Co vás štve na ostatních matkách?

95newmommy2020
18. zář 2020

Ahoj ženy, dnešek mě přinutil k zamyšlení. Plne si uvědomuji, ze se každá strašně hlavně o sebe a jiné aktivně neresime. Ale spis tak nějak, čeho jste třeba byly svědkem, co dělají jiné a trochu vás to zasáhlo/zaujalo.
Můj příběh. Ve středu jsem si tak šla kolem ZŠ. Maminka měla kočárek a dvě starší holcicky. A ona strašně vyjela z ničeho nic, začala křičet že je hnusna holka, že “teď sem si kvůli tobě rozbila roušku ty smrade malej” ta holcicka plakala (byla tak 4 leta) pak ji řekla ať vypadne do predu ze ji nechce vidět, že furt ječí. Pak ze si ji odnesou čerti.
Mě se chtělo normálně brecet. Ještě teď to mám v hlavě.
Co se tyče MCH dalších poznatků ve světě mateřství venku: tak třeba dnešek. Šly jsme s kamoskou a s jejím 16 měsíčním na hřiště. Taky tam byla skupina matek jejíž děti měly BF obuv. Kamosky chlapeček má nějaký normos boty. Já měla Ernesta na trávě no. :D Tak ty pohledy byly docela funny. Bylo v nich fakt něco odsuzujicicho. Taky jsem ho krmila na veřejnosti krabickovym mlickem s kaši.
Jinak mě osobně třeba štvou citové věci jako byl můj první příběh. Pak namysleny pohledy. :D Pak to, ze vždy nejradši bych se druzila třeba na tom hřišti, ale bohužel nevím jestli o to někdo stojí.
A co mě pobavilo, byla jaká si sonda a zjišťování dvou mami, co mají ostatní lidi za sedacky. To jsem Si tak čekala před billou a slyšela jsem ne. A abych to nenatahovala, tak většinu zhodnotily jako absolutní tragédii.
Zaver :D Rada bych si udělala průzkum do vašich duší, jestli když vidíte nějakou maminu jak něco děla se svým dítětem nebo čím ho krmí, jak s nim mluví, jak působí nevím, cokoliv. Tak jestli je něco co vás štve nebo třeba aspoň zasáhne, nebo nad čím si řeknete “bože to je kráva” 🤣

pincola
19. zář 2020

Tak já mám, ale byli v tom teda spíš otcové. 1. miminko v kočárku papalo rohlík, otec fe´ták seděl na lavičce. Miminku ten rohlík spadl na zem a v tom otec se rozmáchl a ubalil miminku facku. Nejhorších bylo 20 vteřin, co miminko uplně zamrzlo, než začalo plakat. A za tu krávu matku jsem tu byla já, že jsem nezavolala policii a dodnes toho lituju.
Nebo chlap s ženskou, mluvili o tom, jak si šlehnou a ona byla těhotná.

A co mě spíš irituje? Matky, co jsou dokonalé. Řeknete, že se vám nedaří to a to a dozvíte se, jak jí se to dokonale daří. A k tomu na mateřské stíhá pracovat, studovat, po nocích šít dětem oblečky a karnevalové masky. Až vám z toho , co vyplývá dojde, že nejde jinak, než že je zároveň neustále s dětmi na hřištích a kroužkách, zároveň sedí v práci a vydělává, zároveň sedí ve škole a pilně studuje a v ten samý čas uklízí, v stejný čas hubne a běhá po lese, věnuje se manželovi a vykecává se s ženskýma před samoobsluhou, jak je úžasná.

anis87
19. zář 2020

@drep Presne! Se musim smat, my vzdycky venku pri scenach cizich deti se s muzem na sebe podivame pohledem rikajicim “Tohle dokonale zname” a v duchu se nam ulevi, ze to nase dite ma zrovna slabou chvilku a sporadane a bez kecu jde po nasem boku 🤣 Od te doby, co mam malou, opravdu jine maminy nesoudim. A cim je starsi, tim vic s ostatmimi latericimi matkami soucitim 😃 Ale je fakt, ze pred mym vlastnim ditetem, kdyz mely potomky moje segry, tak jsem byla samozrejme studnice teoretickych vedodomosti o vychove a rozhlasovala jsem, jak to segry delaji uplne blbe 😃

krtcice
19. zář 2020

Všeobecně mi vadí když se lidi (ne jen matky) vzájemně nerespektují. Ohledně dětí, třeba dám synovi v kočárku Brumíka a baba co projde kolem nás čumí jak kdybych mu dala zapálený cigáro 😀 nebo i to kojení, já jsem zastánce kojení, kojím vždy dlouho a připadá mi kolikrát že se musím obhajovat. Ale proč? Není to věc moje a mého dítěte? Stejně jako vím o holce co v porodnici kojila aby se neřeklo, doma ihned dala flašku, ve 2 měsících přesnídávku ale doktorce v poradně tvrdila jak furt plně kojí. No a, její věc.

Jinak příhoda v pondělí na hřišti. Můj syn má mezi hračkami na písek náklaďák. Kluk větší než syn, cca 3-4 roky mu ten náklaďák bez dovolení vzal (nikdy nemám problém aby si děti půjčili naše hračky, pokud se zeptají nebo když neumí mluvit, zeptá se rodič) a s tím nákladákem 2x tříslnul o zem. Samozřejmě se urval na jedný straně takový cvoček co držel korbu. To se to ve mně začalo vařit, kouknu na mámu kluka. Ta vše viděla a nic. Bez reakce. Jsem byla trochu v šoku... Kdyby moje dítě rozbilo cizí hračku, tak bych se minimálně onluvila a nabídla že to zaplatím. Ona ne, ani kluka nenapomenula, nic...

pincola
19. zář 2020

@krtcice Tohle je strašné, my kvůli tomu přestali nosit hračky ven. Jiným dětem ty bábovky mámy nenosily a ony se pak vrhly na ty naše a za chvíli to bylo poházené všude po parku a moje dítě si zas nemělo s čím hrát. A matky nedohlédly na nic. A jednou i moje kamarádka se svým dítětem u nás doma. Nechala dítě, aby si u nás se vším hrálo, jak chce. I se spotřebičema. Rozbilo u nás spoustu hraček, zablokovalo troubu. Pak jsme se pohádaly, ale za oběť je dodnes ona. Vždyť to je DÍŤE.

aneta15
19. zář 2020

@95newmommy2020 mě neskutečně vytáčí když někdo mluví v množném čísle...jako my jsme dneska kakali, my jsme papali ....to si vždycky říkám holka bez už do práce ty máš dost 😁

michaela666
19. zář 2020

Čekám první miminko, ale už teď polovina matek z mého okolí ví, že budu hrozná a neschopná matka. 😀 Sotva mě vidí s bříškem, už mi cpou svoje moudra. Nemám problém si je vyslechnout a nechat si poradit od zkušenější. Ale v momentě, kdy je to vlastně výplach mozku odcházím.
Koupila jsem si jeden DUDLÍK. Neplánuju ho používat pokud nebudou situace, kdy po něm sáhnu jako po poslední možnosti jak prcka uklidnit. To bylo komentářů, že je to největší zlo na světě a mám si o tom něco přečíst. 😀 Všechny plenky jsou zlo. Správná matka používá pouze látkové a to jenom z kraje, protože se naučí odpozorovat, kdy její miminko vykonává potřebu a klidně ve 2 měsících začne praktikovat bezplenkovou metodu, protože to je jediná přirozená cesta. Oblečení z bazárku? Tak sis neměla pořizovat dítě, když mu nemůžeš chudáčkovi koupit všechno nové. To se dělalo za komunistů, že všechny děti ve vesnici dědili po sobě oblečení. 😀 Kojit MUSÍŠ ideálně do 3 let, je jedno že nebudeš mít dost mlíka, časem se rozkojíš. Přece nebudeš dávat svému dítěti ty umělé s*ačky.
Od 15 let jsem si přivydělávala hlídáním 3 měsíční holčičky cca do jejích 3 let. Nechápu jak se mnou mohla ta holka přežít. Když mám takový přístup k dětem. 😀

martaskaaa
19. zář 2020

Mě třeba strašně vadí na hřišti ty matky, např. když přijde tmůj syn (teď mu budou 2) k většímu dítěti si půjčit hračku, se kterou si zrovna nehraje (jeste nemá rozum, že to je někoho jiného a že má se zeptat) a to děcko se začne vztekat moje moje a začne ho odstrkovat, ze ti rodiče jsou ticho a neřeknou třeba, tak to chlapečkovi půjč když si s tím nehrajes nebo nějak nevysvětlí, že je ještě malej a nechápe to, že není jeho. To musím vždycky jít a říct, pojď Kubíčku, vrátíme zpátky hračku, ta není naše, jdeme si hrát s našema co jsme si donesli. Je mi ho vždycky líto. Jasně, není povinnost půjčovat hračku, ale na naše hřiště vesměs chodí pořád stejně děti a už se tak nějak znají a já osobně vždycky jiným dětem naše hráčky půjčím, proč by ne? Nebo třeba hodil balónek jedne matce, přikutálel se k ní a ona nic, jen na nej koukala - čekal kluk i já, že ho prostě vezme a hodí mu ho zpátky. Udělali byste to taky, ne? Ona na něj koukala jako Co mě otravuješ smrade? Běž si hrát jinam. Dělá to úplně pokaždý a úplně je na ní vidět od pohledu, jak ji jiné děti vadí, když se přiblíží k jejím "andilkum" který jsou rozcapeny. Teď v týdnu maminka houpala své dítě a ta její hvězda tam vběhla a houpačkou dostala přímo do čela, maminka se hned omluvila, že už to nestihla zastavit a tu krávu zajímalo jen, že její dcerunka bude mít bouli, furt to komentovala No to je pěkný teda, no tak to je úžasný, to bude boule jak vrata, no to tam bude dlouho. Už jsem chtěla normálně něco říct... 🙈
I z jiných rodičů je videt, že jim je nesympatická. A to je přesně důvod, proč už můj chlap nechce na hřiště chodit, tohle se totiž stalo už i jemu a byl strašně nasranej, co tam je za slepice 😁😁😁

camelinka
19. zář 2020

@95newmommy2020 Kdyz pominu tyrani deti, nebo nejaky hnusny chovani k detem, tak si hledim svyho...at si nekdo koji do patnacti, chodej bosky, krmej hambacema, nebo jarnim vankem, kdyz mi to nikdo necpe pod nos... Co me vytaci, je, kdyz maminy kendaj, nebo cumi do mobilu a parchos dela bordel, nebo ublizuje ostatnim, to si hubu nemam peoblem otevrit 🤷😎

odula
19. zář 2020

@95newmommy2020 me nevadí celkem nic, krom jediný věci - vlastně to je dost podobný jako ten tvůj první případ. Vadí mi , když matky na svoje děti furt pi*ujou. Příklad. Byli jsme na koupaku. Tam matka asi s dvouletou holčičku a pětiletým chlapečkem. Na holčičku tutu nunu , Natálka sem Natálka tam. A chlapeček jedl párek v rohlíku a měl nějakou limonádu. A matka furt, ale furt " drž ten pátek pořádně, no to je hrozný co ty s tím děláš, neblincej tu limonádu, copak neumíš pít?koukej si to pořádně vzít nebo ti jednu vrazim, no ty jsi materiál teda.... " Ten chlapeček nedělal NIC hroznyho, trochu mu ukápl kečup. Koukal na tu svoji mámu takovým tím litostivym pohledem, že by udělal všechno aby byla spokojená. Ale bez šance. Bylo mi ho fakt líto. Tohle mi opravdu vadí. Ale co udělám 🤷

cikitkapb
19. zář 2020

@95newmommy2020 A k čemu ti ty informace budou? Až se přestaneš zajímat o druhé, přestanou oni řešit tebe. 🤷🏻‍♀️ Ono totiž vůbec není podstatný co si kdo myslí o tvým způsobu výchovy, stylu oblíkání, botách na nohách tvých dětí, na výživě... Důležitý je, že to všechno dohromady vyhovuje tobě, a celkově vám všem doma. Až si tohle srovnáš v sobě, tak se ti sakra uleví.

skarol
19. zář 2020

Ja házím pohoršené pohledy na maminky které kouří u kočárku, nebo na dětském hřišti... A pak mě občas vadí špatná manipulace, například prosazování dětí, nebo vodění za ručičky, když ještě dítě samo nechodí.

ev.ka
19. zář 2020

Mám pro tu maminku s kočárkem pochopení...taky mám tři děti. A člověk prostě občas bouchne, protože někdy je to fakt zahul. A může mít nastudovanou aldorf, respektovat a Hermana...úplně to vidím. Starší děti zabíhají školní režim, kroužky, co vše pořídit, vyplnit, sladit logistiku, do noci šít roušky, nevyspalost z dítěte v posteli...a nervy ujedou i kvůli blbine. Důležité je se pak umět omluvit...i děti pak vidí, že člověk, ani máma, není bez chyby ..ale to už svědci třeba nevidí a musí to tu probírat, asi na to mají čas.

kelerub
19. zář 2020

Zatím čekám první, pak svůj názor přehodnotím milionkrát minimálně, je mi to jasné, ale v tuto chvíli nezvládám...
Mateřský plurál - už jsme hlavičkou dolů, jsme holka, máme bolení,...
Šišlání - toto opravdu není roztomilé.
Zdrobněliny - takové ty přehnané nejhorší v kombinaci se šišláním 😀

nattt
19. zář 2020

@krtcice a rekla jsi te matce neco na ten nakladak? jakoze vam ho jeji dite rozbilo? resi se nejak tyto veci aktivne na hristi mezi matkami (rozbiti cizich hracek) nebo si spis kazda rekne o te druhe, ze je pipka a jde pryc? Asi zalezi na situaci, ze.. jsem teprve v ocekavani, ale na diskuzi jsem se mrkla 😀 minuly tyden jsem zavitala na chvili na hriste s kamoskou a jejim ditetem, tak jsem ze vseho byla takova paf, co me za chvili ceka 😀

miba10
19. zář 2020

@jjasmina hele 4letak v kočárku je ještě pohoda. Já byla před 2lety v Anglii u ségry. Ségra šla do práce,my vzali dceru do kočárku (tehdy ji bylo cca 8mesicu)a šli se projít kolem řeky a do města. Tam se mi naskytnul neskutečný pohled na maminku,která měla v nositku, přísahám bohu,6lete dítě 😱 to bylo poprvé co jsem se opravdu placla na čelo.
Ze svého pohledu,dceři budou v listopadu 3. Mám ještě 16mesicniho syna. Prostě jak ho vidí se vézt,tak se chce taky. Je jedno,jestli jen na 2minuty,ale prostě chce. Já osobně nemám problém ji kousek svézt. Máme dvojkocar a a když jdeme na hřiště tak sebou táhne Hradec věci,takže velký kočár je pro mě ,přiznám se, pohodlnější 😁

miba10
19. zář 2020

Já jak já ostatní maminky neřeším. Je mi to celkem fuk jak si kdo vychovává dvoje děti. Jediné co mě vnitřně zere a setkávám se s tím poslední dobou dost často,že maminka nebo tatínek vezmou dítě na hřiště. Ditku kolem 2 let a oni ho tam nechají a jdou si pindat x metrů pryč a dítě nechají bez dozoru. To dítko si nevyleze do houpačky,nevyleze na koníka a jen tam smutně kouka a prosí cizí lidi,že chce taky houpat. No mě je těch děti tak líto.....😔

eeevee
19. zář 2020

Kromě jasného týrání a podobných případů mi tedy celkem vadí matky, které svým dětem nedávají naprosto žádnou volnost a autonomii. Samozřejmě mluvím o běžných situacích, např na hřišti a o zdravých dětech. Držení tříletých dětí, které jdou po schodech, hlášky typu “nechoď tam, spadneš” u průlezek, děti sestřenice mého manžela nemůžou venku běhat, protože by mohli zakopnout a spadnout 🤷‍♀️ Jak je na tom s obratností její 5,5 let starý syn asi nemusím říkat 🤦‍♀️ To samé řešení konfliktů místo dětí, můj tříletý syn minule Zbořil stěnu z pěnových cihel asi šestiletému klukovi, který místo, aby řekl něco mému synovi, tak začal mávat rukama a volat “mamíííí”...tak mamí přišla a vyjela na mého syna a ještě stylem “co to máš za chování, čeho tím chceš docílit?” 😂🤦‍♀️ (To se stalo než jsem k nim došla já mladším synem, byla jsem od nich asi dva metry)

eeevee
19. zář 2020

A ještě mateřský plurál a šišlání 😂 plus taková ta mateřská mantra “mám hyperaktivní dítě a prostě vůbec nic nestíhám” a přitom “hyperaktivní” dítě už půl hodiny bez hnutí sedí a kouká na projíždějící auta, po půl hodině se pomalým krokem vydá k pískovišti, kde si další půl hodiny rýpe klackem 😂

jaja01k
19. zář 2020

Asi jediné, co mi vadí, když jsou děti vlezlé, obtěžují okolí, a rodiče se jen spokojeně usmívají, jak jsou jejich ratolesti roztomilé.

janedv
19. zář 2020

@95newmommy2020 mne vadi matky malych mimin, ktere maji nazor na vychovu tech velkych... "Ctyrlety v kocarku?! no hanba..." apod. Nevis, neznas, nesud. Vadi mi matky, co se druzi na hristi, vadi mi matky, co se povazuji za nad veci a pritom nejsou.

eliska_f
19. zář 2020

@anicka123kk upřímně mě tohle taky vadí. Chápu, že se může stát, ze se dítě musí venku nakojit, ale jde to přece i v "ústraní". Já chápu kojení jako intimní věc mezi matkou a dítětem, dítě u toho potřebuje klid a ne aby matka dělala dalších X věci u kojení... Jeden příklad za všechny - byly jsme na oslavě v restauraci a jedna paní tam přímo u stolu začala kojit dítě (cca rok a půl) a přitom se snažila bavit s ostatníma dal, v tu chvíli jsem odešla a nebyla jsem jediná...
Já sama, i když jsem potřebovala nakrmit prcka, tak jsem si ten koutek vždy našla a problém to nebyl.

shaun40
19. zář 2020

V dnešní stresujíci dobe jso maminky rádi že jsou vúbec psychicky v pořádku.Vystresovaná matka z osobního života(partner,peníze,práce,málo času na deti)co múže taková žena vnést díteti do života.I maminky jsou jenom lidi .My nevíme v jakém prostředí tá žena žije kolik má vúbec na jídlo jestli ten její nechlastá nebo se o deti nezajíma.Nemám právo soudit človeka když nežiji jeho život.Pak stači rozsypaný bonbón nebo maličkost a maminka bouchne jak papiňák.Mám doma pubiše a to je teprve dílo.Taky jsem občas vyjela kvúli blbosti ale uživit pronájem dve deti a behat na tři smeny a být na to sama je o nervy .Dnes to žádna žena nema lehké.Vše je dobou.A bude húř.

anis87
19. zář 2020

@janedv Presne jak pises. Ctyrletak v kocarlu s dudlem v puse tu nekoho v prispevku vyse neskutecne pohorsuje. No, mozna ten ctyrletak s dudlem je dite s detskou mozkovou obrnou, ci jinym postizenim a jeho rodice jsou v mych ocich hrdinove. Nebo treba vubec neni ctyrletak, jen velke rok a pul state dite. A nebo je to proste zdravej ctyrletak s dudlem. No a co. Kdo jsem abych rodice soudila? Ale je to marny, je to marny...

michaela666
19. zář 2020

@eliska_f Kojení je ještě za mě docela v pohodě. Co mě, ale dokáže vytočit je příklad od nás z kavárny....10:00, plná kavárna lidí na snídani, volný jeden stolek pro 2 lidi. Rezervace pro 4 lidi na 9:30. Přišly 4 maminky, každá kočárek. Místa kolem stolu bylo sakra málo, ale i tak jsme to zvládly s úsměvem a bez nehody. Maminky dosnídali, sborově vytáhly prsa a začaly kojit...Ok děti mají hlad, je to lidské...Co už jsme s kolegyní nevydýchaly, bylo hromadné přebalování dětí s velkou nadílkou v plínce, přímo na stole mezi snídajícími hosty. To, že si na přebalování zabraly i ten malý stolek bylo už jenom třešnička na dortu. Kavárna dost frekventovaná, takže hosté čekali na stůl i venku. Kdo si dá s chutí snídani u stolu, kde předtím viděl ležet plnou plínu. Podotýkám, že na dámských toaletách je přebalovací pultík a dá se tam vjet i s kočárkem.

janedv
19. zář 2020

@anis87
i bez dudla se tady matky mega pohorsovaly. A nejvic ty, co jen dite cekaly anebo s malym miminem jako tady autorka 🙂
4letak muze mit treba rustove bolesti a dlouhe chozeni nezvlada. Anebo je brzy rano a musi co nejrychleji dojit k lekari a zpatky aby manzel mohl od mimina doma do prace. A spooousta dalsich moznosti. Ale hlavne, ze matka mimina vi, ze JI se to nikdy nestane.
Nepreji ti to, autorko, ale az v te situaci budes, vzpomen si na sve ankety 🙂
@95newmommy2020

hezz17
19. zář 2020

@cherie24 super pristup, to mam nejradsi, kdyz mama sedi u piskovite a nekoriguje si svoje prubojny dite, který tem min prubojnym sebere hracky, hazi na ne pisek atd. Nemam chut tam vychovavat cizi dite, cizi matku a nencham si obouchavat dite.

@95newmommy2020 osobne nemam rada, kdyz se se mnoh chce nekdo cizi na hristi druzit.

hani1234
19. zář 2020

Tady u nás chodí na hřiště i tatínci. A ty jsou vždycky fajn 🙂) Jinak já se po ostatních nekoukám, nehodnotím. Vím, že je to s více dětmi někdy docela síla, a je to vyčerpávající. Když si vezmu sebe než vůbec vyrazíme .. Než pripravim jídlo s sebou, než vezmu pití, náhradní oblečení, pak ještě psa ..
A na hřišti mám fakt co dělat, abych udržela malou v klidu, aby se s nikým nervala, nehazela na nikoho písek, šutry .. A aby ji starší nenaváděla. Ono pak ty věci vidíš taky jinak než s miminkem.

hani1234
19. zář 2020

A jinak já přesně vím, čím ostatní maminy štvu.. Holky si neustále zouvají boty, to pak vidí ostatní a chtějí taky, ze jo. Tady speciálně jednu nasírám pokaždé. Ale bavíme se, ona to má úplně opačně než já ..Takže o mateřství se vůbec nebavíme, pořád řešíme vlasy 😀

shaun40
19. zář 2020

@hani1234 No to si pamatuji jak jsem v zime pracne oblékla do kombinézy deti. Já byla celá spocená a pak mi syn řekl mami ja chci kakat 😂. Vypravit se ven dalo zabrat mám ich po sobe 18 mesícu.Jsem ráda že to mám za sebou.Maminky a vúbec ženy by meli spolu držet a ne se odsuzovat.Já odpúrce kojení jsem mela kámošku oduševnelú kojnu.Sice me furt poučovala meli jsme se rádi.Já ji zas vyčítala že oblíka chudák díte jak na severní pól😂.No a dnes sedíme a pomlouváme naše pubiše.Už jsme po letech na stejné vlne.

miba10
19. zář 2020

Holky jen se zeptám vás,co nemáte rády držící se maminky. Poraďte. My se před rokem přestěhovali na maloměsto. Nikoho tady nezname. Upřímně mě trošku trápí,že nemám s kým slovo prohodit nebo jít s dětmi ven. Jak se mám tedy s jinou maminkou dát do řeči a seznámit se,když většina nesnáší družicí se maminky? Já když jdu s dětmi na hřiště sama,tak teda raději držím klapacku a běhám s dětmi. Ale je to takový začarovaný kruh.