Hlášky z filmů. Které používáte vy?

klokanka31
11. únor 2021

Něco pro oddechový čas... Teď jsem si díky jiné diskuzi vzpoměla na slavnou hlášku ze Slunce seno: "Ty máš místo mozku z piva kostku. " ☺ Některé hlášky se uchytí a lidé je používají v běžném životě, které používáte vy? 🙂 Já zrovna tuto hlášku používám často 😀

llluckaaa
13. únor 2021

Já mám oblíbené tyto:
Hnus jeden fialovej!
Jsem zpocená jak vrata vod chlíva.
To je dost, táto, žes nás taky vyvez.
Už ani Pinďa to nežere.
Kde udělali soudruzi z NDR chybu?
Spadlo ti to, asi vítr.
Zkoušels to vypnout a zapnout?
atd.
A s manželem už máme secvičené: Co se vystavuješ? Se nevystavuju. Dyť vidim, že se vystavuješ. No tak se vystavuju. No dyť ti řikám, že se vystavuješ.

petaska
13. únor 2021

@klokanka31 "Spadlo ti to, Máchale" používá už i náš dvouletý syn 😂 a když poprvé dodal "asi vítr", šli jsme do kolen 🤣

priefi
13. únor 2021

@amazonkajanik jj, knihu i film Bílý Tesák znám. Měla jsem to jako dítě hodně ráda. Asi i to byl důvod, proč se mi ta hláška zalíbila. Myslím, že to určo v tom filmu nevymysleli, ale někdo to někde slyšel (nebo používal) a tak to použili.

holkaokomodra
13. únor 2021

dneska zabil synek kdyz mi připomněl hlášku "čiší z toho chudoba" a na to pak "su boháč, su" 😁😁😁

jaja01k
13. únor 2021

Ještě jsem si vzpomněla na jednu oblíbenou: To muselo dát práce. A přitom taková blbost.
A manželovi říkám: Máš přece talent na děti a k tomu vysokou školu.

petaska
13. únor 2021

Ještě jsem si vzpomněla... "Má pravdu, předsedo." A ještě je častá "Nenačuhuj, dívizno!" 😀 Ale jinak obecně máme rádi hlášky z pohádky S čerty nejsou žerty a starších českých komedií. No starších, ne zas tak úplně, abych si pak nepřipadala jako zasloužilá pamětnice 😅 Vesničko má středisková, Slunce, seno..., Na samotě u lesa, S tebou mě baví svět...

smarket
14. únor 2021

Máme syna Matěje,takže Matýsek se posral je nejčastější hláška 😂

andycr
14. únor 2021

Říkala jsem manželovi o této debatě 😁 a hned navrhl další, tu používáme dost často, jako fanoušci Harryho Pottera ,,to nebude fungovat" (Hermiona v Ohnivém poháru).

hankaviki
14. únor 2021

já říkám (Pelíšky): "to muselo dát ale práci, přitom taková blbost.."

klokanka31
autor
14. únor 2021

Tak už vím, s tím fialovým hnusem to pochází ze slunce seno erotika ☺

te_reza
14. únor 2021

"se pobleju"
"aby ses neposral" 😂

becicka
14. únor 2021

hodně zde psaných používáme běžně, ale nejvíc asi z Dědictví: ... mně je tak blbě, že nemám ani tužku... a co to žere?... máš tady špek-no dovol .... jak dělal?co dělal?ona dělala, co jsem měl dělat?... divaj sa na Pražáka... masérka.... je to sladké jak hovno z nutrie.... sedni si, lehni si, napij sa... přikúpíme...
a z reklamy oblíbené: ...na takové to domácí žvýkání 😂

margriet
14. únor 2021

“Spadlo ti to, asi vítr nebo co...”
“Hlavně nemyslet.”
“Pojedeme zkratkou. Je to sice dál ale zato horší cesta.”
“Nejhorší je smrt z vyděšení.”
“Kroketky a čokoládičku.”
“Stoprocentní pí*us.” 😅

viktorieraketka
14. únor 2021

„Pane Vachmajstr, vy ste hlava!”
„Mrzuté, že?”
„Zadržte, není hoden.”
„No, já děkuju naší kriminální ústředně za rozbor ..”
„Halík, politicky, myslete politicky, Halík!”

orisek56
14. únor 2021

Jo dneska jsem zase použila další hlášku (pořád nějaké používám, hlavně z českých filmu) .. Konečně si nás taky jednou vyvez.... 😁 jeli jsme na výlet po dlouhé dobe a hned jsme si to večer museli pustit.

mimi1004
14. únor 2021

Top je Miloš Kopecký - "Kdyby hloupost nadnášela, tak lítáte jak holubička." A hned druhá - "Vy krávo nebeská!" 🤣🤣🤣

kevi1
14. únor 2021

Moj manzel najradsej pouziva "tys heklas.. mne prece muzes rict vsechno, i to, ze to neni dobre.. .hekam snad ja?"

Inak ja pouzivam najcastejsie "to muselo dat prisernou praci, pritom takova blbost"

Proti prudu - v rodine sa velmi casto nosi z Drz hubu: "mozek operace".

Ale moje top pri kazdom cviceni/vystupe: "plizim se radostne.. neplizim se pro smrt!"

eviicka
15. únor 2021

Super diskuze, s většinou tady se ztotožňuju. Jen mi tu ještě chybí (možná jsem přehlédla) Marečku, podejte mi pero (Hujer, švestičky, Hliník, sejdeme se na hřbitově, sveřepí šakali, hrdobec, jak lvové bijeme, nepotěšil jste mne... atd).

zelenaesmolda
16. srp 2021

@eviicka
Svesticky jsme pouzili zrovna dneska

codal
16. srp 2021

"Spadlo ti to Máchale, asi vítr..."; "Je to rebel...".. atd.

lachipie
16. srp 2021

@klokanka31 často používáme soudruzi z NDR, tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný, ještě větší blbec než jsme doufali, chčije a chčije, na myšlení jsme tady my, nezastavujem máme zpoždění, otevřel si hospodu a lezli mu tam lidi, po žních k Turkovi, a mě se chce něco říct z Anton Špelec Ostrostřelec... A mnoho dalších cos si zrovna nevzpomenu