Jak vznikají drby?

magdalenax
22. zář 2014

Ahojte! Chci se vás děvčata zeptat, zda jste se na sebe dozvěděly nějaký drb či pomluvu, i když si myslím, že se s tím setkáváme. Ovšem, co je podle mně téměř vrchol, - co se stalo né mně osobně, ale švagrové mojí švagrové. Dnes mi volala úplně vyšťavená. Zazvonil u ní předseda výboru, že by bylo pro ni dobré, kdyby teď, co je rozvedená, aby to nahlásila u správce, že bude platit méně za odvoz odpadu a že si může i snížit zálohy. Jen mu to odkývala, protože nebyla schopná ničehož jiného. Její manžel změnil zaměstnání a je přes týden mimo domov s tím, že už od května se každý víkend jezdí na chalupu, ovšem tak, že on jede rovnou tam a ona taky. Nebyl viděný sousedy a hned z toho vzniklo, že jsou od sebe! To ovšem není všechno. Její muž má z prvního manželství dospělého syna, který žije v zahraničí. Mají moc hezké vztahy a on jí volal, že je v ČR a že přijede na návštěvu. Tak se také stalo a když se svezl výtahem, pozdravil sousedku, tak se mu dostalo odpovědi : Nooo, dobrý den!!!! 😒

tulikiss
22. zář 2014

Ja bych rekla ze drby vznikaji ze 2 duvodu...
1] clovek se nudi, nevi co, tak si az moc vsima ostatnich a resi neco o cem vi houby
2] zavist(to je asi to nejhorsi), vidi sousedku co "podezrele" zhubla a tak prohodi no jo urcite byla na plastice a nekdo se toho chytne a dal uz se to siri jako hotovy fakt.

lamarika
22. zář 2014

@tulikiss jojo, závist 😉 To je největší zlo a motivace 🙂

carmenz
22. zář 2014

Tak to je vtipná historka 🙂 I když, pro účastníky drbu asi moc ne no... Nicméně, já si z drbů nic nedělám, mají jich nejvíc plnou hubu takoví ti strážci morálky, co se bojí podívat se otevřenýma očima sami na sebe a odvádějí tím pozornost. Já taky ráda lehce drbu, ale nikdy nevypouštím žádnou lež a nesoudím. A když mě něco zajímá, tak se rovnou zeptám 🙂

hojda
22. zář 2014

Já se taky včera od tchánovců dozvěděla, že prý už chodím do práce???? Prý to říkal manžel brácha se ženou, se kterýma jsem se už měsíc a půl neviděla ani nemluvila........ Nechápu, jak na to přišli.....

punky
22. zář 2014

ja se kdysi dovedela ze fetuju,nechodim do skoly,slapu a ze me nasly mrtvou ve skarpe ani jedno se nestalo bud se nekdo nudi nebo zavidi a nebo nekdo ma moc bujnou fantazii

edeltraut
22. zář 2014

@tulikiss Přesný 😀
Já jsem pro změnu zase těhotná 😀. Dřív jsme museli prodat auto, protože jsme neměli peníze (bylo v servisu), ale hlavně že musíme mít UPC... 😀. Pak nám také troskotalo manželství.... Nevařím, neuklízím (to je asi i pravda, dost často to tu vypadá jak po výbuchu) 😀. Mě tak napadá, že jsem asi dost "v kurzu" 😀

tiburcia
22. zář 2014

já jsem asi 20x vdaná, 30x rozvedná, mám tak 10 dětí, pořád jsem těhotná, doma nic nedělám na vše mám uklízečku (tu bych teda brala všema deseti 😀 ), užívám si peněz a jen je rozhazuju (to bych teda taky brala 😀 ) atd atd.... ti lidi jsou ubozí, co to vytváří a šíří dál.. je to jen závist 😉 😎 😎

mon_88017
22. zář 2014

@magdalenax drby vznikají tak, že se každej stará vo druhý a né vo sebe. Bydlíme na malý vsi, na jedný straně si prdneš, na druhý už řeší, že si se posral. U nás šly fámy, že naše dcera neni manželovo. Zachránilo mě jedině to, že je zatim modrooká blondýnka (onen pán, se kterým ju prej mám, je tmavovlasý a tmavooký). No a sem úplně neschopná matka a nezvládám to-sousedka si párkát pučila kočárek, protože chtěla vozit, někdo ji viděl a už to bylo 😀
Poslední výživný vejmysl byl, že manžel nesplácí auto a chystá se na nás exekutor. Kdo takovou cypovinu vymyslel....kopat do řiti s rozeběhem 😀

majvik
22. zář 2014

nemůžu souhlasit s tím že to je vždycky jenom závist. Někdy to je prostě jenom z nudy, nebo potřeby mít o něčem mluvit a kolikrát ten drb nevytvoří ani jeden člověk ale jeden něco řekne druhýmu co původně byla třeba i pravda, druhý to řekne třetímu a něco si k tomu něco přidá, třetí to převypráví čtvrtému trochu jinak a tak dál a k desátému člověku se dostane už úplně jiný příběh než první vyprávěl...jinak co já vím o nás koloval drb když jsem byla těhotná že čekáme kluka protože mě někdo viděl jak kupuju zelené dupačky... no a když se narodila holčička, tak manžel přijel domů z porodnice a asi se na nějakého souseda neusmál, nebo já nevím, no a když jsem šla za týden na procházku zastavila mě paní ať si z toho nic nedělám že to je holčička, že manžel to snad nějak zkousne a příště se už kluk určitě zadaří. Pozděj jsem se dozvěděla od známý, že se povídalo že manžel chtěl jenom kluka a že je z toho nešťastnej že máme holku.... přitom on si ve skutečnosti holku přál víc😀

koncita
22. zář 2014

já teda nevim jak ostatní, ale když se jednou za uherskej rok dostanu na kafe do práce, tak první co po kolegyni chci jsou DRBY 😝 😝 😝

mon_88017
22. zář 2014

@koncita jasně, ale sou drby a drby 😉

koncita
22. zář 2014

@mon_88017 máš recht samozřejmě....o mně totiž drbat teda nikdo nebude!!! 😠

smardik
22. zář 2014

no podle drbů je můj manžel mrtvý-přestal chodit do hospody kde chodil (přestal pít), tak se po vesnici kde vyrostl, začalo šířit že je mrtvý no a způsobil celkem šok když potkal známého-prý máš být mrtvý, jak to že nejsi a měl z toho dost šok teda, jestli jsme ho přesvědčili že je to on netuším

koncita
22. zář 2014

ne....je jasný, že je drb a drb....třeba kdysi jedna moje podřízená (hnědočeška) o mně vytrubovala, že jsem neplodná......měla smůlu, že se to ke mně doneslo ještě dřív než normální drb 😕

pupickova
22. zář 2014

😀 😀 drby jsou někdy docela sranda, ale je fakt, že ty ze závisti bývaj kolikrát docela jedovatý. Například naše sousedka všude hlásá, že jsem s mužem pro peníze a on si mě vydržuje 😀 na druhou stranu zase vykládá, že jsme strašně chudý, že nemáme ani na to abychom si tenhle byt koupili 😀 Kdo se v tom má vyznat 😀

mon_88017
22. zář 2014

@pupickova Pupí ale my vo tobě fšici víme, že si vypočítavá zlatokopka a čekáš, až Pupík zaklepe přezůvkami 😉
A já bych měla držet hubu a krok, šak sem muže připravila o celej milion a prochlastala ho 😀

berenika39
22. zář 2014

O mě ted aktuálně jde po vesnici fáma, že dělám (podle naší domovnice) "naschvály". Ptala jsem se, jaké, protože jednak žádné nedělám a jednak jsem věděla, že je to nějaký kách...a odpověď?
cituji: nooo, ty, co tu bydleli před váma, tak když se stěhovali pryč jako vy ted, tak taky dělali naschvály!!!!!!

..i takhle vznikají drby, někdo je nutně potřebuje k životu🙂))))

pupickova
22. zář 2014

@mon_88017 ježiš že vy to víte...ale jak to ví sousedka?! 😀

mon_88017
22. zář 2014

@pupickova páč tě má v merku in natůra. A dyž to víme aj my po internetu, tak to mosí vědět lautr každý, to je logické, no ni? 😀

pupickova
22. zář 2014

@mon_88017 hm, na tom něco bude 😀

kajovaevicka
22. zář 2014

My se s mužem rozváděli, protože nám stála stavba- tak aby mě nemusel vyplácet. Já si totiž na mateřský našla jinýho. A přitom jen trvalo dodání materiálu na krovy😀 A taky byl můj muž drogový dealer, protože jezdil stejným autem, jako ten opravdový, co ho chytli u nás v bytovce😀 Nuda, nic jiného za tím nevidím...

asineda
22. zář 2014

Drby stylem- byla na plastice( i kdyz zhubla sama), nebo je to megera co neuklizi jsou k zasmani, ale teda teda typ drbu- videla jsem toho jejiho s jinou, dite neni jeho- my prijdou strasny..vzdyt ten clovek muze nekomu znicit rodinu...nesnasim to. O nasich se rikalo ( prestavovali stodolu na rodinny dum) ze stavi bordel 🙂 takze kdyz se tatky ptali kolemjdouci jestli fakt budou mit ve vesnici nevestinec tak jim tatka rekl ze samozrejme, ze jim da i nejakou slevu 😀

edeltraut
22. zář 2014

Jó a málem bych zapomněla - nestarám se o děti - jsou to děti ulice a taky jsem měla dva milence (první byl manželův svědek - mimochodem 4%, druhý manželův kolega) teď mi chodí pomáhat synové kamarádky, tak čekám kdy se zase spustím 😀, dneska jsem se s jedním "mačkala" v traktoru 😉
Já se tedy bavím i drby, které jsou na můj účet 😀. Babička říká, že dokud se lidi starají a závidí, tak je dobrý. Horší když přejou - nikdy nepřejou nic dobrýho.... něco na tom bude 😉

mon_88017
22. zář 2014

@edeltraut traktor, to už je podezřelý 😀 😀 😀 😀 Tady stačí jezdit stejným autobusem 😀

edeltraut
22. zář 2014

@mon_88017 To víš, přeci v týhle zimě nepůjdu pěšky nebo nepojedu na valníku plným hnoje 😀, a bacha - jeli jsme do polí za ves 😀. Úplně to slyším: Starej chudák doma se zlámanou haxnou a ona si vyjíždí s mladíčkama (24) 😀

mon_88017
22. zář 2014

@edeltraut ááá, do polí s kolouškama, tak to je jasný 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Já mám kliku, že mě nikdo neviděl, jak mě onen "autobusový" kamarád vezl domů autem, když už přestal jezdit linkáčem. A člověk ostatním nevysvětlí, že jenom bydlíme ve stejný vsi, pracujem ve stejným areálu a máme přibližně stejně padla 😀

edeltraut
22. zář 2014

@mon_88017 😀 no jen aby, tolik náhod - to už je podezřelý!!! 😀. Hele manžel bude nechodící ještě asi dva měsíce, tak pak dám vědět, co se povídá. Zítra přijede švagrová, tak jsem zvědavá kam se posunulo moje těhotenství, jestli už mám termín porodu - dostala zákaz uvést to na pravou míru 😀

mon_88017
22. zář 2014

@edeltraut nu což, svět je malý a o náhody v něm není nouze, jak pravil pan Lustig v Lotrandovi a Zubejdě 😀 Budu se těšit na další drby, šak sem taky drbna jak cyp 😀
Jen mě teď tak napadlo, můj manžel se zmrzačil na začátku léta právě za vydatného přispění výše zmínené osoby, se divim, že nešly drby vo tom, že se ho snaží odstranit, aby měl volnou cestu. Doprdéééle, mi už asi taky hrabe 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pupickova
22. zář 2014

@mon_88017 třeba se nesou, jen se ještě nedonesly k tobě?! 😀

edeltraut
22. zář 2014

@mon_88017 😀 nebo že si chlapi dali do huby 😀 😀. Dřív mi to strašně vadilo, ale dnes už se tím opravdu srdečně bavím 😀, občas i trošku přidám 😀. Ten můj druhý údajný milenec k nám dost často jezdí a občas na něho starostlivý soused volá: "Láďa není doma!", tak s úsměvem odpovídá: "No právě, jedu za Eliškou!" 😀