Jméno pro chlapečka

joann
11. únor 2018

Holky,začali jsme s manželem vybírat jméno pro našeho druhého chlapečka. Nějak se zatím ale nemůžeme shodnout 😊 prvního máme Jakuba. Jaké myslíte že se k tomu hodí jméno?

treasurka
11. únor 2018

Ondra 🙂

hazenkarka
11. únor 2018

My jsme s manželem vzali kalendář a jeli jsme úplně všechna jména stylm ANO/ NE. A vybrali jsme jen jedno jediné jméno, na kterém jsme se shodli oba 😉. Je to náš první syn, ale nepřijde mi důležitě, aby se k sobě jména hodila....každý bude sám za sebe 😊. Ale to je můj názor.... Vyberte něco krásného a hodně štěstí! PS: My máme Artura 😊

krystalka
11. únor 2018

Taky nemyslím, že se k sobě ta jména musejí nutně nějak hodit, spíš aby to sedlo dobře k příjmení, nebylo to dohromady moc dlouhé, nebo prostě aby se to s příjmením dobře vyslovovalo.....my jsme taky vybírali jméno s kalendářem, na holčičím jsme se tenkrát shodli hned - měla to být Lucie, klučičí jsme definitivně vybrali snad až někdy ke konci těhotenství - buď se to nelíbilo jednomu z nás, nebo to znělo divně s příjmením, bylo tam moc složitých písmen za sebou....nakonec jsme to rozlouskli a máme Jiříka....jsme spokojení, v blízkém okolí kolem nás žádný další není....zatímco třeba Jakubů, Matyášů, Matoušů, Tadeášů a Filipů tady máme kolem spoustu....stejně tak pro holčičku se mi líbila Anička, ale teď má to jméno tady kolem nás snad každá druhá holčička 🙂

alexkisss
11. únor 2018

Ja mam prvního syna Williama a holcicku máme Kateřinu ted cekame treti pokud bude holcicka bude to Elleanor marie, pokud kluk tak Vašík

maii
11. únor 2018

Neni spis dulezite, jak se bude jmeno hodit k samotnemu diteti??

wendie
11. únor 2018

My mame kluky Stepan, druhy je Jiri a treti kazdym dnem pribude Jakub... Rikala jsem si,ze kdybych nekdy tusila,ze budu mit tri,jmenoval by se prvni treba Jindrich (klasickeho Jana ma moje segra) Aby byli vsichni od J.jinak obecne,vsechna zminena jmena maji hodne variant a to mi vyhovuje... Plus jsme vybirali,aby se hodilo k prijmeni.

jaja01k
11. únor 2018

Třeba Dominik, Štěpán, Dalibor. Ale spíš bych řešila, jestli se jméno hodí k příjmení než ke jménu bratra.

lv
11. únor 2018

Mně se k sobě jména sourozenců hodit musí, k Jakubovi dát třeba Christopher mi nesedí. Volila bych třeba Petr, Viktor, Štěpán, David, Tomáš, Robin..taky s ohledem na příjmení

swetlusska
11. únor 2018

naše oblíbené tipy byly Václav, David, Jan. Je to prostě krásný a jednoduchý. Nic cizího jsme nechtěli. A spíš aby to sedělo k příjmení než k bráchovi 🙂)

zutinka
11. únor 2018

Je hodně hezkých klucicich jmen.Přesně aby se jméno hodilo k příjmení.

kafr
11. únor 2018

Když jsme vybírali jméno, udělali jsme si v kalendáři jakoby trojúhelník: vánoce x narozeniny x svátek, aby to bylo během roku pěkně rozmístěné. Já mám svátek na konci listopadu a narozeniny týden před Vánoci! A je to opruz! Celý rok nic a pak se všichni ptaji, co bych si přála... Prostě aby nebylo vše v jednom čtvrtletí. No a pak vypsat která jména se nám líbí, zkusit je s příjmením, zkusit je napsat tiskacím i psacím... Ještě jsme to chtěli dát mimo datumy, které už v úzké rodině jsou, ale to nešlo. U nás se všechno moc slavi, jsme rádi, když se sejdem 😀

eillie
11. únor 2018

Matěj 🙂

bejki
11. únor 2018

Jan😉,Jakub a Jan by bylo hezké🙂

rou
11. únor 2018

Třeba David, Ondřej, ale pro mě bylo důležité, aby to sedělo k příjmení.

hlasimse
11. únor 2018

Damián 🙂

yelowangel
11. únor 2018

Mě hned napadlo Filip. Asi to bude tím že malýmu teď čtu malou čarodějnici a tam se mluví o Filipojakubský noci 🙂

mr_falko
11. únor 2018

k Jakubovi prakticky vsechno z ceskych jmen, ale urcite bych se orientovala podle prijmeni a ne podle toho, co se k sobe hodi s brachou

mr_falko
11. únor 2018

@kafr tak na datumy, blizkost svatku, naroznin a Vanoc fakt nehraju, to je mi jedno....meli jsme vybranou Beatu, termin jsem mela 16.11 a frajerka se narodila 25.10 tedy na svuj svatek 😀

kami3110
11. únor 2018

Daniel ♡

barbara66
12. únor 2018

Ondřej, Matěj

dc2015
12. únor 2018

My máme Vratislava a pokud bude druhý kluk, bude Zdeněk. Obojí po dědečcích. Dřív mi Zdeněk přišlo jako "jméno pro starý", ale pak jsem jednoho učila v 5. třídě... bezva kluk a sedlo k němu.

nugetka20
2. bře 2018

S manželem jsme oba chtěli hezké české jméno. Na holce jsme se shodli hned, na kluka jsme měli asi 5 adeptů. Manžel chtěl jméno pro kluka po sobě (Jaromír), ale to jsem nechtěla já, protože už by byl 4!! v řadě a to mi prostě vadilo. Nakonec jsme se shodli na "obyčejném" jméně - Michal. Věřím, že mezi všema těma spoustama Daiánů, Tobísů, Matyášů a nevím čím vším, co teď maminky hromadně dávají, bude nakonec ještě originál :D

chlebika
15. říj 2019

Jakub a Michal nebo Marek.

jane_1
15. říj 2019

Tomáš, Dan, Kryštof🙂