V čem chodí prvňáčci kluci?

fyii
5. zář 2023

ahoj, tak se jdu poradit. Kluk mi ted nastoupil do prvni tridy a za boha nechce nosit dziny. Kdyz jsem zminila pred svagrovyma, ze ucitelka rekla at nosi hlavne co jim je pohodlny, tzn. u nas teplaky s dinosaurama atd. tak me skoro sezraly, ze jsem se zblaznila teplaky do skoly. Ma krasny, siju mu je takze i originalni.. Jako ja mu klidne usiju i kalhoty, ale nevim z ceho. Dzinovinu nechce tlaci ho, skrti ci co. Mam v planu koupit kdyztak teplakovinu co vypada jako dzinovina, ale furt je to teplakovina. Co mi poradite, v cem chodi Vasi prvnaci? Diky

mdch91
5. zář 2023

@hanka_12345 jasne, no, ale manzel asi zas nenosi leginy, ne? Ja nejsem uplne modni guru a nechci tady zas genderove neco delit. Ale proste vidim rozdil mezi zenou na ulici v teplakach a prvnakem v teplakach ve skole. Asi skolu dostatecne neuctivam, jasne neposlu dite v teplakach do divadla jen proto, ze se neciti dobre v kalhotach, ale skola... Neni stredobod vesmiru

martinka_33
5. zář 2023

Vzhledem k tomu, že moje sestra učí na univerzitě a v 99% chodí do práce v teplákách... 😂 Dnešní doba snese jakýkoliv styl, jen bych dbala aby tepláky nebyly otrhané, seprané, špinavé...
Muj syn si dnes natáhl tričko, které bych použila maximálne jako hadr na podlahu 🙄 To jsem ho poslala.převléknout. Šel v kraťasech a jinem tričku.

mari90
5. zář 2023

@fyii zrovna jsem o tom nedávno uvažovala....džíny jsou možná důstojné, jak bylo zmíněno, ale mé děti džíny prostě nenosí a já také ne...nesnáším je...normálně nosím legíny, případně plátěné kalhoty když je zima, jinak výlučně sukně a šaty. Holka nosí taktéž jen legíny jako většina holčiček z její třídy a u syna zatím úplně nevím...ale ve skupině o šití ( také šiju) spoustu maminek právě zmiňovalo, že i klukům šijou legíny, teď jsem mu jich i pár ušila, ale on zatím chodí ještě do MŠ, případně dostane plátěnky. Ale rifle prostě nevezme a nedivím se, sama bych nechtěla čtyři hodiny sedět v riflích..klasické tepláky spíš ne, ale možná, kdyby se vybral nějaký zajímavý střih ne třeba baggy, ale něco podobného kalhotám a případně nějaká hezká látka, mohlo by to vypadat dobře

martinka_33
5. zář 2023

@mari90 kluk v legínách, to by zase neprošlo přes práh mně 😅 Legíny jen jako spodní vrstva ☝️ A to jak u žen a dívek (teba pod sukni), tak tuplem u chlapců 😀

mari90
5. zář 2023

@martinka_33 chápu každý to máme jinak

sarihy
5. zář 2023

@mari90 Já nosím džíny do práce a jsem v nich 8h...a pohoda...

martinka_33
5. zář 2023

@sarihy já mam v civilu taky ráda džíny. A dcera takové ty strečové z měkkého materiálu, syn má do školy taky džíny nebo kapsáče (plátěné sportovní kalhoty moderního střihu), tepláky jako nosil do školky se mi jako školní odev taky nelíbí, i kdyz u malých detí to jako pohoršující nevidim, nakonec značnou část dne tráví i v družině, kde se zase tepláky hodí víc než kalhoty... 🤔

sinicka
5. zář 2023

Davame teplaky, takove ty “lepsi” z takka, hm, nektere vypadaji jak dziiny. Pohodli mych deti je pro me vic, nez predpotopni nazory nejakych slipek 🙂

martinka_33
5. zář 2023

@alice180 ty špekatý ženský narvaný v legínách si podle me neváží vlastního těla, nebo jak to nazvat... I žena s nadváho vypadá dobře, když se dobře oblékne a ne, špeky v legínách nevypadají dobře nikdy a na nikom, legíny bez sukně jsou model pro štíhlé ☝️ Ani marketing značky Lelosi se svými xxl modelkami na tom faktu, ze to vypadá blbe vubec nic nezmení 😀

mdch91
5. zář 2023

@martinka_33 ja to teda nedavam jako alternativu ke kalhotam ani u stihlych. Podle me k leginam patri u dospelych zen neco, co zakryje zadek. Na druhou stranu teenagerovska moda, kdy jsou ty divky vic nahe nez oblecene mi taky prijde vulgarni, asi uz patrim do stareho zeleza.

zekrt
5. zář 2023

Nosí měkké pružné džíny nebo plátěné kalhoty. Tepláky bych nedovolila, ty nosí na hřiště, stejně jak já na hřiště nosím legíny a jinam bych si je nevzala (jsem hubená, ale je to sportovní oděv a ne oblečení do práce/mezi lidi).

ninive211
5. zář 2023

O tom, co bude nosit syn příští rok do školy, taky uvažuju. Džíny má na sobě výjimenč,w když jedeme do města, k doktorovi a tak, zatím mu nevadí. Jak mu v nich bude, když v nch bude celý den ve škole, nevím, snad je snese. Jiank snad to zachrání nějaké pláťáky či manšestráky.
Dceři jsem nakoupila džíny a ve finále je nenosí, a nosí jen ty legíny,protože jí právě vadí. v pase padají apod. S těma legínama teda bojuju, pokud si vezme černé anebo černé s malýma puntíkama, OK, ale ona je schopná si na sebe navléct křiklavě červené z Pepca (co bych viděla tak možná na doma). Kolik je vždycky k tomu dohadování...na druhou stranu překvapila, že včera první den školy chtěla na sebe dobrovolně slavnostní šatičky. K tomu jsem jí teda nakázala i sandálky k sukni, že v botaskách anebo Keenech si k tomu teda nevezme...že to by teda vypadalo fakt echt blbě.

veronicka89
5. zář 2023

Nejvic mekoučké kalhoty tohodle typu

martinka_33
5. zář 2023

@veronicka89 přesne tenhle styl má syn, jen neumí zavázat tkaničku 😅

veronicka89
5. zář 2023

@martinka_33 muj tam hodi asi uzel..ty jo to ani nevin 😀

martinka_33
5. zář 2023

@veronicka89 ten uzel se musí blbe rozvazovat kdyz jde na wc 😅 To to radsi nosí nezavázané

pribylovapetra
5. zář 2023

@veronicka89 co je to za rifličky? nemáš odkaz? taky mám prvňáka..

fyii
autor
5. zář 2023

@veronicka89 diky a ty se koupi kde? jinak tokove usiju z te jeansove teplakoviny. v platenych kalhotach bude za chvili zima, v sofsheelkach uvnitr byt nemuze.. a manzestraky nesnasim zase ja🙂 Leginy u naseho kluka neexistujou ani nikdy nebyly je to trosku obr 137,5 cm.

veronicka89
5. zář 2023

@fyii
Lidl miva
C&A

Ja kupuju ernsting family, nkd + internet

lenerka1
5. zář 2023

@martinka_33 Mám žížalu, takže na tkaničky navlíknu brzdičku z galanterky a odpadá problém se zavazováním.

fyii
autor
5. zář 2023

@veronicka89 diky kouknu na to

fire85
5. zář 2023

@mdch91 no a to je ono, to je na blití, ty špeky jim lezou, proč jim někdo neřekne ať si oblecou něco jiného? Tyhle ženský nemaji soudnost, a doma asi ani zrcadlo. Jinak teplaky do školy za mě taky ne, syn nosí sportovní kalhoty třeba z decathlonu atd. Dneska je takových věcí za par korun, ze do školy teplaky je ostuda.

krisstina93
5. zář 2023

Tepláky ne, to sem zakázala 😅 syn nosí džíny do gumy (klasické ho taky skrti), platene kalhoty, na zimu třeba manzestraky. Holky to mají snazší no.

lvl16
5. zář 2023

Dřív jsem byla taky odpůrce tepláků kdekoli na veřejnosti, ale během kovidu jsem trochu názor změnila :D. Takže já bych mu klidně dávala ty, pokud to je jediné, v čem se cítí dobře. Černé, tmavě modré, hlavně čisté.

2veverka
5. zář 2023

@jaja01k prosím, mohla bys sem dát fotku těch fajn kalhot od Vietnamců?

te_reza
5. zář 2023

Tak džíny měli jako původní účel pracovní oděv, pokud se nepletu. Já bych s pěknými tepláky problém neměla, však jsou ty malý děti stejně hned jak čuňata.

martinka_33
5. zář 2023

@lenerka1 to je nápad 👍👍👍 Hned jak pujdu kolem galanterie nakoupim brzdičky

cilkat
5. zář 2023

Syn bude chodit ve věcech tohohle typu: https://www.uwolfky.cz/chlapecke-mansestrove-ka... ... do džínů jsem ho dostala první den, kdy chápal, že je to "něco extra", ale s jeho postavou by musel mít pásek, aby mu nepadali a to zase nerozepne. Takže "funkční kalhoty" jsou za mě prostě funkční řešení 🙂 .

aktakd
5. zář 2023

@lenerka1 Ty jo, super napad! Diky. Ani nevis, jak jsi nasi rodine ted ulehcila zivot 😀

veronikav31
5. zář 2023

@mdch91 dcera má legíny jen na cvičení v tv a případně pod šaty nebo sukni, samotné legíny s tričkem nenosí 😉 syn(5,5r) tepláky nosí jen doma a ve vnitřních prostorách školky,na ven je nenosí,vždy má plátěné kalhoty,3/4 kalhoty, kraťasy nebo kalhoty sportovnějšího rázu.