Teplota v těhotenství

Teplota v těhotenstvíPři výskytu zvýšené teploty v těhotenství se doporučeno navštívit lékaře. Zvažuje se, zda průběh nemoci negativně ovlivní těhotenství a plod, jestli těhotenství ovlivní projevy nemoci. Obecně je vhodné se během těhotenství lékům, tedy i antipyretikům, vyhýbat, není-li jejich použití nezbytné.

V prvním trimestru plod ohrožuje horečka nad 38°C trvající několik dní. Některá viry (chřipka, příušnice, spalničky), pokud je jimi infikována těhotná žena v prvním trimestru, zvyšují výskyt potratů13 a vznik poškození plodu. Zvýšená teplota při běžných nachlazeních v těhotenství2 obvykle poškození plodu a vznik komplikací nezpůsobuje. Ke srážení horečky je možné použít antipyretika na bázi paracetamolu (Paralen, Panadol), nelze podávat kyselinu acetylsalicylovou (Acylpyrin) či ibuprofen (Ibalgin, Ibuprofen, Nurofen).

Ve druhém a třetím trimestru je riziko narušení vývoje plodu vysokou tělesnou teplotou ještě nižší, kromě některých závažných onemocnění (např. zarděnek, toxoplazmózy1) nevadí ani více dní trvající vysoké horečky. Horečka1 je obranný a léčivý mechanismus těla, který funguje i u těhotné ženy. V případě nutnosti, je možné ke srážení horečky použít antipyretika na bázi paracetamolu (Paralen, Panadol), nelze podávat kyselinu acetylsalicylovou (Acylpyrin) či ibuprofen (Ibalgin, Ibuprofen, Nurofen).

Více o teplotě v těhotenství na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. http://www.porodnice.cz
  2. ©Depositphotos.com/[TatyanaGl]
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s teplotou v těhotenství

Máš zkušenost s teplotou v těhotenství?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost