Společné spaní. Jak jste to měli vy?

martinatd
15. zář 2021

Ahojte , opět prosím o vaše zkušenosti. Maly 6 M spí půl noci v postýlce a půl noci se mnou. Někdy to vyjde o skoro na celou noc, protože když se vzbudí v 11 nemám sílu čekat hodinu než zabere abychom ho mohli přesunout. Jedná se mi ale o manžela 🙈😁už nějaký měsíc spí mimo aby se vyspal on i my ..sice si nestezuje ale vím ze už by se rád natahnul. Gauc nám spaním zničil a ta nafukovací postel taky není nějaký zazrak😏😅Sice není tlustoch ale 100 kilo má, a já se bojím že by pak mohl zalehnout malého. Jak jste to měly vy , ty které spí/Špály spplecne s mimcem. ? Spal vás partner hned s vámi nebo až po čase? Jak jste si zvykli? Samozřejmě nějak doufám, že se to zase změní a maly dokáže spát zase sam jako na začátku, ale kdyby náhodou, nemůžu nechat manžela spát vecne na nafukovacce ,ani to nechci takhle 🤦‍♀️😁Děkuji

95newmommy2020
15. zář 2021

Od 7 měsíce spí mezi nama. Manžel má 120 kilo, a v pohodě.
Společně spaní nám všem vyhovuje. Je to hrozne sladký, premyslime o posteli, která by byla ode zdi ke zdi. 😁

herminka
15. zář 2021

Manžel má taky okolo 100 kg a vždy spal s námi. Jedině pokud byla extrémně špatná noc, šel spát jinam, aby byl vyspaný do práce, ale to by se dalo spočítat na prstech.
Říká se, že pokud není člověk pod vlivem alkoholu nebo drog, dítě nezalehne.

pampeliska1313
15. zář 2021

Máme sice postýlku vedle postele, ale když syn občas spustí - často je spouštěč bolest bříška, následně vyplivne dudlík a už to jede, tak ho beru k nám, aby se trochu uklidnil. Třeba do dvou do tří je u sebe a pak putuje mezi nás a strach o zalehnutí ze strany manžela nebo sebe, nemám. Syn má vždycky dost místa uprostřed, my jsme na kraji, nebo se u mě mazlí a dobrý. Ale třeba kdybych byla nemocná, nebo opilá nebo nevim co, tak bych si ho nevzala v žádným případě. Známá měla takhle v posteli dcerku přítele, bylo jí asi pět a pak popisovala, že jí nějak přilehla, holka brečela a ona to nevnimala, protože v sobě měla prášky na spaní, musel zasáhnout až přítel. Prostě hloupost.. Ale pokud člověk není pod vlivem čehokoli, myslím, že je skoro nemožný, aby se něco stalo.

baboo
15. zář 2021

dcera spala v postýlce přiražené k naší posteli, ale postupně se nastěhovala mezi nás do postele .... spíme společně už 5 let 🙈 zpočátku se manžel bál, aby jí nějak nedrcnul, nebo tak, má také 100kg, tak malá spala na kraji u zdi, pak chtěla být mezi, takže jsme vyrobili trojpostel 😂 a vejde se nám tam i případný nápadník, jestli se hvězda do toho pokojíčku neodstěhuje 😂😂😂

jako_mala_holka
15. zář 2021

My spíme všichni tři spolu už delší dobu a dá se to přežít 😄

drep
15. zář 2021

@malenka3 já za sebe musím říct, že máme sex oba rádi, oba jsme kreativní a oba jsem “labužnící” a upřímně řečeno, na jakékoliv jiné hrátky, než rychlovku ve stoje (a my se fakt milujeme desítky minut) je ložnice prostě nejlepší. Jsme v kondici, ale hodinový sex ve stoje v koupelně si moc představit neumím. Natož s hračkama, natož experimenty. Já jsem taky zastáncem toho, že muž a žena spí spolu ( z nás jsem já ta, která by klidně spala sama, muž se potřebuje tulit), dcera spí s náma, protože holt chce, ale oba se opravdu moc těšíme, až se někdy přesune do pokojíčku.

malenka3
15. zář 2021

@drep rozumím, co píšeš, ale tohle právě není na ložnici se spícím miminem 😂

katule1990
15. zář 2021

@drep Tak my jsme nejčastěji v obýváku, jen vezmeme s sebou kabelu s hračkama a klidně hodina je naše 😁. Ale máme velký gauč v dobré výšce, to dost pomůže. Já se tak cítím líp, než být v ložnici a každou chvíli pozorovat syna, jestli spí. Jen kočky chtějí být pořád s námi, tak pak visí na dveřích do obýváku 🙄😅.

veroniqess
16. zář 2021

@malenka3 Nemoc nekomentuji, to je výjimečný případ. Být odpočatý se pro nás nevylučuje s tím spát v ložnici s rodinou. Ano, musí si chlap zvyknout. Mýho probudilo úplně všechno před dítětem. Fakt vsechno. Na dote si ale postupně zvykl a spal jako zabitý. Ano, kdyz se odstěhuje z ložnice, nezvykne si nikdy a bude mimo x let, pokud má rodina více dětí.
Možná vás to nepoznamenalo, mě osobně by ale minimálně bylo dost smutno. To má ale každý jinak no, někdo toho partnera vedle sebe nepotřebuje. My se potřebujeme.

curious_raven
16. zář 2021

@martinatd Spíme společně od narození, teď má půl roku. Máme velkou matraci na zemi ode zdi ke zdi. Manžel obvykle spí s námi, ale poslední dobou častěji spává na gauči, protože nás prý nechce ráno a večer budit a nechce si to nechat vymluvit. Ne že by nebylo pohodlné moct se pořádně natáhnout a neřešit, kam mimino odcestovalo a jak se tam vejdeme, ale doufám, že společných nocí bude zase přibývat 🙂
Manžel se taky dost bál (a pořád bojí) ani ne tak zalehnutí, jako spíš bouchnutí a podobně, jen tak něco ho ze spaní nevzbudí... ale mimi spí na mojí straně, takže funguju jako bariéra 🙂

martinatd
autor
17. zář 2021

@veroniqess a to jste se vyspala ? My s malým.cestujeme po.cele posteli, záda mě neskutečně bolí a představa že tam je s námi ještě manžel a pes .. to už bych si raději lehla na zem 🙈😅 vstávám.kazde ráno celá.bolava...hrůza...

luhana
17. zář 2021

@martinatd
Taky tak 🥴

tahejhula
17. zář 2021

@madaki31 máme čtyři a v ložnici se sex skoro nekoná. Takže ačkoli, no...

madaki31
17. zář 2021

@tahejhula asi záleží na věku 😊
Neříkám že rychlovka nebo spontánní akce neproběhne 😊 ale když v pokojích jsou starší co už ví, oč jde.. Těžko se odvážeme... Mnohem více si to užijeme v klidu v noci...
Ale to je přece jedno, já se bavila hlavně o intimitě.
Mě by prostě chlap v posteli chyběl a já jemu taky.
Proto jsme vždy usínali spolu a i po porodu zase budeme 😊😊

tahejhula
17. zář 2021

@madaki31 však já se také vyjadřuji k věte, že se třemi dětmi se to odehrává nejčastěji v ložnici. No dvacet nám už opravdu není, no.

martinatd
autor
17. zář 2021

@baboo a jak jste to řešili když vám mimco začalo lézt, aby nespadlo z postele? Máme vysokou postel a bojím se toho, děkuji

baboo
17. zář 2021

@martinatd postel je v rohu místnosti, máme vyrobenou paletovou šířky 270cm, u nohou jsme měli zábranu, z obou stran 1 rodič a spadla jednou.

veroniqess
17. zář 2021

@martinatd Já o malým vůbec nevím, když se nic neděje, občas ho třeba přikryju, dám mu pusu a spím dál, ani to nevnímám 😊 Co je s námi v posteli (polovinu noci), spím konečně výborně 😃

martulka88
17. zář 2021

Pokud by nešlo, aby postýlka byla u postele a byly by špatné noci, tak půjdu z ložnice s prckem. A ač jsem si dělala legraci, že on bude v obýváku, tak to bych fakt nedopustila. Chlap musí být vyspalý do práce, neriskla bych si, že by se mu tam něco stalo - a většinou chlapi dojíždí do práce a to bych se bála, aby nevyspalý seděl za volantem - můj taťka měl jako mladý mikrospánek pár metrů od baráku. Pro mě je důležité ho mít vedle sebe. I on má problém spát, když tam nejsem. Takže kdyby nebylo jiné možnosti, jdu z ložnice já.

kometkak
17. zář 2021

My jsme měli postýlku přiraženou bez bočnice k manželské posteli. Obvykle jsme spali všichni tři. Vyjímečně šel muž do vedlejšího pokoje.. buď z důvodu, aby se vyspal do práce (dyly dny, kdy se dítě budilo co 10 minut a brečeno), nebo protože chrápal a dítě budil (takže se buduli vzájemně). Ale bylo to jak kdy. Usínal s náma. Vyjímečně se přesunul vedle. Uprostřed bych malé dítě spát nenechala.. nevyspal by se nikdo z nás tří. Ale každý to může mít jinak, někoho nevzbudí ani hluk, někoho každé pohnutí. A když teď děti příjdou už jako větší v noci, že se jim něco špatného zdá, jeden dospělý se stěhuje jinam, protože se ve třech nevypím. Poslel máme 180, ale já potřebuji prostor.

martinatd
autor
17. zář 2021

@kometkak taky jsem měla.postel bez bocnice ale malý tam nejde přesunout potřebuju prostor mezi postelemi na nohy abych ho dokázala zvednout 😅nebo nevím jak jinak ho ještě nerušeně přesunout zpět 😅každopádně se k tomu budu muset vrátit, ted se maly učí usnout bez pomoci u mě v posteli a pak se vrhneme na tu postýlku u postele 😊

madaki31
17. zář 2021

@tahejhula na věku dětí jsem myslela 😂😂😂

madbetka
17. zář 2021

Všechny tři děti s námi spaly v posteli, takže už čtyři roky nemáme postel úplně pro sebe. Naštěstí všechny tři byly ochotné trávit v postýlce (přiražené bez bočnice k mojí posteli) alespoň část noci (třeba do prvního kojení, postupně víc a víc celkové doby spánku). Ale manžel byl vždycky v ložnici a námi a nechtěli bychom to jinak 🙂
Jenže my máme štěstí, že jeho jen tak něco nevzbudí 😀 A děti v noci neměly moc důvod vřískat - proto taky koneckonců spaly s námi. Aby když se začaly probouzet, hned dostaly prso a my mohli všichni spokojeně spát dál. Když rostly zoubky, byly nemocné apod., tak byly i náročné noci, ale to mě pak u nich manžel občas i střídal a na chvilku si je bral třeba do nosítka 🙂

Obě starší holky se samy od sebe přesunuly na spaní do vlastního pokoje v necelých dvou letech. Nejmenší pidižvík má rok a půl a tváří se, že něco takového nemá nikdy v plánu, tak uvidíme 😀 Ta je totiž z těch tří od narození nejnáročnější na místo, my s manželem máme každý svůj kousek na svém kraji a milá lady si spí rozplácnutá mezi námi a střídavě nás okopává 🙈😀

berunka81
17. zář 2021

Starší syn 9 let spí s námi do teď 😅, přeleze si v noci k nám. Mladší o tom nechce ani slyšet a spí ve své postýlce.

lenula02
17. zář 2021

Naší jsme dali v 7 měsících vedle do svého pokoje na chůvičku a žádný problém. Teď má 2 a čtvrt roku a stále spí sama u sebe...

sarulkakantorova
18. zář 2021

Dobrý den. Mám 17let a 8 let staré kluky a oba spali se mnou v posteli dokud chtěli a obě postýlky nám akorát překážely 🙂 Vždyť u malých zvířátek je to to samé. Jejich maminky je také neodkládají a spí s nimi.A jsou oba v pořádku.

lenatko91
18. zář 2021

Malá spala asi 3/4 roku v postýlce bez bočnice vedle postele. Pak jsem zjistila, že stejně u kojení obě spíme, postýlku jsem zrušila a na moji stranu postele dala zábranu z Lidlu. Manžel spí normálně s náma, zvykl si. Navíc pravidelně usíná u TV a do ložnice se stěhuje většinou po půlnoci 😃 nedávno se ptal, kdy už malá půjde do svého pokoje, ale to kvůli kojení ještě neplánuju. Ještě bude chlapec chvíli dělat živou zábranu 😃

mateska11
18. zář 2021

Pritel ma 100kg a syn spi od zacatku mezi nami 🙂 (ted mu je 7 mesicu)