Dárek novorozenci a rodičům od babičky a dědy. Máte tip?

pepa76
18. říj 2022

Ahoj, jako budoucí dědeček bych se zde chtěl zeptat na to, jaký dárek nebo příspěvek dát novorozenému vnoučátku a jeho rodičům, něco jako např. příspěvěk na kočárek (ten si ale mladí již sehnali) nebo oblečení, pleny, chůvičky, atd. Nebo je lepší přispět nějakou finananční částkou do začátku? Jaké jsou vaše zkušenosti ? Budu vděčný za jakékoliv nápady a tipy. Díky.

veru181
18. říj 2022

Nejlepší je asi zeptat se přímo rodičů, co by se jim hodilo 🙂 Příspěvek se určitě nikdy neztratí, jinak je hodně individuální, co kdo pořizuje a co naopak považuje za zbytečnost 🙂

guliii
18. říj 2022

Nám babička přispěla na kočárek a také už jsme ho měli koupený. To nevadí. Finanční dar se s malým miminkem nikdy neztratí. Když něco kupovat tak bych se s nimi určitě domluvila, aby si věc vybrali a třeba Vám poslali odkaz a to potom objednat. Je lepší se zeptat nebo dát peníze než koupit něco co jim nebude vyhovovat. Pokud chcete koupit plenky, zeptejte se na značku, která miminku vyhovuje, aby nebylo opruzene.

guliii
18. říj 2022

Ještě se můžete nastávajících rodičů zeptat jestli nebudou miminku zařizovat nějaké spoření a přispět případně i tam.

jjasmina
18. říj 2022

za mě je vždy lepší se zeptat co by konkretne chtěli a když řeknou nic, tak nějakou finanční částku

jola777
18. říj 2022

Nám manželovi rodiče koupili postýlku a přebalovací pult (vybrali jsme si co se nám líbilo) a naši nám dali peníze.

guliii
18. říj 2022

Ještě mě napadlo, že můžete koupit přání k narození miminka a tam dát peníze a napsat Na výbavičku pro miminko a ať si koupí co chtějí

sigyn
18. říj 2022

U nás se dávala pamětní mince nebo zlaty slitek. Oboji se da pořídit od 1000 Kč a výše. Peníze mi přijdou sice užitečné, ale velmi neosobní. Spíše bych dala dítěti něco, co mu zůstane, nezabere to moc místa a bude to mit hodnotu, at uz finanční nebo duševní.

elekthra
18. říj 2022

My jsme dostali "poukaz na hlídání", to bylo super pěkné a vtipně udělané. Začátek byl třeba vycházka s kočárkem na hodinu a já spala 😅

Pak malému založili stavební spoření (to nevím,jestli se dnes ještě vyplatí) a od druhých prarodičů dostal zlatou minci 🙂

jako_mala_holka
18. říj 2022

Osobně jsem vděčná za peníze, dcera dostala např zlaté náušnice k vítání občánků (syn pravděpodobně dostane zlatou cihličku), tchýně nám zaplatila kočárek, jinak nás potěšily plenky, vlhčené ubrousky (po domluvě), když se jedná o první dítě, ani nějaká hračka nevadí, ale střídmě, třeba peníze plus malá hračka nebo kvalitní kousatko... Také jsme dostali super overal na podzim/jaro do fusaku (Little angel), ten jsem si zamilovala... 🙂

martiniquest
18. říj 2022

Obalka je nejlepsi. Vim, ze dárce z toho nema takovou radost, protoze nemuze nic koupit a to treba zeny maji moc rady, ale obalka je nejpraktictejsi.
My z jedne strany meli hned pri ohlaseni tehotenstvi receno, ze nam zaplati kocar, ktery si vybereme. Deuha strana nam dala obalku. Takze se nam seslo par desitek tisic a to se na vybavu opravdu hodilo. Ale kazdy podle svych moznosti.

dianemash
18. říj 2022

Taky jsme dostali spoustu peněz do obálky,hodilo se to to ano, ale taky je to pro mě neosobní, já ocenim jakoukoliv drobnost. Snad každý z rodiny koupil malému něco na sebe a i to se hodilo,i když něco z toho třeba nosí až teď v roce a půl 😁 Za mě byl krásnej dárek památeční dřevěná krabička na první zoubky,kam děda vygravíroval jméno 😊

klokanka31
18. říj 2022

@pepa76 Nám moji rodiče koupili kočárek, a mamka mi dala "za porod" 5 tisíc abych si koupila něco pro sebe. Od mamky známé jsme dostali pro malou povlečení do postýlky,a to taky potěšilo 😊

lenatko91
18. říj 2022

Nejlepší je se s rodiči domluvit, co by pro ně bylo nejlepší.. Každý preferuje něco jiného. My jsme se třeba u první dcery s prarodiči domluvili, co kdo koupí. Teď u druhého to vidím stejně. Ale někdo zas preferuje finance, ať už na spoření nebo aby si sami vybrali, co potřebují.

krisstina93
18. říj 2022

Poptat se, u prvního dítěte sem dostala postýlku, u druhého příspěvek na nový kočárek, třetí byla holka a měli sme doma vše potřebné, tak sem dostala hromadu šatů :D taky je fajn třeba plenkový dort, ten jsem dostala od tety, ale kupovat něco jen tak jako překvápko se nemusí vyplatit.

berenika39
18. říj 2022

Dala jsem po narození vnučky poukaz na focení - žádné konkrétní, aby si mohli vybrat🙂

pepa76
autor
18. říj 2022

Zdravím všechny a moc děkuji za odpovědi. Vychází mi z toho asi nějaký finanční příspěvek (10000 - 15000 Kč )do začátku, těch věcí budou mladí potřebovat určitě dost a bude lepší, aby si je vybrali sami. No a malému možná ta mince, a manželka určitě ještě bude řešit oblečení. Každopádně moc díky za přínosné nápady.

nazka
18. říj 2022

@pepa76 nám jedna babička koupila postýlku, druhá dala 5000,-. Od ostatních jsme dostávali plínky, že jsme měli zásobu na víc jak půl roku.

maxulekapcule
18. říj 2022

Já bych osobně byla nejraději za nějaký finance. Ani k jednomu jsem nedostala nic, ani od otce děti 🤣 docela mě to do teď mrzí, když mi ex řekne, ze u porodu nejvíc trpěl on 🙈 mamka mi koupi, co si řeknu, nejradši využívám plenky. U nás značka nehrála roli ani u jednoho

anetka1701
18. říj 2022

Pokud budete dávat finanční příspěvek, přimlouvala bych se za nějakou "památku" do které ho zabalíte - třeba vkusný, kvalitní plyšový medvídek... Prostě něco k tomu. Nevím jak jsou na tom "mladí", ale třeba takový plenkový dort a s ním obálka třeba mě udělal obrovskou radost. Nahoře na "dortu" byl medvídek a toho má dcera doteď.

zmrzlinka
18. říj 2022

@pepa76 podle mne jsou peníze nejlepší dar

mata2hari
18. říj 2022

My jsme dostali peníze na kočárek a zlaté starodávné náušničky.. od prababi pak Baru dostals zlatě´ mince..doporučuju se zeptat nebo jít finanční cestou 🤷🏻‍♀️

emillyhk
18. říj 2022

Od prarodičů jsme dostali peníze. Z jedné strany před (na koupi kočárku, atd.), z druhé strany po porodu (ty jsme uložili malému na spoření).

beck90
18. říj 2022

@pepa76 Mě se třeba hrozně líbí sada oběžných mincí z roku kdy se miminko narodí. Mají to v takových hezkých kazetách a vypadá to opravdu pěkně. My jsme ji pro prcka koupili 👍

lcn162
19. říj 2022

Od mých rodičů dostaly děti pokladničku a v tom 50 korunové mince. Od rodičů manžela dostaly zlatý řetízek (dcera) a zlatou cihličku (syn).