Monitor dechu. Má cenu kupovat, když dcera v noci cestuje?

karol1996
4. zář 2019

Ahoj, do teď s námi naše dcera (7m) spala v posteli, ale uz se silene roztahuje, cestuje, tak ji chceme dát do postýlky, ma cenu kupovat monitor dechu, když se furt prevaluje, úplně vali sudy a leze? 🙂
A jak dlouho jste měli monitor dechu vy u svých děti?
Děkuji 🙂

lolam10
4. zář 2019

Do 6m.uz bych ho nekupovala byt vamj

leniczka23
4. zář 2019

taky uz bych nekupovala..

badyr
4. zář 2019

@karol1996 monitor jsme zrušili cca v 16 měsících, nicméně syn je nedonošený.

karol1996
autor
4. zář 2019

@badyr dcera je donosena 🙂 úplně v pořádku, jediné co, tak je zvykla se přisat třeba 5x za noc. :D tak jsem zvědavá, jak postýlka dopadne. :D

zelenaesmolda
4. zář 2019

@karol1996
ne,nema to smysl.monitor se doporucuje u deti se zdravotnim problemem nebo nedonosenych ale u zdraveho ditete nema moc opodstatneni...

leilinka1234
4. zář 2019

@zelenaesmolda dovolím si nesouhlasit. U těch zmíněných dětí je větší pravděpodobnost SIDS... Naše známá měla naprosto zdravou holčičku. Rodila lehce po termínu... A v 4m o ní přišli. Probudili se až ráno a holčička byla modrá. Já měla monitor v kolébce ještě nedávno... Cca do 8m. Ale v půl roce bych ho už asi nekupovala, pokud třeba neplánujete další dítko 🙂

zelenaesmolda
4. zář 2019

@leilinka1234
nemusis souhlasit ale precti si pruzkumy,monitory dechu neprokazaly snizeni umrti kojencu,tedy tech zdravych 🙂
SIDS vznika z neznamych pricin,kdyz se to ma stat tak se to stane a monitor tomu asi nezabrani...

karol1996
autor
4. zář 2019

@leilinka1234 no, hlavně, ja si myslim, že si na postýlku zvykne tak za měsíc. :D nemyslím si, že ji tam dám a ona usne. :D

drep
4. zář 2019

@leilinka1234 i moji kamarádi pediatři doporučují monitor dechu pouze u nedonošenců, jinak je to jen tahák na peníze. Moje dítě bylo donošenec, ale hypotrofický, takže ač monitor nechtěla, tak jsem ho asi dva týdny měla a nakonec stejně nepoužívala.
@zelenaesmolda hele, zase z logiky věci monitorovací pomůcka obecně nemá úplně potenciál snížit počet mrtvých, protože do toho vstupuje fakt hodně proměných, např. Kdo z rodičů bude umět kvalitně resuscitovat novorozence či kojence.

leilinka1234
4. zář 2019

@drep možná, když jsem to "zažila" ve svém okolí, tak na to mám jiný pohled. Ta holčička byla zdravá... Tak proč? Monitor neměli, ale když by jo....Možná by stačilo s děvčátkem jen zatřást... 🤷‍♀️

nevima
4. zář 2019

Pokud se necháš vyděsit, tak si ho kup ale nějaký starý na bazaru za pár stovek a nebo existuje půjčovna na měsíc cca za 200Kc. Ale už bych to neřešila 👌🏻stejně budes vstavat na kojeni přece cca 5x jak píšeš ne? 🖤

zelenaesmolda
4. zář 2019

@nevima
hlavne nejvetsi riziko SIDS je do 3m,u pulrocniho zdraveho ditete to nema moc smysl

zuzita15
4. zář 2019

@zelenaesmolda nejcastejsi vyskyt je mezi 2. a 4. mesicem, rizikove faktory jsou nejen nedonosenost, ale treba nizka porodni vaha nebo muzske pohlavi. U nedonosencu je to pravdepodobne proto, ze mivaji dychaci potize kvuli nedozrani plic.
@karol1996 U 7m donosene holcicky bych se na monitor asi uz vykaslala. Jak pise zelenaesmolda, monitory nesnizily umrtnost, ja ho mam pro klid duse u dcerky 34tt, ale stejne spi vetsinu casu u me v posteli 😉

lery92
4. zář 2019

Monitor dechu mám .Pro sychr .Ale je to opravdu zbytečnost .Protože je Vám jasné , že když děťátko nedej bože přestane dýchat jako lajk + totálně vydesenej rodič těžko něco zmuzete?Nechci bejt zla , ale resuscitace novorozence či kojence je jeden z nejtěžších úkonů ve zdravotnictví ....no a než zavoláte záchranku , většinou je šlus.
Tím jsem Vám chtěla říct dobre ráno 😁😂(omluvte mě , já sem v tomhle fakt hrozná. ..)

Jinak daný SIDS vzniká z několika faktorů. Vnitřní (genetická predispozice , různé vrozené vývojové vady ) , vnější ( přetopený pokoj , častěji se vyskytuje u zimních deticek , u deticek uložených na břiše , když je v postýlce spoustu kravin , u nedonošenců a mám pocit že jsou k tomu náchylnější holčičky ,ale tu poslední informací si už přesně nepamatuji) , takže z neznámých příčin úplně nevzniká

lery92
4. zář 2019

Jo a ještě dodatek , pokud je skutečně Vašemu dítěti 7 měsíců , tak pravděpodobnost SIDS je asi taková , tě do mě uhodí blesk...kritických je 2-5 měsíců

drep
4. zář 2019

@lery92 troufám si říct, že resuscitovat umím. Mám za sebou spoustu resuscitací, ale novoše/kojence nikdy, ty jen poctivě nacvičuju. Přesto, že nejsem zmatkář, umím zachovat chladnou hlavu, resuscitaci učím a podobně, tak si vůbec, ale fakt ani trochu nejsem jistá, že bych dokázala kvalitně resuscitovat vlastní dítě.

astyna88
4. zář 2019

@leilinka1234

Starsi syn donoseny do terminu se mi dusil v jeho 2 m. Probudil me divny zvuk z postylky. Diky tomu,ze jsem vedela,jak mu pomoci, ja nepotrebovali ani volat sanitku. To bych zminila jako podstatne taky. Monitor by mi byl k nicemu. Dalsi den me pediatr pochvalil za skvelou praci.

veverka55
4. zář 2019

Koupila jsem monitor na bazarku a za stejnou nebo podobnou cenu ho hodlám pak prodat. Pro klid duše to je ta nejlepší investice, myśim, ze většina věci na děti nás stoji mnohem více. At už to pomáhá nebo ne, budu mít alespoň pocit, ze jsem udelala maximum, co jsem mohla...

lery92
4. zář 2019

@drep tak vidíš .I já mám za sebou spoustu resuscitaci , začátky jsem sloužila na urgentnim příjmu .Dítě jsem zaplať pánubohu nikdy neresuscitovala .Účastnila jsem se mnohých kurzu , kde to můžeš nacvičit na panně , ale jsem si jistá , že v praxi to tak úplně ok nebude .V praxi jsem viděla jakej zahul je to pro pediatra ... Já se tu klidně teda ,,shodim " a říkám narovinu , u svýho děcka chladnou hlavu nebudu mít a proto bych se do ty situace nerada dostala

snazilkakamilka24
4. zář 2019

Nad nekterymi komentari mi zustava rozum stat. My monitor mame a jsem rada, ze ho mame. Znam pripad, kdy ten monitor mozna opravdu zivot zachránil. Miminka se nekdy jen "zapomenou"'nadechnout, stačí s nima pak jen zatrast a nebo je vyrusi ten alarm monitoru.. takze ja si myslim, ze ANO, nekdy ten zivot zachrání.
Nicméně u takhle vetsiho miminka, uz bych se asi nebala a neporizovala.

snazilkakamilka24
4. zář 2019

A jsem rada, i z toho duvodu, ze nase mala je hodne blici a ne jednou se mi stalo, ze se mi na tom dusila.

snazilkakamilka24
4. zář 2019

Moje kamarádka monitor nechtela, a v porodnici kdyz se malej narodil tak ji jednou zahoukal a jak pro nej honem pak bezeli... za me to rozhodne zbytečnost neni.

ivca_ch
4. zář 2019

Monitor jsem u syna měla do 11 měsíců, v postýlce, která byla u babičky, byl dokonce ještě déle. Je to jedna z nejlepších investic. Přiznávám, že o syna jsem se opravdu bála, byl donošený, ale s malou porodní váhou, takže jsem ho pořád hlídala a v noci bych se bez monitoru v klidu nevyspala.

elis_elis
4. zář 2019

My meli monitor dechu pujceny z nemocnice cca rok. Mala ma vzrozenou vadu srdce, tak nam byl i doporucen v nemocnici a porad jsem ho kontrolovala, jestli je zapnuty.

gruyerre
4. zář 2019

Pro mě monitor dechu zbytecnost není, nejsem si jistá že bych zvladla resuscitaci, tak trochu doufám, že jo, ale v porodnici nám říkali, že často stačí zatřást mimčem a dítě se nahodí, nebo se lekne alarmu chůvičky a začne dýchat. Sice moje deti naštěstí zástavu neměly, ale když jsem se rozhodovala, jestli monitor koupit, ptala jsem se sama sebe, jesti mě bude v budoucnu nějak mrzet, že jsem "vyhodila" 2000 za monitor? Ne, ani si na ně nevzpomenu, ale kdybych kvůli sids přišla o dítě, myslela bych na to celý život. A zapnutý monitor mě uklidňoval, byla jsem za něj ráda.

@karol1996 v 7 měsících už bych ho asi neporizovala

makronka222
4. zář 2019

Ten mela mit na zacatku, ne ted... v 7m uz je to fuk

merope
4. zář 2019

Pokud ti nevadilo, že ho nemáš dosud, tak teď už je to asi na nic. Teda zbytečné to z mého pohledu není, ale jak už tu zaznělo v diskusi - proč jako 7 nejkritičtějších měsíců bez něj a najednou pořizovat? Já sama mám monitor půjčený na půl roku od propuštění z porodnice a přemýšlím, zda tu zápůjčku prodlužovat nebo koupit někde nějaký z druhé ruky (který už nemusí být tak spolehlivý, ale že už by stačil).

To, že dítě cestuje, se řeší tím, že jsou dvě desky a obě se dají do postýlky a chytá to buď jedna nebo druhá.

karol1996
autor
4. zář 2019

@merope protože do teď spala s námi v posteli 🙂 pro to ho nemám 🙂

martt
4. zář 2019

@karol1996 My jsme měli půjčený monitor dechu z nemocnice na oba dva syny. U prvního jsme ho vraceli na pul roce a u mladšího na 8 měsících. Finančně to vyšlo lépe než když bychom ho kupovali.

merope
4. zář 2019

@karol1996 Jasně, ale když spala v posteli, tak jste taky nehlídali, zda dýchá.