Celoroční pneumatika Continental AllSeasonContact 2

1 zkušenost

Počasí neovládneš. Ale můžeš se na něj připravit. Novinka minulého roku AllSeasonContact 2 dokonale spojuje nejlepší vlastnosti letních a zimních dezénů neměckého výrobce pneuamatik.

VIDEO: Celoroční pneumatiky = bezpečnost na cestách, úspora financí, paliva i času 👇

Pneumatika Continental AllSeasonContact 2

Díky vylepšené směsi si celoroční pneumatika AllSeasonContact 2 zachovává velmi dobré vlastnosti při jakékoli teplotě, poskytuje lepší přilnavost bez ohledu na roční období a je zárukou naprosté jistoty a bezpečnosti za jízdy po celý rok pro Vás i Vaši rodinu.

Pneumatika Continental AllSeasonContact 2

Adaptivní design běhounu s inovativní technologií c-block dodává pneumatice AllSeasonContact 2 vetší tuhost. Otevřená ramena pomáhají při odvodu vody. To znamená lepší handling v zatáčkách a hladší jízdu na rovných silnicích, takže z ní budeš mít za každého počasí potěšení.

Pneumatika Continental AllSeasonContact 2

Pneumatika AllSeasonContact 2 je vyrobena z pokročilých materiálů a má vylepšený dezén, který snižuje valivý odpor. To má za následek nejen omezení otěru, které pneumatice zajistí delší životnost, ale i snížení ztrát energie — což je klíč k minimalizaci spotřeby paliva a delšímu dojezdu.

Proč zvolit tuto celoroční pneumatiku?

• Ušetření paliva díky naší pokročilé technologii materiálů a běhounu.
  • Bezpečná jízda za každého počasí díky lepší ovladatelnosti a brzdění.
  • Užijte si náš nový adaptivní design běhounu pro hladký a pohodlný zážitek z jízdy po celý rok.

Výsledky nezávislých testů

Nezávislý online magazín a youtube kanál "Tyre Reviews" zveřejnil test celoročních pneumatik, kde se pneumatika AllSeasonContact 2 umístila na 1. místě jako vítěz testu. Testovaná pneumatika měla rozměr 205/55 R16 94 V a byla použita na vozidle VW Golf.

Test provedla společnost Tyre Reviews na následujících testovacích místech:

• Zkoušky na sněhu a ledu v Arvidsjauru, Švédsko
  • Zkoušky za mokra a za sucha: Contidrom, Jeversen, Německo
  • Test opotřebení Continental, Otrokovice, Česká republika

AllSeasonContact 2

➕ Velmi dobrá manipulace v suchu

➕ Nejlepší jízda na mokru s krátkým brzděním na mokru

➕ Nejlepší trakce na sněhu

➕ Nejlepší na ledě celkově

➕ Nejnižší opotřebení při testu

➕ Nejlépe hodnocená pneumatika v testu

➕ Nízký valivý odpor

➖ Tendence k nedotáčivosti

Kde koupím pneumatiky Continental AllSeasonContact 2?

Hodnocení a zkušenosti s celoroční pneumatikou Continental AllSeasonContact 2

Máš zkušenost s celoroční pneumatikou Continental AllSeasonContact 2?
jennyska  26. bře 2024 Ověřená recenze

Jak mi pneumatiky snížily spotřebu paliva!

Ani vám se nechce přezouvat pneumatiky 2x ročně? Hlídat si čas a v hlavě kalkulovat, kdy asi přezout, aby vás nezaskočil první sníh nebo aby to nebylo moc brzy? Ani mně to
nebaví... A pokud přijde ten čas a musí se přezouvat, zase je potřebné vyhledat servis, kterýbude mít na vás chvilku a nezaúčtuje si za přezutí půlku výplaty. Nebo to vyřešíte tak, že si přezutí dohodnete u manžela a ten se toho obstojně chopí! :)

Nové pneumatiky od Continental, AllSeasonContact 2, umí geniálně vyřešit problém s dvěma sadami pneumatik (nemusíte tak často přezouvat :) ) a zároveň ušetříte peníze tak jako my, a to hned 2x! Poprvé tedy z toho důvodu, že už nemusíme kupovat druhou sadu pneumatik a podruhé z toho důvodu, že tyto pneumatiky snižují spotřebu paliva a tedy tolik neplatíme za palivo! Jak je to možné? Výrobce prezentuje tyto pneumatiky jako energeticky efektivní, tzn., že přispívají k nižší spotřebě paliva a tím šetří rodinné finance. A já musím říct, že ta se opravdu snížila, a to máme velké SUV!

Navíc, super je hlavně to, že jsou to pneumatiky celoroční, čili nemusím se bát prvních mrazů.

Kromě toho nás pneumatiky do Continentalu překvapily i v jiných směrech. Například jsem čekala, že hlučnost pneumatik bude rapidně vyšší, jelikož jsou celoroční, ale opak je
pravdou. Pneumatiky jsou v porovnání s klasickými zimními mnohem tišší a taktéž jízda v autě je klidná a bez otřesů ve volantu nebo v pedálech.

Jako každá máma jezdím i já sem a tam skoro celý den. Škola, druhá škola, jeden kroužek, druhý kroužek, trénink, nákupy a mnoho dalšího. Jestli je mokro, jestli je sníh, mráz nebo
sucho, musím sednout a jet. Hledala jsem proto pneumatiky, které musí splňovat několik pro mě důležitých kritérií. Nejdůležitějším byla brzdná dráha, opotřebení pneumatik a držení auta na mokré i suché vozovce. Musím říct, že ve všech případech mě pneumatiky Continental AllSeasonContact 2 překvapily. Brzdná dráha u mokré vozovky je navíc stejná
jako u suché, což mě utvrdilo v bezpečnosti. Držení auta v zatáčkách při vyšší rychlosti mi nedělá žádný problém, a to ani když je voda na silnici. Je to díky vzoru a designu, který má
lepší schopnost odvádět vodu z pneumatiky a tím docílit nejen pevnosti auta na silnici, ale i nižšího a rovnoměrného opotřebení pneumatik.

No a vizuál, k tomu asi není třeba nic víc psát, jen tolik, že na oko potěší jak muže, tak i ženu.

Už teď vím, že jakmile se pneumatiky sjedou (což prý nebude tak brzy), koupím si znovu řadu AllSeasonContact od Continentalu.

P.S.: fakt se ta spotřeba snížila :) ze 7,3 l/100km na 6,9 l/100km
  • tišší než zimní
  • krátká brzdná dráha na mokré vozovce
  • nižší spotřeba paliva
  • držení auta na mokré vozovce při vyšších rychlostech
2 lidé považují za užitečné