Máme s mámou jiný vkus. Jak jí to říct?

jjasmina
6. led 2020

Nějak bych potřebovala poradit. Jestli se vám to líbí či nikoliv. Takový věci mi kupuje furt máma pro malou a já už hold nevim , jak jí říct, že máme asi každá jinej vkus.. Anebo to bude tím, že v dětství to nebylo máma uplně příkladova a ikdyby nevim co, furt mi bude něco vadit.

te_reza
6. led 2020

Pletený věci se mi taky nelíbí, hlavně to je nepraktický. Mě tím zásobovala tchyně, hold to leželo na dně skříně

shakira007
6. led 2020

@jjasmina mě se to líbí ale každý máme jiný vkus

rebe
6. led 2020

Pokud je to novorozenecká velikost, buď ráda, jednou to užijete jako oblečky pro panenky 🙂

zuzineckah
6. led 2020

Já to spíš považuji za nepraktické, když vidím ty knoflíčky tak se osypu 😀 Vysvětlila bych mamce, že jsem ráda, že na malou myslí a chce jí dopřát a ukázala bych jí věci, které se mi líbí. Pro inspiraci. Nebo bych jí rovnou řekla na rovinu, že minimálně s těmi pletenými věcmi se zasekla ve svém mládí a že se to už nenosí... Ovšem to by ji nejspíš zabolelo, tak si sama promysli jak na to👍

gruyerre
6. led 2020

@jjasmina to jsou nové věci? Vypadá to jako čtvrt století staré oblečení po mně, když jsem byla mimino. Pokud by to třeba babička sama upletla, tak ok, ale určitě bych to nekupovala.

jjasmina
autor
6. led 2020

@zuzineckah Víte co když mi to fotila, tak mi napsala, jak se jí to líbí a jak to malé bude slušet. Tak jsem jí na to napsala jen hmmm... to už mi vyčetla, že se mi s ničím nezavděčí a bylo to...

jjasmina
autor
6. led 2020

@gruyerre Já se už raději ani neptám 😀 Nemám chut se s ní neustále dohadovat, ikdyž jí kolikrát říkám, at nic nekupuje. A když jí řeknu co má koupit , tak to stejně nekoupí a udělá si to po svém.

denny27
6. led 2020

Nj, dřív každá mamča na svoje dítě něco takového háčkovala, tak je to pro ně módní trend i po tolika letech😀😀

jjasmina
autor
6. led 2020

@denny27 nooo právě 😀

jironymou
6. led 2020

Moje mama mi kupovala furt neco podobneho.A pak jeste s ruznejma maslickama a volankama.Neustale jsem ji vysvetlovala, ze se mi to nelibi.Furt to nechapala, dokud jsem ty veci pred ni nevzala a nehodila do kose.Tak ji to pak asi docvaklo.Ale prvni tri mesice to u nas vypadalo stejne.Zbytecne vyhozene penize.

jjasmina
autor
6. led 2020

@jironymou jj přesně tak, ale když jí řeknu o pleny nebo ponožky, tak řekne at si to koupim raději sama😀

jelenice_zavodnice
6. led 2020

Ja mam pletene svetriky rada, uz od narozeni deti je pouzivam, naopak nemam rada mikinky se zipem a s kapuci a ty dostavame porad jiz nekolik let a na kazde obdobi. Knofliky mi nevadi, je to raz dva i u novorozence. Samozrejme musi to byt vlna, ne zadny akryl, polyester, nemam rada ani fleese, toho je taky plno vsude, jakoze ekologie ale houby, jen to zanasi pracky, susicky a prostredi. Je to na tobe co se ti libi, rekni to mame nebo kdyz ignoruje, tak to pak dal darujes nebo vyhodis. Ale skoda penez kdyz to clovek nevyuzije. Moje mama tohle zacala trochu brat v uvahu az u druheho ditete.

lstuchlova
6. led 2020

Mně se pletený věci líbí, mám jich plno ještě po mně, když to pletla babi. Tady přece ale vůbec nezáleží na tom, jestli se to líbí nám ostatním, jde o Tvůj vkus.

sweet81
6. led 2020

Nelíbí. Něco podobného uháčkovala tchýňka pro staršího syna a nikdy jsem mu to nedala. No co poděkovala jsem a uložila do skříně. Ona už pochopila, že se mi jen tak něco nelíbí😄 vzala to v pohodě, chápe, že mám jiný vkus

nik1
6. led 2020

Já ty pletené věci taky dostala. Několik. 😱 Naštěstí ne od mamky, tak jsem to mohla hned vyhodit. Ale to plýtvání penězma a časem mě štvalo. Nicméně jsem si vyslechla, jak si ničeho nevážím a nikdy nebudu nic mít. 😉 a co kdybyste šly ty a mama na nákupy spolu? Mohla bys mámu trochu usměrnit. 😁

jjasmina
autor
6. led 2020

@nik1 máma bydli 150 km daleko

amazonkajanik
6. led 2020

To pletené je přesně co dělá moje mamka a mě se to líbí. Pletla na nás všechny a základ jsem od ní pochytila. Ale ta růžová kombinezka je už moc 😁

bassetlady
6. led 2020

Je to příšerný. Ale některým lidem, to prostě nevysvětlíš. Tchyně tak dlouho kupovala veteš v Pepcu, až jsem se jí zeptala jestli k tomu bude kupovat i krémy na ekzem ( malá ma sklon k atopaku) a byl klid.

pipi_puncocha
6. led 2020

Já když jsem mamce řekla (podle mě dost citlivě), že to není dle mého vkusu, tak se šíleně urazila. Ale bylo mi líto vynaložených peněz. Vzala jsem jí pak na nákupy a ukázala co se mi líbí se zdůvodněním praktičnosti - overaly na zip, rostoucí zavinovací body atd. a od té doby koupila několik kusů co se mi líbí a já jsem jí na oplátku udělala radost ať syna obleče do těch svých retro modelů když jsme tam byli.

leymea
6. led 2020

Chápu Tě 😀

nik1
6. led 2020

@jjasmina Tak aspoň nemusíš ze slušnosti ty věci mimču oblékat. Nebo na chvilku, vyfotit, poslat mámě a je klid. Šla bych cestou nejmenšího odporu. Ber to tak, že máma se na malou těší a dává jí podle sebe to nejhezčí. Sice jsem dostala pro deti taky spoustu veci, ktere jsem jim nikdy neoblíkla a štvalo mě to, ale jsou to vlastně prkotiny.

izz76
6. led 2020

To musí maminka nakupovat někde v sekáči ne? Podobné svetříčky jsem dostala od babiček pro první dceru narozenou v roce 1998 a ani tenkrát to už nebylo top, prodavalo se i hezci obleceni. V dnešní době jsou obchody plné krásných věci, takže bych maminku asi trochu usmernila a nasměrovala co má kupovat 🙂

jjasmina
autor
6. led 2020

@izz76 Jako těžko říct jestli to nedělala sama, tam u nich myslím sekáče ani nejsou 😅

krtcice
6. led 2020

A já si zas nechávám plést záměrně 🙂 hlavně na novorozence jsem to úplně milovala ❤️

iris92
6. led 2020

Jezis, to bych asi nerozdychala 🙂 ale to bile jsme meli taky, podedili jsme to a pletla to babicka a ten svetrik jsme nakonec fakt unosili. Tu cepicku jsem ale nikdy nedala 🙂 co zkusit na mamku, ze miminko by melo mit kvalitni bavlnene obleceni a ne nejake lacine buhvi z ceho?

michelle_01
6. led 2020

Nelíbí se mi to a upřímně se už teď hrozím, až začne něco podobného kupovat moje mamka. Už teď jí vysvětluju, že si chci oblečky kupovat sama. Tchýně se bát nemusím, ta má vkus 😀

magdalenax
6. led 2020

Mně se to uminek líbí a navíc, řešit módní trend u miminka, - co budeš dělat za pár let?

magdalenax
6. led 2020

u miminek

magdalenax
6. led 2020

seká se mi myš

gracinka7
6. led 2020

Já bych to dostat nechtěla 🙈