Jméno pro chlapečka. Co vy na to?

horalka10
4. bře 2020

Ahoj holky,
mám prosbu nějak se nemůžeme s přítelem domluvit na jméně. Mě se moc líbí jméno Oliver, ale pritel je proti moc by chtěl Tadeáše. Nějak mi to nejde k jeho příjmení Švec. Co vy na to? Po případě budu moc ráda za jakékoliv rady a jiné jména co by se hodili. Moc děkuji.

gracinka7
4. bře 2020

@horalka10 no zavrhnul... Když trvá na svém příjmení, měl by ustoupit zase někde jinde.

germaine
4. bře 2020

Já znám Rudu Švece a docela mi to i sedí ;)

meronym
4. bře 2020

Tadeas Svec je jazykolam. Oliver se mi moc libi, ale kdyz to nejde prosadit u pritele, meli byste najit uplne nove jmeno. Bude to kompromis z obou stran.

michelle_01
4. bře 2020

A ja bych trvala na svem, ze Tadeas ne. Dite jste si udelali oba, tak by oba meli rozhodovat o jmene.

aneta15
4. bře 2020

@cikitkapb taky mám doma Romana a je teda jediný široko daleko. Ve školce, ve škole i na fotbale jiný není 😉

surikata131
4. bře 2020

Tadeáš Švec se nedá pořádně vyslovit, to bych fakt nedala. Řekni mu, že příjmení je po něm, tak jméno by mohlo byt podle tebe :D ideálně teda snazit se dál o kompromis a ne že přes to nejede vlak, přítel je jak malé děcko

kejt29
4. bře 2020

Znami vybrali kdysi jmeno, ktere koncilo na M a prijmeni na M zacinalo. Kluka naucili predstavit se nejdriv prijmenim a pak jmenem a bylo po problemu 😂

searata
4. bře 2020

A co příteli ukázat tuhle diskuzi, aby se mohl přesvědčit o tom, že to není jen tvůj výmysl s tím, že se Tadeáš vážně nehodí? Řekla bych totiž, že tu panuje celkem shoda... ;)
Jinak mně k tomu příjmení sedí Marek, ale je to možná z toho důvodu, že jednoho Marka Švece znám a připadá mi to už prostě taková zaběhlá kombinace 🙂

klea81
4. bře 2020

@meronym nebo nového přítele 😃

denisahlavicova
4. bře 2020

Určitě bych nedala jméno, které končí na Š.. Zkuste si při výběru jmen říkat jméno i příjmení, aby to ladilo a dobře se vyslovovalo.. Například Adam, Marek, David..
Já se při výběru jména pro dceru vyhla jakému koliv R a Š,jelikoz obojí je v příjmení a kdyby nedej bože rackovala, ať nemá takové trápení.

popelka1984
4. bře 2020

Můj první kluk ( spíš to byl už muž 😁) byl Radim Švec. Pak znám ještě Jaromíra Švece. Tadeáše bych nedávala právě kvůli těm š po sobě. Váš syn se tak bude představovat celý život a může mu to hlavně jako dítěti dělat trochu problém. Takhle nějak bych to manželovi pořád vysvětlovala 😀

horalka10
autor
4. bře 2020

Moc děkuji holky, já jen zdá nemám averzi. A jsem moc ráda že nejsem sama, která to takto vidí. Jeho mámě a tetě se ti jméno libí a jsou sním za jedno 😄😄

martiina_k
4. bře 2020

Já souhlasím s holkama, že Tadeáš Švec je blbý, ale Oliver Švec se mi nelíbí o nic víc. Jako vyslovuje se to v pohodě, ale to neobvyklé jméno k typicky českému příjmení se mi nehodí. JInak my měli taky problém s výběrem. Za prvé nám to komplikuje příjmení, ve kterém je R a L, takže pro holčičku jsme museli vyřadit mojí oblíbenou Klárku, to by byl fakt echt jazykolam, ale i Barborky a podobná "tvrdší" jména. Nakonec teda máme kluka a definitivně jsme jméno vybrali asi 3 týdny před porodem. Manželovi se líbily jména jako Vítek, Vašík, Marek, Dušan.. já jsem měla ve výběru Richarda (což k tomu příjmení tvrdé bylo), Vojtíka, Šimona, Štěpánka apod. a to se zase absolutně nelíbilo manželovi. Vůbec jsme neměli žádný průsečík. Pořád jsem myslela, že toho Ríšu prosadím, no nepovedlo se. Tak jsme rychle začli vybírat znova a oko nám padlo na Kryštofa a najednou jsme oba řekli - no jo, to je vlastně pěkné jméno :D a bylo. Takže oba jsme upustili z těch našich oblíbených a vzali nějaké úplně jiné a dneska si neumím představit, že bychom vybrali jinak 🙂

nikissek28
4. bře 2020

Tak dejte dvě jména 💕😉 Tadeáš "něco bez š" Švec
Co za jména bylo ještě ve výběru?

vilmic
4. bře 2020

A co Honzík? Jan Švec je super. Jinak já mám ráda klasická jména (Vojtěch, Matěj, Štěpán, Václav, Ondřej, Jakub) a naopak jsem alergická na jména končící “áš”. Takže za mě z těchto dvou určitě Oliver. A souhlasím rozhodně s tím, že se to blbě vyslovuje. Znala jsem kluka, který se jmenoval Adolf Farkaš .. 🤦‍♀️

rebe
4. bře 2020

A ptala ses ho, proč to jméno tolik chce? Já třeba od patnácti toužila mít syna Davida a muž řekl, že se mu to jméno vůbec nelíbí a zavrhl ho. Ale když jsem mu vysvětlila, jak moc je to pro mě důležité, souhlasil. Já pak zase souhalsila s Jasminou, po které toužil on, a dneska to jméno miluju.
Jasně, je doporučení, že by jména neměla končit a začínat na stejnou hlásku, hůř se to pak vyslovuje. Ale explozívy vadí podtstatně víc než palatály, jako je šš, to se dá vyslovit úplně v pohodě. Muůj muž má j-j, nevyslovuje se to nic moc, ale žádnou hrůzu z toho nemá. A většinou se mu přece říká jenom křestním, zase tak často se člověk nepředstavuje.
Pokud je to pro něj opravdu důležité. Je to krásné jméno.

zmrzlinka
5. bře 2020

A proč mu na tom jméně tak záleží?Můj manžel od doby ,co jsme spolu chodili chtěl Elišku.Mne se to jméno nelibilo,ale neřešila jsem to.Prvni byl kluk a druhou máme holcicku.Chvili jsem ho přesvědčovala ,aby jsme dali jiné jméno,ale kdyz jsem viděla jak po ní touží ,tak jsem mu ustoupila.Jmeno je to hezký,ale byli v porodnici tři Eliška 🙈 A stvrta se narodila kdyz nás propustili 😂😂😂

clementina
5. bře 2020

Tadeáš je krásné jméno, ale zrovna to -š-Š- je hrozný, rodiče budete oba, za sebe bych mu určitě řekla, že je to dítě obou a jméno tak musí sedět oběma a hledala společně jméno dál.

mariegroth
5. bře 2020

Dej dve jmena. Muj syn ma taky dve, ale to je kde bydlim bezne. Oliver Tadeas Svec.

iris92
5. bře 2020

A co treba Teodor? To je podobne a nebude to tezke na vyslovnost.

puhelin
5. bře 2020

Znam pana, ktery se jmenuje Leoš Ševc (ne Švec), taky jazykolam 🙂
Z vybranych jmen se mi nelibi ani jedno, protoze obe jsou strasne proflakla, ale Tadeáše bych kvuli tomu š na konci take nedala.

nazka
5. bře 2020

@horalka10 manžel je Pavel a příjmení začíná na L.. A v pohodě. Mají to v rodině po 3generace a nepřijde mi to na poslech blbý. Až teď jsem se prvně nad tím zamyslela 😁 ještě jinak máte dost času.. Dejte to na 4 týdny uležet a pak znovu diskutujte. Za 4 týdny se toho může změnit. Takhle jsme to řešili my, když jsme se nemohli shodnout. My jsme ale první dceru psali v porodnici a druhou na parkovišti v porodnici 😁 jinak mne se víc líbí Tadeáš a i Matyáš.. Než Oliver. Jak by jste mu říkali? Oli? Olivko? Ale to je jen můj názor.. Mně se naopak š ve jménech moc líbí 😌

tyname
5. bře 2020

Mně se Tadeáš Švec třeba líbí 🙂

daasqua
5. bře 2020

Také záleží, zda se Tadeáš líbí tobě. Je fakt, jak už tu zaznělo, že třeba může mít dvě jména. Tadeáš Oliver Švec nebo nějaké jiné. Příjmení je dost krátké na to, aby se k němu dvě jména bezvadně hodila, jiní takové štěstí nemají.
A také záleží, proč ho manžel chce. Tadeáš jako jméno je celkem pěkné, i když poslední dobou je těchto -ášů mraky.
Mně se třeba líbila vždycky Monika (manžel rooozhodně nechtěl), Veronika (nejde - máme příjmení od V a dost dlouhé, sama jsem zavrhla). Kluky jsme měli vymyšlené hned (Patrik a Daniel), ale holky jsme pořád měnili. Před koncem manžela napadla Dana (chtěl krátké), tak jsme z toho udělali Danielu (chtěla jsem méně tvrdé) 😀 Jsou to často boje 😀

muhehehe
5. bře 2020

Mě se jména končící na "áš", obecně nelíbí, tak jsem trochu zaujatá a samozřejmě taky hlasuju pro Olivera. Ale to často zmiňované š-š by mne asi vůbec netankovalo.. člověk se beztak v 90% představuje/oslovuje dle situace jménem nebo příjmením, málokdy zazní oboje. A když už, tak Tadeáš je normální jméno, Švec normální příjmení, není to nějak směšné a nijak to nedráždí, to znám jiné výmysly 🙃 Tak buď musíte mít aspoň 4 děcka (dvě holky a dva kluky samozřejmě) a spravedlivě se s vymýšlením stridat, nebo se holt budete muset dohodnout 🙂)))

lucie_j
6. bře 2020

Mě osobně se Tadeáš nelíbí. Ale velký problém v š- š bych neviděla. Horší než zdvojené písmeno je zdvojená slabika. Já byla...je je... a vyslovovalo se to hrozně. Raději jsem říkala první příjmení. U syna máme...j j.... protože to byla lepší volba než Ja... Ja....

jitkaem
6. bře 2020

Co zkusit navrhnout jmeno Teodor? 🤔

swan42
Autor odpověď smazal
Zobraz
krtcice
6. bře 2020

@swan42 prohlášení o jméně musí podepsat oba, takže napiš co chceš moc nejde... on to nepodepíše a hotovo...

lotosek
6. bře 2020

Tak dejte křestní po příteli a budete to mít bez práce.