Františkovy Lázně

Lázně ve Františkových Lázních fungují už více než 2 století a svým klientům nabízejí v malém městě velké lázně s jedinečným historickým rázem města a krásnou přírodou v okolí. Františkovy Lázně mají dlouholetou tradici v léčení pohybového aparátu, srdečních a cévních chorob, ženských onemocnění včetně neplodnosti3 a v péči pro onkologicky nemocné pacienty.

Indikace ve Františkových Lázních:

 • onemocnění pohybového aparátu
 • onemocnění srdce a cév
 • onemocnění gynekologická včetně neplodnosti
 • následná péče po onkologických onemocněních
 • onemocnění trávicího ústrojí
 • nervová onemocnění
 • kožní onemocnění

Onemocnění gynekologická vč. neplodnosti

Ve Františkových Lázních má léčba gynekologických onemocnění včetně neplodnosti dlouhodobě dobré výsledky. Léčba je zaměřená na léčbu primární a sekundární neplodnosti žen, stavy po gynekologických operacích či zánětech vaječníků a vejcovodů. Součástí je také léčba poruch menstruačního cyklu2 či potíže v odbodbí menopauzy.

Při léčbě neplodnosti je využíváno přírodního léčivého zdroje, sirnoželezité slatiny, která při podávání na vaginálních tampónech a obkladech zlepšuje prokrvení ženských reprodukčních orgánů. Zabraňuje také vzniku pooperačních srůstů. Sirnoželezitá slatina napomáhá také ženám po neúspěšné opakované léčbě IVF5.
Léčba může také probíhat sedacími koupelemi, které zlepšují prokrvení ženských reprodukčních orgánů a doplňují léčbu gynekologických onemocnění.

Každé pacientce je sestaven léčebný plán s procedurami a cvičením dle Mojžíšové Františkovy Lázně nabízejí léčbu také neplodným párům. Rady a procedury jsou nabízené také mužům v rámci lázeňské léčby.

Indikace

 • primární a sekundární sterilita3 a infertilita
 • poruchy ovariální funkce a vývoj dělohy
 • zánětlivá onemocnění vnitřních rodidel
 • stavy po gynekologických operacích a po operacích v oblasti malé pánve
 • funkční poruchy (např. bolestivá a nepravidelná menstruace).

Více o Františkových lázních na modrykonik.cz

Použité zdroje

 1. Oficiální stránky lázní ve Františkových Lázních
Pomohl ti tento článek?
 / Ne

Hodnocení a zkušenosti s františkovými lázněmi

Průměrné hodnocení:
Máš zkušenost s františkovými lázněmi?
Poděl se o ni a pomoz tak ostatním maminkám.
Napiš svou zkušenost
1miska  12. lis 2013

Františkovy lázně a vytoužené miminko

S manželem jsem se snažili o miminko 3 roky - podstoupili jsme veškerá vyšetření - laparoskopie, hysteroskopie, imunologie, genetika, spermiogram - vše OK a rozhodli se pro IVF. Abychom měli dobrý pocit že jsme pro to udělali vše, tak jsem si zažádalo o lázně - tím, že jsem v předchozích letech podstoupila 3x myomektomii mi lázně byly bez problému schváleny. Připlatila jsem si "lepší pokoj" za 100Kč/den v hotelu Adler a 6.listopadu 2012 se vydala na cestu - na nádraží jsem neudržela slzy, když jsem se loučila s manželem, protože jsem věděla, že kvůli blížící se atestaci a učení nebude moci dojet a 4 týdny mi přišly tak neskutečně dlouhé....

Kolem poledne jsem vysedla z autobusu a zamířila do hotelu Adler, kde na mě čekala spolubydlící Nikča - dodnes jsem ráda za to, že jsem si nevzala jednolůžkový pokoj a měla takovou spolubydlící, byla sice o 10 let mladší, ale to vůbec nevadilo - byla tam již 14 dní, takže i díky ní jsem všechno rychle poznala a věděla co a jak.
Ty čtyři týdny byly jedny z nejkrásnějších co jsem prožila - utíkalo to tak rychle - od rána cca do dvou odpoledne procedury - cvičení podle Mojžíšové, gynekologická jóga, bahenní zábaly, masáže, cvičení v bazénu, šlapací bazénky, atd. Výborné jídlo, procházky, výlety - Mariánské lázně, Karlovy vary, hrad Loket, zámek Kynšperk, SOS, Kladská, Chomutov, divadla, kina, společenské večery. Možná jsem měla štěstí nejen na spolubydlící, ale i na další spoustu mladých žen, které jsem potkala v jídelně nebo na procedurách, takže se tam vytvořila moc fajn skupinka a uteklo to jako voda.

Po návratu jsme zkusili ještě 3 měsíce dát všemu čas, ale miminko se stále nehlásilo, takže IVF. Každý mi říkal ať se k tomu neupínám, že první pokus většinou nevyjde - vyšel :) a Maruška kope v bříšku a já pořád věřím tomu, že kdybych nehladila každý den Františka, že se to nepovedlo :) Pracuji v nemocnici na dvanáctihodinové nepravidelné směny takže i v téhle oblasti - 4 týdny pravidelného spánku, jídla, pohybu - to vše se podle mě podepsalo na úspěchu.

V létě bychom chtěli s naší holčičkou absolvovat první dovolenou a kam jinam jet než do krásných Františkových lázní :)
7 lidí považuje za užitečné
adenka84  21. říj 2013

Věřím, že FL nám k miminku pomohli..

Ahoj všem.
Ve FL jsem byla za svůj život již 2x. Poprvé v roce 2002 po operaci slepého střeva a po druhé v roce 2010 a to z důvodu 4 leté marné snahy o miminko..

Pro miminko jsme s manželem dělali vše co šlo, 3x jsme podstoupili IUI, 2x IVF a 1x KET. Byla jsem na laparaskopii, hysteroskopii, podstoupili jsme imunologické i genetické vyšetření. Vše bez nějakých velkých problémů. Důvod mé neplodnosti byla nepravidelná, téměř žádná MS (ani léky se nedařilo MS upravit, vždy musela přijít na řadu vyvolávačka) tudíž ani ovulce a když už ovulace byla, nedozrávala vajíčka do požadované velikosti. Zkoušeli jsme i léčitele, ale po 3 měsících jsme to vzdali. Čekalo nás 3. IVF, poslední hrazené pojišťovnou. Manžel mě naočkoval ať zajdu za svým gynekologem a zažádám si o lázně. Poslechla jsem ho a udělala dobře...

Gynekolog se divil, že mám o Lázně dobrovolně zájem. Věština mladých se jim vyhýbá a nemají o ně prý zájem. Doporučení mi dal bez velkého vyptávání, nahrávala tomu i laparaskopie, která byla před 3 měsíci a doba snažení zahrála také velkou roli. Na pojišťovně vše klaplo a do Lázní jsem odjížděla za 3 měsíce. Bylo to koncem roku, přelom listopadu a prosince.

Bydela jsem v Hotelu Monti. Celý pobyt byl pohodový, odpočinkový, úžasný, plný rozmazlování, hršil mnoha užasnými zážitky s těmi nejprímovanějšími lidičkami na zemi. Byla jsem tam nejmaldší, všichni kolem mě měli minimálně 50 - 76 let, ale nevypadali na to. Sršeli elánem, byli užasně zlatí, se všemi jsem si tykala a nikdy na ně nezapomenu. Dodnes jsem všichni v kontaktu.Personál všechen skvělý, po lékaře Jaroslava Kozmu, sestřičky, masérky, kuchaře, servírky, recepční, uklízečky. No prostě všichni moc příjemní lidé a hlavně na správném místě. Láska k jejich práci byla na nich znatelná.

Moje tělo se tam dalo dokupy, jak fyzicky tak především i po psychické stránce. Moc a moc mě to pomohlo a ani na stýskání nebyl čas. Flámovala jsem jako divá, každý den byla nějaká akce. Manžel za mnou jezdil každý víkend a nebyl problém přespat u mě na pokoji. Procedury byly až na maličké vyjímky (ty gynekologické) velice příjemné, ale i ty gynekologické se daly snést. Nebolely, to ne, jen ten pocit je u nich zvláštní (všechny jsem znala už z prvního pobytu, takže to nebyla pro mě žádná novinka a věděla jsem do čeho jdu).

Blížil se můj odjezd domů, poslední návštěva lázeňského gynekologa, který mi doporučil co nejdříve jít do dalšího pokusu IVF, dokud je tělo odpačaté a pokud by se miminko do roka nazadařilo doporučuje opět lázeňskou léčbu. (na kterou mám ještě jedinkrát na křížek nárok).
Neváhala jsem a letěla od lékaře hned na pokoj a vytáčela číslo mého CARU. Vysvětlila jsem jak se věci mají a domluvila si termín konzultace. Z lázní jsem domů odjížděla 7.12. - konzultace v CARU byla 8. 12. a 23. 12. jsem začala se stimulací na naše třetí a poslední IVF.
Odběr jsem měla 18.1. 2011, ET jsme měla 22.1. 2011 a 8. 2. na nás vykoukly naše první // v životě. Byly to ty nejkrásnější čárečky na celém širém světě. Jak řekl manžel první fotečka našeho děťátka.

No a závěr? Celé poslední IVF bylo od samého začátku jiné než ty předtím, jiný stimulační protokol, jiné léky, injekce navíc před ET, poprvé jsme si zaplatili AH a poprvé jsme si nechali zavést 3 embria. To vše mohlo zahrát velikou roli v našem výsledku. Ale stejně si myslím a věřím, že velikou roli v našem úspěchu sehrály právě Františkovy Lázně a jsem moc ráda, že jsem manžela poslechla a dobrovolně do nich odjela. Vyplatilo se nám to, nemyslíte? :)
6 lidí považuje za užitečné