Postýlka v ložnici při 3směnném provozu, ano-ne?

biedronca
28. říj 2017

Snažíme se o miminko od letošního dubna. Resíme ložnici - plánovali jsme ji přesunout do velmi "malého" pokojíku (jen skřín + postel se vejde) z většího pokoje, kde mame ložnici ted. Jsme mladí. Já pracuji jen na ranní směny, přítel 3 směnný v automobilce, spánek je pro něj hodně důležitý, je fyzicky i psychicky vyčernán/unaven.
Ted kdyz řešíme postel na míru - máme ji nechat zatim v tom velkém pokoji (ted ložnice, ale přístě dětský), protože tam bude potreba i postylka? Nebo raději rovnou oddělit ložnici ( postýlka se nevejde) a dětský pokoj s postylkou kde bude mimi hned od začatku?
Co je lepší pohodlnější spánek přítele vs. časté vztávání k novorozeněni atd?
Prostě postylka v ložnici při 3směnném provoz - ANO? NE? Vaše zkušenosti?

rickym
28. říj 2017

Já jsem teda s El v jejím pokojíčku a manžel má klid v ložnici.. El je v pokojicku spokojena, má to tam rada, usina sama, ale v noci spím s ni 😁

biedronca
autor
28. říj 2017

@rickym Máte tak to uz od novorozenete jo?

bylinka36
28. říj 2017

Ja spim s dcerkou a manzel sam v loznici, to detatko te minimalne ten 1 az 2 roky potrebuje nablizku...

biedronca
autor
28. říj 2017

@bylinka36 Je to tak praktictejsí? A co pak "odnaučování" ze spí díte uz samo ve svém pokoji bez rodičů? A co intimní zivot, kdyz spíte celou dobu oddelene a prítel ma 3 smenny provoz.

bervidova
28. říj 2017

se synem i teď s dcerou jsem zůstala v ložnici a manžel je v obýváku-vstávám třeba 10-15x za noc,takže nevidím důvod,proč by měl být manžel nevyspalý a pak řídit auto do práce a pak ještě tam nějak fungovat 🙂

sthanina
28. říj 2017

@biedronca Ahojky, od příchodu z porodnice jsem se synem v jeho pokojíčku (stejně jako píše @rickym). Manžel dělá ve 2-směnném provozu a i když se do ložnice postýlka v poho vejde, rozhodli jsme, že vzhledem na to buzení, bude lepší, když se já "nastěhuju" k synovi do pokojíčku, aby měl manžel (hlavně po noční) klid... Syn spí v postýlce od narození, já na posteli... Funguje to... Všichni jsme spokojení.

luckylee
28. říj 2017

Jsme vsichni spolu a muz taky dela 3 smenny.Mame postylku prirazenou k posteli bez bocnice takze na plac reaguju hned a syn lip spi kdyz je u me.
Kdyz byl novorozeny tak muz pri ranni smene asi 3 tydny spal v obyvaku ale pak si zvykl.Zalezi jestli nema moc lehke spani ale chlapi tolik na mrceni a plac miminka nereaguji jako maminky.Myslim ze dite ma byt s mamou a ze zacatku tim tuplem.

summer29
28. říj 2017

Přítel má také náročnější práci ve třísměnném provozu a od začátku máme postýlku vedle naší postele. Moje zkušenost je taková, že přítel nikdy malou snad neslyšel. 😀 Ženy mívají citlivější uši, časem jsem se k dceři naučila vstávat jen sebou pohnula. ;) Ale ne, nijak ho miminko nerušilo.

bylinka36
28. říj 2017

@biedronca Ja si myslim, ze do puberty s nami deti spat nebudou. Berte to tak, ze je to v zivote tak strasne kratke obdobi a ze je potreba si ty deticky co nejvice uzit. Za me neni nic krasnejsiho nez to male oddechujici telicko vedle me v posteli, nucham ji kolikratne i pulku noci jak nadherne voni. Manzel se mnou souhlasi. A navic sex nemusite mit preci loznici v 9 vecer? A taky necekame, ze s detmi bude frekvence stejna jako drive. Me naopak prijde nas sexualni zivot pestrejsi, tolik mist a zpusobu milovani bych ani necekala. V posteli je to nuda...

biedronca
autor
28. říj 2017

@bervidova nejak nechapu..:D takze v loznici mate postylku. Ale jste tam s detma a pritel spí v obyvaku. Ano?
Proč tedy nejste vy + deti v dětském pokojíku a přítel nespí pohodlně v loznici sam? Dekuji za vysvetleni.

biedronca
autor
28. říj 2017

@summer29 Diky za reakci. Takze mate postylku v loznici a jste tam VŠICHNI. Přítel ma 3 směnny provoz. Jak resíte kdyz je prítel po noční, spí v ložnici vs spaní miminka?

biedronca
autor
28. říj 2017

TY KTERÉ MAJÍ POSTYLKU S NOVOROZENCEM V LOŽNICI A SPÍTE TAM VŠICHNI, JAK PAK ŘEŠÍTE ODNAUČENÍ DÍTĚTE ŽE SPÍ V POSTYLCE SAMO, VE SVÉM POKOJI A UZ BEZ RODIČŮ?

summer29
28. říj 2017

@biedronca Dceři už je rok a spí jen po obědě, chodím jí tam normálně uspat. ;) Když byla menší, tak jsme měli kočárek na balkoně, kam jsem jí občas dávala, jinak jsem to řešila i tak, že jsem jí dala do zavinovačky a obložila polštáři na gauči, brala jsem si jí ven do kočárku, ale ano spala i u něj v ložnici. ;) Vlastně jsme nikdy nijak neřešili, že by tam neměla být. 🙂 Teď chodím do práce i já na denní a noční a nerušíme se. Časem se vážně naučíte vstát hned, jak se v postýlce něco šustne a miminko se tím pádem ani nestačí rozplakat. ;)

kajsav
28. říj 2017

Od začátku jsme spali všichni v ložnici, pokud se manžel vzbudil, tak šel spát do obýváku, kde měl klid. Máme malý byt, ale stejně jsme nikdy neplánovali odstrčit malé mimčo do samostatného pokoje, na to je času dost.

dmiska
28. říj 2017

Naše Anička je od narození ve svém pokoji a já tam mám postel, kam se v případě potřeby v průběhu noci přesunu... Neměnili bychom, takhle nám to naprosto vyhovuje - manžel se v klidu vyspí, já spím taky v ložnici, ale když je potřeba, přesunu se k malé

luckylee
28. říj 2017

Syn ma rok a pul a az bude pripraveny spat sam tak to da najevo.Zatim nic takoveho neplanujem.

rickym
28. říj 2017

@biedronca ano, od prvního dne jsem s ni v pokojíčku. Uložím ji, spinka tam spokojeně sama a já se k ní třeba v jedenáct přídám. Už by to tam možná zvládla sama až do rána, ale mně by bylo smutno☺️

barinkas
28. říj 2017

asi každému vyhovuje něco jiného 🙂 malá spala od narození sama v pokojíčku, nejsem zastáncem spaní s dítětem v ložnici, ale nikomu to neberu. Pamatuji si jen asi první nebo druhou noc jsem spala u ni v pokojíčku. Já bych se s ní prostě nevyspala, bála jsem se pohnout, abych ji nevzbudila atd. Ale malá byla spáč, já ji v noci budila na kojení. Ono taky záleží dle dítka, pokud by se často budila, spala bych více s ní. Ale do ložnice fakt ne.
Mám kamarádku, dcerka má 4,5 roku a stále s ní spí v pokojíčku v jedné posteli. Chlap spí sám v ložnici...každý si zařídí dle svého, uvidíš, jak Ti to bude vyhovovat 🙂

bervidova
28. říj 2017

@biedronca syn chodí do školy,takže spí sám v pokojíčku, já jsem ložnici s dcerou,která je v postýlce. Manžel spí určitě pohodlně v obýváku, kvůli tomu jsme kupovali nový rozkládací gauč,takže má velké lůžko a navíc zde má televizi,takže pokud nemá denní,tak se dívá kdoví do kdy na telku a nikoho neruší

gracinka7
28. říj 2017

My jsme spali všichni v ložnici první půl rok. Pak manžel začal syna budit chrapanim, takže jsme přesunuli postýlku do pokojíčku. Máme chuvicky. Manžel spí jak dřevo, nic ho nevzbudi. Já bych rozhodně nezavadela rozdělené spaní. Žena není jen matka, ale i manželka. 😉

krystalka
28. říj 2017

@biedronca - taky jsme měli postýlku v ložnici, s odmontovanou postranicí a přiraženou těsně k naší posteli....takže jsme všichni měli svůj prostor, ale zároveň byli spolu...když syn potřeboval, tak si klidně přelezl k nám a spali jsme spolu....pokud manžel potřeboval spát přes den, tak spal v ložnici a syn spal v obýváku v cestovní postýlce, nebo kolem 2 let už byl zvyklý se natáhnout na pohovku v obýváku, přikryl se dekou a zdřímnul si tam..... A k tomu odnaučování....ve 2 letech jsme mu zařídili pokojíček, měl z něj radost, ale nejdřív tam spával jen po obědě, v noci byl u nás.....no a pak jednoho dne, někdy ve 3 letech, večer prohlásil, že dneska bude spinkat u sebe a od té doby spal v pokojíčku 🙂, takže jsme to prostě nechali, až k tomu dozraje, nijak jsme ho to cíleně neučili....a samozřejmě, ještě nějakou dobu chodíval nad ránem k nám a dospávali jsme pohromadě, ale většinu noci už spal prostě u sebe....bylo mi to tenkrát vlastně i docela líto, že už tam není s námi....ono to strašně utíká a brzy o tu naši přítomnost už tolik stát nebude, tak si to chci užít, dokud to jde 🙂....i teď v 9,5 za námi o víkendu brzy ráno někdy přijde, zaleze si k nám a dospáváme všichni společně 🙂

martyina
29. říj 2017

@biedronca já mám pro malou do budoucna malý pokojík, nyní tam mam pracovnicku,ale je tak Mal, že by jsme se tam blbě vesli. Takže postýlka je od začátku v ložnici. A mohu říct, že manžela snadnikdy nevzbudila.jak už někdo říkal jen se pohne a už sem vzhůru a beru ji do obýváku potom. A on spí normalne furt a to si ještě roznu vždy na chodbě ať vidím trochu🙂. Fakt záleží jaký má spaní.

petulik81
29. říj 2017

Miminko potřebuje maminku nablizku minimalne rok ,my,jsme spali spolecne dva a pul roku,kdyz mel velkou postel a zacal spat sam v pokojiku,byla jsem tam par tydnu s nim ,muj chlap spí tvrde,nekteri ani nevi ze miminko v noci pláče,ale klidne bych s miminkem byla v pokoji sama,at se chlap vyspí ,to dite se samo pak nauci,jsou i noci kdy spime vsichni v loznici v jedne posteli

izz76
29. říj 2017

@biedronca Chci jen říct,že je naprosto nepřirozené aby miminko spalo od narození samo oddělené od matky,to opravdu může napadnout jen člověka 😀 Kdy se osamostatní,kdy bude spát samo,bych zatím neřešila,každé dítě k tomu dozraje... Takže bych si to doma udělala tak abych mohla spát společně s miminkem.

veronikav31
29. říj 2017

@biedronca dcerka spala ve své postýlce od narození s námi v ložnici, když jí byl rok a 3 měsíce tak jsme ji přesunuli do jejího pokojíku a v pohodě, problém žádný nebyl.Osobně neuznávám aby partneři spali odděleně.V únoru se nám narodí druhé, taky s námi bude spát v ložnici,ve své postýlce-můj chlap má nepřetržitý provoz.Jinak ani osobně neuznávám spaní novorozeněte s rodiči v posteli-je to asi praktické, ale jsem proti tomu.Několikrát se mi stalo, že jsem byla v noci vyflusnutá a usnula natvrdo,že jsem malou neslyšela plakat-až mě vzbudil chlap

biedronca
autor
30. říj 2017

@veronikav31 Taky si myslim, ze spaní miminka s rodiči v jedné posteli, není to pravé ořechové,tak snad takovy nebudeme :D Přítel ma lehké spaní uplně, takže ten jak se nevyspí, je protivní, a není s ním absolutně řeč. Tak snad se společnou postylkou nějjak sžijeme.

biedronca
autor
30. říj 2017

@gracinka7 Máte pravdu. Ja si taky nemyslím, že to pravé ořechové je zrovna to,že matka spí v pokojíčku s miminkem, a přítel sám v ložnici. Jo, vyhodu to ma... on se poradně vyspí a není tak "rušen" vztáváním k dítěti, pláčem atd. Vše ma své pro a proti.
Kazdopádne bud rovnou oddělit postylku, která bude v pokojíčku ,ale manželé at jsou spolu v ložnici a nebo lepší varianta, postylky v ložnici a spíte tam všichni. Jen to spaní po noční... to musí být trochu divoké.

biedronca
autor
30. říj 2017

@izz76 Někteří tady píšou,že mají pokojíček a ložnici zvlášt, a mimi spí samo v postylce v pokojíčku. Nazory jsou +/- na půl.
Proč je to takové scifi, ze je mimi ve svém pokojíčku, třeba je to pro mnohé praktičtější?
No kazdopádne my budeme volit asi postylku v ložnici.

laurinka2016
30. říj 2017

Ahoj, napsala bych to asi takto, až bude dítě na světě tak stejně uděláte tak jak budete cítit že je to nejlepší. Já jsem si myslela že dcera bude s námi v ložnici ale hned po týdnu doma šla do svého pokojíčku a je tam doteď, nevidím v tom nic špatného... Máme chuvicku v ložnici takže hned vše slyším a reaguji. Dcera se nám narodila předčasně a první půl rok byli neustále potřeba nějaké vyšetření ježdění do nemocnice téměř každý týden třeba dvakrát 30 km, byla jsem úplně vyčerpaná z nevyspani a krmení miminka co tři hodiny, jednou jsem měla téměř mikrospanek při cestě do nemocnice v 6 ráno takže pak šla dcera do svého a já normálně spala a vše se uklidnilo.

laurinka2016
30. říj 2017

Ještě bych zapomněla v dětském má rozkládací sedačku takže když je třeba a má nějaké trápení tak s ní spím v dětském 🙂 jinak tedy já nikdy nepochopila jak maminky spí s miminkem v posteli, můj strach byl větší než cokoliv jiného, bála jsem se aby u mě spala bez monitoru dechu (nevěděla jsem že existuje i na plinku) a přítel měl hrozný strach ze ji zalehne ve spánku..