Necháte partnera se někdy do vás udělat?

28. srp 2023

Zakládám takové vyloženě pubertální téma. 🙈 S manželem máme 2 děti, ač plánujeme v budoucnu i třetí, teď se na to ještě ani jeden necítíme. Od začátku vztahu praktikujeme přerušovanou soulož, občas jsem si v době před ovulací brala Pharmatex pro jistotu. Ovulaci vždy spolehlivě poznám, tím jsem si naprosto jistá. Takže v době ovulace nic není. A manžel si nedávno posteskl (už je to opakovaně), že mu někdy chybí to snažení a těhotenství, kdy si mohl užít sex bez hlídání. Že to byl nejlepší sex. A tak si tak říkám, jestli mu navrhnout, že po ovulaci, před menstruací, by se vlastně hlídat nemusel, neboť je těhotenství vyloučené. Na druhou stranu nejsem zastánce ani toho, že když žena bere antikoncepci, že se chlap nehlídá, přijde mi to takové divné, když to jde ven 🤢. Ale říkám si takhle občas, jestli mu radost udělat nebo mlčet a dělat, že takhle možnost není ...

95newmommy2020
28. srp 2023

My máme jedno dítě, to nám stačí, hlavně mě, ale v poslední době mám z manžela divný pocit. Hlídáme si můj cyklus, kdy v neplodných dnech to do mě pouští a v plodných ne. Nicméně teď se opakovaně stalo, že to pustil i v plodných kolem ovulace. A prý to nestihl vyndat. Já se pak vždycky nervuju před MS. A on je úplně v klidu, ať mám zpoždění nebo ne.
Buď se na mě snaží ušít boudu a chce ať sem těhu, a nebo pod vlivem té nadrženosti se přestal kontrolovat.

mama_mila
28. srp 2023

Samozřejmě je to nejlepší, když se člověk nemusí hlídat, ale trochu mi pak vadí to "potom", kdy se musím otravovat i další den s intimkou 😅 každopádně my už antikoncepci řešit nemusíme, naštěstí, takže už jen takhle 😁 je to super, ale jsme v jiné situaci, já bych se bála i po nebo před menstruací, člověk nikdy neví, jak se ovulace posune. Já mám nepravidelné cykly, poprvé jsem otěhotněla 20dc a podruhé 29dc 😀

marketa1218
28. srp 2023

My se zase naopak snažíme o druhé, takže to pouští jedna báseň 😄. Ale v době nesnažení se jsme to tak i občas měli, nejsem chytlavá asi... nebo sex v opilosti bez zábran na ten vzpomínám úplně nejraději 😄. To mě tak napadlo ,že bychom si to měli někdy zopakovat no. Ale málokdy jsme sami..

petulkadodo
28. srp 2023

Mně zas přijde divné, když je vyvrcholení jinak než dovnitř. Takové nedokončené. Navíc se ochuzujete o možnost společného orgasmu. Já si neumím představit, že bych se měla u sexu pořád hlídat, to bych si to moc neužila, takže těm chlapům rozumím.

klokanka31
28. srp 2023

Tak to jsem netušila že se chlapi musí takhle hlídat 😮 podle mě si to pak vůbec neužijí...Zkuste se vcítit do nich, že místo abyste si to užívaly tak se hlídáte abyste to stihly včas dát ven 🤨 a taky otázka jestli ten konec nemají divný...

autor
28. srp 2023

@mama_mila no právě, to mi přijde na tom to blbý, že to vlastně zůstává v těle i ten druhý den. Když to má splnit úkol, tak v pohodě. Ale takhle je to takový divný. 😁 S tou ovulací to nepočítám na dny, vlastně ani nevím, jak dlouhý mám cyklus. 🙂Ale tak nějak podle několika změn vím, že to brzy přijde. Navíc v době ovulace mě to i hodně bolí. Asi proto taky budeme mít samé holky. Kluci se prý dělají při ovulaci a holky před a já si při ovulaci připadám, jak když mě někdo kopnul mezi nohy, takže to poslední na co mám chuť, je sex. 🥴 Pak už vím, že mám přesně 12 dní do vyhlášení červené stopky, případně paniky kvůli zpoždění. 😆

autor
28. srp 2023

@klokanka31 HA brát nemůžu a kondom je pro manžela sprosté slovo. Když jsem řešila nějakou jinou antikoncepci, tak to manžel považuje za zbytečnost a vlastně to chápe tak, že mu nevěřím. Takže se prostě hlídá. Bere to jako normální. 🙂

autor
28. srp 2023

@95newmommy2020 no, tohle je opravdu o velké důvěře. Manžel sice řekne, že by ho mrzelo, že by bylo málo času na děti i na to miminko, a proto další teďka nechce, ale vím, že by mu to vlastně vůbec nevadilo. Ale z jeho strany vím, že by přes můj nesouhlas nešel. Že by se jako náhodou neuhlídal. Ale mám i kamarádku, kdy se její partner občas neuhlídá, trochu to vypadalo, že mu na tom vlastně moc nesejde a ona si pak vystresovaná běhala pro prášky po. Dítě nechtěli ani jeden, ale hlídat se moc nechtěl nebo neuměl, těžko říct. Nakonec si zařídila pro svůj klid antikoncepci, i když to brát nechtěla a chlap jí sliboval, že jí nebude muset. 🙄

mafulin
28. srp 2023

Ano, pár dní po ovulaci to neřešíme až do menstruace. (Teď se teda snažíme, tak to neřešíme vůbec, ale jinak jak píšu výše)

klokanka31
28. srp 2023

Lepší nevěřit než mít nečekaný dáreček.

vikinkav
28. srp 2023

Já bych ho nenechala ani provozovat přerušovaný styk :D

martinka_33
28. srp 2023

Ano byly doby kdy jsme to takhle praktikovali. Pak jsem muže naučila používat bezlatexové kondomy 0,02 ty prý ani necítí. Já jsem přecitlivělá na lepkavé hmoty a není mi to bez kondomu příjemné 😄

martinka_33
28. srp 2023

@vikinkav vzhledem ke své plodnosti, já taky ne 😀 Jedné "nestačil včas vytáhnout" je 8, druhé dva 😂

andelka
29. srp 2023

Při HA se snad hlídat nemusí, to je nosit dříví do lesa, od toho se přece bere ne?
Jinak přerušovaná není moc spolehlivá, opravdu ne, selže klidně po několika letech a ani si nevšimnete. Jedině,že bys měřila bt, a třetí vám fakt nevadilo. Doba do ovulace je riziková vždy. Po ovulaci ( od čtvrtého dne do ms) minimálně.

andelka
29. srp 2023

Mám tři kluky, 1,3,1 den před ovulací. Já ji teda dopředu nepoznala. Tedy ne dostatečně včas, pro předcházení početí.

lauriak
29. srp 2023

Ak mas pravidelne cykly a mas fakt odsledovanu ovulaciu tak kludne potom uz do teba pustit moze. My sme to praktikovali podobne ako vy - cez ovulaciu prerusovana + pharmatex alebo kondom a po plodnych dnoch uz kludne dnu. Ja na sebe poznam na 100% ked mam po ovulacii pretoze mna hned zacnu bolet prsia az do menstruacie. Ked to mate tak, ze tretie dite by problem nebol tak kludne ten tyzden pred ms uz mozete ist na plno.

zrzeckas
29. srp 2023

Kondom chapu .... a co kdyby si mela pesar? To by mu vadilo taky?

prejeta_zaba
29. srp 2023

Popravdě...taky jsem stopro poznala ovulaci, roky jsem si hlídala a měřila cykly a je z toho třetí, v den očekávané menstruace. Takže bacha na ty "naprosto spolehlivé" metody. 😝

mydlova
29. srp 2023

Kup si ten specialni teplomer myslim, že se jmenuje DAISY a budes po par mesicich na 100% vedet kdyz mas ovulaci. Jako je drazsi ale o hodne levnejsi nez kocarek a plenky. 🤓Jinak toto nechapu, my co se snazime uz dohromady pres 3 roky, snazeni je nejvic vycerpajici..

j.a.n.i
29. srp 2023

@mydlova A k čemu speciální teploměr, poslouží klasický, dostatečně přesný.

j.a.n.i
29. srp 2023

A jinak jo, pokud stejně výhledově planujete treti, tak bych par dni po ovulaci uz neresila přerušování.

misha31
29. srp 2023

Neumim si predstavit, ze by se muz musel hlidat, uzivame si spolecny orgasmus. A pokud ti vadi, ze je to v tobe i druhy den, existuje takova nadobka na vyplach pochvy. Me prijde prirozene mit v sobe muzovo sperma.

agneska7
29. srp 2023

@misha31 jakou používáte antikoncepci ? Protože paní se ptá jelikož nepoužívá antikoncepci, při používání antikoncepce to je normální ale jinak pokud se zrovna nesnaží o mimi.... Prosím neberte to jako rejpani jen mě to zajímá

la_amanita
29. srp 2023

Já jsem teda upřímně šokovaná, kolik vás, co nechcete další děti, na přerušovanou soulož spoléháte, ať už si věříte že poznáte ovulaci, nebo že věříte muži, že včas vytáhne. Nikdy! bych nebyla tak lehkovážná, zvlášť když bych měla podezření, že se muž naši dohodu o nepočetí pokouší obejít.

kakba
29. srp 2023

Nez sel manzel na vasektomii tak jsem neverila nicemu nez pustu. Ovulaci poznam na 10000% i tak bych nikdy bez ochrany tohle nedovolila. Dalsi dite nechceme takze jsme se domluvili, ze muz sel na vasektomii a tedka strika jak chce a kdy chce.😀😀

rebe
29. srp 2023

Občas muži říkám, že klidně může, protože mám těsně po menstruaci nebo těsně před, ale stejně do toho nejde. Protože ten sex bez hlídání je úplně jinak bezstarostný, když člověk dítě chce, a když ho nechce. Když dítě nechce, tak sex úplně bezstarostný vlastně není nikdy. U nás je hrozba dalšího dítěte takový strašák, že by raději neměl sex vůbec než to riskovat, rozhodně to není období, na které by vzpomínal se slzou v oku. Takže mně to opravdu zní jako že to není vzpomínka, ale jemná výzva.

me_druhe_ja
29. srp 2023

Beru antikoncepci, ale ani tak dovnitř ne. Nikdy. Jsme extrémně plodní, dcera vznikla naprosto neuvěřitelně a další dítě nechcem a já prostě nevěřím ničemu. Chlap půjde na vasektomii,.takže potom ano.
Ano, chápu, že je to pitome, ani mě to nevyhovuje, ale mám tak obrovskej strach z dalšího nepředvídaného těhotenství, že prostě ne.

kristyn86
29. srp 2023

Ja se taky divim,kolik z vas bere prerusovanou souloz jako antikoncepci. Uz na ZS jsme se ucili,ze to antikoncepce neni. Ja tedy beru HA. Brala jsem pred detmi,pak planovane 2 deti a ted ji mam zase.

eviicka
29. srp 2023

Už skoro 20 let (pokud zrovna se zrovna neplánovalo/nečekalo) praktikuju prerušování. Až teď se dostávám do situace, že by případné nechtěné těhotenství nebylo žádoucí (vzhledem k věku a rizik s tím spojených). A já si nějak neumím představit, že budu nějaké antikoncepci natolik důvěřovat, že by mi nenaháněl obavu sex se vším všudy... já vím paradox😀 (ale těch selhání i u ostatních způsobů je tolik)...

eviicka
29. srp 2023

@kristyn86 přerušováná soulož antikoncepce samozřejmě je, jen je nejméně spolehlivá 🙂.