Jméno pro chlapečka. Jaká se Vám líbí?

samui
24. bře 2012

Ahojky, Jaká klučičí jména se Vám líbí? S manželem se nemůžeme shodnout...chtěla bych moderní jméno, ale aby se hodilo k českému příjmení...díky za tipy... 🙂

dora13
29. dub 2018

@skripmart volila bych minimalne dvouslabicne a nekoncici na š, jinak proste co se vam libi🙂

skripmart
29. dub 2018

@dora13 já prave vůbec nevím ... muž se zbláznil a chodí se jmény jako Matyáš ...Tobiáš ... a mě žádné zatím neoslovilo ...první syn je Filip

elwe
29. dub 2018

@skripmart dominik

skripmart
29. dub 2018

@elwe ten má svátek tři dny před plánovaným termínem porodu 😒

dora13
29. dub 2018

@skripmart haha, na Filipa jsem zrovna myslela, ze je dobry😀😀 Matyas Sulc, ja nevim, ty dve š vedle sebe, treba mne se to fakt blbe vyslovuje. Vzdycky se to uvadi jako prvni z pravidel, cemu se vyhnout pri vyberu jmena... Mne se treba libi jmeno Jachym, David, Adam.

skripmart
29. dub 2018

@dora13 Mě to prave přijde taky jako blbost ... to jedno Š se tam pak polyká ... První je Filip Zíma, má jméno po tátovi ... ale mít jednoho Filipa Zímu a druhého Filipa Šulce .... 😀😀😀 alespoň by se to babickam nepletlo 😀 mě se líbí Ondřej ale nevím jak to zdrobnit a zbytečně neprodluzovat .. pak David .. Adam je bratranec ... pak Jakub ale to nechce muž ...

majdamixova
29. dub 2018

@skripmart ke jmenu Ondřej... proste na matrice do RL budete chtit zapsat syna jako Ondru ne jako Ondřeje 🙂 tak to mame my. A Ondrašek, Onďa...Óňa...proste u nas jsme nevahali ani minutu...;)

mamamtbo
29. dub 2018

U nas na vsi vedou jmena jako Tobias, Tadeas, Tomas (toho mame my), pak tu je Stepan, Mikulas, Adam..Milan, Michal..

dora13
29. dub 2018

@skripmart dva Filipove😀😀 jsi me fakt rozesmala😀 Ondrej je tez moc hezky, Ondra proste, Ondrasek👍🏻

pavla555
29. dub 2018

Ja premyslela nad Daliborem nebo Jirim a bude to Karolinka😂

pavla555
29. dub 2018

Jde taky o to aby se to hodilo k prijmeni

jitulka87
29. dub 2018

Adamek ❤

78marcela
29. dub 2018

@skripmart taky nemám ráda když splývají písmenka.. dlouho jsem si třeba.myslela, že Ivo Šmoldas je Ivoš Moldas😃
Jinak máme doma Ondřeje, jméno je fajn a zdrobnělin tě pak napadne taky spousta. U nás je to všelijak, já mu říkám Ondro, Ondrasku, Ondřeji..dcera mu říká Ondraku, Ondrejsku a Kabucku😁 a jak ještě miliony dalších, Oňa, Ondoň, Ondin, Ondry, Ondys, Ondrejs rorejs..
A jméno jsem vybrala až po porodu, až když jsem ho videla.. do.porodnice jsem nastupovala se seznamem 18 jmen, hodinu před porodem jsem psala domu, že to bude asi Adam..a jak jsem ho videla, tak vyhrál Ondřej..

bonavoxa
29. dub 2018

Chtěla jsem Alexandra nebo Kryštofa. Nakonec jsme se shodli až na porodním sále, malý už měl hlavu pomalu venku a mě v té chvíli bylo všechno jedno. Nakonec máme Lukáška a to jméno se k němu hodí víc.

xxx3d
29. dub 2018

@skripmart Ondřej Šulc - to je fajn výběr. Ty jména jako Matyáš, Tobiáš jsou hezká, ale s těma eškama na konci to moc výhra není. Ondřej zní fakt dobře, z mýho nezaujatýho, neovlivněnýho pohledu. Třeba já jsem chtěla, aby bylo jméno znělé, takže s nějakým erkem 🙂 a s ohledem k příjmení pochopitelně. Totiž příjmení bude mít dítě společně se jménem minimálně pár let, tak ať z toho nemá bolavou hlavu 🙂

martaskaaa
29. dub 2018

@78marcela muj chlap je Ondřej a nenavidi kdyzto mu nekdo rikal Oňo 😁 Mama a babicka mu rikaji Ondrůšo, ale kdyz mu tak reknu ja, tak brbla. Ja mu rikamdam André 😁

78marcela
29. dub 2018

@martaskaaa když mi to někdo předtím napsal, že říká synovi Oňa, nebo tak nějak blbě, tak jsem si říkala, že je to hrozný, že JÁ mu tak NIKDY říkat nebudu. A říkám..ono to u mimina ani jinak nejde, než se s tím jménem různě mazlit. Často mu rikam i Ondryasi a Onysku..prostě jak to z ty pusy vypadne..ale určitě mu to nezůstane, prostě to bude Ondra, až bude větší.
U Alenky to byly taky různý patvary, Alysek, alisak, Alous..teď je to nejčastěji Alka, Ajka..

skripmart
29. dub 2018

S variantou, ze se rozhodneme až ho uvidime.. si už začínám pohravat taky 🙂 jen se bojím, aby na nás pak netlacili v porodnici

78marcela
29. dub 2018

@skripmart já s tím u příjmu do porodnice neměla problém. Normálně napsali jen prijmeni, na matrice (nejsem vdaná) taky jen prijmeni a že na křestním jménu se dohodneme později.
Po porodu, když jsem se probrala z narkozy, mi jo přinesli a jakže se teda bude jmenovat. Řekla jsem, že jim to řeknu až tak za hodinu. Tak přišli za hodinu, já furt nevěděla, a to už pak začínali trochu tlačit.
Ale nemají na to právo, můžeš pojmenovat do 30 dnu

78marcela
29. dub 2018

@skripmart a jinak já to pojmenovani po porodu doporučuju, u první dcery jsem chtěla Alenku, to jsem věděla asi od půlky tehu, že chci Alenku. A když mi ji donesli a když ji v porodnici říkali Alčo, takovýmu minimiminku, tak mi to prostě nesedělo a skoro půl roku jsem s tím jménem pak bojovala a nešlo mi to k ní..říkala jsem ji všelijak, měla jsem tendence jí říkat Míšo, Michalko..takže když jsem si Ondru pojmenovala po porodu jménem, co se k němu hodilo, bylo to pak lepší.

2hanah
29. dub 2018

Taky zrovna usilovně řeším jméno pro chlapečka, Lukáš je tatínek, tak to nechci, Adámka, Štěpánka a Marečka nechce tatínek, trochu se shodneme na Maxim, Adrian, ale kromě dvou starších sourozenců se to zbytku rodiny vůbec nelíbí, samozřejmě je to jen naše volba, ale i tak stále nevíme 😒

kassandra1
12. čer 2018

Máte někdo doma chlapečka jménem Robin? Jak na jméno reaguje okolí? Zaměňují jméno s Robertem?

2hanah
12. čer 2018

@kassandra1 Vůbec ne, jen dcerka zrovna včera pronesla, že jde za "Robinsonem", že mu tak říká 😂 je jí 8, ale s Robertem záměnu jsem nikdy neslyšela. Máme v rodině dva Robiny, okolí si zvyklo a nepřijde mi to nějak divné, jsou mnohem horší jména.

hawajka25
27. čer 2018

My se taky teď momentálně hádáme nemůžeme se shodnout v listopadu mám termín a bude to kluk...Přitel chce Filipa...Ja bych chtěla Adama,Šimona nebo Viktora tak kdo ví jak se nakonec shodneme...

lucyp13
27. čer 2018

@78marcela mam naprosto stejnou zkušenost ! U dcery jsem vedela ze chci lindu , pro me naprosto top jméno ale pak mi k ni vubec neslo, nemohla jsem přijít na ti jak ji říkal , furt mi sla na mysl jina jména , u syna jsem pojmenovala po porodu a úplně krasne mi to k němu jde i kdyz okolí ma kecy (hahaha zvyknou si)

kassandra1
27. čer 2018

@lucyp13 Okolí má kecy po tom co už je pojmenovaný? To u nás byly jen blbý kecy když jsme o jménech uvažovali, všechny navrhované byly nějak špatné, ale po porodu už nikdo nic.

lucyp13
27. čer 2018

@kassandra1 jo pradedeckove nemůžou zkouskout jméno Jáchym 😂 a babičky hledají jak mu říkat ale me je to fuk, jsem spokojeni a ostatní si zvyknou

jane_1
15. říj 2019

Mě se hrozně líbí jména Alexandr, Albert, Zdeněk.