazovat podnitila i vedra. Delala bych to tak, jak ji to vyhovuje a aby jo to nejak nebrzdilo.

mariegroth
14. srp 2020

@slunea Prevence proti zaduseni. Kdyz ma dite svazane ruce, tak je mene mobilni. Zdroj: Americka a evropska asociace pediatru

puhelin
14. srp 2020

@cuuza Souhlasim. Nikdy jsem deti nezavinovala. Proc bych je mela omezit na pohybu a pak jim pod telo pustit monitor? Pokud je spocena, tim spis by nemela byt zavinuta.

jjasmina
15. srp 2020

Já jsem zavinovala asi první měsíc, pak už ne

skarol
15. srp 2020

Já přišla na to, že u těch miminek prostě jednu závislost musíš nahradit jinou závislostí...

vendes
15. srp 2020

Tak, přesně proto nepoužívám mateřský plurál. Celý příspěvek zní divně... 😁😁
V horkách jsem přestala 2,5 měsíční dceru zavinovat. Pár nocí se víc budila, teď už ok. Straší jsem ale zavinovala do 7 měsíců plenou, byla hodně dráždivá, po usnutí jsem ji povolila.

jednaholkaa
15. srp 2020

@puhelin Nektere drazdive deti se bez zavinuti nevyspi. Me se mala porad budila tim jak rozhazovala rucicky..az jsem prisla na to, ze se v zavinovacce krasne vyspi. Bylo to vysvobozeni..

puhelin
15. srp 2020

@jednaholkaa Co satek, ten take zafixuje ruce, ale zaroven neni nutny monitor, protoze si miminko na sobe kontroluju sama? Syn to miloval.

jednaholkaa
15. srp 2020

@puhelin Monitor jsem nikdy nepouzivala.. Jako, ze ti vsechny spanky spi na tobe v satku? Ja si potrebovala odfrknout, takze spinkala v posteli..

malenka3
15. srp 2020

@puhelin v noci asi těžko spí v šátku

puhelin
15. srp 2020

@malenka3 V noci spi se mnou, takze jsou klidnejsi.

puhelin
15. srp 2020

@jednaholkaa Jen ty spanky, kdy jsem s nim nebyla v posteli take. Lekal se kdyz jsem u neho nebyla.

malenka3
15. srp 2020

@puhelin tak věz, že každé dítě tak nefunguje. Mám doma už druhé dítě, které spí daleko kvalitněji ve své postýlce, než s maminkou v jedné posteli.

jednaholkaa
15. srp 2020

@puhelin Se mnou spi take v posteli a stejne se lekala. Spala vedle me v zavinovacce..

puhelin
15. srp 2020

@malenka3 Soudila jsem jen ze sve zkusenosti, obe deti jsem v postylce nikdy nemela, tak nemam srovnani.

inkheart
15. srp 2020

@jjasmina taky tak, i když u nás to bylo hlavně dáno tím, že máme obříka a po tom měsíci mu už byla zavinovačka malá 😁

jjasmina
15. srp 2020

@inkheart my ji dostali a mě to spíš přišlo jak sveraci kazajka, tak jsem si říkala, že to asi neee

listopadka1
15. srp 2020

starší jsem zavinovala asi do půl roku, pak už se tolik nebudila. A když bylo teplo, tak jsem jí uspala svázanou a když už chrněla, tak jsem to rozvázala a jen jsem jí překryla třeba plenkou nebo lehkou dečkou

sigyn
15. srp 2020

Zavinovala jsem asi měsíc a půl, pak se dítko začlo vrtět tak, že se dostalo ze všech zavinovaček, tak jsme ji přestali dávat. Cca 3 dny byl trochu neklid při usínání, ale pak už to bylo bez problémů.