Mei tai

Mei tai je tradiční asijské látkové nosítko s vázacími popruhy, které se hodí pro děti, které už pevně drží hlavičku, tedy od 4-5 měsíců. Tvar nosítka umožňuje nošení dítěte ve zdravé ergonomické poloze, dítě lze nosit na břiše, na boku nebo na zádech. Hlavní výhodou mei tai je jeho jednoduchost a nízká cena ve srovnání s ergonomickými nosítky6, nicméně ani ona, ani mei tai nedosahují pohodlí nošení v šátku3.

Značky nosítek mei tai

Na trhu se nacházejí nesčetné variace tohoto typu nosítek - s vyztuženými cípy, se širokými ramenními pásy, s tvarovanou zádovou opěrkou nebo i s nastavitelnou šířkou opěrky. Některé typy jsou vybaveny přídavnou opěrkou hlavičky pro spící děti. Mei tai je možné si s nízkými náklady ušít i svépomocí. Mezi sériově vyráběné značky nosítek mei tai patří Liliputi, Amazonas a Storchenwiege.

Velmi podobná klasickým mei tai jsou i nosítka ze šátkových látek DidyTai (vyráběno ze stejných látek jako šátky značky Dydimos), FlyTie a HopTye (vyráběno ze stejných látek jako šátky značky Hoppediz).

Návody na vázání mei tai

Vpředu

Na zádech

Na boku

S novorozencem

Více o mei tai na modrykonik.cz

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20150321101529/http://www.branakdetem.cz/clanek/noseni-deti-33
  2. http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=44
  3. https://web.archive.org/web/20200109150616/http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_content&vie...

Hodnocení a zkušenosti s Mei tai

Máš zkušenost s Mei tai?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
beyun  6. lis 2014

Mei tai-láska na první obléknutí

Tady budu dosti stručná - jsem hubená, mám úzká ramena a všechna ergo nosítka na různé přezky, posouvátka, karabinky pro mne byla celkem marná :-( Vše zmenšené na nejmensi velikost mi padalo z ramen, a tak nošení např. v manduce připadalo v úvahu jen tehdy, když šel ven někdo s námi a pomohl mi pásy zapnout vzadu a všelijak překřížit, aby bylo nošení pohodlné.

Úplnou náhodou jsem narazila na článek o Mei Tai a hned mi bylo jasné, že to je něco pro mě. A tak naše manduca šla o dům dál a k nám přicestovalo Mei Tai. Sotva jsem malou k sobě uvázala, zamilovala jsem se do něj! Je úžasné, skvělé, zavážu si ho během chviličky přesně tak, jak chci. A to ani nemluvím o tom, že při nošení skoro 10kg dcery malém ani nevím, že "něco" nesu :-)
lucie11111  6. lis 2014

I já nosila v mei tai

Obě děti se mi kolem pátého měsíce přestěhovali ze šátku do mei tai a nosili se tam moc rádi, synek možná o trošku raději než dcerka, ale i té se tam líbilo. Kočárek jsme využívali opravdu jen symbolicky, holt u maminky, je u maminky. x-) Teď už dcerka celkem úspěšně ťapká a když chce poponést, tak jen v náručí a mně se začíná po nošení v mei tai docela stýskat. ;-)
1 člověk považuje za užitečné
ebetka  5. lis 2014

Mei tai miluju!

Mei tai jsem pořídila v nějakých Matýskových čtyřech měsících a nosila s ním asi půl roku, kočárek jsme v tu dobu vůbec nepoužívali, líbilo se mi mít své dítě u sebe x-).. Pak mi ale můj obřík z mei tai vyrostl, tak jsme pořídili ergonomické nosítko KiBi, ve kterém jsme směle v ignorování kočárku pokračovali :-D..
1 člověk považuje za užitečné