Nákup na 2 týdny. Co nakupujete?

nnikola24
29. led 2022

Dobrý den

Chtěla bych nějakou radu jak nakoupit na 2 týdny
Co nakupujete ? Vyjde vam to třeba peněžně lepe než nakup na týden ?

Je jasne že ten den to stojí víc . My v kauflandu na koupíme na týden okolo 1000 - 1200
Tak si rikam že nakoupit na 2 týdny tak u něco ušetřím do konce měsíce že bych jela nakoupit vlastne jen 2x . nepočítam nakoup pečiva teda .

V hlavě je to taková hezká představa ale v realu jestli skutečné
Ráda bych za jídlo dala tak 4000-5000 tisíc měsíčně ale to asi nepůjde 2 dospělý 1 dítě skoro 2leté

juliemichal
29. led 2022

mno máš můj obdiv 😀 já mám 5 dětí a za jídlo denně nechávám 1000kč 😀 takže jako obdivuji,že týdenní nákup tě vyjde na 1000-1200,to bych taky chtěla 😀 anebo třebas max na 3000 týdně 😀 netuším co kupovat 😀

brunetka11
29. led 2022

@nnikola24 Upřímně? Pokud nemáte vlastní zdroje - zahradu, zvířata, vajíčka apod., kupuješ jen surové jídlo a vše připravuješ doma (včetně pečiva a jogurtů, sladkostí, pití i masných výrobků), tak ne.
Ještě předloni to šlo, teď jsou ceny potravin opravdu jinde. Napíšu ti do pošty odkaz do místního klubu, kde tohle téma probíráme. Některé holky by se tím mohly živit, kdyby dělaly osvětu, jak dokážou vyjít s pár korunami a přesto zabezpečit rodině slušný jídelníček ,-)
Ale jinak ano, omezením četnosti nákupů se dá ušetřit opravdu hodně. Ale chce to mít lednici, zvlášť mrazák a slušný prostor na uchování potravin.

jana_zofie
29. led 2022

Chce to dokonale planovani toho, co se bude varit, co snidat, co veceret. To nemam. Takze v mem pripade bych mnohem vic veci vyhodila a vyslo by me to draz. Ve vetsim mnozstvi nakupuju jen trvanlive potraviny, jinak aspon 2x do tydne, kdyz uz vim, co a jak spotrebuju, jestli mala zrovna likviduje ve velkem hrasek, vejce, termix, jogurt nebo chleba se sunkou...

klokanka31
29. led 2022

@nnikola24 My děláme teda velký měsíční nákup, zkoušela jsem dělat týdenní jestli se neušetří, a ono ne...Jinak tvůj měsíční limit na jídlo se mi nezdá moc reálný...

lv
29. led 2022

Za mě utopie, 3,5t za týden u nás vyfičí jedna dvě. A pocitano je to v říjnu, před aktuálním zdražováním. Teď jsem se vratila z obyč nakupu, bez masa, 650 v tahu.

jako_mala_holka
29. led 2022

Tyjo, tož to bych teda nedala a abych pravdu řekla, ani po tom netoužím, dát měsíčně tak málo peněz za jídlo, to snad ani nemůže být kvalitní... Pokud člověk všechno kupuje, jako třeba my, a nemá nic vlastního... Taky jsme dva dospělí a jedno dítě 20 měsíců a za jídlo měsíčně to vidím tak 12tis 😄 ale na jídle nesetrime, především kvůli malé, to je furt nějaká zelenina, ovoce, maso, sýry, atd atd... A to píšu před zdražením, teď se to sice snažím držet plus minus stejně, ale uvidíme až časem, jak to jde nebo nejde

jako_mala_holka
29. led 2022

Jinak nákup děláme jednou týdně větší třeba za 1500 na rohlíku a pak se v průběhu dokupuje, co je potřeba, v obchodě, pečivo v pekařství apod

jako_mala_holka
29. led 2022

@brunetka11 můžu taky poprosit o odkaz do zprávy? Ráda se inspiruju 🙂

jjasmina
29. led 2022

Ono myslím každý nakupuje dle fin možnosti takže třeba někdo utratí 5000/tyden a někdo za měsíc, tak to prostě je. U nás ten týdenní vyjde těch 1500, ale jen jídlo, máme taky dvouletacku, vaříme jednoduché jídla. Preferujeme týdenní nákup, kvůli relativní cerstvosti

krisstina93
29. led 2022

Týdení nákup za 1000kc to sem ještě nezažila :D co jíte? My to máme tak na dva dny. Já dělám v Kauflandu nákup na týden tak za 2500kc a pak ještě běhám pro pečivo, šunku, občas něco dětem na zub, když mi nečekaně dojde třeba koření apod.

rendulik82
29. led 2022

@nnikola24 my utratíme za jídlo jsme dva dospělí a 3 děti cca 18 tis. Z toho jsou 3 tis, pro 6 m dceru na příkrmy, plínky, mlíka, ubrousky. Takže jídlo 15 tis. Vaříme každý den obědy, kupujeme kvalitní potraviny. Jíme saláty, ovoce, manžel by se nespokojil s rohlikem se šunkou každý den k večeři. Hodně cvičí. A to nakupuji hodně v akcích. Opravdu nevím, co bychom jedli za 5 tis měsíčně.🙂

nnikola24
autor
29. led 2022

@klokanka31 měsíční nákup ? A kam to vše da te ? My teda nemame moc velkou lednici to je pravda
A kolik vas to priblizne vyjde jestli se muzu zeptat
Samozrejme ze utratime vice . Nez to co jsem psala rada bych to snizila ale to se ted asi neda kdyz slo spis vse nahoru

nnikola24
autor
29. led 2022

@brunetka11 dekuju to budes hodna pokud mi to posles 🙏☺️

klokanka31
29. led 2022

@nnikola24 No máme skříň na potraviny a velkou lednici s mrazákem...Nás to měsíčně stojí 11 000,ale je v tom teda i pití a drogerie. A pak máme na každý týden ještě 1500, z toho kupujeme pečivo,když něco dojde, nějaký pamlsky, pizzu a tak...

brunetka11
29. led 2022

@nnikola24 máš to v poště 🙂

78marcela
29. led 2022

Nakupuju na rohlíku. Je to tam možná o něco dražší, ale vzhledem k tomu, že nevidím lákadla kolem, koupím jen opravdu potřebné. S ušetřeným benzínem do města to vyjde zhruba nastejno a devizou je ušetřený cas. Týdenní nákup za cca 1000,- a do obchodu přes týden zpravidla nechodím, jen naprosto výjimečně. Peču doma, dělám domácí jogurty, sýry, všechno.
Jsem sama, dvě děti 4 a 6 let, obě děti mají obědy ve školce a ve škole, já taky, to do toho nepočítám. Zhruba jednou za dva tři týdny beru ovozel bedýnku. A jednou za několik měsíců beru od velkoprodejce maso za výhodné ceny. Celkově počítám měsíčně tak 6000,- plus 2000,- obědy v institucích pro všechny tři.
Nekupuju teda žádné balené vody, limonády, sladkosti pro děti, žádný blbiny typu oplatky, chipsy, oříšky. To koupím jen u příležitosti nějaké oslavy. Kupuju základní věci.

levandule_k
29. led 2022

@nnikola24 Nákup na 2 týdny, chce hodně pečlivé plánování, co se bude jíst. Já to třeba nedokážu protože nevím, jestli za týden budu mít chuť na čočku nebo na sekanou.

marimanta
29. led 2022

To je strašně relativní, my máme pět dětí a za 14denní nákup v krámě dám 3-4 tis., podle sezóny a okolností. Ale! Nekupuji vejce, maso ani masné výrobky, pečivo výjimečně, velkou část roku ani ovoce a zeleninu. K tomu jednou za čas objednám velké gastro balení luštěnin, mouky atp. Takže v obchodě beru ponejvíce čerstvé potraviny, mléko, teď i nějaké ovoce a zeleninu, přesto to stojí hromadu peněz.

potaplice
29. led 2022

@brunetka11 můžu taky poprosit o odkaz? Děkuji

ondul
29. led 2022

My tedy kupujeme jen ovoce a zeleninu, mléčné výrobky - sýr, smetanu, mléko, maso, trvanlivé věci jako těstoviny, tortily, luštěniny, konzervy, mouku. Jednou za čas něco jako je kečup nebo tatarka, koření, sojovka. Případně přesnídávku pro dítě. Velmi výjimečně balíček čokolády nebo perníčků. Jsme tři a za jídlo dám maximálně 1200 za týden. Do pěti tisíc se vejdu za měsíc určitě. Jíme normálně zdravě, žádné polotovary nekupuju. Hodně je to tím, že nejíme žádné obří porce a nevařím z dvaceti surovin. V sezoně máme i nějaké ovoce a zeleninu ze zahrádky, čas od času někdo dotlačí vejce.
Jednou jsme dělali srovnání s kamarádkou, měla pocit, že utratí za jídlo strašně moc (dvakrát tolik než my) a přitom nekupuje vyloženě blbosti a nadmíru. Došli jsme k tomu, že to dělá to, že jedí výrazně větší porce než my (můj manžel sní jeden plátek masa, její dva i víc) a že si nekoupí bílý jogurt za sedm korun a nedá si do něj doma marmeládu, ale koupí nějakou speciální fantazii s křupinkama za šestnáct.

candat
29. led 2022

@brunetka11 můžu taky poprosit odkaz? Ráda se inspiruji.

potaplice
29. led 2022

@brunetka11 už jsem našla... a hned po přečtení pár příspěvků odešla. Není to tam o radách, jak ušetřit, ale jen se to tam hádá, fuj.

felixfelicis
29. led 2022

V cem je mozne usetrit nakupovanim na buhvijak dlouhou dobu? Ovoce a zelenina nevydrzi vecne, maso z mrazaku je chutove rozdil dolu oproti cerstvemu, takze nakoupit podle jidelnicku jednou za tyden je akorat. Na mlecne vyrobky a maso je kazdou chvili nejaka akce, kdy jde nakoupit levneji, aspon je pak ten jidelnicek pestrejsi. Za meho detstvi rodice vzdycky nakoupili plato stejnych jogurtu v Makru a ke konci uz mi to lezlo i usima 🙂

amazonkajanik
29. led 2022

@nnikola24 hodně sleduji akce, maso kupuji u nás v pojízdné prodejně ( je kvalitní a levnější než v masně třeba od Zemana) , knedlíky domácí, zeleninu od vedle z farmy, mléko z druhé ( zadarmo, tchýně tam vypomáhá) vejce se slevou z druhé, kde dělám já. Co si koupí švagr k obědu nepočítám, to je jeho výdaj, ale jinak za 4 dospělé a jedno dítě padne za 14 dnů cca 2 tis s tím, že dělám hlavně hutné omáčky a polévky a tak 3x do měsíce si tzv vyhodíme z kopýtka a udělám něco echt, ale osm porcí vyjde třeba jen na cca 300,-, nebo i na 1500,-

mdch91
29. led 2022

@ondul a jite jen doma?
Mne tady spis casto prijde, ze se tu srovnavaji vydaje rodin, kde deti maji jidlo ve skolce/skole, rodice obedy v praci s rodinami, kde dite je doma a muz si nosi do prace obed.

mourovatakocka
29. led 2022

@ondul Jj, to srovnání s kamarádkama je legrace. Mně se takhle známá děsně smála, že máme stejnou útratu a přitom šetřím a ona kupuje všechno možné. No vyšlo najevo, že její muž jí v poledne v hospodě, ale to se přece nepočítá 🙄

marketa11112
29. led 2022

Ja třeba nakupuji bezne na 14 dnu, mezi tim treba jen kousek ovoce ci pecivo pro syna na svacinu. Nekdy ale beru i to, co vidim zrovna v akci. A fakt jsem pro to do obchodu zrovna nesla. Jinak jsme 2+2, jime hodne, mlsáme, jsme na 6-7 t za mesic + obedy školka a škola. Ale mam i nějaké vlastní zdroje ( zahrada , troska zvirectva). Delam hodne domaciho, pecu, zavaruji, manzel udi, dela veprovku, mame kraliky, krepelky,slepice.... Na druhou stranu bez mlsání, obcasne restauracky, bychom dokazali usetrit urcite i 1500 mesicne. Jdeme ale vetsinou od zakladu - mouka, maslo, mleko....

@potaplice ve skupince se to ted trosku pokazilo a trosku to tam vre. Najed ale na stare prispevky, ty urcite pomohou mnoha. Sem tam tam najdes recepty ci odkazy na recepty, najdes tam , jak to doma maji jini a pod.

levandulovy_caj
29. led 2022

Netuším jak to dělají ostatní, ale mě se právě daří šetřit tím, že chodím nakupovat 2-3tydne. Opravdu kupuji jen to na co mám aktuálně chuť a co budu na dva dny vařit... Pokaždé, když jsem se snažila nakupovat tak, abych nemusela min týden a víc na nákup, nakoupila jsem tolik kravin a v takovém množství, že se to buď nestihlo sníst nebo se to jedlo na sílu, aby se to nevyhodilo🙂

journals
29. led 2022

@amazonkajanik jako ze das za jidlo pro 5 lidi za mesic 4 tis.? To snad ani neni mozne, ne? 😳🤔
Nechapu, jak se do takovych castek muze normalni rodina vejit. Klobouk dolu pred vami, damy!

prejeta_zaba
29. led 2022

@levandule_k čočka ti vydrží ve špajzce klidně rok, vajíčka stejně máš stále a holt když se koupí mleté maso, je sekaná ten den, ne za týden. 🤷‍♀️ To jen tak - buď se dá uvařit z trvanlivých potravin, co se nakoupí jednou za x týdnů (a doplnit aktuálními) a nebo si to zhruba rozplánovat a něco třeba dát do mrazáku a použít během pár dní. Asi v tom nevidím nic složitého. 🙂